CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Bloomsbury International Dil Okulu Londra

 Bloomsbury Internatıonal Dil Okulu  Londra’nın merkezinde kurulu bir dil okuludur. Bloomsbury International dil okulu TOEFL, IELTS, TOEIC, FCE sınavlarına hazırlık kursları, Genel İngilizce,  İş İngilizcesi ve Özel dersleri içeren kaliteli bir İngilizce eğitim programına sahiptir. Bloomsbury International dil okulunda size en uygun olan kursu bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.     

Akreditasyon/Yetkilendirme:British CouncilSunulan Kurs Sayısı: 8
Toplam Sınıf Sayısı: 17Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 14
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %1Okulun Öğrenci Kapasitesi: 470
En Yakın Havaalanı: Heathrow AirportHavaalanı Uzaklığı (km): 29,2

BLOOMSBURY INTERNATIONAL DİL OKULU HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Bloomsbury International dil okulu, Londra’nın merkezinde bir dil okuludur. Genel İngilizce, TOEFL, IELTS, TOEIC, FCE, CAE gibi sınavlara hazırlık kursları, İş İngilizcesi ve Birebir Özel dersler gibi birçok program sunar. Böylece kendinize en uygun kursu seçebilirsiniz. Hoş ve tarihi binası Holborn metro istasyonuna 2, Oxford Street, Covent Garden ve British Museum’a 5 dakika uzaklıktadır.

BLOOMSBURY INTERNATIONAL DİL OKULUNDA SOSYAL AKTİVİTELER:
•Tiyatro ve müzikal
•Sergi / Londra’da günlük gezi
•Hafta sonu gezisi


BLOOMSBURY INTERNATIONAL DİL OKULU HAKKINDA YORUMLAR

Dersler her zaman ilginç ve öğretmenler her zaman İngilizce iletişim kurmamıza yardımcı oluyorlar. Bu yüzden de İngilizcem oldukça gelişti ve farklı ülkelerden birçok öğrenciyle tanıştım.Manolya Kara

Beyaz binasını ve kafesini gerçekten çok sevdim. Merkezi bir yerde olması da muhteşemdi. Her şey çok yakındı! British Museum’a, Covent Garden’a, tiyatro, park ve dükkânlara sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde.Ebru Gün

Yanında kaldığım aile ile çok mutluydum, beni evimde gibi hissettirdiler. Sürekli İngilizce konuştuğum için çok şey öğrendim. Onlar en iyisi! Gürhan Çam

BLOOMSBURY INTERNATIONAL DİL OKULUNUN SUNDUĞU PROGRAMLAR:

•Bloomsbury International Dil Okulu Genel Kurslar

Bu kurslar, ingilizce düzeyinizin değerlendirilmesi, kişisel zayıf ve güçlü noktalarınızın belirlenmesi ile başlar, Sınavdan sonra düzeyinize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Kursun içeriği, örneğin dilbilgisi, sözcük hazinesi, telaffuz, okuma-yazma ve dinleme yetenekleri gibi bütün dil alanlarını kapsar. Akıcı ve etkili iletişime özellikle ağırlık verilir.Haftada 20 ders saati olarak düzenlenen kurslarda sınıf mevcudu 11 ile 14 arasında değişmektedir. Kurslar öğrencinin tercihine göre sabah 09:00-14:00 ya da öğlenden sonra 13:00 – 17:30 arasında olmak üzere farklı iki şekilde düzenlenmektedir. Süre olarak en az 1 hafta en fazla ise 96 hafta tercih edilen kurslar, her pazartesi başlamakta ve her seviyeye uygun olacak şekilde ayarlanmaktadır.

•Bloomsbury International Dil Okulu İş Hayatına Yönelik Kurslar

Dünyanın her yerinde şirketlerin uluslararası nitelik kazanmasıyla ve iletişimin hızlanıp kolaylaşmasıyla, ingilizce iş için dünya çapında tercih edilen dil olmuştur. Birçok şirket, çalışanlarına ingilizce bilmeyi şart koşmuştur. Katılımcılar, Bloomsbury International'da, iş için İngilizceyi grup olarak sınıfta okumayı seçebildiği gibi, uzmanlık alanlarına uygun kişisel bir program da geliştirebilirler.Haftada 20 ya da 30 ders saati olarak düzenlenen kurslarda sınıf mevcudu 11 ile 14 arasında değişmektedir. Kurslar öğrencinin tercihine göre sabah 09:00- 16:15 (haftada 30 ders saati) ya da öğlenden sonra 13:00 – 17:30 (haftada 20 ders saati) arasında olmak üzere farklı iki şekilde düzenlenmektedir. Süre olarak en az 1 hafta en fazla ise 96 hafta tercih edilen kurslar, her pazartesi başlamakta ve her seviyeye uygun olacak şekilde ayarlanmaktadır.


