CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Vize Almanın Püf Noktaları

VİZE ALMANIN PÜF NOKTALARI

Yurtdışına çıkarken vize almak sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir.Çünkü yurtdışına çıkma amacınız,bulunduğunuz süre boyunca ne yapacağınız,nerede kalacağınız,maddi durumunuz gibi birçok ayrıntıyı vize sırasında size soracaklardır.Tercih ettiğiniz acenta size vize garantisi verememektedir.Ancak bizler CAMPUSEDU ailesi olarak size bu süreçte yardımcı olabilecek birkaç ayrıntı sunuyoruz.

*Okul kararı verirken önceliği vize alabileceğiniz ülkelerdeki okullara verin.Vize almanızın zor olduğu bir ülkeyi tercih ederseniz boş yere zaman harcamış olursunuz.

*Okullardan gelen KABUL MEKTUPLARI'nı ya da o ülkede yaşayan bir kişiden davet mektubu götürmeyi vize garantisi olarak düşünmemelisiniz.Bunlar sadece vize başvurusu sırasında yanınızda olması gereken belgelerdir.

*Vize başvurusu sırasında belgelerin eksik olmasıda ayrı bir sorundur.CAMPUSEDU ailesi olarak verdiğimiz ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ ile bu konuda size yardımcı olmaktayız.Belgelerinizi eksiksiz olarak hazırlatıp,gerekli sıralama ile sizin vize görüşmesine gitmenizi sağlamaktayız.

*Size "Neden bu ülkeye gelmek istiyorsunuz?"gibi bir soru sorulduğunda yerleşmek istiyorum gibi bir cevap verdiğiniz takdirde vize almanız zora girer.Vize aşamasında sizin amacınızı öğrenmeye çalışacaklardır.Bunun için gelişimimi artırmak,dil öğrenmek gibi cevaplar verip,daha sonra döndüğünüzde çalışacağınıza dair bir belge gösterdiğiniz zaman işler sizin için biraz daha kolaylaşabilir.

*Yurtdışı vize aşamasında en önemli noktalardan biri de maddi güçtür.Orada bulunduğunuz süre boyunca ihtiyaçlarınızı giderecek kadar paranız olduğunu belgeleyip bunu sunduğunuz takdirde vize almanız daha kolaydır.Çünkü tüm ülkeler ekonomilerine döviz kazandıracak insanların ülkelerine giriş yapmasını istemektedir.

*Gitmek istediğiniz ülkede akraba ya da tanıdığınız varsa ve durumları iyi,ödedikleri vergi yüksek değil ise söylemeyin.Çünkü bu sizinde onlar gibi ülkeye yerleşeceğinizi düşündürecektir.

*Dil okulu için gitmek istiyorsanız,okuduğunuz bölümle öğrenmek istediğiniz dili ilişkilendirmelisiniz.Mesela turizm bölümünde okuyorsanız, neden öğrenmek istediğinizi mantıklı bir şekilde açıklamanız sizin lehinizedir.

*Yeni mezunlar için dil okulu vize aşamasında pek sorun olmamaktadır.Ancak mezuniyetin üzerinden zaman geçmiş ve siz hiç çalışmamış iseniz bunun açıklamasını isteyeceklerdir.

*Son olarak söyleyecebileceğimiz şey ,vize başvurusu sırasında sakin olmanız.Heyecanlandığınız zaman aklınızdan geçenleri söyleyememe veya yanlış söyleme gibi sorunlar olmaktadır.Anlamadığınız yerde tekrar etmesini rica edebilirsiniz.Mümkün olduğunca uzun cevaplar vererek size daha az soru sorulmasını sağlayabilirsiniz.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Safa O.
Safa O. Yurtdışında Dil Okulu
Muhteşem bir deneyimdi, İngilizceyi gerçekten öğrendim. Üstelik diğer kültürleri tanımam için...
Devamı
Sıla D.
Sıla D. Yurtdışında Dil Okulu
EC New York’ta 3 hafta İngilizce eğitimi aldım. Okulun yeri muhteşem olduğu için...
Devamı
 
#
Tamam