CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

LSI Dil Okulu Londra

 Geniş Viktorya evleri tarzında inşa edilmiş LSI dil okulu; toplu taşıma istasyonlarına, kafe, restoran, geleneksel pub, bar, tiyatro, sinema, alışveriş merkezi gibi kamu alanlarına ve Londra’nın en büyük ve en güzel parklarından biri olan Hampstead Heath’e yalnızca yürüme mesafesindedir.

Akreditasyon/Yetkilendirme:British CouncilSunulan Kurs Sayısı:23
Toplam Sınıf Sayısı:10Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı:14
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %9Okulun Öğrenci Kapasitesi:200
En Yakın Havaalanı: HeathrowHavaalanı Uzaklığı (km): 28,2

LSI LONDRA DİL OKULU HAKKINDA GENEL BİLGİLER: Hamstead Londra’nın kuzeybatısında yer alan bir bölgedir. Hamstead Heath bölgenin görülmesi gereken doğal parklarındandır. Highgate Köprüsü 19.

LSI LONDRA DİL OKULUNDA SOSYAL AKTİVİTELER: LSI Londra dil okulu öğrencilerine, bölgenin tarihi mirasını tanıtan ve zengin boş zaman aktivitelerini birleştiren eğlenceli ve eğitici programlar sunmaktadır. Her öğrencinin, beğenisine yönelik bir sosyal aktivite bulması mümkündür: rehber eşliğinde gezinti, yerel sinemalara, müzelere ve publara gezintiler; Oxford, Cambridge ve hatta Paris’e hafta sonu gezileri.


LSI LONDRA DİL OKULU HAKKINDA YORUMLAR

LSI’daki eğitimim boyunca çok eğlendim. LSI çalışanları kendimi evimde gibi hissettirdiler. Çalışanlar gerçekten çok iyi insanlar ve herhangi bir şey için size yardımcı olmaya hazırlar. LSI’da aldığım İngilizce kursu bugüne kadar aldığım en iyi İngilizce kursuydu.Onur Demir

LSI’daki atmosfer, hem mükemmel öğretmenlerim hem de sınıf arkadaşlarım sayesinde çok eğlenceliydi. Bütün öğretmenlerden çok değerli yardımlar aldım ve İngilizce seviyem çok gelişti.Seda Taş

LSI sayesinde İngilizcem çok gelişti çünkü sürekli İngilizce konuşuyorduk. Bütün öğretmenler son derece kibar ve arkadaş canlısıydı. Fatma Kaya

 

LSI LONDRA DİL OKULUNUN  SUNDUĞU PROGRAMLAR:

•LSI Londra Dil Okulu Genel İngilizce

Haftada 20ders saati olarak uygulanan kurslarda, 1 ders saati 50 dk. sürmektedir. Sınıf mevcudu max. 14 kişidir. Başlangıç ve ileri seviyeler için uygundur. Katılımcılar, kursa devam edecekleri süreleri 1-50 hafta arasında kendisi seçerler. 16 yaş ve üzeri katılımcılar için uygulanmaktadır.

Katılımcılar, dersler süresince iletişim becerilerini çeşitli günlük durumlarla hızlıca geliştirebilecektir. Hergün ilk 2 derste dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz; diğer 2 derste ise konuşma, dinleme, okuma, yazma becerileri üzerine eğitim verilmektedir. Skeçler, özgün materyaller, gazeteler ve dergiler içeren alıştırmalar, ders kitabı ve çeşitli materyaller kullanılmaktadır.

•LSI Londra Dil Okulu Yoğun Kurslar

Haftada 30ders saati olarak uygulanan kurslarda, 1 ders saati 50 dk. sürmektedir. Sınıf mevcudu max. 14 kişidir. Başlangıç ve ileri seviyeler için uygundur. Katılımcılar, kursa devam edecekleri süreleri 1-50 hafta arasında kendisi seçerler. 16 yaş ve üzeri katılımcılar için uygulanmaktadır.

Sabahları verilen ilk 4 ders Genele İngilizce programı ile aynıdır. Öğleden sonraki 5. ve 6. derste katılımcıların ihtiyaçlarına göre bir müfredat düzenlenerek uygulanmaktadır. Akıcı konuşma dersleri, Film, tiyatro, medya çalışmaları, güncel olaylar, politika gibi konular üzerinde dersler hazırlanmaktadır. Diğer seçenekler katılımcıların seviyesine göre değişiklik göstermektedir.

•LSI Londra Dil Okulu Cambridge Sınavları FCE, CAE, CPE (İNGİLİZCE)

Haftada 20/24/30 ders saati olarak düzenlenmektedir. Katılımcıların tercihine göre 8/9/10/11/12 hafta sürmektedir. 16 yaş ve üzerinin katılabildiği kurslarda katılımcıların İngilizce seviyesinin Orta seviye ve üzeri olması gerekmektedir. Başlangıç tarihleri okul tarafından duyurulmaktadır.

Kurs; dilbilgisinin aktif ve doğru kullanımı, yazma ve okuma becerileri, dinleme becerileri, geniş kapsamlı kelime bilgisi alıştırmaları, iletişim becerileri ve kavramayı geliştirme, yüksek bir Cambridge Sınav derecesi alabilmek için gerekli olan sınav becerileri gibi konular üzerine odaklanmıştır.