•Bloomsbury International Dil Okulu Yöneticiler için İngilizce

İngilizcesini en kısa zamanda ilerletmek isteyenler, en çok altı kişilik küçük sınıflarda yer alan yoğun kurslardan ve kişisel derslerden yararlanabilir. Bu öğretim, her öğrencinin mesleki, akademik veya sosyal gereksinmelerine belirlenebilir. Esas amacı, katılanların iletişim yeteneklerini geliştirmek ve kendilerine güvenerek ingilizce konuşmalarını sağlamaktır. Öğrenciler, dersler arasında, ortak tesislerimizin yanısıra kendilerine mahsus Yönetici Salonunda buluşup wi-fi, kahve, çay ve gazetelerin bulunduğu konfor içinde çalışıp aralarında ingilizce konuşabilirler. Ayrıca sosyal etkinlik programımıza katılarak ingilizcelerini sosyal ortamda da geliştirebilirler.En fazla 6 kişilik sınıflarda düzenlenen kurslar en az 1 en fazla 12 hafta sürmektedir. Her pazartesi başlayan kurslarda, katılımcıların İngilizce seviyelerinin pre-intermediate olmasi beklenmektedir. Haftda 30 saatlik derslerden oluşan kurs türünde mesleki alanına ilişkin gerekli İngilizce bilgiye sahip olmak isteyenler başarı sağlamaktadırlar.


•Bloomsbury International Dil Okulu Birleştirilmiş kurslar

Bloomsbery, öğrencilerine sunduğu kurs türlerine ek olarak, bire bir özel ders seçeneği de sunmaktadır. Öğrenciler, seçtiklerini program türünün yanında, grup çalışmasının ardından birebir özel ders talep edebilir ve böylelikle İngilizce iletşim becerilerini daha hızlı geliştirebilir.

•Bloomsbury International Dil Okulu IELTS (İNGİLİZCE)

İyi bir IELTS notu İngilizce öğretim yapan üniversitelere giriş için dünya çapında tanınır. Genellikle çok küçük sınıflarda günde üç yoğun ders şeklinde yer alan sınav hazırlığı, IELTS'e özel dil konularına ek olarak aynı zamanda sınav geçme tekniğinizi de geliştirir.
Öğrencilerin isteklerini göre sabah veya öğleden sonra düzenlenen kurslarda, haftada 20 ders saati İngilizce işlenmektedir. Sınıf mevcudunun en az 11 en fazla 14 olduğu dersliklerde materyal kullanımı da öğrencilerin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. En az 1 hafta en fazla ise 96 hafta olarak düzenlenen kurslarda ihtiyaca göre hafta 30 ders saati İngilizce seçeneği de mevcuttur•TOEIC (İNGİLİZCE)

•Bloomsbury International Dil Okulu TOEIC


Uluslararası ortamda çalışanların günlük yaşamdaki ingilizce yeteneklerini ölçer. İyi bir TOEIC puan sayısı, iş alanında iyi ingilizce iletişim kurabildiğinizi işvereninize kanıtlar. Haftada 15 dersten oluşan TOEIC hazırlığı, sınav başarınızı en yüksek düzeye çıkarmayı amaçlar.Öğrencilerin isteklerini göre sabah veya öğleden sonra düzenlenen kurslarda, haftada 20 ders saati İngilizce işlenmektedir. Sınıf mevcudunun en az 11 en fazla 14 olduğu dersliklerde materyal kullanımı da öğrencilerin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. En az 1 hafta en fazla ise 96 hafta olarak düzenlenen kurslarda ihtiyaca göre hafta 30 ders saati İngilizce seçeneği de mevcuttur.


•Bloomsbury International Dil Okulu TOEFL (İNGİLİZCE)

İyi bir TOEFL [Yabancı Dil İngilizce Sınavı] notu İngilizce öğretim yapan üniversitelere giriş için dünya çapında tanınır. Genellikle çok küçük sınıflarda günde üç yoğun ders şeklinde yer alan sınav hazırlığı, TOEFL'e özel dil konularına ek olarak aynı zamanda sınav geçme tekniğinizi de geliştirir.Öğrencilerin isteklerini göre sabah veya öğleden sonra düzenlenen kurslarda, haftada 20 ders saati İngilizce işlenmektedir. Sınıf mevcudunun en az 11 en fazla 14 olduğu dersliklerde materyal kullanımı da öğrencilerin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. En az 1 hafta en fazla ise 96 hafta olarak düzenlenen kurslarda ihtiyaca göre hafta 30 ders saati İngilizce seçeneği de mevcuttur.

