CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Önemli Belgeler Nelerdir?

Bütün deneyimli gezginlerin size söyleyeceği gibi, hazırlanmak, neyi götürüp neyi bırakacağınız, büyük zorluklardan biridir. Bavulunuza neler koyacağınıza ve neleri uçakla götürebileceğinize karar vermek önemlidir. AMA ÖNCE! Hiçbir şey yapmadan önce, bir pantolonu katlamadan ya da arkadaşlarınıza yeni adresinizi söyleyen bir e-posta atmadan önce, bütün önemli belgelerinizin birerFOTOKOPİSİNİ çekmelisiniz. Asıllarını uçakta yanınıza alın, kopyalarını bavulunuza koyun ve birer kopyalarını da evinize bırakın!!!
 
Neden önemli belgelerimin fotokopilerini çektirmem gerekiyor?
 
Her yıl binlerce Work and Travel katılımcısı ABD’ye geliyor ve her yıl yüzlercesi belgelerini KAYBEDİYOR ya da ÇALDIRIYOR. Belgelerinin fotokopilerini çektirmiş olan ve bu kopyaları güvenilir bir yerde saklayan katılımcılar, yapmayanlara göre yarı yarıya daha az zamanda belgelerini yenileyebiliyorlar. Bu nedenle, eğer kaybolan ya da çalınan belgelerinizin en kısa sürede yenilenmesini istiyorsanız, belgelerinizin birer kopyasının bulunması son derece önemli.
 
Work and Travel maceranız uluslararası seyahati de içerdiğinden, bazı önemli parçaları uçakta yanınızda bulundurmanız oldukça mühim. Sizin doğru parçaları yanınızda bulundurmanızı sağlamak için, aşağıdaki yardımcı listeyi hazırladık.
 
Doğru fotokopileri, önemli belgeleri ve parayı yanınıza aldığınızdan emin olmak için aşağıdaki Önemli Belgeler Kontrolünü kullanın. Eğer pasaportunuz bir yıldan daha yeniyse yanınızda bir kimlik daha, örneğin Nüfus cüzdanı, doğum belgesi ya da eski pasaportunuz, bulundurun.

Ne AlacağımKopyalarıUçakta
Uçak Bileti ve diğer seyahat biletleri  
Pasaport (vizeli)  
DS- 2019 Formu  
İş Sözleşmesi  
Work Travel Katılımcı Kimlik Kartı  
Sigorta belgeleri  
Ehliyet (uluslar arası ve yerel- eğer araba kullanmayı planlıyorsanız)  
Kimlik Kartı (fotoğraflı- nüfus cüzdanı vb)  
Nakit 1000 $ para ya da seyahat çeki ve varsa kredi kartı.  
Sosyal Güvenlik Mektubu ve başvurusu, tekrar dönenler için varsa sosyal güvenlik kartı.  
Work Travel katılımcı rehberi/ Kitapçığı  

 

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
SONER ÇAVUŞSONER ÇAVUŞ
Kültürel Etkileşim Programı Olarak – Work And Travel

Work & Travel programına önceden katılmış biri olarak programın birey üzerindeki etkilerini doğrudan tecrübe edebildim ve gözlemleyebildim.

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Neden Work and Travel?

Hepimizin bildiği gibi Work and Travel Amerika’nın başlattığı bir kültürel değişim programı. Bu program sayesinde hem Amerika’ya gitme olanağı kazanmış hem de biraz para kazanıp eğlenmiş oluyorsunuz...

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Hakan Ü.
Hakan Ü. Work and Travel
"Çok değil daha geçen yıl Amerika benim için bir hayaldi. Work and Travel programına başvurarak bu hayali gerçekleştirme yolunda önemli bir karar aldım. Gerekli belgeler, pasaport, vize derken, uçaktaydım."
Devamı
Dicle K.
Dicle K. Work and Travel
"Ben çok iyiyim her sey yolunda burada , haftada 6 gün çalisiyorum . 2-3 gibi bitiyor sonra hava güzelse bisiklet sürüyorum ya da komsumuz Jerry'nin bahçesinde oyalaniyorum."
Devamı
 
#
Tamam