CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

South

South Bölgesi için Amerika’nın en farklı ve en renkli yerlerinden biridir. Amerikan İç Savaşı (1861-1865) South Bölgesi'ne sosyal ve ekonomik açıdan çok fazla zarar vermiştir. Ancak bölge bulunduğu yer itibariyle kendini kısa zamanda toparlamıştır. South Bölgesine ilk kez İngiliz Protestanları yerleşmişlerdir. South Bölgesi insanları, Amerikan İhtilalinin önderliğini yapmışlardır. Amerika’ nın ilk beş başkanı Virginia’dan çıkmıştır. 1800’lerin başında South Bölgesi halkı tarımla uğraşarak hayatlarını sürdürmeye devam ettiler.

South Bölgesi halkı  deniz ticaretinde, özellikle kumaş ve tütün alanında geliştiler. Bu alanlarda gelişmenin en iyi yolu pek çok kişinin çalıştığı büyük çiftlikler açmaktı. Çiftlik sahipleri işgücü ihtiyaçlarını karşılamak için Afrika’dan köleler getirdiler ve böylece kölelik bu bölgede yayıldı. Kölelik Northeast ve South Bölgeleri'ni ayıran en önemli faktördü. Kuzeyliler bunu ahlak dışı bulurken, Güneylilere göre bu çok normaldi. 1860’da 11 South Bölgesi eyaleti ayrı bir devlet kurmak ve Amerikan Konfedere Eyaletleri’ni kurmak için birlikten ayrıldı. Bu durum Amerikan iç savaşına sebep oldu. Bunun sonucunda da South bölgesi savaşı kaybetti ve konfederasyonun dağılmasına ve köleliğin kaldırılmasına sebep oldu. Savaşın yaralarının iyileşmesi yıllar aldı. Köleliğin kalkması Afrika kökenli Amerikalı’lara politik ve ekonomik eşitlik yolu açtı. South Bölgesi şehirleri yeni yasalarla tanıştı ve ırksal ayrım tasfiye edildi.

Bu ayrımın ortadan kaldırılması esnasında Afrika kökenli Amerikalılar ve onların destekçileri büyük zorluklar ve karşıtlıkla karşılaştılar. South Bölgesi’nde yaşayan tüm siyah ve beyazlar, kölelik ve ırksal ayrımın etkilerinden "New South" çatısı altında beraber yaşayarak kurtuldular. Charleston’daki Speloto Müzik Festivali ve Atlanta’daki yaz olimpiyatları gibi etkinlikler müzik ve sporseverler tarafından oldukça ilgi görmektedir. South Bölgesi, sanayi alanına ve üretime Atlanta, Little Rock ve Arkansas’da ki gibi büyük gökdelenlerle açılmıştır. South Bölgesi ılıman havası sayesinde, Amerika’nın değişik yerlerinden farklı kişileri kendine çekmektedir.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Neden Work and Travel?

Hepimizin bildiği gibi Work and Travel Amerika’nın başlattığı bir kültürel değişim programı. Bu program sayesinde hem Amerika’ya gitme olanağı kazanmış hem de biraz para kazanıp eğlenmiş oluyorsunuz...

Devamı
ERAY YALÇINERAY YALÇIN
Şirket ve Danışmanla İletişim

Kayıt olduktan sonra sizinle aktif bir şekilde iletişimde olacak, sorunlarınızı en hızlı ve pratik şekilde çözüme kavuşturacak, istekleriniz ve beklentilerinizi en iyi şekilde analiz edip en uygun seçenekleri sunacak, konaklama gibi konular için öğrencinin kişisel tercihlerine dikkat edecek, sürecinizi hatasız ve eksiksiz şekilde takip edecek ve profesyonel destek olacak olan aynı zamanda programı daha önce tecrübe etmiş  danışmanlarınızla iletişimizin çok iyi olması gerekmektedir.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Merve U.
Merve U. Work and Travel
"Ben de Wat programı katılımcılarındanım. Tercihim de CampusEdu’tu bana güven verdiği için. Club Getaway'de çalışmayı tercih etmiştim. Hem kalacak yer sağlıyordu hem de NewYork'a yakındı."
Devamı
Erdi D.
Erdi D. Work and Travel
" Çok şanslıyız ki burası çok iyi bir yer çıktı. Sahipleri Hint'li ve bize çok yardımcı oldular. Odalar da çok güzel, interneti sıcak suyu mevcut."
Devamı
 
#
Tamam