CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Neden Work and Travel?

Hepimizin bildiği gibi Work and Travel Amerika’nın başlattığı bir kültürel değişim programı. Bu program sayesinde hem Amerika’ya gitme olanağı kazanmış hem de biraz para kazanıp eğlenmiş oluyorsunuz. Farklı bir ülkede tek başına olmanız size birçok fırsat sunuyor. Bunların en başında tek başına farklı bir ülkede yaşamayı öğrenmek oluyor elbette. Her şey tüm yaz boyunca mutlaka mükemmel geçmeyecektir. Adaptasyon süreci zor gelecek, yeri gelecek dönmek isteyeceksiniz. Yeni insanlarla tanışmak, şehir hakkında her geçen gün yeni bilgiler öğrenmek, orada yaşayan insanların yaşam tarzı, kültürleri ve daha birçok şey sizi bu düşünceden eminim ki uzaklaştıracaktır. Hatta program sonunda, biraz daha kalabilmenin yollarını bile bulmaya çalışacaksınız belki de. Döndüğünüzde soran herkese, bu süreci hayatınızın en eğlenceli ve unutulmaz dönemi olarak anlatacaksınız. İyisi de kötüsü de sizin maceralarınız olacak. Farklı ülkelerden birçok arkadaşlarınız olacak. Onların kültürlerini de öğreneceksiniz, yemeklerini tadacaksınız hatta daha oradayken ülkelerinizi ziyaret etme planları yapacaksınız, inanın bana.


Work and Travel temelde her ne kadar kültürel değişim programı olmasına rağmen bazılarının aklına para kazanabilir miyim, oradaki harcamalarımı karşılar mı gibi sorular da geliyor. Öncelikle belirtmeliyim ki Work and Travel programına katılan her öğrenci turizm hareketliliğinin olduğu bölge ve işlere yönlendiriliyor. Haliyle para kazanamaması olasılık bile değil.
Amerika’ya gitmişken gezi de olmazsa olmazlarımızdan. Hayal ettiğiniz tüm şehirlere gitmek hiç de zor değil. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi otobüs ve uçak biletinizle beraber hayallerinize ulaşabilirsiniz. Her şehrin birbirinden farklı büyüleyici güzelliği program hakkında “iyi ki” demenize yetecektir.


Geriye dönüp baktığınızda kendinize ve geleceğinize nasıl büyük bir yatırım yaptığınızın farkına varacaksınız. Eğer şansınız varsa mutlaka deneyin. Work and Travel programı en az bir kere denenmeli!

  Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl

   
  #
  Tamam