•Bloomsbury International Dil Okulu Cambridge Sınavları FCE, CAE, CPE (İNGİLİZCE)

Cambridge Sınavları uluslarası alanda tanınmıştır ve 3 düzeyde yer alır. Sınavlar 5 bölümden oluşur: Okuma, Yazma, İngilizce Kullanımı, Dinleme ve Konuşma. Haftada 20 dersten 10 ya da 12 hafta süren programın ağırlık noktası, sınavda başarılı olmak için gerekli dil biliminin yanısıra sınav tekniği yeteneklerinizi geliştirmektir.Haftada 20 ders saati İngilizce derslerini içeren kurslar sabah 09:00 dan öğlen 14:00 a kadar olacak şekilde düzenlenmiştir. Sınıf mevcudunun en az 11 en fazla 14 olduğu dersliklerde materyal kullanımı da öğrencilerin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Kurs süresi ise 10 ile 12 hafta arasında sürmektedir. Ocak, Nisan ve Eylül aylarında düzenlenen kurslar içi katılımcıların en az Intermediate seviyede olmaları beklenmektedir.

•Bloomsbury International Dil Okulu Tatil kursu

Bloomsbury International'ın «Londra Yaşamı» kursu, Genel İngilizce derslerini, öğretmen yönetimi altında Londra ve çevresinde yer alan sosyal ve kültürel etkinliklerle birleştiren özel bir programdır.En az bir en fazla 4 hafta süren kursların ardından size uygun başka programlara kayıt olabilirsiniz. Kurs süresince bu harika kenti yaşayıp tarihini ve çağdaş kültürünü öğrenip çekici yerlerini gezebileceksiniz. İngilizce dil yeteneklerinizi bu çerçevede geliştirirken uluslararası dostluklar kurabileceksiniz.

BLOOMBURY INTERNATIONAL DİL OKULUNDA KONAKLAMA HAKKINDA

Aile Yanında Konaklama

 Londra Merkez (Tek kişilik – Çift Kişilik – Yarım pansiyon / tek kişilik – çift kişilik – yatak ve kahvaltı)

•Bu evlerin hepsi Londra’nın iyi bölgelerinde kuruludur.
•Londra merkezli konaklamaların neredeyse hepsi 1. ve 2. Bölgededir ve okula ortalama 30- 40 dakika sürer.

Londra Dışı (Tek kişilik – Çift Kişilik – Yarım pansiyon / tek kişilik – çift kişilik – yatak ve kahvaltı)
•Londra dışındaki konaklamaların tümü 3. ve 4. Bölgede bulunur ve okula 60 dakika uzaklıktadır.
 
Yemek

•Ailelerin öğrenciler için 2 seçeneği vardır. Birincisi, yatak ve kahvaltı, ikincisi ise yatak, kahvaltı ve akşam yemeği şeklindedir. Yatak & kahvaltı paketi tost, mısır gevreği, çay ya da kahveyi içeren Avrupa tarzı kahvaltı sunar. Yarım pansiyon ise Avrupa tarzı kahvaltı,  akşam yemeğinde ana yemek olarak et ya da balık, makarna, pilav, sebze, salata, tatlı, yoğurt ya da meyve şeklinde bir menüyü içerir.
•Vejeteryan olanlar ya da domuz eti yemeyenler kayıt yaptırırken belirttikleri takdirde onlar için özel yemek hazırlanır.
•Ayrıca, yatak & kahvaltı seçeneğinin yanında mutfak seçeneği de mümkündür. Avrupa tarzı kahvaltı sunulur ve öğrencilere mutfakta ve dolapta kendi aldıkları yiyecekleri saklamak için imkânlar sunulur.
•Bunların dışında aileler tam pansiyon konaklama da sağlar. ( günde 3 öğün yemek)
Yarım pansiyon: öğle yemeği olarak yanınıza almanız için sandwich, meyve, içecek, cips ve çikolata

Flatshare (Tek kişilik- self catering / Çift Kişilik  - self catering)

•Eğer yemeklerinizi kendiniz yapmak istiyorsanız sizin için en iyi seçenektir.
•2 yatak odası olan bir daireyi başka bir öğrenci ile paylaşabilir ya da büyük bir evi 6 öğrenciyle paylaşabilirsiniz.
•Daireler genellikle 2. Bölgededir ve okula 30-40 dakika uzaklıktadır.
•Dairelerde telefon veya internet erişimi yoktur.

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Büşra K.
Büşra K. Yurtdışında Dil Okulu
Beyaz binasını ve kafesini gerçekten çok sevdim. Merkezi bir yerde olması da muhteşemdi....
Devamı
Sıla D.
Sıla D. Yurtdışında Dil Okulu
EC New York’ta 3 hafta İngilizce eğitimi aldım. Okulun yeri muhteşem olduğu için...
Devamı
 
#
Tamam