CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Amerika Dil Okulu Başvuru Aşamaları

 CAMPUSEDU DİL OKULLARI BAŞVURU AŞAMALARI BİLGİ DOSYASI

1.CAMPUSEDU Danışmanlık Hizmeti ve Karar Verme Aşaması
2.Ön Kayıt ve Belgelerin Teslimi
3.I-20 Formunun  (Okul Kabul Mektubu) Gelmesi ve Vize Aşaması
4.Vize Alınması ve Yolculuk Aşaması
5.Oryantasyon
6.Eğitiminiz başladıktan sonra CAMPUSEDU sizin yanınızda1. AŞAMA – CAMPUSEDU DANIŞMANLIK HİZMETİ VE KARAR VERME

Sizin istekleriniz, eğitim durumunuz, bütçeniz ve tercih ettiğiniz dil okulu doğrultusunda CAMPUSEDU size uygun okulları belirler, bu okulları ve okulların bulunduğu Amerika’daki şehirler hakkında bilgiler verir. Gideceğiniz şehirde aylık ya da haftalık olarak harcamalarınız da dikkate alınarak sizler için en uygun olan şehir ve dil eğitimi seçenekleri sunulur. Resimler, okul videoları incelendikten sonra karar aşamasına gelinir.

CAMPUSEDU ile;

•Okulun başlangıç tarihlerine ve vize prosedür sürecine bakılarak okula başlayabileceğiniz tarih belirlenir.
•Eğitim sürecindeki masraflarınız çizelgesi çıkartılır ve incelenir.
•Eğitiminiz devam ederken nerede konaklayacağınızın kararı verilir. ( Resimleri incelenir, okula olan mesafesi ve okula ulaşımınızı nasıl sağlayacağınızla ilgili ayrıntılı bilgi verilir.)
•Okula başvuru için gerekli evrakların listesi verilir.
•Vize başvurusu yaparken hazırlamanız gereken belgelerin listeleri verilir.

2. AŞAMA – ÖN KAYIT ve BELGELERİN TESLİMİ

•CAMPUSEDU DİL OKULU başvuru formunun doldurulması ve imzalanması
•CAMPUSEDU DİL OKULU sözleşmesinin tüm sayfalarının imzalanması
•Karar verilen okulun Başvuru formu doldurulması
•Başvuru formunun doldurulması ve sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte 300 USD olan ön kayıt ücretinin ödenmesi

ÖNEMLİ UYARI !!! Yukarıdaki 3 madde tamamlandıktan sonra ön kaydınız yapılmış olur ve başvuruda belirttiğiniz seçenekler için yeriniz ayrılmış olur.
Ön kaydınızdan sonra hiç vakit kaybetmeden elden veya kargo yoluyla aşağıda belirtilen belgeleri CAMPUSEDU Ankara ofisine en geç 10 gün içerisinde ulaştırmanız gerekmektedir. Siz aşağıda sıralanan belgeleri tamamlarken CAMPUS’te kayıt yaptırmış olduğunuz dil okuluyla irtibata geçerek hem kurs rezervasyonunuzu hem de konaklama rezervasyonunuzu yaptırmış olur.
Ön Kaydınızdan sonra 10 gün içinde CAMPUS’e teslim etmeniz gerekenler:

•2’şer adet Pasaport fotokopiniz.

** Pasaport fotokopiniz olmadan vize başvurusu ve ülkeye giriş için gerekli olan I-20 Formu gelmemektedir.

 *** CAMPUSEDU dil okulu için kayıt yaptırmış ve hala öğrenim görmekte olan katılımcılara e-mail yoluyla ya da elden ‘Pasaport ve Yurtdışına Çıkış Harcı Muafiyet Başvuru Formu’nu  ve ‘Pasaport Kapak Yazısı’ verecektir. Bu formları okulunuzda gerekli yerlere onaylatıp, okulunuzdan gerekli belgeyi aldıktan sonra okulunuzun sizi yönlendireceği vergi dairesine giderek okuldan almış olduğunuz belgeyi onaylatıp size en yakın olan İl Emniyet Müdürlüğüne giderek Pasaport Başvurusu yapabilirsiniz. 1 yıllık pasaport bedeli olarak toplamda 298 TL verirken, bu belgeyle sadece defter parası olan 135 TL’yi ödersiniz. Pasaport Harç ücreti ödemeden 1 yıllık pasaport sahibi olabilirsiniz. Ellerinde daha önce çıkarttıkları pasaportu olan öğrenciler de yine aynı yolla pasaport tarihini ücretsiz olarak 1 yıl uzatabilirler. Ayrıca bu şekilde öğrenci pasaportu almış olursunuz ve Türkiye’den ayrılırken havaalanında yurtdışı çıkış harcını da ödemek zorunda kalmazsınız. Pasaport sürenizin kurs bitiş tarihinizden en az 1 ay sonrasına olmalıdır.

