CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Middle Atlantic

19. Yüzyıl Amerika’sına  Middle Atlantic Bölgesi de yüksek oranda iş/kas gücü sağladı diyebiliriz. Bölgenin en geniş eyaleti olan Pennsylvania, ağır sanayi bölgesi olarak bilinir. (demir, cam ve çelik)  
Middle Atlantic Bölgesi geniş toprak arazileri sayesinde Avrupa’ dan bir çok insan çekmiştir. İsveçliler Delaware' e, İngiliz Katolikleri Maryland'e ve İngiliz Protestanlar grubu Pennsylvania' ya yerleşmiştir. İlk yerleşimlerin olduğu zamanlarda farklı etnik gruplardan insanlar gruplar halinde bölgelere yerleşse de bu bölgelerin hepsinin kontrolü İngilizlerdeydi.
 
Middle Atlantic Region kuzey ve güney Amerika arasında bir köprü görevi görmektedir. Bölgenin bu kesişim ve merkez bölgesi olması Amerika tarihi açısından çok önemli olayların burada gerçekleşmesini sağlamıştır. 1776'daki bağımsızlık ilanı ve 1787'de Birleşik Devletlerin doğum yeri burasıdır.

New York City, şüphesiz, Amerika’nın en güzel ve en çekici şehirlerinin başında gelir. Middle Atlantic bölgesinde yer alan okullarda eğitim gören öğrencilerin hafta sonu gezi listelerinin başında tabiki de bu şehir gelir. Özgürlük Anıtı, Ellis Adası, Metropolitan Sanat Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Merkez Park gibi dünyaca ünlü ve herkesin televizyonda gördüğü, gazetede okuduğu yerleri çıplak gözle görüp gezmek doyulmaz bir zevktir öğrenciler için. Beşinci Cadde, Madison Caddesi ve Broadway gibi alışveriş merkezleri de ayni derecede etkileyici ve caziptir. New York City, bu güzel eyaletin yalnızca küçük bir parçasıdır. New York City’in ilk yerleşimcileri çoğunlukla Hollandalilardir. Hatta şehrin kurulduğu zamanlarda o kadar çok Hollandalı vardır ki, şehrin ismi New Amsterdam olması bile gündeme gelmiştir.

New York eyaletinde bulunan Ithaca, doğal güzelliğiyle bir çok öğrenciyi kendine çekmektedir. Bulunmaz vadileri, gölleri ve şelaleleri, dağ manzaralarıyla eşiz görüntü sergilemektedir. Intensive English (yoğun İngilizce) programlarının da düzenlendiği,  dünyaca ünlü Cornell Üniversitesi de burada bulunmaktadır. Öğrencilerin fazlaca rağbet ettiği Cornell Üniversitesi, eğitim olarak hem çok güzel hem de çok güvenlidir. Bu bölgede yabancı öğrenciler için görülecek çok yer vardır. Ithaca, kızıl derililerin, Büyük Ruh'un dünya üzerindeki işareti olduğuna inandıkları, uzun, ince, kuzey-güney yönünde uzanan "parmak" seklindeki göl kümeleri ile ünlüdür. Bu göllerin en uzunu olan Cayuga Gölü çok yakındadır ve birçok turistik faaliyetler için çok elverişlidir.

Buttermilk Şelalesi Eyalet Parkı ve Taughan Mook Şelalesi Eyalet Parkı da yabancı öğrenciler arasında en çok ziyaret edilen yerlerdir. Yaz mevsimi, festival ve açık hava etkinlikleri çok fazladır. Greek Peak Kayak Merkezi, kış sporlarından hoşlananlar için idealdir. Cornell Üniversitesi öğrencilerine bir çok kültürel ve sportif aktivite imkanı sunmaktadır.
Maryland, Middle Atlantik Bölgesinde yer alan geniş sahil eyaletlerinin bir diğeridir. Maryland'in en kuzeyinde yer alan Baltimore’den 45 dakika uzaklıktaki Washington DC'ye kolayca ulaşmak mümkündür. Burada, çok sayıda dükkân, restoran ve kafeler, açık hava etkinliklerinin yapıldığı bir bölge olan Inner Harbour gibi ilgi çekici ve turistlik bölge yer almaktadır. Chesapeake Koyu civarındaki İngiliz Dili Enstitüsü' nün bağlı bulunduğu Notre Dame of Maryland Koleji' nin de yer aldığı Baltimore günden g,ne önem kazanmaktadır.

Taft Üniversitesi, John Hopkins Üniversitesi, Maryland Sanat Enstitüsü ve Peabody Müzik Okulu gibi büyük eğitim kurumları bölgenin çok sayıda öğrenci çekmesini sağlar. Pennsylvania’nın önemli bir şehri olan Philadelphia, Middle Atlantic'i ziyaret eden öğrenciler için diğer bir ünlü merkezdir. Amerika’ya yeni giden öğrencilere, 17. yy.’da kurucularının Amerika’ya adım attıkları zamandan beri kültürleri, giyim tarzları, konuşmaları çok az değişen, tarihi Amish topluluklarına ev sahipliği yapan Pennsylvania’nın Lancaster Kontluğu’nu özellikle ziyaret etmelerini tavsiye ederiz.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
MERT ÖZTÜRKMERT ÖZTÜRK
Work & Travel Maceramın Özeti

Summer Work and Travel programında yaşadığım güzel anıların hepsini kelimelerle anlatabilmem çok zor ama özetlemem gerekirse; ...

Devamı
FATOŞ AKBABAFATOŞ AKBABA
Work and Travel Katılımcısıyken...

New York City... Elinde kahveyle kalabalık sokaklarda kaybolmak ne güzel olur, Redstairs’te saatlerce oturup sohbet etmek, şehrin ışıltısını izlemek nasıl keyifli olur...

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Selda K.
Selda K. Work and Travel
"Muhteşem bir üç ayı harika bir iş yerinde geçirdim. Benim için çalışabileceğim en harika yerdi ve ben oradaydım. Harika bir çalışma ortamı..."
Devamı
Bilal G.
Bilal G. Work and Travel
"Zorlu bi yolculuğun ardından amerikadayız artık. burada her şey güzel geçecek gibi. ama epey nemli bi havası var ve sıcak tabi ki."
Devamı
 
#
Tamam