CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

New York City

New York City, Amerika’nın en büyük şehri ve 24 saat canlı ve dinamiktir. Yaklaşık 9 milyon nufusu vardır. Şehrin alan kodu bölge bölge değişmekle beraber 917 New York şehri için geneldir.  212 Manhattan bölgesi için geçerli koddur. New York birçok insan için fırsatlar şehri olarak bilinir. Bu nedenle bu şehir çok fazla yabancı ve farklı etnik gruplardan insan barındırmaktadır.

New York’ta yaşamın Amerika’nın birçok yerine oranla daha pahalı olduğu da başka bir gerçektir. New York City aynı zamanda  moda, medya, sanat, finans ve eğlence merkezi olarak da bilinir. Bu şehre geldiğinizde edineceğiniz ilk izlenim yoğun nüfusu, dünyanın her köşesinden her türden insanlar ve İstanbul’u aratmayacak kadar yoğun bir trafiğidir.
ABD’nin en büyük şirketlerinden çoğunun merkezlerinin bulunduğu bu  kentte, Wall Street Bölgesi, dünyanın finans merkezidir. ABD’nin başlıca ticaret merkezi olan New York’ta, sanayi ve turizm çok büyük ölçekte gelişmiştir. New York Amerika’nın eğitim öğretim (New York City, Columbia, Fordham, Yeshiva, Long Island, Barnard Üniversiteleri) ve kültür merkezidir.

Burada yaşayacaksanız, sokakta takım elbisesinin ayaklarına rollerblade’lerini giyip işine gitmeye çalışanlara, öğle yemeğine takım elbisesinin altına spor ayakkabılarını giyip gidenlere, akşamları iş çıkışlarında insanların spor salonlarına koşuşturmalarına, kötü araba kullanan taksi şoförlerine (ki genelde Hintli, Pakistanlıdır), caddelerde yer ızgaralarından çıkan dumanlara, altınızdan geçen metro yüzünden bastığınız yerin sürekli sallanmasına, dev gökdelenlerin gölgesinden güneş görmeyen sokaklara, arabanız varsa sürekli bir park sorununa ve otoparkların inanılmaz pahalılığına alışmanız fazla zaman almayacaktır.

New York’da bulunduğunuz zaman boyunca şehrin eşsiz yapılarını gezmeye doyamayacaksınız! New York geceleri ise size sayısız seçenek sunuyor. Seçenekler arasında devlet tiyatrosundan çılgın oyunlara kadar her şey var. İster bir konserin keyfini çıkarın, isterseniz de bale izleyerek unutulmaz bir gece yaşayın. Bu kadar çok seçenek arasından karar vermeniz bile zor olacaktır!

New York’un en ilginç yerlerinden biri olan Soho, Museum Mile üzerindeki, içlerinde Guggenheim’in da bulunduğu, birbirinden farklı dört müzesi ile tanınmaktadır. Soho’yu cazip kılan diğer özellikleri arasında alışveriş merkezleri, restoranları ve barları sayılabilir.

Hafta sonlarında Soho’nun merkezi olan West Broadway New Yorklularla adeta dolup taşar. Tribeca ise tam tersine zengin ve ünlülerin yaşadığı bir semttir. Robert De Niro Tribeca’da oturan ünlülerden sadece birisidir! Tribeca’da film ya da medya dünyasından tanıdık bir yüz görmeniz çok olasıdır.

New York’ta bir yerden bir yere gitmenin en kolay yolu hızlı, ucuz ve güvenli olan metrodur. Bu şehirde gezip görecekleriniz saymakla bitmez fakat önerebileceğimiz yerlerden bazıları şunlar: Soho’ya çok yakın olan Greenwich Village, Özgürlük Anıtı, Wall Street, Empire State Building ve Birleşmiş Milletler Binasıdır.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
DENİZ SAVAŞDENİZ SAVAŞ
Eski Katılımcı/Yeni Danışman Gözünden Work and Travel Deneyimi ve Şehir Dışından Programa Kayıt

CampusEdu ile Work&Travel programına katıldıktan sonra 2015 yılında yolum tekrar CampusEdu ile kesişti ve burada çalışmaya başladım...

Devamı
BORAY BALCIBORAY BALCI
Work & Travel Programına Katılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Work & Travel programına kayıt olurken öğrenciler açısından en önemli noktalardan biri “Erken Kayıt” döneminde işlemlerini başlatmak olacaktır.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Nurcan E.
Nurcan E. Work and Travel
"Mcdonalds da çalışmak fikri en başından beri aklımdaydı. Ama karar vermek tabi ki güç oldu benim için. Sonrasında anladım ki en iyi kararı vermişim. İş yerim harikaydı."
Devamı
Mehmet Gürtan T.
Mehmet Gürtan T. Work and Travel
""WAT programını daha önce bir arkadaşımdan duyduktan sonra, ben de bu programa katılmaya karar verdim. Evet artık Amerika'ya gidiyordum. "
Devamı
 
#
Tamam