CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Southwest

Southwest bölgesinin iklimi kuru ve nüfusu daha azdır. Bölgede Ispanyol-Amerikalı’ların (hispanic) ve yerlilerin sayısı oldukça fazladır. Eyalet, yerleşim alanlarının dışında, çöl ve boş düzlüklerin yer aldığı alanlardan oluşur. Bu çöller ve özellikle bunların üzerinde oluşan kanyonlar her sene milyonlarca turisti kendine çekmektedir.

Birçok Western filminin arka plan görüntülerini oluşturan Anıt Vadisi ve Grand Kanyon bu bölgededir. En kalabalık yerli kabileler Anıt Vadisi'nde yaşar. Özellikle Kızıldereli kültürüne ilgi duyanlar için bu bölge güzel bir seçim olabilir. Southwest bölgesinin bazı bölümleri önceden Meksika’ya aitti. Birleşik Devletler buraları 1846-48 Amerikan-Meksika Savaşı'ndan sonra kazandı. Meksika mirasının izleri, hala burada görülmektedir. İspanyolca bu bölgede çok fazla kişinin konuştuğu bir dildir. Bölge nüfusu hızla artmaktadır. Arizona, özellikle sıcak iklim arayan Amerikalı’ların rağbet ettikleri bir yer olarak Güney eyaletleri ile rekabet halindedir. New Mexico’daki Santa Fe özellikle resim, heykel ve opera gibi alanlardaki başarısı ile bir sanat merkezi konuma gelmiştir.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
HÜLYA KARAKAYAHÜLYA KARAKAYA
Work and Travel Programının Avantajları

Günümüz şartlarını göz önüne alırsak, ikinci hatta üçüncü bir yabancı dil, iletişim becerisi, yeni ve değişken kültürlere açık olmanın her geçen gün daha da önem kazandığını göz ardı edemeyiz. Tam da bu noktada, Work and Travel Programı üniversite öğrencilerinin değerlendirebileceği hem kolay hem de eğlenceli bir fırsattır.

Devamı
FATOŞ AKBABAFATOŞ AKBABA
Work and Travel Katılımcısıyken...

New York City... Elinde kahveyle kalabalık sokaklarda kaybolmak ne güzel olur, Redstairs’te saatlerce oturup sohbet etmek, şehrin ışıltısını izlemek nasıl keyifli olur...

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Selda S.
Selda S. Work and Travel
"Nihan Hanım teşekkür ederim öncelikle:)hiçbir şeyden şikayetçi değilim çok eğleniyorum:)amerikada bir türk:)tonton ali hikayeleri kadar komik:)"
Devamı
İdil T.
İdil T. Work and Travel
"Kaldigim yer cok ama cok guzel sessiz sakin bir yer ama san francisco'ya 1 saat uzaklikta bir mesafedeyim ve bu beni gercekten olduruyor; cunku devamli orada bulunmak istiyorum :("
Devamı
 
#
Tamam