CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Amerika'da Ulaşım

HAVAYOLU
 
Kısa mesafeler dışında kullanılabilecek en hızlı ulaşım yoludur. Amerika'da 1000’in uzerinde havaalanı bulunmaktadır. Fakat her zaman uygun bir bilet bulmak mümkün olmayabilir. Bunun için aşağıdaki internet sitelerine bakabilirsiniz:
 
www.orbitz.com www.cheaptickets.com www.hotwire.com www.jetblue.com
 

OTOBÜS
 
Otobüsler ucuzdur ve çok yaygındır. Greyhound Amerika’daki belli başlı şirketlerden biridir. www.greyhound.com sitesinden ya da 1- 800- 229- 9424’ten bilgi alabilirsiniz.
 
TREN
 
Amtrak ulusal demiryolu ulaşım şirketidir. Sadece birkaç dolara 15-30 gün süreli geçiş biletleri satılır. Aynı zamanda sadece yabancılara özel Amerika dışı geçiş biletleri de satılmaktadır. Ücretler ve daha fazla bilgi için:

www.amtrak.com ya da 1- 800-USA-RAIL ( 1- 800- 872- 7245)

 
ORTAK ARABA
 
Birçok üniversitenin, kolejin ya da yurdun duyuru panolarında “rides wanted/rides offered” türü ilanlarla masrafların paylaşıldığı araba ile seyahat imkanı bulabilirsiniz.
 
TURLAR
 
Eğer zamanınız kısıtlıysa turlar sizin için güzel bir alternatif olabilir.
 
TREK AMERICA
 
Trek America ülkede küçük gruplar icin konaklama, ulaşım ve yemek masrafları dahil turlar organize eden bir şirkettir. Bu konuda detaylı bilgi için

www.trekamerica.com adresini ziyaret edebilir ya da 1- 800-221-0596 numarasını arayabilirsiniz.
 
ARABA
 
Araba kullanabilmek için geçerli bir uluslararası ehliyetinizin olması gerekir. Bazı eyaletlerde araba kiralamak için 25 yaşında olmanız ve kredi kartınızın olması şartı aranır. Bazı şirketler aynı zamanda sigortanız olduğunu da görmek isteyebilir. Work and Travel katılımcısı olarak yapacağınız araba kazasında sigorta firması masraflarınızı karşılamaz.
 
Uzun yolculuklar için “drive-a-way” lere bakınız. Drive-a-Way’ler size belirli bir sürede, benzin ihtiyacı ve otoyol ücretleri satıcı tarafından karşılanan tek yönlü araba kiralama imkânı sunar.


Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
FATOŞ AKBABAFATOŞ AKBABA
Work and Travel Katılımcısıyken...

New York City... Elinde kahveyle kalabalık sokaklarda kaybolmak ne güzel olur, Redstairs’te saatlerce oturup sohbet etmek, şehrin ışıltısını izlemek nasıl keyifli olur...

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Neden Work and Travel?

Hepimizin bildiği gibi Work and Travel Amerika’nın başlattığı bir kültürel değişim programı. Bu program sayesinde hem Amerika’ya gitme olanağı kazanmış hem de biraz para kazanıp eğlenmiş oluyorsunuz...

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Zeliha B.
Zeliha B. Work and Travel
24 HAZİRAN 2009 - ZELİHA BEDEL (Erciyes Ünv. Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğrencisi)(Palace Playland, Saco, Maine) "Merhaba konaklanmam ayarlandi. 4 turk kizla ayni evdeym. cok sirin bir ev ve kizlar da cok iyiler."
Devamı
Ahmet Y.
Ahmet Y. Work and Travel
"Ilginize tesekkurler, evet yerlestim, kullanmak icin ilk defa pc buluyorum, sevis check-in imi de simdi yapicam :)"
Devamı
 
#
Tamam