CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

San Diego

San Diego’nun birçok ünlü yerini, Traffic filminde La Jolla’yi, bir sinema klasiği olmuş Top Gun filminde Miramar Askeri Havaalanı’nı belki gördünüz. La Jolla ve Miramar, San Diego şehrini oluşturan 99 semtten sadece ikisi. Nüfusu 1.3 milyon civarındadır. Alan kodu 619 veya 760‘dır. San Diego şehri polis araçlarının üzerinde ve şehrin muhtelif yerlerinde  yazan ve şehrin sloganı haline gelmiş olan The Finest City in America (Amerika’ nin en güzel şehri) olarak bilinir. Turist olarak gelen birçok insanın San Diego’ya aşık olup ömrünün kalan kısmını burada tamamlamak istemektedir.

1542’de İspanyolların ilk defa keşfettiği San Diego ismini, 1602 yılında İspanyolların ana keşif gemisinden birinin adı olan San Diego gemisinden almıştır. 1769 yılında resmi olarak kurulan San Diego şehri ticaret ve liman şehri olarak California eyaletini Meksika’ya bağlayan bir köprü durumuna gelmiştir. Meksika’ nın Tijuana şehrine San Diego’dan geçmek çok kolaydır. Meksika’yı görmek o kültür hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler için de güzel seçimdir San Diego.

Dört mevsim boyunca harika iklimi, hiç bitmeyen güneşi, masmavi Pasifik okyanusu, bir saat uzaklıktaki kayak merkezleri, rahat bir yaşam biçimi ve Meksika’ya olan sınırından dolayı ilginç bir etnik ve kültürel karışıma sahip olması, San Diego’nun akla gelen bir kaç özelliğidir. Rahat ve çekici ortama sahiptir San Diego. Şehir, Amerika’nın yedinci, California eyaletinin de ikinci en büyük şehridir. Ama büyük Amerikan şehirleri gibi karmaşadan uzak ve genel olarak sakin bir yaşam ortamına sahiptir.  San Diego, Amerikan deniz kuvvetlerinin Pasifik’teki en büyük Deniz Piyade Üssü’ne (Marine) sahiptir ve aynı zamanda da Deniz Kuvvetleri’nin (Navy) büyük çoğunluğunun olduğu askeri bir şehirdir. San Diego’ da diğer etnik gruplar çok yoğun olarak bulunur. San Diego’ yu Meksika’ya bağlayan San Ysidro Border dünyanın en işlek sınır kapısıdır. Dünyanın en büyük ve en ünlü hayvanat bahçesi olan San Diego Zoo da şehrin simgelerindendir.

San Diego halkı sağlıklı yaşama çok büyük önem veren ve spora düşkünlüğü ile tanınır. San Diego’ yu Amerikan Futbolu Liginde Chargers, beysbol liginde ise Padres takımları temsil eder. 71,000 kişilik dev Qualcomm stadyumuyla San Diego, güzel iklimi ve sunduğu geniş olanaklarıyla özellikle spor düşkünleri için bir cennettir.

Birçok yüksek teknoloji ve biyomedikal firmaya da ev sahipliği yapan San Diego, teknoloji çevrelerinde Silicon Valley’ den esinlenerek, Qualcomm gibi büyük telekomünikasyon şirketlerinin merkezi olduğundan Telecom Valley olarak da bilinir. Amerika’da yaşamak ya da turist olarak gelindiğinde gezmek için kesinlikle listenize almanız gereken bir şehirdir San Diego.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
SEDEN SABUNCUSEDEN SABUNCU
Work and Travel Programı Sırasında International Housing’de Kalmanın Faydaları

Kendi ülkemizde ne yaparsak yapalım yabancı bir ülkede olduğu gibi yabancılarla iletişime geçmemiz maalesef pek mümkün değil. Fakat bu program sayesinde dünyanın her yerinden yaşıtımız insanlarla beraber güzel vakit geçirebilir, farklı kültürler hakkında en detaylı şekilde fikir sahibi olabiliriz.

Devamı
BORAY BALCIBORAY BALCI
Work & Travel Programına Katılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Work & Travel programına kayıt olurken öğrenciler açısından en önemli noktalardan biri “Erken Kayıt” döneminde işlemlerini başlatmak olacaktır.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Ender Y.
Ender Y. Work and Travel
"Rüya gibi bir WAT geçirmek istiyorsanız, işinizi çok iyi seçin ve bu konuda size en iyi şekilde yardımcı olacak bir şirket seçin. Ben her şey için CAMPUS’e teşekkür ederim."
Devamı
Zeliha B.
Zeliha B. Work and Travel
24 HAZİRAN 2009 - ZELİHA BEDEL (Erciyes Ünv. Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğrencisi)(Palace Playland, Saco, Maine) "Merhaba konaklanmam ayarlandi. 4 turk kizla ayni evdeym. cok sirin bir ev ve kizlar da cok iyiler."
Devamı
 
#
Tamam