CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Work and Travel Vize Belgeleri

Work and Travel vize başvurusu için hazırlanan vize belgelerinin eksiksiz hazırlanması çok önemlidir. Work and Travel vize belgelerinizi vize başvuru günü tam olarak yanınızda bulundurmalısınız. Aksi halde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ve tekrar vize başvurusu yapmak isterseniz tekrardan $160 vize başvuru ücretini yatırmanız gerekir ve ikinci başvurunuzda vize alma şansınız ilk başvurunuza kıyasla daha düşük olabilir.

Vizeye Giderken Yanınızda Götürmeniz Gereken Belgeler Nelerdir?

Work and Travel vize başvurusu için gerekli belgeleri 3 grupta topladık:

1- CampusEdu ve Sponsorlarımız Tarafından Sağlanacak Belgeler:

 • DS-2019 Formu
 • DS-160 Vize Başvuru Formu (CampusEdu sizin adınıza bu formun orjinalini doldurduktan sonra, vize başvurusundan önce dosyanıza eklenmesini sağlayacaktır. Orjinalini doldurabilmemiz için öncelikle sizin MY-WAT 5.Adımda bulunan DS160 Formunu doldurmuş olmanız gerekmektedir)
 • SEVIS Ödendi Makbuzu / SEVIS RECEIPT
 • Vize Başvuru Ücreti Ödendi Dekontu (AKBANK) / CampusEdu size AKBANK’a bu ödemeyi yaparken banka görevlisine göstermeniz gereken MRV makbuzunu iletecek!
 • Randevu Konfirmasyon Belgesi
 • Job Offer veya Job Description (Zorunlu Değil)

2- Öğrenci Tarafından Hazırlanacak Belgeler:

 • 1 ADET 5X5 cm boyutlarındaki vize fotoğrafı / Fotoğraf Özellikleri İçin Tıklayın
 • Transkript (Kapalı zarfta, açılmamış, mühürlü, İNGİLİZCE). Eğer okulunuz sadece Türkçe transkript veriyorsa Tükçesini de kapalı zarfa koydurup mühürletip vizeye görütebilirsiniz. Türkçe transkript kabul edilmektedir.
 • HAZIRLIK ÖĞRENCİLERİ Hazırlık öğrencileri, vize başvurusu anına kadar girdikleri bütün mid-term ve quiz notlarını gösteren bir not dökümü almalıdır. Bu belgeyi Öğrenci İşleri’nden veya İngilizce dersinize giren hocalarınızdan alabilirsiniz. Bu belge de yine İngilizce olmalı ve kapalı zarfa konularak okul veya hocanız tarafından mühürlenmelidir.
 • HAZIRLIK ÖĞRENCİLERİ En az bir tane öğretim görevlisinden alınacak, konsolosluğa hitaben yazılmış kapalı zarfta İngilizce referans mektubu. Referans mektubu örnekleri CampusEdu tarafından e-mail adresinize gönderilecektir. Dersinize giren hocalarınızdan da bu belgeyi alabilirsiniz.
 • SON SINIF ÖĞRENCİLERİ 
  • * Haziran ayında mezun olacak olan öğrenciler, herhangi bir işyerinden, WAT programını tamamlayıp Türkiye’ye döndükten sonra çalışacaklarını gösteren kapalı zarfta ve İngilizce olarak yazılmış bir yazı almalıdır. Bu şekilde Türkiye’ye döneceklerinin ispatını yapmış ve vize alma şanslarını ciddi bir şekilde arttırmış olurlar.
  • * Haziran ayında mezun olmayacak öğrenciler, yaz sonunda okullarının devam ettiğini ispatlamaları ve okuldan durumlarını açıklayan yazıyı kesinlikle almalıdırlar. Bu 1-2 cümlelik bir not olarak Öğrenci İşleri tarafından transkript veya öğrenci belgesinin altına not olarak düşülebilir.

3- Kişisel Belgeler:

 • PASAPORTUNUZUN ASLI
 • Yabancı uyruklu öğrenciler için, oturma izni belgesi (ikametgah tezkeresi) ve fotokopisi
  Not: Türkiye’de okuyan yabancı uyruklu öğrenciler İstanbul veya Ankara’daki vize bölümlerinde vize başvurusu yapabiliyorlar. Ancak karşılıklılık kurallari gereği bazı ülkelerin vize başvurusu onaylanan vatandaşlarından ilave ücret alınmaktadır. Bu ilave ücretler diğer ülkeler kendilerine vize başvurusu yapan ABD vatandaşlarından 160 Dolar’dan daha yüksek vize ücreti aldığı için alınmak zorundadır. Ücret yalnızca ABD Doları olarak ve vize bölümü kasiyerine ödenebilir. https://travel.state.gov/content/visas/en/fees/reciprocity-by-country.html sayfasında arama işlevini kullanarak belirli ülke vatandaşlarından farklı vize türleri için kaç Dolar reciprocity fee alındığını görebilirsiniz. Yabancı uyruklu öğrencilerimizin mülakata giderken ödemesi gereken ücreti Dolar olarak yanlarında getirmesini tavsiye ederiz. Vize başvuruları onaylanırsa bu ücreti ödemeleri istenecektir.

***CampusEdu tarafından vize öncesi evrak kontrolü yapılır***


Anti Trafficking Pamphlet (ÇOK ÖNEMLİ!!!)

Bu dosya insan kaçakçılığı hakkında Konsolosluk tarafından hazırlanan bir belgedir. ABD Konsolosluğu’nun gerçekleştirdiği acente eğitimlerinde bütün vize başvuru sahiplerinin bu belgeyi okuyarak vize görüşmesine gelmeleri gerektiği vurgulanmıştır. Belgenin içeriği konusunda sizlere vize görüşmeniz sırasında soru sorulacaktır. Bu yüzden bu belgeyi okumanız, bu belge içeriğiyle ilgili vize görüşmesinde gelebilecek sorulara rahat şekilde cevap verebilmeniz için çok çok çok önemlidir. Ayrıca belgedeki bilgilendirmeleri daha iyi anlayabilmeniz açısından Türkçe versiyonunu da aşağıda bulabilirsiniz. 

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Neden Work and Travel?

Hepimizin bildiği gibi Work and Travel Amerika’nın başlattığı bir kültürel değişim programı. Bu program sayesinde hem Amerika’ya gitme olanağı kazanmış hem de biraz para kazanıp eğlenmiş oluyorsunuz...

Devamı
DENİZ SAVAŞDENİZ SAVAŞ
Eski Katılımcı/Yeni Danışman Gözünden Work and Travel Deneyimi ve Şehir Dışından Programa Kayıt

CampusEdu ile Work&Travel programına katıldıktan sonra 2015 yılında yolum tekrar CampusEdu ile kesişti ve burada çalışmaya başladım...

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Gülşah M.
Gülşah M. Work and Travel
"Ben de bir Club Getaway’ci olarak sizlere Amerika’ya gitme düşüncenize farklı bir açıdan yardımcı olabilirim. Öncelikle iyi günler ve kötü günler geçirebileceğinizin farkında olarak bu yola çıkmalısınız"
Devamı
Ceyda T.
Ceyda T. Work and Travel
"Burası harika bir yer, hele ki fotoğraf çekerek para kazanmak inanılmaz Geldiğimizden beri her işimiz yolunda gitti."
Devamı
 
#
Tamam