CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Work and Travel Avantajları

Neden Work and Travel Programına katılmalısınız? Work and Travel Programının avantajları, katılımcılara faydaları nelerdir?

Work and Travel programı, katılımcının çalışarak Amerika’da dört ay geçirmesi nedeniyle program masraflarının üzerinde bir para kazanmasını sağlayan ve bu yönüyle de kendi kendini çıkaran bir programdır. Bununla birlikte Work and Travel programı, katılımcıya hayat boyu unutamayacağı tecrübeler ve anılar yaşama imkanı da sunmaktadır. Work and Travel sayesinde üniversite öğrencileri, ABD’de yaz aylarını çalışarak değerlendirir ve İngilizcelerini geliştirerek para da kazanırlar.

 • Work and Travel katılımcıları gerek hayata dair bakış açıları gerekse değer yargılarındaki olumlu değişimler ile daha birikimli, dolayısıyla kendilerine daha fazla güvenen kişiler olarak ülkelerine dönerler.
 • Work and Travel katılımcıları dört ay boyunca Amerika’da çalışarak İngilizce pratik eksikliklerini ortadan kaldırır, böylece İngilizce’yi arkadaşlarına göre  daha iyi kullanabilirler.
 • Work and Travel katılımcıları, bu programa başka ülkelerden katılan üniversite öğrencileriyle arkadaşlıklar kurarak farklı kültürleri daha yakından tanıma şansı bulabilirler.
 • Work and Travel programı ile çalışma imkanı da bulan katılımcılar, program masraflarını çıkarmanın yanında üstüne para da kazanabilmektedir. Böylece para kazanarak Amerika gibi bir çok insanın rüyalarını süsleyen bir ülkeyi gezip görme imkanı bulabilmektedirler.
 • Master veya Doktora programları için ABD'de gitmeyi planladığınız üniversiteleri yakından görme ve değerlendirme şansını yakalarsınız.

 

Ayrıca;

 • Miami Beach’te güneşlenebilir,
 • Central Park’ta çimlere uzanıp kitap okuyabilir,
 • Kentucky’de kızarmış tavuk yiyebilir,
 • Delaware’de vergisiz akıllı telefon alabilir,
 • Beyaz Saray’ın önünde fotoğraf çekebilir,
 • Universal Studios’da Jack Sparrow ile sohbet edebilir,
 • San Diego da sörf yapabilir,
 • 1 bavul marka kıyafet ile Türkiye ‘ye dönebilir,
 • "When I was in the USA" diye başlayan cümleler
  kurabilirsiniz. :))

Katılımcı sayısı her geçen sene artan Work And Travel Programı, yalnızca üniversite öğrencilerine yaz tatillerini eğlenceli ve farklı bir şekilde geçirme imkanı sunmaz, aynı zamanda üniversite öğrencilerine kendilerini geliştirebilecekleri, farklı milletten yaşıtlarıyla tanışarak farklı kültürleri tanıyıp onların zenginliklerini, faklılıklarını gözlemleme ve dolayısıyla farklılıklara karşı hoşgörülü olarak yaklaşabilme duygusunu pekiştirecektir.

Amerika gibi dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde İngilizce konuşarak yaz boyunca çalışmak öğrencilerimizin İngilizcelerini ilerletebilme imkanı sunmanın yanında, kendi parasını kazanma duygusunu ve hazzını da tattıracaktır. Birçok Türk Üniversite öğrencisinin hayatlarında ilk kez bu program ile çalışma hayatını tanıdıklarını göz önünde bulundurursak, bu programın Türk Üniversite öğrencilerine sorumluluk duygusunu pekiştirmesi ve dünyanın farklılıklarını ve farklı yaşamları onlara tanıtması açısından çok faydalıdır… ( Araştırdığımız anketler gösteriyor ki, Türk Ünivesite Öğrencilerinin %96’sı Üniversiteye gelene kadar çalışmamıştır )

Work And Travel programına katılan Üniversite öğrencilerinin kendilerine güvenleri bu programa katılmayan yaşıtlarına göre oldukça fazla olması bir rastlantı değildir. Çünkü Türkiye’den Amerika’ya olan uçak yolculuğundan başlayıp, Amerika’da 3 ay boyunda İngilizce konuşarak para kazanıp arkadaşlıklar kurmak öğrencinin genel kültürünü ve bilgisini arttırmasının yanında, Work And Travel programına katılan üniversite öğrencisine çok büyük bir öz güven kazandırmaktadır. Bu da tabiî ki o kişinin sosyal yaşantısındaki ilişkilerine ve okul başarısına olumlu etkilerde bulunmaktadır.

Kendinize yatırım yapabileceğiniz ve kişisel gelişiminize katkıda bulunacak bu çok özel program için ve yurtdışı eğitim konusundaki her türlü sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.


İlgili Link: WORK AND TRAVEL PROGRAM SÜRESİ

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
DAMLA ÇAMLIBELDAMLA ÇAMLIBEL
WORK AND TRAVEL’DAN ÖNCE & WORK AND TRAVEL’DAN SONRA

ilk kez kendi paramı kazandım, büyük bir sorumluluk aldım, bambaşka bir kültürle tanıştım, birçok yeni arkadaş edindim, alışveriş yaptım ve çok eğlendim.

Devamı
SEDEN SABUNCUSEDEN SABUNCU
Work and Travel Programı Sırasında International Housing’de Kalmanın Faydaları

Kendi ülkemizde ne yaparsak yapalım yabancı bir ülkede olduğu gibi yabancılarla iletişime geçmemiz maalesef pek mümkün değil. Fakat bu program sayesinde dünyanın her yerinden yaşıtımız insanlarla beraber güzel vakit geçirebilir, farklı kültürler hakkında en detaylı şekilde fikir sahibi olabiliriz.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Gökhan Y.
Gökhan Y. Work and Travel
"Burada tek problem ulaşım o yüzden herkes araba alıyor biz de araba aldık 5 arkadaş 850 dolara travel kısmı için para biriktiriyoruz ."
Devamı
Erdi D.
Erdi D. Work and Travel
" Çok şanslıyız ki burası çok iyi bir yer çıktı. Sahipleri Hint'li ve bize çok yardımcı oldular. Odalar da çok güzel, interneti sıcak suyu mevcut."
Devamı
 
#
Tamam