CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Shane Global Dil Okulu Londra

 Londra’nın en güzel caddelerinden biri olan Oxford Street’te yer alan Shane Global London Dil Okulu, öğrencilerine alanlarının en iyisi olan öğretmenlerle kaliteli; çalışma odaları, kafeteryası, terası ve aktivite programlarıyla da rahat ve eğlenceli eğitim olanağı sunuyor. Shane Global Dil Okulunun en önemli eğitim prensibi, bütün öğrencilerinin eğitim ve sosyal ihtiyaçlarıyla tek tek ilgilenebilmektir. 

Akreditasyon/Yetkilendirme: British CouncilSunulan Kurs Sayısı: 7
Toplam Sınıf Sayısı: 12Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 12
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %9Okulun Öğrenci Kapasitesi: 190
En Yakın Havaalanı: Heathrow AirportHavaalanı Uzaklığı (km): 25,4

SHANE GLOBAL LONDRA DİL OKULU HAKKINDA GENEL BİLGİLER:

Shane Global dil okulu Londra’nın en güzel ve en çok sevilen caddelerinden biri olan Oxford Street’te yer almaktadır. Shane Global Dil Okulunun binası öğrencilerin dil öğrenim ihtiyaçlarını karşılamaya oldukça müsaittir. Özellikle teras kafeteryası, öğrencilerin ders dışında da sosyalleşmesini ve dil öğrenim süreçlerini hızlandırmalarını sağlar. Ayrıca kafeteryada yiyecek ve içecek bulmanız mümkündür. Çalışma odaları öğrencilerin ders dışında bireysel çalışmalarına olanak vermektedir. Bilgisayar odasındaki bilgisayarlar ise, öğrencilerin kullanımına açıktır. Ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilirsiniz. Shane Global Londra dil okulu  kalabalık bir dil okulu olmadığı için, öğretmenlerden mümkün olan en yüksek verimi alabilirsiniz. Shane Global dil okulunda bütün öğretmenler alanlarında uzmandır ve öğrencilere dil öğrenim ihtiyaçlarında her türlü desteği sağlarlar. 100 öğrencisi olan Shane Global Londra okulunun Türk öğrenci sayısı yalnızca 4’tür. Shane Global dil okulunda öğrencilere 7 farklı kurs sunulmaktadır. Bu seçeneklerden kendinize uygun olana karar verebilirsiniz.

 
SHANE GLOBAL LONDRA DİL OKULUNDA SOSYAL AKTİVİTELER: 

-Hoş geldin partisi,
-Londra gezisi,
-Film gösterimleri,
-Barbekü partileri,
-Bowling, karaoke günleri,
-Müze gezileri,
-Oxford, Cardiff, Bath, Edinburgh gezileri.

 
SHANE GLOBAL LONDRA DİL OKULU HAKKINDA YORUMLAR

CampusEdu Yorumu: Shane Global Londra okulu, Londra gibi büyük bir şehirde, öğrencilerine rahat ve güvenli bir eğitim imkanı sunan başarılı bir okuldur. Okulun bulunduğu yerin çok güzel ve akademik kadrosunun oldukça başarılı olduğunu belirtmeden geçemeyeceğiz. Büyük şehirde, büyük okullardansa, küçük bir okulda eğitim görmeyi tercih eden katılımcılarımız için oldukça uygun bir seçenektir. Okul fotoğraflarını siz de incelediğinizde,okulun imkanları ve eğitim atmosferiyle ilgili daha detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

SHANE GLOBAL LONDRA DİL OKULUNUN  SUNDUĞU PROGRAMLAR:

•Genel İngilizce (20 s/hft)
•Yarı Yoğun İngilizce (25 s/hft)
•Yoğun İngilizce (30 s/hft)
•IELTS Sınav Hazırlık Kursu (5,10,15 s/hft)
•Cambridge Sınav Hazırlık Kursu FCE, CAE (20 s/hft)
•Yöneticiler İçin İngilizce (30 s/hft)
•Birebir İngilizce

SHANE GLOBAL LONDRA DİL OKULUNUN SUNDUĞU PROGRAMLAR HAKKINDA BİLGİ:

Genel İngilizce (20s/hft):

