CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Vergi Başvurusu ve İade İşlemleri

Kasım 2017'de Başkan Donald Trump tarafından "Vergi Kesintileri ve İşler Yasası"nın yürürlüğe konmasıyla birlikte, Amerika'da çalıştığı süre boyunca maaşını paycheck olarak alan ve maddi kazanç elde eden bütün katılımcılarımız döndüklerinde vergi başvuru/beyanında bulunmak zorundadır.

CampusEdu olarak, Work and Travel programına katılan bütün öğrencilerimize döndüklerinde vergi başvurularını yeni yasaya uygun şekilde yapabilmeleri için yönlendirmede bulunuyoruz ve katılımcılarımız aşağıda belirtilen belgelerle birlikte, çözüm ortağımız Sprintax sayfasından online olarak dakikalar içinde başvurularını tamamlayabiliyor!

Vergi başvurusu için gerekli belgeler: 

- DS2019 Formu / Yasal Çalışma Belgesi 
- Pasaport Vize Sayfası 
- Social Security Card (Sosyal Güvenlik Numarası yeterli olmaktadır)

- Son Paycheck (Birden fazla işte çalıştıysanız her biri için olmalı)
- W2 Formu (İşvereninizden alacağınız detaylı vergi kesintilerini gösteren belge / Birden fazla işte çalıştıysanız her biri için olmalı)

Tek yapmanız gereken; Sprintax web sitesinde dakikalar içinde kullanıcı hesabı oluşturarak, gerekli belgeleri hesabınıza yüklemek ve Sprintax vergi hesaplamanızı tamamladıktan sonra doldurduğunuz formları sizin adınıza iletmemiz için CampusEdu'ya ulaştırmanız. Dileyen öğrencilerimiz formlarının yurtdışı gönderimini kendileri de sağlayabilmektedir.

Formlarınızın IRS'ye ulaşmasıyla birlikte vergi başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Vergi başvurusu hakkında sorularınız için CampusEdu danışmanlarından ve Sprintax sisteminde yer alan Canlı Destek'ten yardım alabilirsiniz!

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
HÜLYA KARAKAYAHÜLYA KARAKAYA
Work and Travel Programının Avantajları

Günümüz şartlarını göz önüne alırsak, ikinci hatta üçüncü bir yabancı dil, iletişim becerisi, yeni ve değişken kültürlere açık olmanın her geçen gün daha da önem kazandığını göz ardı edemeyiz. Tam da bu noktada, Work and Travel Programı üniversite öğrencilerinin değerlendirebileceği hem kolay hem de eğlenceli bir fırsattır.

Devamı
SONER ÇAVUŞSONER ÇAVUŞ
Kültürel Etkileşim Programı Olarak – Work And Travel

Work & Travel programına önceden katılmış biri olarak programın birey üzerindeki etkilerini doğrudan tecrübe edebildim ve gözlemleyebildim.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Ayşegül T.
Ayşegül T. Work and Travel
"Çok yabancılık çekmedim yani buralara ve ben burayı gerçekten çok sevdim ve özverili çalışmalarınızdan ötürü sizlere teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın."
Devamı
Arda K.
Arda K. Work and Travel
"Uçaktan indim ve artık New Jersey’deydim. Tamamen özgür olduğumu hissettim bu özgürlük duygusu zamanla içimde kendini özgüven duygusuna bıraktı. "
Devamı
 
#
Tamam