CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Vergi Başvurusu ve İade İşlemleri

Kasım 2017'de Başkan Donald Trump tarafından "Vergi Kesintileri ve İşler Yasası"nın yürürlüğe konmasıyla birlikte, Amerika'da çalıştığı süre boyunca maaşını paycheck olarak alan ve maddi kazanç elde eden bütün katılımcılarımız döndüklerinde vergi başvuru/beyanında bulunmak zorundadır.

CampusEdu olarak, Work and Travel programına katılan bütün öğrencilerimize döndüklerinde vergi başvurularını yeni yasaya uygun şekilde yapabilmeleri için yönlendirmede bulunuyoruz ve katılımcılarımız aşağıda belirtilen belgelerle birlikte, çözüm ortağımız Sprintax sayfasından online olarak dakikalar içinde başvurularını tamamlayabiliyor!

Vergi başvurusu için gerekli belgeler: 

- DS2019 Formu / Yasal Çalışma Belgesi 
- Pasaport Vize Sayfası 
- Social Security Card (Sosyal Güvenlik Numarası yeterli olmaktadır)

- Son Paycheck (Birden fazla işte çalıştıysanız her biri için olmalı)
- W2 Formu (İşvereninizden alacağınız detaylı vergi kesintilerini gösteren belge / Birden fazla işte çalıştıysanız her biri için olmalı)

Tek yapmanız gereken; Sprintax web sitesinde dakikalar içinde kullanıcı hesabı oluşturarak, gerekli belgeleri hesabınıza yüklemek ve Sprintax vergi hesaplamanızı tamamladıktan sonra doldurduğunuz formları sizin adınıza iletmemiz için CampusEdu'ya ulaştırmanız. Dileyen öğrencilerimiz formlarının yurtdışı gönderimini kendileri de sağlayabilmektedir.

Formlarınızın IRS'ye ulaşmasıyla birlikte vergi başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Vergi başvurusu hakkında sorularınız için CampusEdu danışmanlarından ve Sprintax sisteminde yer alan Canlı Destek'ten yardım alabilirsiniz!

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
DENİZ SAVAŞDENİZ SAVAŞ
Eski Katılımcı/Yeni Danışman Gözünden Work and Travel Deneyimi ve Şehir Dışından Programa Kayıt

CampusEdu ile Work&Travel programına katıldıktan sonra 2015 yılında yolum tekrar CampusEdu ile kesişti ve burada çalışmaya başladım...

Devamı
BORAY BALCIBORAY BALCI
Work & Travel Programına Katılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Work & Travel programına kayıt olurken öğrenciler açısından en önemli noktalardan biri “Erken Kayıt” döneminde işlemlerini başlatmak olacaktır.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Sinem İ.
Sinem İ. Work and Travel
"Bir arkadaşımızın 2011 yazında WAT’tan dönüp, bize ballandıra ballanıra WAT’ı anlatmasıyla gitmeye karar verdik. Araştırmalarımız sonucunda CampusEdu şirketinde karar kıldık. "
Devamı
Zeliha B.
Zeliha B. Work and Travel
24 HAZİRAN 2009 - ZELİHA BEDEL (Erciyes Ünv. Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğrencisi)(Palace Playland, Saco, Maine) "Merhaba konaklanmam ayarlandi. 4 turk kizla ayni evdeym. cok sirin bir ev ve kizlar da cok iyiler."
Devamı
 
#
Tamam