CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Avustralya Dil Okulu Başvuru Aşamaları

 CAMPUSEDU AVUSTRALYA DİL OKULLARI BAŞVURU AŞAMALARI BİLGİ DOSYASI


1. CAMPUSEDU Danışmanlık Hizmeti ve Karar Verme Aşaması
2. Ön Kayıt ve Belgelerin Teslimi
3. Okul Kabul Mektubunun Gelmesi ve Vize Aşaması
4. Vize Alınması ve Yolculuk Aşaması
5. Oryantasyon
6. Eğitiminiz başladıktan sonra CAMPUSEDU sizin yanınızda

1. AŞAMA CAMPUSEDU DANIŞMANLIK HİZMETİ VE KARAR VERME

Sizin istekleriniz, eğitim durumunuz, bütçeniz ve tercih ettiğiniz dil okulu doğrultusunda CAMPUSEDU size uygun okulları belirler, bu okulları ve okulların bulunduğu şehirler hakkında detaylı bilgiler verir. Gideceğiniz şehirde aylık ya da haftalık olarak harcamalarınız da dikkate alınarak sizler için en uygun olan şehir ve dil eğitimi seçenekleri sunulur. Resimler, okul videoları incelendikten sonra karar aşamasına gelinir.

CAMPUSEDU ile;


* Okulun başlangıç tarihlerine ve vize prosedür sürecine bakılarak okula başlayabileceğiniz tarih belirlenir.
* Eğitim sürecindeki masraflarınız çizelgesi çıkartılır ve incelenir.
* Eğitiminiz devam ederken nerede konaklayacağınızın kararı verilir. ( Resimleri incelenir, okula olan mesafesi ve okula ulaşımınızı nasıl sağlayacağınızla ilgili ayrıntılı bilgi verilir.)
* Okula başvuru için gerekli evrakların listesi verilir.
* Vize başvurusu yaparken hazırlamanız gereken belgelerin listeleri verilir.

2. AŞAMA – ÖN KAYIT ve BELGELERİN TESLİMİ


* CAMPUSEDU DİL OKULU başvuru formunun doldurulması ve imzalanması
* CAMPUSEDU DİL OKULU sözleşmesinin tüm sayfalarının imzalanması
* Karar verilen okulun Başvuru formu doldurulur.
* Başvuru formunun doldurulması ve sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte başvuru ön kayıt ücretimizin ödenmesi

ÖNEMLİ UYARI!!! Yukarıdaki 3 madde tamamlandıktan sonra ön kaydınız yapılmış olur ve başvuruda belirttiğiniz seçenekler için yeriniz ayrılmış olur.

Ön kaydınızdan sonra hiç vakit kaybetmeden elden veya kargo yoluyla aşağıda belirtilen belgeleri CAMPUSEDU Ankara ofisine en geç 10 gün içerisinde ulaştırmanız gerekmektedir. Siz aşağıda sıralanan belgeleri tamamlarken CAMPUSEDU de kayıt yaptırmış olduğunuz dil okuluyla irtibata geçerek hem kurs rezervasyonunuzu hem de konaklama rezervasyonunuzu yaptırmış olur.

Ön Kaydınızdan sonra 10 gün içinde CAMPUS’e teslim etmeniz gerekenler:

-2’şer adet Pasaport fotokopiniz.