Shane Global’ın sunduğu Genel İngilizce kursunun haftalık ders sayısı 20’dir. 20 saatin 15 saatinde genel İngilizce eğitimi üzerinde durulurken, kalan 5 saatte isteğinize yönelik bir çalışma alanı belirleyebilirsiniz. Bu çalışma alanları iletişim becerileri, IELTS hazırlığı ya da diğer sınavlara yönelik pratik yapmaya yönelik olabilir. Kursa katılmak için başlangıç üzeri seviyede İngilizce biliyor ve bunu belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer başlangıç üzeri seviyedeyseniz ancak kursa başladığınızda öğretmenleriniz tarafından yeterli bulunmazsanız, sınıf seviyesine gelene kadar özel ders almanız zorunludur. Sınıf mevcudu maksimum 12 kişidir. Bir ders saati 50 dakikadır. Dersler Pazartesi – Perşembe günleri arasında yapılır. Cuma günleri serbest gündür ve sosyal aktivitelere ayrılır.

Yarı Yoğun İngilizce (25 s/hft):

Yarı Yoğun İngilizce kursunun haftalık ders saati 25’tir. Bu 25 dersin 15 dersinde genel İngilizce eğitimi üzerinde durulur. Kalan dersler içinse iki seçeneğiniz vardır. 15+5+5 seçeneğine karar verirseniz iletişim becerileri, IELTS hazırlığı ya da diğer sınavlara yönelik hazırlık derslerini seçebilirsiniz. Bir diğer seçenek olan 15+10 seçeneğinde ise, IELTS, İş İngilizcesi, gramer ve dil becerileri derslerini alabilirsiniz. Kursa katılmak için başlangıç üzeri seviyede İngilizce biliyor ve bunu belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer başlangıç üzeri seviyedeyseniz ancak kursa başladığınızda öğretmenleriniz tarafından yeterli bulunmazsanız, sınıf seviyesine gelene kadar özel ders almanız zorunludur. Sınıf mevcudu maksimum 12 kişidir. Bir ders saati 50 dakikadır. Dersler Pazartesi – Perşembe günleri arasında yapılır. Cuma günleri serbest gündür ve sosyal aktivitelere ayrılır.

Yoğun İngilizce (30 s/hft):

Yoğun İngilizce kursunun haftalık ders saati 30’dur. Bu 30 dersin 15 dersinde genel İngilizce eğitimi üzerinde durulur. Kalan ders saatlerinde ise, iletişim becerileri, IELTS hazırlığı, İş İngilizcesi, gramer ve dil becerileri derslerini alabilirsiniz. Kursa katılmak için başlangıç üzeri seviyede İngilizce biliyor ve bunu belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer başlangıç üzeri seviyedeyseniz ancak kursa başladığınızda öğretmenleriniz tarafından yeterli bulunmazsanız, sınıf seviyesine gelene kadar özel ders almanız zorunludur. Sınıf mevcudu maksimum 12 kişidir. Bir ders saati 50 dakikadır. Dersler Pazartesi – Perşembe günleri arasında yapılır. Cuma günleri serbest gündür ve sosyal aktivitelere ayrılır.

IELTS Sınav Hazırlık Kursu (5-10-15 s/hft):

Shane Global’ın düzenlediği IELTS Hazırlık Kursu, Genel, Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce kurslarının bir parçası olarak verilir. Buna göre katılımcılar haftada 15 saat İngilizce dersi alırlar. Kurslarının saat yoğunluğuna göre ise 5, 10 ya da 15 saat IELTS hazırlığı alırlar. Kurs, katılımcıları IELTS sınavına hazırlar ve en önemli özelliği öğrencilerin düzenli deneme sınavlarıyla desteklenmesidir. Kursa katılabilmek için minimum yaş sınırı 17’dir. Sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 12’dir. Bir ders saati 50 dakikadır. Minimum kurs süresi 1 haftadır. Ancak başlangıç üzeri seviyede bulunan katılımcıların en az 12 hafta kurs alması önerilmektedir. Dersler genelde Pazartesi – Perşembe günleri arasında sabahtan öğlene kadar yapılır. Cuma günleri serbest gündür ve sosyal aktivitelere ayrılır.

