CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Southwest

Southwest bölgesinin iklimi kuru ve nüfusu daha azdır. Bölgede Ispanyol-Amerikalı’ların (hispanic) ve yerlilerin sayısı oldukça fazladır. Eyalet, yerleşim alanlarının dışında, çöl ve boş düzlüklerin yer aldığı alanlardan oluşur. Bu çöller ve özellikle bunların üzerinde oluşan kanyonlar her sene milyonlarca turisti kendine çekmektedir.

Birçok Western filminin arka plan görüntülerini oluşturan Anıt Vadisi ve Grand Kanyon bu bölgededir. En kalabalık yerli kabileler Anıt Vadisi'nde yaşar. Özellikle Kızıldereli kültürüne ilgi duyanlar için bu bölge güzel bir seçim olabilir. Southwest bölgesinin bazı bölümleri önceden Meksika’ya aitti. Birleşik Devletler buraları 1846-48 Amerikan-Meksika Savaşı'ndan sonra kazandı. Meksika mirasının izleri, hala burada görülmektedir. İspanyolca bu bölgede çok fazla kişinin konuştuğu bir dildir. Bölge nüfusu hızla artmaktadır. Arizona, özellikle sıcak iklim arayan Amerikalı’ların rağbet ettikleri bir yer olarak Güney eyaletleri ile rekabet halindedir. New Mexico’daki Santa Fe özellikle resim, heykel ve opera gibi alanlardaki başarısı ile bir sanat merkezi konuma gelmiştir.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Neden Work and Travel?

Hepimizin bildiği gibi Work and Travel Amerika’nın başlattığı bir kültürel değişim programı. Bu program sayesinde hem Amerika’ya gitme olanağı kazanmış hem de biraz para kazanıp eğlenmiş oluyorsunuz...

Devamı
BORAY BALCIBORAY BALCI
Work & Travel Programına Katılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Work & Travel programına kayıt olurken öğrenciler açısından en önemli noktalardan biri “Erken Kayıt” döneminde işlemlerini başlatmak olacaktır.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

RÜYA K.
RÜYA K. Work and Travel
iyiyiz alıştık buraya arkadaslarımz var baya..telefon kartı için de teşekkür ederim ailemle rahatça görüşebildim görüşmek üzere.
Devamı
Turgay Ş.
Turgay Ş. Work and Travel
"New York çok güzel geçen haftasonu Manhattan'daydık gerçekten büyüleyici bir yer burası. Gezi planımız içerisinde Niagara Şelaleleri, Ocean City, Virginia Beach ve Florida var. "
Devamı
 
#
Tamam