CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Work and Travel Avantajları

Neden Work and Travel Programına katılmalısınız? Work and Travel Programının avantajları, katılımcılara faydaları nelerdir?

Work and Travel programı, katılımcının çalışarak Amerika’da dört ay geçirmesi nedeniyle program masraflarının üzerinde bir para kazanmasını sağlayan ve bu yönüyle de kendi kendini çıkaran bir programdır. Bununla birlikte Work and Travel programı, katılımcıya hayat boyu unutamayacağı tecrübeler ve anılar yaşama imkanı da sunmaktadır. Work and Travel sayesinde üniversite öğrencileri, ABD’de yaz aylarını çalışarak değerlendirir ve İngilizcelerini geliştirerek para da kazanırlar.

  • Work and Travel katılımcıları gerek hayata dair bakış açıları gerekse değer yargılarındaki olumlu değişimler ile daha birikimli, dolayısıyla kendilerine daha fazla güvenen kişiler olarak ülkelerine dönerler.
  • Work and Travel katılımcıları dört ay boyunca Amerika’da çalışarak İngilizce pratik eksikliklerini ortadan kaldırır, böylece İngilizce’yi arkadaşlarına göre  daha iyi kullanabilirler.
  • Work and Travel katılımcıları, bu programa başka ülkelerden katılan üniversite öğrencileriyle arkadaşlıklar kurarak farklı kültürleri daha yakından tanıma şansı bulabilirler.
  • Work and Travel programı ile çalışma imkanı da bulan katılımcılar, program masraflarını çıkarmanın yanında üstüne para da kazanabilmektedir. Böylece para kazanarak Amerika gibi bir çok insanın rüyalarını süsleyen bir ülkeyi gezip görme imkanı bulabilmektedirler.
  • Master veya Doktora programları için ABD'de gitmeyi planladığınız üniversiteleri yakından görme ve değerlendirme şansını yakalarsınız.

 

Ayrıca;

  • Miami Beach’te güneşlenebilir,
  • Central Park’ta çimlere uzanıp kitap okuyabilir,
  • Kentucky’de kızarmış tavuk yiyebilir,
  • Delaware’de vergisiz akıllı telefon alabilir,
  • Beyaz Saray’ın önünde fotoğraf çekebilir,
  • Universal Studios’da Jack Sparrow ile sohbet edebilir,
  • San Diego da sörf yapabilir,
  • 1 bavul marka kıyafet ile Türkiye ‘ye dönebilir,
  • "When I was in the USA" diye başlayan cümleler
    kurabilirsiniz. :))

Katılımcı sayısı her geçen sene artan Work And Travel Programı, yalnızca üniversite öğrencilerine yaz tatillerini eğlenceli ve farklı bir şekilde geçirme imkanı sunmaz, aynı zamanda üniversite öğrencilerine kendilerini geliştirebilecekleri, farklı milletten yaşıtlarıyla tanışarak farklı kültürleri tanıyıp onların zenginliklerini, faklılıklarını gözlemleme ve dolayısıyla farklılıklara karşı hoşgörülü olarak yaklaşabilme duygusunu pekiştirecektir.

Amerika gibi dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde İngilizce konuşarak yaz boyunca çalışmak öğrencilerimizin İngilizcelerini ilerletebilme imkanı sunmanın yanında, kendi parasını kazanma duygusunu ve hazzını da tattıracaktır. Birçok Türk Üniversite öğrencisinin hayatlarında ilk kez bu program ile çalışma hayatını tanıdıklarını göz önünde bulundurursak, bu programın Türk Üniversite öğrencilerine sorumluluk duygusunu pekiştirmesi ve dünyanın farklılıklarını ve farklı yaşamları onlara tanıtması açısından çok faydalıdır… ( Araştırdığımız anketler gösteriyor ki, Türk Ünivesite Öğrencilerinin %96’sı Üniversiteye gelene kadar çalışmamıştır )

Work And Travel programına katılan Üniversite öğrencilerinin kendilerine güvenleri bu programa katılmayan yaşıtlarına göre oldukça fazla olması bir rastlantı değildir. Çünkü Türkiye’den Amerika’ya olan uçak yolculuğundan başlayıp, Amerika’da 3 ay boyunda İngilizce konuşarak para kazanıp arkadaşlıklar kurmak öğrencinin genel kültürünü ve bilgisini arttırmasının yanında, Work And Travel programına katılan üniversite öğrencisine çok büyük bir öz güven kazandırmaktadır. Bu da tabiî ki o kişinin sosyal yaşantısındaki ilişkilerine ve okul başarısına olumlu etkilerde bulunmaktadır.

Kendinize yatırım yapabileceğiniz ve kişisel gelişiminize katkıda bulunacak bu çok özel program için ve yurtdışı eğitim konusundaki her türlü sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.


İlgili Link: WORK AND TRAVEL PROGRAM SÜRESİ

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
ERAY YALÇINERAY YALÇIN
Şirket ve Danışmanla İletişim

Kayıt olduktan sonra sizinle aktif bir şekilde iletişimde olacak, sorunlarınızı en hızlı ve pratik şekilde çözüme kavuşturacak, istekleriniz ve beklentilerinizi en iyi şekilde analiz edip en uygun seçenekleri sunacak, konaklama gibi konular için öğrencinin kişisel tercihlerine dikkat edecek, sürecinizi hatasız ve eksiksiz şekilde takip edecek ve profesyonel destek olacak olan aynı zamanda programı daha önce tecrübe etmiş  danışmanlarınızla iletişimizin çok iyi olması gerekmektedir.

Devamı
HÜLYA KARAKAYAHÜLYA KARAKAYA
Work and Travel Programının Avantajları

Günümüz şartlarını göz önüne alırsak, ikinci hatta üçüncü bir yabancı dil, iletişim becerisi, yeni ve değişken kültürlere açık olmanın her geçen gün daha da önem kazandığını göz ardı edemeyiz. Tam da bu noktada, Work and Travel Programı üniversite öğrencilerinin değerlendirebileceği hem kolay hem de eğlenceli bir fırsattır.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Ceyda T.
Ceyda T. Work and Travel
"Burası harika bir yer, hele ki fotoğraf çekerek para kazanmak inanılmaz Geldiğimizden beri her işimiz yolunda gitti."
Devamı
Cansel İ.
Cansel İ. Work and Travel
"Merhaba her şey yolunda, iyiyim. İşveren baya bir adammış. Teşekkür ederim hepinize. Görüşmek üzere."
Devamı
 
#
Tamam