Cambridge Sınav Hazırlık Kursu FCE, CAE (20 s/hft):

Shane Global’ın düzenlediği Cambridge Sınav Hazırlık Kursu’nda, sınavın iki seviyesi olan FCE ve CAE sınavlarına yönelik dersler yapılmaktadır. Kursta haftalık ders saati 20’dir. Bir ders saati 50 dakikadır. Öğretmenler bu sınavlar üzerinde uzmanlaşmış öğretmenlerdir. Öğrencilerin sınavda en yüksek başarıyı gösterebilmesi için, sınav teknikleri üzerinde durulur ve düzenli olarak deneme sınavları verilir. Dersler Pazartesi – Cuma günleri arasında, günde dört saat olarak yapılır. Kurs süresi 12 haftadır. Kursa katılabilmek için minimum yaş sınırı 17 olup, minimum dil düzeyi orta üzeri seviye olmalıdır. Kursun düzenlenmesi katılımcıların sayısına bağlıdır. Sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 12’dir.

Yöneticiler İçin İngilizce (30 s/hft):

Shane Global’ın düzenlediği Yöneticiler İçin İngilizce kursu, zamanı kısıtlı olan ancak kısa sürede en etkili şekilde İngilizce öğrenmek isteyen yöneticiler için son derece uygun bir kurstur. Dersler birebir ders şeklinde alanında uzman öğretmenler tarafından verilir. Kurs süresince en az 3 farklı öğretmen ders verir. Bu da katılımcıların öğrenim sürecine farklılıklar katmaya yardımcı olur. Günlük ders sayısı 6’dır. Sabah bölümündeki derslerden sonra, öğle yemeğine öğretmeninizle birlikte katılırsınız. Yemek sonrasında dersler devam eder. Haftada iki kez öğretmeninizle akşam yemeğiniz vardır. Kursa istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Minimum kurs süresi bir hafta olup, bu süre katılımcının ihtiyaçlarına göre uzatılır. Dersler 50 dakikadır. Kursa katılabilmek için minimum yaş sınırı 18’dir. Kursa başlamadan önce Shane Global’ın size vereceği İngilizce analizini tamamlamanız gerekir. Seviyenize öğretmenler tarafından karar verildikten sonra, kursun içeriği düzenlenir.

Bire Bir İngilizce:

Bire Bir dersler tamamen öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlenir. Dersler ayrıca grup dersleri ile de birleştirilebilir. Yani Genel İngilizce kursuna ek olarak, birebir derslere katılabilirsiniz. Özellikle İş İngilizcesi alanındaki katılımcılar için oldukça uygun bir kurs seçeneğidir. Kurs süresini ve başlama tarihini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ders saatleri 50 dakikadır. Bütün dil seviyelerinden katılımcılar için uygundur. Kursa katılabilmek için minimum yaş sınırı 17’dir.

 

SHANE GLOBAL LONDRA DİL OKULUNDA KONAKLAMA HAKKINDA

ÖĞRENCİ YURTLARI

Rathbone Place (Britannia Residence Apartments):


•1. zone, Londra merkezde bulunmaktadır.
•En yakın metro istasyonu Tottenham Court Road’dur. (Central Line ve Northern Line hatlarının kesişim noktası.)
•Tek kişilik ve çift kişilik oda seçenekleri vardır.
•5 dairede toplam 15 oda bulunmaktadır. Oda, yatak ya da daire kiralama şansınız vardır.
•Bütün odalarda konforlu yataklar, dolap, masa, sandalye, plazma televizyon, internet erişimi bulunmaktadır.
•Nevresim takımları ve havlular yurt tarafından verilmektedir.
•Minimum yaş sınırı 18’dir.
•Minimum rezervasyon süresi 4 haftadır.
•Yıl boyunca kullanıma açıktır.
•Kendi yemeklerinizi kendiniz pişirirsiniz.
•Tam donanımlı mutfaklarda bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, elektrikli su ısıtıcı, tost makinesi bulunmaktadır.
•Yemek odası ortaktır.
•Çamaşır makinesi, kurutma makinesi, ütü ve ütü masası ortak kullanıma açıktır.
•Konaklamayı başlatma ve bitirme günü Cumartesi ya da Pazar olmalıdır.
•4 haftalık konaklama depozito bedeli olarak alınır ve zarar olmaması durumunda öğrenciye geri iade edilir.
•Kasım ve Aralık aylarında yapılan rezervasyonlar kabul edilmeyecektir.
•Fiyatlar 1 Ocak 2011 – 31 Aralık 2012 tarihleri arasında geçerli olacaktır.

