CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

SEVIS Nedir?

SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) 

SEVIS BELGESİİ

Amerikan hükümetinin kültürel değişim programlarıyla veya eğitim almak amacıyla Amerika’ya gelen yabancı öğrencilerin bilgilerini kayıt altında tutan sisteminin adıdır. Katılımcı öğrenci ABD’ye varışından itibaren 72 saat (3 gün) içerisinde SEVIS kayıdını yaptırmak zorundadır. SEVIS kayıdı Work and Travel katılımcıları için çok önem taşımaktadır. Çünkü SEVIS kayıdı yapılmazsa öğrenci Sosyal Güvenlik Numarası alamaz ve dolayısıyla hiçbir işte yasal olarak çalışamaz. Öğrencinin, Work and Travel katılımcısı olarak sayılabilmesi için SEVIS kayıdını yaptırması gerekir. SEVIS kayıdı yaptırmayan katılımcının Work and Travel program kayıdı sponsor tarafından iptal edilir ve programdan doğan tüm hakları elinden alınır. Bu durumda katılımcı öğrenci hemen Amerika’yı terk etmek zorundadır. Department Of Homeland Security tarafından katılımcı öğrencinin statüsü kaçak konumuna alınacağından, katılımcının bir dahaki sefere Amerika’ya giriş-çıkışı da zora girecektir.

 

denemeresim

Work andTravel programında SEVIS kayıdının yapılması çok kolaydır. Katılımcının tek yapması gereken şey sponsorunun web sayfasına girip CHECK-IN formunu doldurmaktır. Bu öğrencinin 5 dakikasını bile almayacak bir işlemdir. Bu formda işveren adı, soyadı, adresi, katılımcının kalacağı yerin adresi ve I-94 numarası sorulmaktadır.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
BORAY BALCIBORAY BALCI
Work & Travel Programına Katılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Work & Travel programına kayıt olurken öğrenciler açısından en önemli noktalardan biri “Erken Kayıt” döneminde işlemlerini başlatmak olacaktır.

Devamı
DAMLA ÇAMLIBELDAMLA ÇAMLIBEL
WORK AND TRAVEL’DAN ÖNCE & WORK AND TRAVEL’DAN SONRA

ilk kez kendi paramı kazandım, büyük bir sorumluluk aldım, bambaşka bir kültürle tanıştım, birçok yeni arkadaş edindim, alışveriş yaptım ve çok eğlendim.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Bilal G.
Bilal G. Work and Travel
"Zorlu bi yolculuğun ardından amerikadayız artık. burada her şey güzel geçecek gibi. ama epey nemli bi havası var ve sıcak tabi ki."
Devamı
Ceyda Ö.
Ceyda Ö. Work and Travel
Her sey yolunda iyiyim bir sorun yok guzel gidiyor su an icin :)
Devamı
 
#
Tamam