CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

South

South Bölgesi için Amerika’nın en farklı ve en renkli yerlerinden biridir. Amerikan İç Savaşı (1861-1865) South Bölgesi'ne sosyal ve ekonomik açıdan çok fazla zarar vermiştir. Ancak bölge bulunduğu yer itibariyle kendini kısa zamanda toparlamıştır. South Bölgesine ilk kez İngiliz Protestanları yerleşmişlerdir. South Bölgesi insanları, Amerikan İhtilalinin önderliğini yapmışlardır. Amerika’ nın ilk beş başkanı Virginia’dan çıkmıştır. 1800’lerin başında South Bölgesi halkı tarımla uğraşarak hayatlarını sürdürmeye devam ettiler.

South Bölgesi halkı  deniz ticaretinde, özellikle kumaş ve tütün alanında geliştiler. Bu alanlarda gelişmenin en iyi yolu pek çok kişinin çalıştığı büyük çiftlikler açmaktı. Çiftlik sahipleri işgücü ihtiyaçlarını karşılamak için Afrika’dan köleler getirdiler ve böylece kölelik bu bölgede yayıldı. Kölelik Northeast ve South Bölgeleri'ni ayıran en önemli faktördü. Kuzeyliler bunu ahlak dışı bulurken, Güneylilere göre bu çok normaldi. 1860’da 11 South Bölgesi eyaleti ayrı bir devlet kurmak ve Amerikan Konfedere Eyaletleri’ni kurmak için birlikten ayrıldı. Bu durum Amerikan iç savaşına sebep oldu. Bunun sonucunda da South bölgesi savaşı kaybetti ve konfederasyonun dağılmasına ve köleliğin kaldırılmasına sebep oldu. Savaşın yaralarının iyileşmesi yıllar aldı. Köleliğin kalkması Afrika kökenli Amerikalı’lara politik ve ekonomik eşitlik yolu açtı. South Bölgesi şehirleri yeni yasalarla tanıştı ve ırksal ayrım tasfiye edildi.

Bu ayrımın ortadan kaldırılması esnasında Afrika kökenli Amerikalılar ve onların destekçileri büyük zorluklar ve karşıtlıkla karşılaştılar. South Bölgesi’nde yaşayan tüm siyah ve beyazlar, kölelik ve ırksal ayrımın etkilerinden "New South" çatısı altında beraber yaşayarak kurtuldular. Charleston’daki Speloto Müzik Festivali ve Atlanta’daki yaz olimpiyatları gibi etkinlikler müzik ve sporseverler tarafından oldukça ilgi görmektedir. South Bölgesi, sanayi alanına ve üretime Atlanta, Little Rock ve Arkansas’da ki gibi büyük gökdelenlerle açılmıştır. South Bölgesi ılıman havası sayesinde, Amerika’nın değişik yerlerinden farklı kişileri kendine çekmektedir.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
DAMLA ÇAMLIBELDAMLA ÇAMLIBEL
WORK AND TRAVEL’DAN ÖNCE & WORK AND TRAVEL’DAN SONRA

ilk kez kendi paramı kazandım, büyük bir sorumluluk aldım, bambaşka bir kültürle tanıştım, birçok yeni arkadaş edindim, alışveriş yaptım ve çok eğlendim.

Devamı
FATOŞ AKBABAFATOŞ AKBABA
Work and Travel Katılımcısıyken...

New York City... Elinde kahveyle kalabalık sokaklarda kaybolmak ne güzel olur, Redstairs’te saatlerce oturup sohbet etmek, şehrin ışıltısını izlemek nasıl keyifli olur...

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Gülşah M.
Gülşah M. Work and Travel
"Ben de bir Club Getaway’ci olarak sizlere Amerika’ya gitme düşüncenize farklı bir açıdan yardımcı olabilirim. Öncelikle iyi günler ve kötü günler geçirebileceğinizin farkında olarak bu yola çıkmalısınız"
Devamı
Gülin Y.
Gülin Y. Work and Travel
"WAT programına katılmayı düşünmek benim için yepyeni bir heyecan ve korkuydu aslında. Programa katılsam mı yoksa başka şekilde mi değerlendirsem diye düşünürken kendimi tatlı bir telaşın içinde buldum. Evet Amerika 'ya gidiyordum."
Devamı
 
#
Tamam