CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Orlando

Orlando Florida eyaletine başlıdır. Rakımı 36 metredir. Şehrin neredeyse tamamı düz bir yüzeydedir. Nüfusu 176,500 civarındadır. Alan kodu 407'dir. Yerel saat Türkiye'nin 7 saat gerisindedir. Orlando'nun okyanusa kıyısı yoktur. Büyülü diyarların mekanı olan Orlando, 1971'de kurulmuş olan Disney World  ile her yıl 40 milyon insanın turist olarak ziyaret ettiği bu şehirde sokaktaki her iki kişiden biri ya turisttir ya da geçimini turizm sektöründen kazanmaktadır.

1850'lerde kurulmuş olan Orlando’nun kayda değer bir tarihi olduğunu söylemek zor. Bu yüzyıl başındaki en büyük geçim kaynağı turunçgiller olan şehrin çehresi 1971'den sonra kurulan Walt Disney ile şehrin çehresi değişmiştir. Orlando civarında kurulmuş olan NASA'ya bağlı bazı kurumlara ve ordunun bazı üslerine yakınlığı ile teknoloji firmalarını da kendisine çekmektedir. Bu özelliğiyle Florida'nın Silikon Vadisi konumuna gelmiştir.

Şehir, San Francisco, Miami, Los Angeles ve New York'un ardından Amerika'nın yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen şehri ve Las Vegas'tan sonra en fazla yatak kapasitesi olan Amerikan şehri olma özelliğini taşır.

Orlando sıcak bir iklime sahiptir. Hem yaz hem de kış aylarında hava sıcaktır. Ancak güneşi görmek maalesef her zaman mümkün olmaz. Haziran-Eylül arasında yağmur ortalama iki günde bir yağarken, yılın geri kalan aylarında her dört günde bir ortalama yağmur yağar. Yağmurun sıkça yağdığı bu şehirde tahmin edileceği gibi nem oranı da %70-80'lerde gezer. Özellikle yaz aylarında 30 derece sıcaklık ve %90 nem oranında sokağa çıkmak çok zor olur.

Orlando'ya gelmek için en güzel zaman, yağışın daha az olduğu ve okulların açıldığı Eylül sonu Ekim başıdır. Özellikle yazın yerel okulların da tatilde olduğu dönemlerde  eğlence parklarında uzun kuyruklar olmaktadır. Ayrıca Eylül-Ekim aylarında yatak fiyatlarının da yılın diğer zamanlarına göre daha ucuz olduğunu söylemek mümkündür.
Orlando'ya tatil için gidebileceğiniz en güzel şehirlerden biridir. Şehir içinde yürüyerek gezilebilecek neredeyse hiçbir yer yoktur. Toplu taşıma şehir içinde vasatın altındadır. Saatte bir geçen otobüs seferlerinin Orlando'ya gelen turistlerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olduğunu söylemek zor. Taksi ücretlerinin de çok pahalı olduğu göz önüne alınırsa, şehre iner inmez bir araba kiralamak çok mantıklı olabilir. Eğer şehre Orlando International havaalanından giriş yapıyorsanız havaalanında hem kalacak yerinizi hem de kiralık arabanızı ayarlamak mümkün olacaktır.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
FATOŞ AKBABAFATOŞ AKBABA
Work and Travel Katılımcısıyken...

New York City... Elinde kahveyle kalabalık sokaklarda kaybolmak ne güzel olur, Redstairs’te saatlerce oturup sohbet etmek, şehrin ışıltısını izlemek nasıl keyifli olur...

Devamı
DENİZ SAVAŞDENİZ SAVAŞ
Eski Katılımcı/Yeni Danışman Gözünden Work and Travel Deneyimi ve Şehir Dışından Programa Kayıt

CampusEdu ile Work&Travel programına katıldıktan sonra 2015 yılında yolum tekrar CampusEdu ile kesişti ve burada çalışmaya başladım...

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Gökhan Y.
Gökhan Y. Work and Travel
"Burada tek problem ulaşım o yüzden herkes araba alıyor biz de araba aldık 5 arkadaş 850 dolara travel kısmı için para biriktiriyoruz ."
Devamı
Kutlay E.
Kutlay E. Work and Travel
"Hepsi uzak hayaller gibi geliyordu.. Ta ki New York'ta uçaktan inince görevli memurun `welcome` demesine kadar :)"
Devamı
 
#
Tamam