•Pasaportunuzun 2. sayfasını imzalamayı unutmayınız.
•Bize pasaportunuzun ilk 5 ve son sayfasının fotokopileri gerekmektedir.
•Pasaport tarihi uzatıldı ise Temditler yazan sayfa ve sayfaların da fotokopilerini bize göndermelisiniz.
•Daha önceden yurtdışına çıkmış öğrenciler vize fotokopilerini de eklemeliler.
•Pasaport çıkartma ya da uzatma işlemi için İl Emniyet Müdürlüğü sayfasından online olarak da yapıp zaman kazanabilirsiniz.
•Başvurunuzdan sonra pasaportunuz en fazla 3 gün içerisinde çıkar.

Vize aşamasında ve ABD’ye giriş yaparken mutlaka yanınızda olması gereken I-20 Formunu getirtirebilmemiz için sizin adınıza açılmış bir banka hesabı ya da Sponsorunuzun varsa doldurup imzalaması gereken Affidavite Letter ( Sponsorunuz bir tanıdığınız veya aileniz olabilir; onların sizin yurtdışındaki masraflarınızı karşılayacağına dair verdiği taahhüttür.) ve sponsorunuzun banka hesap bilgileri ( CAMPUSEDU tarafından bu form size verilecektir. )  CAMPUSEDU Danışmanları ABD ‘de kalış sürenize göre hesabınızda ne kadar para olması gerektiğini size belirtecektir.

•I-20 Formunun gelmesi için kendi adınıza açtırmış olduğunuz bir banka hesabı olmalıdır. Kalış sürenize göre hesabınızda göstermeniz gereken para miktarını CAMPUSEDU size belirtecektir.
•I-20 Formunun gelmesi için kendi adınıza hesap açtırmazsanız CAMPUSEDU tarafından size verilecek olan Affidavite Letter’ı sponsorunuzun doldurması ve imzalaması; ayrıca sponsorunuzun banka hesap bilgilerini CAMPUS’e ulaştırmanız gerekir.
 
3. AŞAMA –  OKUL KABUL MEKTUBUNUN GELMESİ VE VİZE AŞAMASI

Ön Kayıt Aşamasında sizden istenen belgeleri eksiksiz yerine getirdikten sonra I-20 formunuzun getirtilmesi için CAMPUSEDU bu belgeleri okulunuza gönderecektir. I-20 formunun Amerika’dan geliş süresi normal kargo ile 15-30 gün arasında, hızlı kargo ile 4-6 gündür. ( Hızlı kargo isterseniz ekstra ödeme yapmanız gerekir, bu ücreti CAMPUS’ten öğrenebilirsiniz.)

Size bu noktada önerimiz ise I-20 Formunun gelmesini beklerken Amerikan Vizesi için gerekli belgeleri hazırlamaya başlamanız olacaktır. Böylece zaman kazanarak I–20 Formunuz Amerika’dan gelir gelmez erken vize başvurusu yapmanın avantajını korur ve kurs başlangıç tarihinizi erteletmek zorunda kalmazsınız. Çünkü vize başvurusu için gerekli olan belgelerin hazırlanması 1 ya da 2 hafta sürmektedir. Vize için gerekli evrak listesine ve vize başvuru aşaması hakkında detaylı bilgiye web sitemizden Yurtdışı Dil Eğitimi sayfasında Öğrenci Vize İşlemleri linkinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma !!! I-20 Formunuz gelmeden vize başvurunuzu yapamaz ve ABD’ye de giriş yapamazsınız.
*** Yabancı uyruklu öğrenciler vize başvurularını Türkiye’den yapabilirler.
I-20 Formunuz geldiğinde vize aşamasına geçmiş olursunuz. Özetle vize başvuru aşamaları…

•Vize Başvurusu için gerekli evrakların hazırlanması. Vizede gerekli olacak evraklar listesi ve yapılması gerekenler Vize Bilgi Dosyasında Vize Aşamasına Yaklaştığınızda verilecektir.
•Vize başvurusu için Konsolosluğa girişinizden itibaren yapmanız gereken işlemlerin hepsi size detaylıca anlatılır.
•CAMPUSEDU vize randevusu aldıktan sonra gün ve saatini size bildirecektir.
•CAMPUSEDU tarafından vize başvurusundan önce son bir evrak kontrolü yapılır.
 
