CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Work and Travel Vize Başvurusu

Work and Travel J-1 vizesi, Amerika’ya giriş yapmak için ve kültürel değişim programları için geçerli olan bir vizedir ve bu vizeye DS-2019 formuyla birlikte başvurmak gerekmektedir. DS-2019 formu sadece size özel ve programınız ile ilgili bilgileri kapsayan çok önemli bir belgedir. Bu belgeyi titizlikle korumanız gerekir. DS-2019 formunun kaybolması durumunda ekstra ücret karşılığı sponsor kuruluş tarafından yeniden bastırılması gerekir.

Bu video Ankara A.B.D. Büyükelçiliği tarafından vize görüşme sürecini göstermek amacıyla hazırlanmıştır. Kendi Ülkenizde Geçirmeniz Gereken Minimum Zaman

J-1 vizesiyle bir programa katılmış olan adaylar ülkelerine döndükten sonra başka bir J-1 vizesiyle programa katılmak için en az 90 gün ülkelerinde geçirmelidirler.


Program Süresinin İhlali

Adayların DS-2019 formundaki bitiş tarihinden önce başka bir işe geçmeleri ve çalışmayı bırakmaları ailevi nedenlerle ülkesine dönmek zorunda olmanın dışında pek mümkün olmayan birşeydir. Böyle bir durumda CampusEdu ve ABD’deki partnerimizin sponsorluğu devam etmez.


Vizesi Bittiği Halde Dönmeyen Adaylar

Amerika’nın en önem verdiği nokta Work and Travel programına katılan adayların Work and Travel süresi ve vizeleri bittiğinde ülkelerine geri dönmeleridir. Vizesi bittiği halde dönmeyen adaylar yasal olmayan bir yolla Amerika’da bulunuyor olacaktır ve bir daha hiçbir şekilde Amerikan vizesi alamayacaktır.

Program sonunda her öğrenci Türkiye’ye dönüşünü CampusEdu'ye bildirmekle yükümlü, sorumludur!!!


Anti Trafficking Pamphlet (ÇOK ÖNEMLİ!!!)

Bu dosya insan kaçakçılığı hakkında Konsolosluk tarafından hazırlanan bir belgedir. ABD Konsolosluğu’nun gerçekleştirdiği acente eğitimlerinde bütün vize başvuru sahiplerinin bu belgeyi okuyarak vize görüşmesine gelmeleri gerektiği vurgulanmıştır. Belgenin içeriği konusunda sizlere vize görüşmeniz sırasında soru sorulacaktır. Bu yüzden bu belgeyi okumanız, bu belge içeriğiyle ilgili vize görüşmesinde gelebilecek sorulara rahat şekilde cevap verebilmeniz için çok çok çok önemlidir. Ayrıca belgedeki bilgilendirmeleri daha iyi anlayabilmeniz açısından Türkçe versiyonunu da aşağıda bulabilirsiniz. 

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
DENİZ SAVAŞDENİZ SAVAŞ
Eski Katılımcı/Yeni Danışman Gözünden Work and Travel Deneyimi ve Şehir Dışından Programa Kayıt

CampusEdu ile Work&Travel programına katıldıktan sonra 2015 yılında yolum tekrar CampusEdu ile kesişti ve burada çalışmaya başladım...

Devamı
BORAY BALCIBORAY BALCI
Work & Travel Programına Katılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Work & Travel programına kayıt olurken öğrenciler açısından en önemli noktalardan biri “Erken Kayıt” döneminde işlemlerini başlatmak olacaktır.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Gürhan K.
Gürhan K. Work and Travel
"Eğlence parkında çalışmak yapılabilecek en güzel işlerden birisi ve hele ki bu eğlence parkı New York yakınlarındaysa eglenceniz bol olacak demektir."
Devamı
İbrahim Hakkı Y.
İbrahim Hakkı Y. Work and Travel
"Güzel bir yaz geçirmek isteyen arkadaşlara Historic Tidewater Inn’i tavsiye derim, muhteşem bir doğa ve gezilecek çok yer var. 3 ay yetmeyecek."
Devamı
 
#
Tamam