CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Work and Travel Programı Sırasında International Housing’de Kalmanın Faydaları

Bildiğiniz gibi Work and Travel programının en önemli ve temel amacı kültürel değişim. Kendi ülkemizde ne yaparsak yapalım yabancı bir ülkede olduğu gibi yabancılarla iletişime geçmemiz maalesef pek mümkün değil. Fakat bu program sayesinde dünyanın her yerinden yaşıtımız insanlarla beraber güzel vakit geçirebilir, farklı kültürler hakkında en detaylı şekilde fikir sahibi olabiliriz. Peki bunun en kolay ve en etkili yolu hangisi? Elbette onlarla beraber yaşamak!

International Housing seçeneği; evinizde yalnızca bir ülkeden değil, farklı ülkelerden gelen Work and Travel katılımcılarıyla beraber kalacağınız konaklama seçeneğidir. Aynı ülkeden insanlar olamaz demek değil, fakat çoğunlukla bir ülkeden en fazla birkaç öğrenci oluyor.  Bu sayede özellikle Avrupa’nın, Güney Amerika’nın ve Asya’nın çoğu ülkesinden birçok ev arkadaşınız olabiliyor. Bu da hepsiyle evdeki vaktinizin çoğunu beraber geçirmeniz demek. Herkes Work and Travel katılımcısı olduğu için yaşlarınız çoğunlukla yakın olacak. Oradaki insanlar da çalışmanın yanı sıra güzel bir yaz geçirmeye, İngilizcesini geliştirmeye ve yeni kültürler tanımaya geldiği için zaten eğlenceli olacağı konusunda şüpheniz olmasın. Bunun yanı sıra gelişen genel kültür seviyeniz ve farklı kültüre sahip insanlarla yaşamanın farkındalığını yaşamanız da yanınıza kâr kalıyor. Her ülkeden insanların yemeklerini, alışkanlıklarını, hatta belki dillerini bile öğrenebilirsiniz.

Tüm bu deneyimlerin ömrünüz boyunca sizi her anlamda çok ileri götüreceğini; bunun artık ailenize, sosyal çevrenize, akrabalarınıza hatta çalışma ortamınıza bile iyi anlamda yansıyacağını unutmayın. Onlarca yabancı arkadaşla dünyanın en eğlenceli ülkesinde mükemmel aylar geçirmek bu kadar kolay.

  Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl

   
  #
  Tamam