Vize başvurum Reddelirse Ne Yapabilirim?

Vize Başvurunuz Reddedilirse iki seçeneğiniz vardır:

1) Tekrar vize başvurusu yapabilirsiniz; Vize başvurunuz reddedilirse, vize memuru size neden vize vermediğini belirtir. Eğer vize vermeme nedeni telafi mümkün bir sebepse, tekrar vize başvurusu yaptığınız zaman bu sefer size vize verebilir. Örneğin eksik evrak nedeniyle vize görevlisi vizenizi vermedi diyelim. Bir sonraki vize başvurunuzda bu eksiği tamamlamış olursanız vize alma ihtimaliniz yükselir. Her vize başvurusu için yeniden vize ücreti  ödemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

2) Eğer bir kez daha başvuru yapmazsanız ön kayıt ücretiniz olan 300 USD (Türk parasıyla 450 TL) kesilecektir. Okul ücretinin tamamını ödediyseniz 300 USD (Türk parasıyla 450 TL) kesilecek ve kalanı iade edilecektir.

NOT: Program ücretimiz T.C. Merkez Bankası'nın bugünkü Dolar-TL kuruna göre hesaplanmıştır. Fiyatlara KDV ve bütün vergiler dahildir.

4. AŞAMA – VİZE ALINMASI VE OKUL-ÜLKE BİLGİLERİ HAKKINDA ORYANTASYON

Vize başvurunuzu yaptıktan sonra pasaport takibiniz CAMPUSEDU tarafından yapılır. Gelen pasaportunuza basılmış olan vizeniz kontrol edildikten sonra;

•Pasaportunuz Konsolosluktan geldiğinde vizeniz kontrol edilir.
•Kurs ücretinin kalanı ödenir.
•Daha önceden CAMPUSEDU tarafından rezervasyonu yapılmış olan uçak biletinizi alırsınız.

*** Uçak biletini katılımcı kendisi de herhangi bir uçak firmasından alabilir veya CAMPUSEDU danışmanlığını kullanır. CAMPUSEDU uçak bileti satmaz ancak bir seyahat acentesine bilgilerinizi vererek rezervasyonunuza ve seyahat planı yapmanıza yardımcı olabilir. Ödemenize doğrudan acenteye elden veya acentenin vereceği banka hesabına havale ederek yapabilirsiniz.
•Konaklama yerinizle ilgili ve havaalanından karşılama istediyseniz karşılamayla ilgili bütün detaylar verilir.

5. AŞAMA  –  YOLCULUK

•Gideceğiniz okuldan havaalanı karşılaması istediyseniz bu karşılamanın detayları ve acil durumlarda okula ulaşmanız gereken telefon numaraları verilir.
•Uçakta yanınıza alabileceğiniz eşyalarla ve kaç kilo bagajla gidebileceğinizle ilgili detaylı bilgilendirilirsiniz.
•ABD’ye giderken uçuşlarınızda aktarma varsa aktarmalarla ilgili bilgilendirilirsiniz.
•Uçak biletinizde yazılı olan tarihte yolculuğa çıkarsınız.

6.AŞAMA  –  EĞİTİMİNİZ BAŞLADIKTAN SONRA CAMPUSEDU SİZİN YANINIZDA

•Eğitiminiz sürecinde size ve ailenize danışmanlık etmeye devam eder.
•Eğitiminiz başladığında herhangi bir nedenden dolayı problem yaşarsanız bizimle rahatlıkla irtibata geçebilirsiniz.
•Yurtdışındayken vize sürenizi uzatmak ya da başka bir programa kayıt olmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

TEKLİF İSTEYİN

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan okul ve kurs teklifiyle geri dönüş yapsın.

TEKLİF İSTEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

TELEFONLA BİZE ULAŞMAK İÇİN

Tel:0312 468 00 30
Mobil 1: 0555 661 3593
Mobil 2: 0533 453 0723
Adres: Bestekar Sokak, 82/3 Kavaklıdere Ankara

Promosyonlu okullarımızı Facebook sayfalarında güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızdan en güncel bilgilere ulaşabilmek için;

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik
http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

CAMPUSEDU
 

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Büşra K.
Büşra K. Yurtdışında Dil Okulu
Beyaz binasını ve kafesini gerçekten çok sevdim. Merkezi bir yerde olması da muhteşemdi....
Devamı
Mehmet Tuna A.
Mehmet Tuna A. Yurtdışında Dil Okulu
Malta’daki Sprachcaffe’yi evim olarak görüyorum! İki kez bulunduğum süre içerisinde büyülü anlarla dolu tecrübelerim oldu...
Devamı
 
#
Tamam