CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Akademik Yıl Kursu

KİMLER İÇİN ?

Dil problemlerini tamamen çözmek isteyen, özellikle yurtdışında üniversite eğitimi almayı düşünen katılımcıların üniversitelerin hazırlık sınıfını atlamasına ve üniversitelerin zorunlu kıldığı çeşitli sınavları geçmesine yönelik uygun bir programdır. Programa katılan öğrenciler üniversitelerin hazırlık yılını geçmiş kabul edilir. Özellikle bazı seçmeli dersler yurt içi ve yurt dışında üniversite eğitimi alacak öğrencilere çok yardımcı olacaktır.

Akademik Yıl KurslarıKURS İÇERİĞİ

Kurs, öğrencilerin dili bütün yönleriyle, etkili bir şekilde öğrenmesini sağlar. Akademik yıl programı 9 ay olur. Bu program, Türkiye’deki hazırlık senesi yerine de geçmektedir. Kursların maliyetleri, Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık sınıflarıyla yakın olacaktır. Ancak kazanımlarınız çok daha fazla olacaktır. Öğrencilerin seviyesi kursun içeriğinin belirlenmesinde etkili olacaktır. Kursun başlangıcında, öğrencilerin dil seviyesini belirlemek için bir sınav yapılır. Bu sınava yönelik olarak, öğrenciler seviyelerine göre sınıflara yerleştirilir. Kurs içeriği genel dil dersleri, sınavlara yönelik dersler (TOEFL, IELTS, Cambridge Exams gibi) , dil becerileri (okuma, yazma, dinleme, konuşma) derslerini içermektedir. Kurs boyunca haftada 20 – 25 saat arasında ders yapılır. Ancak öğretmen ve öğrencinin ortak kararına göre, öğrencinin dil ihtiyaçlarına yönelik olarak, birebir dersler ya da eksik oldukları konulara yönelik dersler yapılmaktadır. Dersler dışında, öğrenciler için sosyal aktiviteler de düzenlenmektedir. Bu sosyal aktiviteler sayesinde öğrenciler, ders dışında da öğrendikleri kullanma ve geliştirme imkanı bulurlar. Öğrencilerden ayrıca akademik çalışmalarına yönelik olarak sunumlar ve ödevler hazırlamaları beklenmektedir. Bütün bu çalışmalar, bütün yönleriyle dil kazanımı sağlanmasına yardımcı olur.

KURSUN YARARLARI

Öğrenciler;

• Bir sene boyunca çok iyi hazırlanmış, etkili bir dil eğitim programını izlerler.
• Öğrendikleri dilin konuşulduğu bir ülkede yaşayacakları için çok daha kısa sürede yabancı dil pratiği kazanırlar.
• Kurs sonunda yabancı üniversitelerin zorunlu kıldığı sınavları çok daha rahat bir şekilde geçebilirler.
• Yabancı üniversitelerde eğitime başlayan öğrenciler, hazırlık programını çok rahat atlayabilirler.
• Eğitimine Türkiye’de devam edecek öğrenciler, hazırlık senesinden muaf olurlar.
• Akademik Yıl Programı’na katılan öğrenciler, o dil ile ilgili uygulanan sınavları rahatlıkla geçebilirler.
• Dil öğrenmenin yanı sıra, bulundukları ülkenin kültürünü de öğrenir ve vizyonlarını genişletirler.
• Pek çok yönden yararlı ve eğitici bir sene geçirmiş olurlar.

KURS SİSTEMİ

• Katılımcıların yaşı minimum 17 olup, yaş ortalaması 21’dir.
• Başlangıç üzeri seviyesinden ileri seviyeye kadar seçenek sunulmaktadır. Öğrencilerin hangi seviye sınıfında öğrenim göreceği seviyelerine göre değişmektedir. Buna da yapılacak seviye belirleme sınavından sonra karar verilecektir.
• Sınıf mevcudu maksimum 12 kişidir.
• Haftalık ders saati 20 – 25’tir.
• Ders saatlerinin dışında, öğrencilerin beklenen seviyeyi yakalayabilmesi için zorunlu etüd saatleri yapılmaktadır. Öğrenciler bu saatler içinde öğretmenlerinin yönlendirmesiyle eksiklerini tamamlayabilir, kendilerinden beklenen ödevleri hazırlar ve akademik çalışmalarına odaklanırlar.
• Kursun ilerleyen dönemlerinde öğrencilerin amaçlarına yönelik sınav dersleri verilmektedir ve her hafta bu sınavlar yapılmaktadır.
• 1 ders saati 45 dakikadır.
• Kurs süresi 9 aydır.
• Dil seviyesi başlangıç üstü olan öğrencilere, hedeflerini tam anlamıyla gerçekleştirebilmeleri açısından Akademik Yıl Programı önerilir.

TEKLİF İSTEYİN

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan okul ve kurs teklifiyle geri dönüş yapsın.

TEKLİF İSTEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

TELEFONLA BİZE ULAŞMAK İÇİN

Tel: 0312 468 00 30
Mobil 1: 0555 661 3593
Mobil 2: 0533 453 0723
Adres: Bestekar Sokak, 82/3 Kavaklıdere Ankara

Promosyonlu okullarımızı Facebook sayfalarında güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızdan en güncel bilgilere ulaşabilmek için;

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik
http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

CAMPUSEDU

 

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Deniz K.
Deniz K. Yurtdışında Dil Okulu
ALC'de geçirdiğim süre boyunca eğitmenlerin ve yönetimin desteğini sürekli hissettim. Okul haricinde konaklama ve...
Devamı
Cihad S.
Cihad S. Yurtdışında Dil Okulu
Binaya adımımı attığım ilk andan itibaren burayı evim gibi hissettim. Tüm çalışanlar çok sıcakkanlı...
Devamı
 
#
Tamam