CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

DELTA Kursu

KİMLER İÇİN ?

DELTA (Diploma in English Language Teaching to Adults) anadili İngilizce olmayan yetişkinlere İngilizce öğretmeni olabilmek için alınan bir diplomadır. Kariyerine yurtdışında İngilizce öğretmeni olarak devam etmek isteyen katılımcılar için düzenlenen bir sınav kursudur. DELTA diploması dünyanın her yerinde tanınmaktadır. Bu kursa katılabilmek için son 5 sene içinde toplam 1200 saat (yaklaşık olarak 2 sene) boyunca İngilizce öğretmeni olarak çalışmış olmanız, farklı yaş grupları ve milletler tarafından anlaşılabilecek standart bir İngilizce kullanıyor olmanız ve farklı içerikleri farklı tekniklerle öğretebilme yeteneğinizin olması gerekmektedir. (Farklı merkezler bu nitelikleri karşılamasanız da kurs programına alım yapabilmektedir ancak eğer bu niteliklere sahip değilseniz kurs programı boyunca zorluk yaşayabilirsiniz.)

KURS İÇERİĞİ

İki farklı kurs süresi seçeneğiniz vardır. İsterseniz tam zamanlı DELTA öğrencisi (2 ya da 3 ay), isterseniz yarı zamanlı DELTA öğrencisi (6 ay – 1 yıl arasında değişmektedir.) olarak kursa katılabilirsiniz. Kurs süresi boyunca toplam 120 saat ders alırsınız. Bu 120 saatin 10 saatinde yetişkin öğrencilere ders verme pratiği yapmanız gerekmektedir. Bu 10 saatin 4 saatinde kurs hocalarınız derslerinizi birebir gözlemler, 1 ders saatiniz de uzaktan izlenir. Ek olarak 10 saat ders gözlemi yapmanız gerekmektedir. Bu derslerin 5 saati alanında uzman CELTA öğretmenleri tarafından verilmektedir. Ek olarak okuma, araştırma ve raporlama işlemleri için toplam 300 saat harcarsınız. Kursu başarıyla tamamlayabilmek için 3 aşamadan geçmeniz gerekmektedir:

• Ödevler: Kurs süresince 7 tane ödev hazırlamanız istenmektedir. Bu ödevlerin 6 tanesi için öğretmenlerinizle birlikte çalışırsınız, 1 tanesini bağımsız olarak kendiniz yaparsınız. Ödevleriniz öğretmenleriniz dışında Cambridge Sınav Merkezi tarafından değerlendirilecektir.
• Tez Ödevi: Tez ödevi genel olarak verilen ödevlerin raporlaması gibi bir ödev olacaktır ve sizin kurstan kazanımlarınızı ölçecektir. Ödev Cambridge Sınav Merkezi tarafından değerlendirilecektir.
• Yazılı Sınav: Sınav soruları da sınav merkezi tarafından hazırlanıp, değerlendirilecektir.

KURSUN YARARLARI

• Sınava, kendinize daha çok güvenerek girersiniz.
• Sınavdan en yüksek puanı alırsınız.
• Sınav bölümlerine de (okuma, yazma, İngilizce kullanımı, dinleme ve konuşma) kendinize daha çok güvenerek yaklaşırsınız.
• En çok üzerinde durmanız gereken konuları anlayabilirsiniz.
• Yetişkinlere İngilizce öğretimi ile ilgili prensipleri daha iyi kavramış olup, bu prensipler üzerine pratik yapma imkanı bulursunuz.
• Kendi öğretim tekniklerinizi gözlemleyip eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

KURS SİSTEMİ

• Kurslardaki grup mevcudu maksimum 15 kişidir.
• Kurs süresi 2 ya da 3 ay olup, kurs süresini tamamlamak zorunludur.
• Katılımcıların yaşı minimum 18 olup, yaş ortalaması 25’tir.
• Katılımcıların dil seviyesi orta üstü düzeyde olmalıdır.
• Dersler 60 dakikadır.
• Haftalık ders saati 30’dur.
• Dersler haftanın 5 günü olup (Pazartesi – Cuma), 09.00-16.00 ya da 11.30-18.30 saat seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Deniz K.
Deniz K. Yurtdışında Dil Okulu
ALC'de geçirdiğim süre boyunca eğitmenlerin ve yönetimin desteğini sürekli hissettim. Okul haricinde konaklama ve...
Devamı
Dila Z.
Dila Z. Yurtdışında Dil Okulu
Dersleri çok seviyorum çünkü dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle birlikte ders alıyorum...
Devamı
 
#
Tamam