CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Work & Travel Maceramın Özeti

2018 yılında CampusEdu danışmanlığında katıldığım Summer Work and Travel programında yaşadığım güzel anıların hepsini kelimelerle anlatabilmem çok zor ama özetlemem gerekirse; 

ABD’nin Güney Dakota eyaletinde 300 yerlinin yaşadığı turistik Keystone kasabasında Rushmore Tramway Adventures isimli macera parkında park attendant olarak çalıştım.  9 farklı ülkeden yaşıtım insanlarla birlikte 4 ay boyunca yaşama, çalışma, dillerini ve kültürlerini öğrenme  şansı  yakaladım. Bu sayede İngilizce konuşma ve anlama becerim hiç olmadığı kadar gelişti. Aynı zamanda tarihi Rushmore Dağı manzaralı bir evde yaşayabildim. Çalışma kısmında hala çok sevdiğim Amerikalı patronlarımın programımın unutulmaz olmasında payı çok büyük, program boyunca onların çalışanı değil, yakın arkadaşlarıymışım gibi ilgi gördüm. Park görevlisi olarak başladığım işe bana daha çok uyduğunu düşündükleri için fotoğrafçı, sonra da bilet satıcısı olarak devam ettim. Türkiye’de fırsat ve zaman bulamadığım hiking, ziplining, camping, mountain  climbing gibi bir sürü outdoor aktiviteyi Güney Dakota’da yapabildim. İlk iş deneyimimi ABD’de edindim ve ilk kez kendi paramı kazandım, paramı nasıl harcayacağımı ve nasıl biriktireceğimi öğrendim. Bütün bunları ailemden 9.000 km uzakta yapıyor olmak kendime olan güvenimi arttırdı. Yaşadığım en güzel anılarımın hepsi 2018 yazından. Çalışma kısmı bittikten sonra ABD’de tanıştığım iki arkadaşımla birlikte travel yaptım, 13 gün süren bir Las Vegas tatili ve 2 günlük bir New York turundan sonra Türkiye’ye döndüm. 

Program, kariyerimi de ne yönde yapacağım konusunda belirleyici oldu ve bu inanılmaz programın bir parçası olmak istediğime karar verdim o yüzden bugün CampusEdu’da danışman olarak çalışıyorum ve programa katılan her öğrenciyle birlikte aynı heyecanları yeniden yaşıyorum.

  Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl

   
  #
  Tamam