** Pasaport fotokopiniz olmadan vize başvurusu ve ülkeye giriş için gerekli olan OKUL KABUL MEKTUBU gelmemektedir.

 *** CAMPUSEDU dil okulu için kayıt yaptırmış ve hala öğrenim görmekte olan katılımcılara e-mail yoluyla ya da elden ‘Pasaport ve Yurtdışına Çıkış Harcı Muafiyet Başvuru Formu’nu  ve ‘Pasaport Kapak Yazısı’ verecektir. Bu formları okulunuzda gerekli yerlere onaylatıp, okulunuzdan gerekli belgeyi aldıktan sonra okulunuzun sizi yönlendireceği vergi dairesine giderek okuldan almış olduğunuz belgeyi onaylatıp size en yakın olan İl Emniyet Müdürlüğüne giderek Pasaport Başvurusu yapabilirsiniz. 1 yıllık pasaport bedeli olarak toplamda 298 TL verirken, bu belgeyle sadece defter parası olan 135 TL’yi ödersiniz. Pasaport Harç ücreti ödemeden 1 yıllık pasaport sahibi olabilirsiniz. Ellerinde daha önce çıkarttıkları pasaportu olan öğrenciler de yine aynı yolla pasaport tarihini ücretsiz olarak 1 yıl uzatabilirler. Ayrıca bu şekilde öğrenci pasaportu almış olursunuz ve Türkiye’den ayrılırken havaalanında yurtdışı çıkış harcını da ödemek zorunda kalmazsınız. Pasaport sürenizin kurs bitiş tarihinizden en az 1 ay sonrasına olmalıdır.

• Pasaportunuzun 2. sayfasını imzalamayı unutmayınız.
• Bize pasaportunuzun ilk 5 ve son sayfasının fotokopileri gerekmektedir.
• Pasaport tarihi uzatıldı ise Temditler yazan sayfa ve sayfaların da fotokopileri dahil.
• Daha önceden yurtdışına çıkmış öğrenciler vize fotokopilerini de eklemeliler.
• Pasaport çıkartma ya da uzatma işlemi için İl Emniyet Müdürlüğü sayfasından online olarak da yapıp zaman kazanabilirsiniz.
• Başvurunuzdan sonra pasaportunuz en fazla 3 gün içerisinde çıkar.

3. AŞAMA OKUL KABUL MEKTUBUNUN GELMESİ VE VİZE AŞAMASI

Ön Kayıt Aşamasında sizden istenen belgeleri eksiksiz yerine getirdikten sonra OKUL KABUL MEKTUBUNUZUN getirtilmesi için CAMPUSEDU bu belgeleri okulunuza gönderecektir. Bu formun hızlı kargoyla ofisimizde olması 4–6 gün, normal kargoyla gelmesi ülkeden ülkeye göre değişiklik gösterdiği için 15–20 gün arasında olmaktadır. ( Hızlı kargo isterseniz ekstra ödeme yapmanız gerekir.

Size bu noktada önerimiz ise OKUL KABUL MEKTUBU’nun gelmesini beklerken başvuru yapacağınız ülkenin vize için gerekli belgeleri hazırlamaya başlamanız olacaktır. Böylece zaman kazanarak OKUL KABUL MEKTUBU gelir gelmez erken vize başvurusu yapmanın avantajını korumuş olacak ve kurs başlangıç tarihinizi erteletmek zorunda kalmazsınız. Çünkü vize başvurusu için gerekli olan belgelerin hazırlanması 1 ya da 2 hafta sürmektedir. Vize için gerekli evrak listesine ve vize başvuru aşaması hakkında detaylı bilgiye web sitemizden Yurtdışı Dil Eğitimi sayfasında Öğrenci Vize İşlemleri linkinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma!!! OKUL KABUL MEKTUBU’nuz gelmeden vize başvurunuzu yapamaz ve gideceğiniz ülkeye giriş yapamazsınız.

*** Yabancı uyruklu öğrenciler vize başvurularını Türkiye’den yapabilirler.

OKUL KABUL MEKTUBU geldiğinde vize aşamasına geçmiş olursunuz. Özetle vize başvuru aşamaları…


* Ön kayıt Aşamasında size verilen Vize Başvurusu için gerekli olan belgelerin kontrolü yapılır ve özenle sıralanır.

* Vize Başvurunuz CAMPUSEDU tarafından yapılacaktır. Gerekli görüldüğü takdirde Avustralya Konsolosluğu sizi mülakata çağıracaktır

*** Vize başvurusu için ödemiş olduğunuz ücret vize alamamanız durumunda Avustralya Konsolosluğu tarafından iade edilmez.


