CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Midwest

Midwest Bölgesi farklı kültürlerin birleştiği ve Amerika’daki kültürel mozaiğin en çok görülen bölgelerdendir. Midwest bölgesi Amerika’nın tahıl ambarı olarak bilinir. 1800'lerin başlarından itibaren Avrupa’dan gelenler daha iyi bir tarım arazisi bulma amacıyla bu bölgeye gelmişlerdir. Almanlar Doğu Missouri’ ye, İsveç ve Norveçliler Wisconsin ve Minnesota’ ya yerleştiler. Bölge çok verimli toprakları sayesinde buğday, yulaf ve mısır gibi tahılların bolca üretildiği yerdir.

Midwest Bölgesi’nin büyük bölümü düzlüklerle kaplıdır. Missisippi Nehri aynı zamanda taşımacılık alanında kullanılmaktadır. Bu yönüyle ticari anlamda çok önemli bir değere sahiptir. Missisipi Nehri,  Mark Twain takma adını kullanan Missouri’ li Samuel Clemens tarafından yazılan iki Amerikan klasiğine ilham kaynağı olmuştur - Missisippi’de Hayat ve Huckleberry Finn’in Maceraları.

Bölgenin merkezi, ülkenin 3. büyük şehri olan Illionis’dir. Burası liman, demiryolları ve havayollarının kesiştiği bir merkezdir.

Midwest Bölgesi, Ohio’dan Nebraska’ya kadar uzanan bu geniş bölgede Michigan, Indiana, Wisconsin, Illinois, Minnesota, Iowa, Missouri, North Dakota, South Dakota, Kansas eyaletlerinden oluşur. Daha kuzeydeki Toledo’da değişik etnik şenlikler gerçekleştirilir. Şehirlerde ve üniversite kampüslerinde iyi bir sosyal yaşantı bulunmaktadır. Öğrenciler için Ohio’da görülecek ve yapılacak birçok etkinlik vardır. Cedar Point Amusement Parkı ve Cleveland’deki Rock&Roll Müzesi, öğrencilerin sık sık ziyaret ettiği yerlerdir. Michigan kayak imkanlarının yanı sıra Kanada, Toronto’ya arabayla sadece dört buçuk saatlik uzaklıktadır.

Öğrenci şehri olan Ann Arbor, öğrenciler için sayısız sosyal imkana sahiptir. Michigan’da kış aylarında havanın soğuk olmasına karşın, yaz ve güz ayları çok güzel ve hareketli geçer.

Iowa Üniversitesinin bünyesinde gerçekleştirilen Yoğun İngilizce Programı, yabancı öğrencilere, sıcak bir ortam sağlar. Küçük ve güvenli bir kampüsü olan Iowa Üniversitesi yabancı öğrencilerin fazlasıyla ilgisini çeker. Kampüs sınırları içinde, büyük şehirlerde yapılan kültürel etkinliklerin çoğuna yer verilir. Ayrıca, yerel Amish ve Minnonite topluluklarına, Herbert Hoover Başkanlık Kütüphanesi’ne ve Chicago’ya geziler düzenlenir.

Amerika’nın sahip olduğu güzelliklerin farkına varabilmeniz için Dakota, Wyoming ve Nebraska eyaletlerini ziyaret etmeniz gerekir. Özellikle Wyoming doğal güzellikleri, eğlence parkları ile öğrencilerin mutlaka görmesi gereken yerlerin başında gelir. Nebraska ve Dakota sahip olduğu zengin doğal güzellikleri ile bölgeye gelen ziyaretçilerin oldukça ilgisini çeker. North Dakota’da bulunan Kuzey Dakota State University’deki İngilizce programı küçük grupları ve samimi grup ilişkileri ile ünlüdür. Bu yüzden öğrencilerin etrafa adaptasyonu ve diğer öğrenciler ile kaynaşmaları daha hızlı ve sorunsuz gerçekleşir. Gruplar küçük olduğu için öğrencilere gösterilen kişisel ilgi de fazladır. Öğrenciler, üniversitelerin bütün spor ve eğlenceye aktivitelerinden ücretsiz olarak faydalanabilirler. Mississippi Nehri’nin kaynak kısmındaki Itasca Eyalet Parkı ve Roosevelt Milli Parkı mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Midwest’lilerin İngilizce’yi aksansız anlaşılır bir şekilde konuşmaları öğrenciler açısından büyük bir avantajdır. 1996’da Madison, bir ekonomi dergisi tarafından Amerika’nın en yaşanılır şehri seçildi. Madison’un güvenli ve küçük oluşu bunda en büyük etkendir. Bunun yanı sıra her yıl yapılan sayısız etkinlikler sayesinde çok kültürlü bir yapıya sahiptir.
Taste of Madison festivali her bir restoranın kendine özgü yemekleri ile katılmasıyla oluşmaktadır. Ziyaretçilere bu yemeklerin sunulduğu bu festivalde ziyaretçiler değişik yemeklerin tadına bakarak festival alanını dolaşır. Öğrenciler arasında popüler bir yer olan komşu Minnesota’daki Amerika Alışveriş Merkezi dünyanın en büyük alış-veriş merkezlerinden bir tanesidir.

