CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Southwest

Southwest bölgesinin iklimi kuru ve nüfusu daha azdır. Bölgede Ispanyol-Amerikalı’ların (hispanic) ve yerlilerin sayısı oldukça fazladır. Eyalet, yerleşim alanlarının dışında, çöl ve boş düzlüklerin yer aldığı alanlardan oluşur. Bu çöller ve özellikle bunların üzerinde oluşan kanyonlar her sene milyonlarca turisti kendine çekmektedir.

Birçok Western filminin arka plan görüntülerini oluşturan Anıt Vadisi ve Grand Kanyon bu bölgededir. En kalabalık yerli kabileler Anıt Vadisi'nde yaşar. Özellikle Kızıldereli kültürüne ilgi duyanlar için bu bölge güzel bir seçim olabilir. Southwest bölgesinin bazı bölümleri önceden Meksika’ya aitti. Birleşik Devletler buraları 1846-48 Amerikan-Meksika Savaşı'ndan sonra kazandı. Meksika mirasının izleri, hala burada görülmektedir. İspanyolca bu bölgede çok fazla kişinin konuştuğu bir dildir. Bölge nüfusu hızla artmaktadır. Arizona, özellikle sıcak iklim arayan Amerikalı’ların rağbet ettikleri bir yer olarak Güney eyaletleri ile rekabet halindedir. New Mexico’daki Santa Fe özellikle resim, heykel ve opera gibi alanlardaki başarısı ile bir sanat merkezi konuma gelmiştir.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
SEDEN SABUNCUSEDEN SABUNCU
Work and Travel Programı Sırasında International Housing’de Kalmanın Faydaları

Kendi ülkemizde ne yaparsak yapalım yabancı bir ülkede olduğu gibi yabancılarla iletişime geçmemiz maalesef pek mümkün değil. Fakat bu program sayesinde dünyanın her yerinden yaşıtımız insanlarla beraber güzel vakit geçirebilir, farklı kültürler hakkında en detaylı şekilde fikir sahibi olabiliriz.

Devamı
BORAY BALCIBORAY BALCI
Work & Travel Programına Katılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Work & Travel programına kayıt olurken öğrenciler açısından en önemli noktalardan biri “Erken Kayıt” döneminde işlemlerini başlatmak olacaktır.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Serhan C.
Serhan C. Work and Travel
"Şu anda geçtiğimiz yazı ABD'de geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum ve bu sene tekrar gitmeyi istiyorum. Yazı ABD'de geçirmek size hayal gibi gelmesin, yalnızca istemeniz yeterli."
Devamı
Pınar I.
Pınar I. Work and Travel
"Anlatılmaz yaşanır deneline anılardan biriydi Work and Travel. New Orleans’da yani Louisiana Eyaletinde Hilton Hotel’de çalıştım. "
Devamı
 
#
Tamam