* Başvurunuz kabul edilirse okula kaydınıza izin verildiğini belirten bir vize ön kabul mektubu ( pre-visa assessment) verilecektir.
* Vizenizin tam olarak onaylanması için Avustralya Konsolosluğunun yönlendirdiği sağlık kuruluşlarında sağlık kontrolünüzün yapılması istenir. Sağlık kontrolü formları size görüşme sonrasında verilecektir.
* Sağlık Kontrolünüzde bir sıkıntı yoksa en kısa zamanda okulun ve sağlık sigortası priminizin en kısa sürede Avustralya’daki okulunuza yatması beklenir. Bu ödemeyi CAMPUS’ e ön kayıt için verilen ücret oplam kurs ücretinden düşürülür ve kalan okul ücreti ödemesi yapılır ve CAMPUSEDU okul ücreti ödemenizi kayıt olduğunuz okula yapar.
* CAMPUSEDU ödemenizi yaptıktan sonra size 'Confirmation of Enrollment' nızı ( Kayıt Onayı) verecektir.
* Resmi kayıt belgenizle birlikte Avustralya vizenizi hazır olacaktır.

Vize başvurum Reddelirse Ne Yapabilirim?

Vize Başvurunuz Reddedilirse iki seçeneğiniz vardır:

1) Tekrar vize başvurusu yapabilirsiniz;

Vize başvurunuz reddedilirse, vize memuru size neden vize vermediğini belirtir. Eğer vize vermeme nedeni telafi mümkün bir sebepse, tekrar vize başvurusu yaptığınız zaman bu sefer size vize verebilir. Örneğin eksik evrak nedeniyle vize görevlisi vizenizi vermedi diyelim. Bir sonraki vize başvurunuzda bu eksiği tamamlamış olursanız vize alma ihtimaliniz yükselir. Her vize başvurusu için yeniden vize ücreti ödemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

2) Eğer bir kez daha başvuru yapmazsanız okulların kayıt ücretine (registration fee)  göre kesilir. Okul ücretinin tamamını ödediyseniz yine okul kayıt ücreti (registration fee) kesilecek ve kalanı iade edilecektir.

4. AŞAMA VİZE ALINMASI VE OKUL-ÜLKE BİLGİLERİ HAKKINDA ORYANTASYON

Vize başvurunuzu yaptıktan sonra pasaport takibiniz CAMPUSEDU tarafından yapılır. Gelen pasaportunuza basılmış olan vizeniz kontrol edildikten sonra;

 
* Pasaportunuz Konsolosluktan geldiğinde vizeniz kontrol edilir.
* Daha önceden CAMPUSEDU tarafından rezervasyonu yapılmış olan uçak biletinizi alırsınız.

*** Uçak biletini katılımcı kendisi de herhangi bir uçak firmasından alabilir veya CAMPUSEDU danışmanlığını kullanır. CAMPUSEDU uçak bileti satmaz ancak bir seyahat acentesine bilgilerinizi vererek rezervasyonunuza ve seyahat planı yapmanıza yardımcı olabilir. Ödemenize doğrudan acenteye elden veya acentenin vereceği banka hesabına havale ederek yapabilirsiniz.

Konaklama yerinizle ilgili ve havaalanından karşılama istediyseniz karşılamayla ilgili bütün detaylar verilir.

5. AŞAMA YOLCULUK


* Gideceğiniz okuldan havaalanı karşılaması istediyseniz bu karşılamanın detayları ve acil durumlarda okula ulaşmanız gereken telefon numaraları verilir.
* Uçakta yanınıza alabileceğiniz eşyalarla ve kaç kilo bagajla gidebileceğinizle ilgili detaylı bilgilendirilirsiniz.
* Gideceğiniz ülkeye varmak için aktarma yapıyorsanız aktarmalarla ilgili bilgilendirilirsiniz.
* Uçak biletinizde yazılı olan tarihte yolculuğa çıkarsınız.