Britannia City:

•2. zone, Londra merkezinde, doğu bölgesinde bulunmaktadır.
•Alışveriş merkezleri, restoranlar, sinema ve kafelerin bulunduğu Surrey Quays Retail Centre’a kısa bir yürüyüş mesafesindedir.
•Yıl boyunca kullanıma açıktır.
•Toplam 21 daire bulunmaktadır. Bu dairelerde tek kişilik ve çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur.
•Nevresim takımları yurt tarafından verilmektedir.
•Banyolar ortak kullanıma açıktır.
•Plazma ekranın bulunduğu ortak oturma salonu vardır.
•Kendi yemeklerinizi kendiniz pişirirsiniz.
•Mutfak ortak paylaşıma açıktır ve bütün mutfak gereçleri mevcuttur.
•Her katta çamaşırhane bulunmaktadır.
•Kablosuz internet erişimi mevcuttur.
•Yurtta 24 saat yönetici ve güvenlik bulunmaktadır.
•Minimum kalma süresi 4 haftadır.
•Minimum yaş sınırı 18’dir.
•Konaklamayı başlatma ve bitirme günü Cumartesi ya da Pazar olmalıdır.
•4 haftalık konaklama depozito bedeli olarak alınır ve zarar olmaması durumunda öğrenciye geri iade edilir.

Vincent House:

 •1. zone, Londra merkezinde bulunmaktadır.
•Yurdun kapasitesi 140’tır.
•Yıl boyunca kullanıma açıktır.
•Yarım pansiyon özelliği olan bir yurttur. Pazartesi – Cumartesi günleri arasında sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, Pazar günleri kahvaltı ve öğle yemeği verilmektedir.
•Minimum kalma süresi 4 haftadır. Ancak en az 3 aylık konaklama için tercih edilmesi tavsiye edilir.
•Minimum yaş sınırı 21’dir.
•Tuvalet, banyo ve duş odaların içindedir.
•Her odada telefon ve internet erişimi vardır.
•Nevresim takımları ve havlular yurt tarafından karşılanır.
•Odalar her gün temizlenir, nevresim takımları her hafta değiştirilir.
•Konaklamayı başlatma ve bitirme günü Cumartesi ya da Pazar olmalıdır

Lee Abbey:

•1. zone, Londra merkezinde, Kensington’ın sakin ve prestijli bir bölgesinde bulunmaktadır.
•Yıl boyunca kullanıma açıktır.
•Tek kişilik oda seçeneği mevcuttur.
•Nevresim takımları yurt tarafından verilmektedir.
•Kablosuz internet erişimi mevcuttur.
•Yarım pansiyon özelliği olan bir yurttur. Pazartesi – Cumartesi günleri arasında sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, Pazar günleri kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği verilmektedir.
•Minimum kalma süresi 4 haftadır.
•Minimum yaş sınırı 18’dir.
•Televizyon odası, oyun odası ve kahve barı bulunmaktadır.
•Öğrencilerin misafirleri için yemek hazırlayabilecekleri bir ortak mutfak bulunmaktadır.
•Jetonla çalışan çamaşır makineleri vardır.
•Sevimli bir bahçe bulunmaktadır.
•Konaklamayı başlatma ve bitirme günü Cumartesi ya da Pazar olmalıdır.

Apartman Tipi Konaklama:


•1. Tottenham Hale bölgesinde, 3. Zone’da yer alır.
•Yıl boyunca kullanıma açıktır.
•Minimum yaş sınırı 18’dir.
•Minimum kalma süresi 4 haftadır.
•Çift kişilik iki oda seçeneği mevcuttur. Bir odada tek kişilik iki yatak vardır. Diğer odada çift kişilik iki yatak vardır.
•Odalardaki bütün eşyalar yeni ve çok moderndir.
•Bahçeye açılan bir oturma odası vardır.
•Kendi yemeklerinizi kendiniz pişirirsiniz.
•Mutfakta bulaşık makinesi, buzdolabı, mikrodalga fırın, fırın ve tüm mutfak gereçleri bulunmaktadır.
•Banyolar son derece modern olup, küvet, duş, tuvalet ve lavabo bulunmaktadır.
•Nevresim takımları yurt tarafından verilmektedir.
•Çamaşırhane vardır.
•Kablosuz internet erişimi mevcuttur.
•Konaklamayı başlatma ve bitirme günü Cumartesi ya da Pazar olmalıdır.

