CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

San Diego

San Diego’nun birçok ünlü yerini, Traffic filminde La Jolla’yi, bir sinema klasiği olmuş Top Gun filminde Miramar Askeri Havaalanı’nı belki gördünüz. La Jolla ve Miramar, San Diego şehrini oluşturan 99 semtten sadece ikisi. Nüfusu 1.3 milyon civarındadır. Alan kodu 619 veya 760‘dır. San Diego şehri polis araçlarının üzerinde ve şehrin muhtelif yerlerinde  yazan ve şehrin sloganı haline gelmiş olan The Finest City in America (Amerika’ nin en güzel şehri) olarak bilinir. Turist olarak gelen birçok insanın San Diego’ya aşık olup ömrünün kalan kısmını burada tamamlamak istemektedir.

1542’de İspanyolların ilk defa keşfettiği San Diego ismini, 1602 yılında İspanyolların ana keşif gemisinden birinin adı olan San Diego gemisinden almıştır. 1769 yılında resmi olarak kurulan San Diego şehri ticaret ve liman şehri olarak California eyaletini Meksika’ya bağlayan bir köprü durumuna gelmiştir. Meksika’ nın Tijuana şehrine San Diego’dan geçmek çok kolaydır. Meksika’yı görmek o kültür hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler için de güzel seçimdir San Diego.

Dört mevsim boyunca harika iklimi, hiç bitmeyen güneşi, masmavi Pasifik okyanusu, bir saat uzaklıktaki kayak merkezleri, rahat bir yaşam biçimi ve Meksika’ya olan sınırından dolayı ilginç bir etnik ve kültürel karışıma sahip olması, San Diego’nun akla gelen bir kaç özelliğidir. Rahat ve çekici ortama sahiptir San Diego. Şehir, Amerika’nın yedinci, California eyaletinin de ikinci en büyük şehridir. Ama büyük Amerikan şehirleri gibi karmaşadan uzak ve genel olarak sakin bir yaşam ortamına sahiptir.  San Diego, Amerikan deniz kuvvetlerinin Pasifik’teki en büyük Deniz Piyade Üssü’ne (Marine) sahiptir ve aynı zamanda da Deniz Kuvvetleri’nin (Navy) büyük çoğunluğunun olduğu askeri bir şehirdir. San Diego’ da diğer etnik gruplar çok yoğun olarak bulunur. San Diego’ yu Meksika’ya bağlayan San Ysidro Border dünyanın en işlek sınır kapısıdır. Dünyanın en büyük ve en ünlü hayvanat bahçesi olan San Diego Zoo da şehrin simgelerindendir.

San Diego halkı sağlıklı yaşama çok büyük önem veren ve spora düşkünlüğü ile tanınır. San Diego’ yu Amerikan Futbolu Liginde Chargers, beysbol liginde ise Padres takımları temsil eder. 71,000 kişilik dev Qualcomm stadyumuyla San Diego, güzel iklimi ve sunduğu geniş olanaklarıyla özellikle spor düşkünleri için bir cennettir.

Birçok yüksek teknoloji ve biyomedikal firmaya da ev sahipliği yapan San Diego, teknoloji çevrelerinde Silicon Valley’ den esinlenerek, Qualcomm gibi büyük telekomünikasyon şirketlerinin merkezi olduğundan Telecom Valley olarak da bilinir. Amerika’da yaşamak ya da turist olarak gelindiğinde gezmek için kesinlikle listenize almanız gereken bir şehirdir San Diego.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
DENİZ SAVAŞDENİZ SAVAŞ
Eski Katılımcı/Yeni Danışman Gözünden Work and Travel Deneyimi ve Şehir Dışından Programa Kayıt

CampusEdu ile Work&Travel programına katıldıktan sonra 2015 yılında yolum tekrar CampusEdu ile kesişti ve burada çalışmaya başladım...

Devamı
SONER ÇAVUŞSONER ÇAVUŞ
Kültürel Etkileşim Programı Olarak – Work And Travel

Work & Travel programına önceden katılmış biri olarak programın birey üzerindeki etkilerini doğrudan tecrübe edebildim ve gözlemleyebildim.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Seda K.
Seda K. Work and Travel
"Asli ablaaa iyiyiz :) ben dancehead yapiyorum isim eglenceli baya günde minimum 10 saat çalisiyorum arada da tattoo falan yapiyorum ."
Devamı
Arda K.
Arda K. Work and Travel
"Uçaktan indim ve artık New Jersey’deydim. Tamamen özgür olduğumu hissettim bu özgürlük duygusu zamanla içimde kendini özgüven duygusuna bıraktı. "
Devamı
 
#
Tamam