Midwest bölgesinde yer alan Minnesota ve Wisconsin Üniversiteleri, verdiği eğitimi ve İskandinav mirasını hala devam ettirmesi sebebiyle ünlüdür. Mississippi Nehri’nin her iki tarafında yer alan Minneapolis ve St Paul, güvenli ve huzurlu ortamlarıyla özellikle yabancı öğrencilerden rağbet görür.
 
Bu bölgede, ayrıca 15,000 civarında göl vardır, bundan ötürü eğlence takviminde su sporlarının ve açık hava etkinliklerinin yeri büyüktür. Ayrıca, yazın yapılan geçit törenleri, su sporları, eyaletin göl mirasını kutlayan yarışmaları ile eğlenceli bir bölgedir.

Chicago ve Illionis, diğer Midwest Bölgesi şehirleri en çok yabancı öğrenciyi kabul eden şehirlerdendir. De Paul üniversitesinin İngilizce Dil Akademisi’nde sunulan işletme ve bilgisayar bilimleriyle ilgili programlar özellikle çok ilgi çekmektedir. Chicago’da birçok mağazaya sahip olan Navy Pier ve North Pier’e rağbet çok fazladır. Diğer turistik bölgeler, dünyadaki en yüksek binalardan biri olan Sears Kulesi, Wisconsin Çöküntüsü ve Michigan Gölü plajlarıdır. Chicago’da ulaşım oldukça rahattır.

Indiana Üniversitesi’ ne her yerden - Asya, Güney Amerika, Afrika, Avrupa - Yoğun İngilizce Programı’na katılmak için öğrenciler gelir.
Indiana dünyaca ünlü motor yarışları ile bilinmektedir. Indianapolis ilginç müzelere ve diğer kültürel imkanlara ev sahipliği yapar. Bununla birlikte ziyaretçileri şehre çeken asıl şey motor yarışlarıdır. Bu yarışların içinde en önemlisi iki hafta süren yıllık bir festivali de içeren Indy 500 yarısıdır. İngilizce yabancı Dil Merkezi’ ne sahip olan Ivytech State College en genişi Indianapolis olmak üzere 13 kampüsü olan, çok geniş bir kolejdir.

Yabancı öğrenciler Michigan’ı, hem Michigan Üniversitesinin hem de Michigan State University’nin uluslararası alandaki ünü ve eğitim kalitesinde dolayı tercih etmektedirler. Michigan’da yer alan Andrews Üniversitesi de büyük bir yabancı öğrenci nüfusuna sahiptir çünkü bu okul akademik eğitime hazırlık derslerinin yanında, İngilizce’yi kültürel programlar ve gezi etkinlikleri ile birleştiren yeni bir yaz programına sahiptir.

Ohio, Amerikan ailesinin yaşayış tarzı hakkında genel bir bilgi edinebilmek için oldukça uygundur. Kampüs hayatı ilgi çekici bir diğer etkendir. Ohio/Toledo’da yer alan Toledo Üniversitesi, yabancı öğrencilere göre düzenlenmiştir. Yabancı öğrencilerin adaptasyonlarını kolaylaştırıcı ve  başarılı olmalarına yardımcı olacak yoğun bir destek programları vardır. Büyük bir dinlenme mekanı olan okulun güzel bir kampüsü vardır. Üniversite, birkaç yıl önce ‘‘USA Today’’ raporunda ülkede bulunan en iyi okullardan birisi olarak sıralamaya girmiştir.
Midwest Bölgesi yabancı öğrenciler arasında popülerliği gittikçe artan bir yerdir. Sıcak kanlı Amerikanlıların bulunması, güvenilirliği, öğrenim ve yerleşim ücretlerinin cazip olması ve diğer şehirlere göre ulaşımın daha kolay olduğu ideal bir bölgedir.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
MERT ÖZTÜRKMERT ÖZTÜRK
Work & Travel Maceramın Özeti

Summer Work and Travel programında yaşadığım güzel anıların hepsini kelimelerle anlatabilmem çok zor ama özetlemem gerekirse; ...

Devamı
ERAY YALÇINERAY YALÇIN
Şirket ve Danışmanla İletişim

Kayıt olduktan sonra sizinle aktif bir şekilde iletişimde olacak, sorunlarınızı en hızlı ve pratik şekilde çözüme kavuşturacak, istekleriniz ve beklentilerinizi en iyi şekilde analiz edip en uygun seçenekleri sunacak, konaklama gibi konular için öğrencinin kişisel tercihlerine dikkat edecek, sürecinizi hatasız ve eksiksiz şekilde takip edecek ve profesyonel destek olacak olan aynı zamanda programı daha önce tecrübe etmiş  danışmanlarınızla iletişimizin çok iyi olması gerekmektedir.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Gökhan B.
Gökhan B. Work and Travel
""It was 6th of June when I first stepped my foot on California land. It was a feeling like finding something that you have lost a long time ago. That is how my ‘American Dream’ had started."
Devamı
Sevgi Ş.
Sevgi Ş. Work and Travel
Nihan Hanım merhaba. Bugün boş günüm olduğu için mailinizi yeni görebildim kusura bakmayın...
Devamı
 
#
Tamam