6. AŞAMA EĞİTİMİNİZ BAŞLADIKTAN SONRA CAMPUSEDU SİZİN YANINIZDA


* Eğitiminiz sürecinde size ve ailenize danışmanlık etmeye devam eder.
* Eğitiminiz başladığında herhangi bir nedenden dolayı problem yaşarsanız bizimle rahatlıkla irtibata geçebilirsiniz.
* Yurtdışındayken vize sürenizi uzatmak ya da başka bir programa kayıt olmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz

*** AVUSTRALYA DİL OKULU SÜRENİZİ BELİRLERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR:

1- Avustralya’da 10 aydan daha az süreli bir İngilizce eğitimi almak isterseniz İngilizceniz belli bir düzeyde olduğunu ve 10 aylık bir İngilizce eğitimine ihtiyacınızın olmadığını kanıtlamanız gerekir. Bunun için bir sınav skoruna ihtiyacınız vardır. Örnek olarak IELTS sınavından minimum 4,5 düzeyinde bir puana sahip olmanız gerekir. Eğer bir sınav sonucunuz yoksa ve İngilizce seviyeniz sınava girmeniz durumunda da IETS’ den yeterli puanı alamayacak düzeyde ise ve 10 aydan az bir süre için vize başvurusu yaparsanız vizeniz reddedilir.

2- Avustralya’ya öğrenci vizesi alabilmeniz için minimum bir 40 haftalık 8 10 ay süreli) eğitimi kayıt olmanız gereklidir. Eğer 40 haftadan daha az süreli bir dil okuluna kayıt yaptırırsanız, Avustralya’da vizenizi uzattırmazsınız.

AVUSTRALYA’DA VİZE UZATMAK

Avustralya’ya en az 40 hafta en fazla da 50 haftalık bir İngilizce eğitimine katıldıktan sonra, IETS’den yeterli puanı alıp bir yüksekokula, üniversiteye kayıt yaptırıp İngilizce eğitimi dışında bir üniversitede ve meslek okulunda eğitim görmek isterseniz vizenizin süresini Avustralya’da uzatabilirsiniz.

AVUSTRALYA’DA DİL OKULUNA GİDERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER:

* Eğitimizin full-time’dır ve derslerinize %95 oranında katılmanız zorunludur. Eger derslerinize %95 oranında katılmazsanız Avustralya vizeniz iptal edilir.

* Avustralya’da hafta 20 saat çalışma izniniz vardır. Part-time kendi bulacağınız işlerde çalışarak oradaki yaşam masraflarınızın bir bölümünü karşılayabilirsiniz. Ayrıca çalışmanız İngilizcenizin ilerlemesinde de büyük rol oynayacaktır.

TEKLİF İSTEYİN

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan okul ve kurs teklifiyle geri dönüş yapsın.

TEKLİF İSTEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

TELEFONLA BİZE ULAŞMAK İÇİN

Tel: 0312 468 00 30
Mobil 1: 0555 661 3593
Mobil 2: 0533 453 0723
Adres: Bestekar Sokak, 82/3 Kavaklıdere Ankara

Promosyonlu okullarımızı Facebook sayfalarında güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızdan en güncel bilgilere ulaşabilmek için;

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik
http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

CAMPUSEDU

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Sıla D.
Sıla D. Yurtdışında Dil Okulu
EC New York’ta 3 hafta İngilizce eğitimi aldım. Okulun yeri muhteşem olduğu için...
Devamı
Kazım Bekir Z.
Kazım Bekir Z. Yurtdışında Dil Okulu
Sahil kismi geceleri ve gunduz kalabalik ve gencler icin ideal. Evim okula 7-8 sahile 15-20 dakikalik bisiklet mesafesnde. Key west ve miami ye gitme firsatim oldu inanilmaz yerler.
Devamı
 
#
Tamam