ÖĞRENCİ EVLERİ:

International Students House:

•1. zone, Londra merkezinde bulunmaktadır.
•Yıl boyunca kullanıma açıktır.
•Kahvaltı konaklamaya dahildir. Ancak öğrenci evinde akşam yemeği de çıkmaktadır. İsteyen öğrenciler yemek başına 6 USD ödeyerek, yemeklerini öğrenci evinde yiyebilirler.
•Tek, iki, üç, dört kişilik oda seçenekleri mevcuttur.
•Bazı odalarda banyolar odanın içindedir.
•Nevresim takımları yurt tarafından verilmektedir.
•Kablosuz internet erişimi mevcuttur.
•Çamaşırhane vardır.

YAZ DÖNEMİNDE AÇIK OLAN ÖĞRENCİ APARTLARI:

Schafer House Hall of Residence:

•1.Zone’da Londra merkezde bulunmaktadır.
•11 Haziran – 17 Eylül arasında açıktır.
•Kendi yemeklerinizi kendiniz pişirirsiniz.
•Minimum yaş sınırı 18’dir.
•Minimum konaklama süresi 2 haftadır.
•Her dairede 5 adet tek kişilik oda bulunmaktadır.
•Her dairede 1 adet duş, 2 tuvalet ve tam donanımlı geniş bir mutfak bulunmaktadır.
•Her odada kişiye özel bir lavabo vardır.
•Güvenlik sistemi son derece gelişmiştir.
•Apartta ferah ve büyük bir ortak televizyon odası vardır.
•Çamaşırhane vardır.
•İnternet erişimi mevcuttur.
•Nevresim takımları apart tarafından karşılanır ve her hafta, haftalık oda temizliği sırasında değiştirilir.
•Tekerlekli sandalye erişimi mevcuttur.
•Konaklamayı başlatma ya da bitirme günü Cumartesi ya da Pazar olmalıdır.

Dinwiddy House:

•1.Zone’da Londra merkezde bulunmaktadır.
•26 Haziran – 18 Eylül 2011 tarihleri arasında açık olacaktır.
•Kendi yemeklerinizi kendiniz pişirirsiniz.
•Yemeklerinizi pişirebileceğiniz tam donanımlı ortak mutfaklar bulunmaktadır.
•Minimum yaş sınırı 18’dir.
•Minimum konaklama süresi 2 haftadır. (1 haftalık rezervasyon kabul edilmemektedir.)
•Odalar tek kişiliktir.
•Banyolar odaya özeldir.
•Yurdun kapasitesi 500 kişidir.
•Nevresim takımları ve havlular yurt tarafından karşılanmaktadır.
•Odalar her hafta temizlenir ve nevresim takımları değiştirilir.
•İnternet erişimi mevcuttur.
•Çamaşırhane vardır.
•Yurtta 24 saat güvenlik bulunmaktadır ve kamerayla izlenmektedir.
•Konaklamayı başlatma ya da bitirme günü Cumartesi ya da Pazar olmalıdır.

Nutford House Hall of Residence:

•1.Zone’da Londra merkezde bulunmaktadır.Haziran – 18 Eylül 2011 tarihleri arasında açık olacaktır.
•Kendi yemeklerinizi kendiniz pişirirsiniz.
•Yemeklerinizi pişirebileceğiniz tam donanımlı ortak mutfaklar bulunmaktadır.
•Minimum yaş sınırı 18’dir.
•Minimum konaklama süresi 2 haftadır. (1 haftalık rezervasyon kabul edilmemektedir.)
•Odalar tek kişiliktir.
•Banyolar odaya özeldir.
•Yurdun kapasitesi 500 kişidir.
•Nevresim takımları ve havlular yurt tarafından karşılanmaktadır.
•Odalar her hafta temizlenir ve nevresim takımları değiştirilir.
•İnternet erişimi mevcuttur.
•Çamaşırhane vardır.
•Yurtta 24 saat güvenlik bulunmaktadır ve kamerayla izlenmektedir.
•Konaklamayı başlatma ya da bitirme günü Cumartesi ya da Pazar olmalıdır.

 

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Safa O.
Safa O. Yurtdışında Dil Okulu
Muhteşem bir deneyimdi, İngilizceyi gerçekten öğrendim. Üstelik diğer kültürleri tanımam için...
Devamı
Kazım Bekir Z.
Kazım Bekir Z. Yurtdışında Dil Okulu
Sahil kismi geceleri ve gunduz kalabalik ve gencler icin ideal. Evim okula 7-8 sahile 15-20 dakikalik bisiklet mesafesnde. Key west ve miami ye gitme firsatim oldu inanilmaz yerler.
Devamı
 
#
Tamam