CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Malta Dil Okulları

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı istekleriniz doğrultusunda sizi en iyi şekilde yönlendirip sizlere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Yurtdışında dil okulu seçerken bulunduğu ülkenin resmi makamları tarafından onaylı olup olmadığına, dil okullarının oluşturdukları ve birbirlerini denetleme işlevine sahip oldukları derneklere üye olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Malta'daki dil okulları Malta Milli Eğitim Bakanlığınca onaylıdır. Önemli bir kısmı da bir araya gelerek oluşturdukları FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta)'a bağlıdır.

Malta da dil okullarının tümünde öğrenciler aynı amaç için farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle birlikte eğitim almaktadır. Bu İngilizce öğreniminin yanı sıra farklı ülkelerden arkadaşlar edinmek ve farklı kültürleri de tanımak için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

Onaylı Okullar

Okullar sınıf içi eğitim programlarına ek olarak hafta boyunca çeşitli sosyal ve sportif etkinlikler, hafta sonları çeşitli geziler düzenlemektedirler. Bu etkinliklerin bazıları için maliyet bedelleri talep edilmektedir. Etkinliklere katılıp katılmamak tamamen öğrencinin tercihine bağlıdır.

Uluslararası Ortam

Okulların sağladıkları imkânlar ve tesisler okuldan okula büyük değişiklik gösterebilmektedir. Önemli bir kısmında öğrencilerin yararlanabilecekleri internet kafe, kütüphane, dil laboratuarı, kafeterya vb. bulunmaktadır. Malta' deki okulların bir kısmında yüzme havuzu ve Jimnastik salonu da bulunmaktadır.

Sosyal Etkinlikler, Geziler

Malta'daki okulların hepsinde ilk gün seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilir. İlk gün öğrencilere Malta'yı tanıtan genel bilgiler, haritalar, kimlik kartı, çeşitli pratik bilgiler ve kurs malzemelerini içeren öğrenci dosyaları verilmektedir.

Okuldaki İmkânlar, Tesisler

Kurs türü ve süresi ne olursa olsun Malta’da İngilizce dil okullarına düzenli devam eden öğrenciler sertifika almaya hak kazanmaktadır. Öte yandan İngilizce seviyenizi ölçmeye yönelik, uluslararası geçerliliğe sahip IETS, Cambridge ve TOEFL sınavlarına da girmeniz özellikle teşvik edilmektedir.

Okuldaki İlk Gün

Her ne kadar sınıf mevcutlarındaki üst sınır 14/15 ise de Malta da bir çok okulda 10-12 kişilik sınıflarda ders verilmektedir. Kimi okullar özellikle yoğun (haftada 30 ders) programlarda sınıf mevcutlarını 5 öğrenci ile sınırlayabilmektedir.

Eğitim Sonunda Sertifika

Malta’da İngilizce Dil Eğitimine başlamak istediğiniz tarihten en az 4 hafta öncesinde başvuru işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz. Özellikle yaz döneminde vize başvurularının yoğun olduğunu dikkate almalısınız.

Sınıf Mevcutları

Malta da birçok okulda 5–6 kişilik sınıflarda İş adamlarına ve yöneticilere yönelik eğitim verilmektedir. Ayrıca birebir özel ders almakta mümkündür.

Başvuru Zamanı

Malta da İngilizce için Haftada en az 20 ders (15 saat) yoğunluğa sahip bir kursa kayıt yaptırmalısınız. Okullar genel olarak haftada 20, 25 ve 30 ders yoğunluklarında eğitim vermektedirler. Ayrıca yaz döneminde İngilizce Dil Eğitimine gidecek öğrenciler için İngilizce+Aktivite ( Golf, Dalış, Tenis, Su sporları vb…) seçeneği sunulmaktadır. Böylece bir yandan tatil yaparken bir yandan İngilizcenizi ilerletme imkanı sunulur.

Küçük Sınıf Mevcutları

Farklı Kurs Yoğunlukları

Esnek Eğitim Süresi: Malta’da İngilizce kursları yıl boyunca kesintisiz sürmektedir. Her pazartesi günü yeni bir kurs dönemi başlamaktadır. Eğitim süresinin belirlenmesi ulaşmak istediğiniz İngilizce Dil seviyesine, İngilizce dil eğitimi için ayırabileceğiniz zamana ve bütçenize bağlı olarak değişmektedir. 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar İngilizce Dil Eğitimi programlarına katılabilirsiniz.
Her Seviyede Eğitim: İngilizce seviyeniz ne olursa olsun Malta’da özel bir dil okuluna başvuru yapabilirsiniz. Okulun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınavı sonucuna göre, uygun bir kura yerleştirilir ve İngilizce eğitiminizi almaya başlarsınız.

Malta’da Dil Eğitimi Sistemi

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?
2010 yılında Malta’ya Türkiye’den de 4.500 öğrenci gitmişti. Son yıllarda Malta Amerika ve İngiltere’ye rakip olarak, İngilizce öğreniminde öne çıkan ülkelerden biri haline geldi. Adalıların hepsi İngilizce biliyor. Malta’da resmi dil İngilizce ve Maltaca. Resmi dairelerde ve sokaklarda herkes İngilizce konuşuyor. Dil eğitimi ise ülkede sektör haline gelmiş durumda. Yılda 200 bine yakın öğrenci burada eğitim alıyor. Malta’yı tercih eden öğrencilerin çoğu da Akdeniz ülkelerinden geliyor. Fiyatlar Amerika ve İngiltere’ye göre %30 daha ucuzdur. Ayrıca aile konaklamaları daha sıcak, daha güvenli gelir öğrencilere.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Şeyhmus K.
Şeyhmus K. Yurtdışında Dil Okulu
Los Angeles’a geldiğimde çok az İngilizce konuşabiliyordum ve konuşulanları anlayamıyordum. Buraya geldiğimden beri kendimi...
Devamı
Gokhan G. - Tasarımcı
Gokhan G. - Tasarımcı Yurtdışında Dil Okulu
Gokhan G. - Tasarımcı Yurt dışı dil eğitimi araştırma sürecinde CAMPUSEDU'dan Berat Bey ile tanıştık. Kendisi önce benim şartlarımı ve beklentilerimi değerlendirerek, bana uygun olabilecek ülke alternatiflerini çıkardı...
Devamı
 
#
Tamam