CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Middle Atlantic

19. Yüzyıl Amerika’sına  Middle Atlantic Bölgesi de yüksek oranda iş/kas gücü sağladı diyebiliriz. Bölgenin en geniş eyaleti olan Pennsylvania, ağır sanayi bölgesi olarak bilinir. (demir, cam ve çelik)  
Middle Atlantic Bölgesi geniş toprak arazileri sayesinde Avrupa’ dan bir çok insan çekmiştir. İsveçliler Delaware' e, İngiliz Katolikleri Maryland'e ve İngiliz Protestanlar grubu Pennsylvania' ya yerleşmiştir. İlk yerleşimlerin olduğu zamanlarda farklı etnik gruplardan insanlar gruplar halinde bölgelere yerleşse de bu bölgelerin hepsinin kontrolü İngilizlerdeydi.
 
Middle Atlantic Region kuzey ve güney Amerika arasında bir köprü görevi görmektedir. Bölgenin bu kesişim ve merkez bölgesi olması Amerika tarihi açısından çok önemli olayların burada gerçekleşmesini sağlamıştır. 1776'daki bağımsızlık ilanı ve 1787'de Birleşik Devletlerin doğum yeri burasıdır.

New York City, şüphesiz, Amerika’nın en güzel ve en çekici şehirlerinin başında gelir. Middle Atlantic bölgesinde yer alan okullarda eğitim gören öğrencilerin hafta sonu gezi listelerinin başında tabiki de bu şehir gelir. Özgürlük Anıtı, Ellis Adası, Metropolitan Sanat Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Merkez Park gibi dünyaca ünlü ve herkesin televizyonda gördüğü, gazetede okuduğu yerleri çıplak gözle görüp gezmek doyulmaz bir zevktir öğrenciler için. Beşinci Cadde, Madison Caddesi ve Broadway gibi alışveriş merkezleri de ayni derecede etkileyici ve caziptir. New York City, bu güzel eyaletin yalnızca küçük bir parçasıdır. New York City’in ilk yerleşimcileri çoğunlukla Hollandalilardir. Hatta şehrin kurulduğu zamanlarda o kadar çok Hollandalı vardır ki, şehrin ismi New Amsterdam olması bile gündeme gelmiştir.

New York eyaletinde bulunan Ithaca, doğal güzelliğiyle bir çok öğrenciyi kendine çekmektedir. Bulunmaz vadileri, gölleri ve şelaleleri, dağ manzaralarıyla eşiz görüntü sergilemektedir. Intensive English (yoğun İngilizce) programlarının da düzenlendiği,  dünyaca ünlü Cornell Üniversitesi de burada bulunmaktadır. Öğrencilerin fazlaca rağbet ettiği Cornell Üniversitesi, eğitim olarak hem çok güzel hem de çok güvenlidir. Bu bölgede yabancı öğrenciler için görülecek çok yer vardır. Ithaca, kızıl derililerin, Büyük Ruh'un dünya üzerindeki işareti olduğuna inandıkları, uzun, ince, kuzey-güney yönünde uzanan "parmak" seklindeki göl kümeleri ile ünlüdür. Bu göllerin en uzunu olan Cayuga Gölü çok yakındadır ve birçok turistik faaliyetler için çok elverişlidir.

Buttermilk Şelalesi Eyalet Parkı ve Taughan Mook Şelalesi Eyalet Parkı da yabancı öğrenciler arasında en çok ziyaret edilen yerlerdir. Yaz mevsimi, festival ve açık hava etkinlikleri çok fazladır. Greek Peak Kayak Merkezi, kış sporlarından hoşlananlar için idealdir. Cornell Üniversitesi öğrencilerine bir çok kültürel ve sportif aktivite imkanı sunmaktadır.
Maryland, Middle Atlantik Bölgesinde yer alan geniş sahil eyaletlerinin bir diğeridir. Maryland'in en kuzeyinde yer alan Baltimore’den 45 dakika uzaklıktaki Washington DC'ye kolayca ulaşmak mümkündür. Burada, çok sayıda dükkân, restoran ve kafeler, açık hava etkinliklerinin yapıldığı bir bölge olan Inner Harbour gibi ilgi çekici ve turistlik bölge yer almaktadır. Chesapeake Koyu civarındaki İngiliz Dili Enstitüsü' nün bağlı bulunduğu Notre Dame of Maryland Koleji' nin de yer aldığı Baltimore günden g,ne önem kazanmaktadır.

Taft Üniversitesi, John Hopkins Üniversitesi, Maryland Sanat Enstitüsü ve Peabody Müzik Okulu gibi büyük eğitim kurumları bölgenin çok sayıda öğrenci çekmesini sağlar. Pennsylvania’nın önemli bir şehri olan Philadelphia, Middle Atlantic'i ziyaret eden öğrenciler için diğer bir ünlü merkezdir. Amerika’ya yeni giden öğrencilere, 17. yy.’da kurucularının Amerika’ya adım attıkları zamandan beri kültürleri, giyim tarzları, konuşmaları çok az değişen, tarihi Amish topluluklarına ev sahipliği yapan Pennsylvania’nın Lancaster Kontluğu’nu özellikle ziyaret etmelerini tavsiye ederiz.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
DENİZ SAVAŞDENİZ SAVAŞ
Eski Katılımcı/Yeni Danışman Gözünden Work and Travel Deneyimi ve Şehir Dışından Programa Kayıt

CampusEdu ile Work&Travel programına katıldıktan sonra 2015 yılında yolum tekrar CampusEdu ile kesişti ve burada çalışmaya başladım...

Devamı
SEDEN SABUNCUSEDEN SABUNCU
Work and Travel Programı Sırasında International Housing’de Kalmanın Faydaları

Kendi ülkemizde ne yaparsak yapalım yabancı bir ülkede olduğu gibi yabancılarla iletişime geçmemiz maalesef pek mümkün değil. Fakat bu program sayesinde dünyanın her yerinden yaşıtımız insanlarla beraber güzel vakit geçirebilir, farklı kültürler hakkında en detaylı şekilde fikir sahibi olabiliriz.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Mustafa K.
Mustafa K. Work and Travel
"Öncelikle her şey için teşekkür ederek başlamak istiyorum. Etrafımda pek çok sorun yaşayan insanları görürken benim bütün işlerimin eksiksiz, problemsiz devam etmesi hep sizin sayenizde oldu. "
Devamı
RÜYA K.
RÜYA K. Work and Travel
iyiyiz alıştık buraya arkadaslarımz var baya..telefon kartı için de teşekkür ederim ailemle rahatça görüşebildim görüşmek üzere.
Devamı
 
#
Tamam