CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Amerika'da Ulaşım

HAVAYOLU
 
Kısa mesafeler dışında kullanılabilecek en hızlı ulaşım yoludur. Amerika'da 1000’in uzerinde havaalanı bulunmaktadır. Fakat her zaman uygun bir bilet bulmak mümkün olmayabilir. Bunun için aşağıdaki internet sitelerine bakabilirsiniz:
 
www.orbitz.com www.cheaptickets.com www.hotwire.com www.jetblue.com
 

OTOBÜS
 
Otobüsler ucuzdur ve çok yaygındır. Greyhound Amerika’daki belli başlı şirketlerden biridir. www.greyhound.com sitesinden ya da 1- 800- 229- 9424’ten bilgi alabilirsiniz.
 
TREN
 
Amtrak ulusal demiryolu ulaşım şirketidir. Sadece birkaç dolara 15-30 gün süreli geçiş biletleri satılır. Aynı zamanda sadece yabancılara özel Amerika dışı geçiş biletleri de satılmaktadır. Ücretler ve daha fazla bilgi için:

www.amtrak.com ya da 1- 800-USA-RAIL ( 1- 800- 872- 7245)

 
ORTAK ARABA
 
Birçok üniversitenin, kolejin ya da yurdun duyuru panolarında “rides wanted/rides offered” türü ilanlarla masrafların paylaşıldığı araba ile seyahat imkanı bulabilirsiniz.
 
TURLAR
 
Eğer zamanınız kısıtlıysa turlar sizin için güzel bir alternatif olabilir.
 
TREK AMERICA
 
Trek America ülkede küçük gruplar icin konaklama, ulaşım ve yemek masrafları dahil turlar organize eden bir şirkettir. Bu konuda detaylı bilgi için

www.trekamerica.com adresini ziyaret edebilir ya da 1- 800-221-0596 numarasını arayabilirsiniz.
 
ARABA
 
Araba kullanabilmek için geçerli bir uluslararası ehliyetinizin olması gerekir. Bazı eyaletlerde araba kiralamak için 25 yaşında olmanız ve kredi kartınızın olması şartı aranır. Bazı şirketler aynı zamanda sigortanız olduğunu da görmek isteyebilir. Work and Travel katılımcısı olarak yapacağınız araba kazasında sigorta firması masraflarınızı karşılamaz.
 
Uzun yolculuklar için “drive-a-way” lere bakınız. Drive-a-Way’ler size belirli bir sürede, benzin ihtiyacı ve otoyol ücretleri satıcı tarafından karşılanan tek yönlü araba kiralama imkânı sunar.


Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
SONER ÇAVUŞSONER ÇAVUŞ
Kültürel Etkileşim Programı Olarak – Work And Travel

Work & Travel programına önceden katılmış biri olarak programın birey üzerindeki etkilerini doğrudan tecrübe edebildim ve gözlemleyebildim.

Devamı
DENİZ SAVAŞDENİZ SAVAŞ
Eski Katılımcı/Yeni Danışman Gözünden Work and Travel Deneyimi ve Şehir Dışından Programa Kayıt

CampusEdu ile Work&Travel programına katıldıktan sonra 2015 yılında yolum tekrar CampusEdu ile kesişti ve burada çalışmaya başladım...

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Gökhan B.
Gökhan B. Work and Travel
""It was 6th of June when I first stepped my foot on California land. It was a feeling like finding something that you have lost a long time ago. That is how my ‘American Dream’ had started."
Devamı
Merve K.
Merve K. Work and Travel
"Mailinize cok sevindim. Bizimle boyle ilgilenmeniz cok guzel :) burada hersey yolunda. Çok memnunum geldigim yerden."
Devamı
 
#
Tamam