•LSI Londra Dil Okulu IELTS ( İNGİLİZCE)
Haftada 30 ders olarak düzenlenmektedir. Katılımcıların tercihine göre 4/8/10/12 hafta sürmektedir. 16 yaş ve üzerinin katılabildiği kurslarda katılımcıların İngilizce seviyesinin Orta seviye ve üzeri olması gerekmektedir. Başlangıç tarihleri okul tarafından duyurulmaktadır.

Dilbilgisini geliştirme ve dil becerilerine odaklanmış haftada 20ders ile çalışma tekniklerine ve sına alıştırmalarına odaklanmış haftada 10 ders içeren bu kurslarda işlenecek konular aşağıdaki gibidir:

Dilbilgisi yapılarının doğru kullanımı
Konuşma becerileri ve yeterliliği
İşlevsel yapılar
Geniş kapsamlı kelime bilgisi
Aktif çalışma teknikleri
Yüksek IELTS derecesi alabilmek için gerekli olan sınav becerileri gibi konular üzerine odaklanmıştır.

•LSI Londra Dil Okulu TOEIC ( İNGİLİZCE)

Haftada 30 ders olarak düzenlenmektedir. Katılımcıların tercihine göre 4/8/10/12 hafta sürmektedir. 16 yaş ve üzerinin katılabildiği kurslarda katılımcıların İngilizce seviyesinin Orta seviye ve üzeri olması gerekmektedir. Başlangıç tarihleri okul tarafından duyurulmaktadır.Dilbilgisini geliştirme ve dil becerilerine odaklanmış haftada 20ders ile çalışma tekniklerine ve sına alıştırmalarına odaklanmış haftada 10 ders içeren bu kurslarda işlenecek konular aşağıdaki gibidir:
Dilbilgisi yapılarının doğru kullanımı
Konuşma becerileri ve yeterliliği
İşlevsel yapılar
Geniş kapsamlı kelime bilgisi
Aktif çalışma teknikleri
Yüksek TOEIC derecesi alabilmek için gerekli olan sınav becerileri gibi konular üzerine odaklanmıştır.

•LSI Londra Dil Okulu TOEFL ( İNGİLİZCE)

Haftada 30 ders olarak düzenlenmektedir. Katılımcıların tercihine göre 4/8/10/12 hafta sürmektedir. 16 yaş ve üzerinin katılabildiği kurslarda katılımcıların İngilizce seviyesinin Orta seviye ve üzeri olması gerekmektedir. Başlangıç tarihleri okul tarafından duyurulmaktadır.Dilbilgisini geliştirme ve dil becerilerine odaklanmış haftada 20ders ile çalışma tekniklerine ve sına alıştırmalarına odaklanmış haftada 10 ders içeren bu kurslarda işlenecek konular aşağıdaki gibidir:
Dilbilgisi yapılarının doğru kullanımı
Konuşma becerileri ve yeterliliği
İşlevsel yapılar
Geniş kapsamlı kelime bilgisi
Aktif çalışma teknikleri
Yüksek TOEFL derecesi alabilmek için gerekli olan sınav becerileri gibi konular üzerine odaklanmıştır.

•LSI Londra Dil Okulu Akademik Yarıyıl

24/30/36/48 haftalık programlardır. Katılımcılar gereksinimlerine göre kendisi ayarlayabilmektedir. Haftada 20/24/30 ders saati İngilizce eğitim verilmektedir. Haftalık ders saatlerine de katılımcılar karar verebilmektedir. 16 yaş ve üzeri katılımcıların dahil olabildiği programda Başlangıç ve orta üstü katılımcılar derslere devam etmektedir.Bu kurs türünde, katılımcının amaç ve seviyesine uygun olarak bir kişisel bir çalışma planı hazırlanmaktadır. Katılımcıların ilerleme kaydedebilmesi için düzenli kontrollerle gelişmeleri takip edilmektedir.

•LSI Londra Dil Okulu İş Hayatına Yönelik Kurslar

İngilizce, mesleki açıdan uluslar arası bir dildir. Bu yüzden, mesleki iletişim becerilerinin hızlı bir şekilde geliştirilmesi için 12 modüllük özel bir kurs uygulanmaktadır. Bu modüller aşağıdaki gibidir:
Uluslararası Ticaret
Liderlik Becerilerini&Takım Çalışmasını Geliştirme
Sunumlarda Etkili İletişim
Karar Verme, Motivasyon& Görevlendirme
Pazarlama&Reklam
E-Ticaret, Teknoloji& Buluş
Bankacılık/Borsa
Toplantılarda Etkili İletişim
İşe Alma Mülakatları
İş Hukuku, Ahlaki&Çevresel Sorunlar
Satışta Etkili İletişim&Müzakere
Uluslararası Şirketlerde Yönetim Şekilleri

•LSI Londra Dil Okulu Birebir Kurslar
Dil becerilerini geliştirmenin en hızlı yolu bireysel derslerdir. Katılımcılar kendi amaçlarına odaklı, tamamen şahsi yapılandırılmış dersler isterse, özel dersler kendilerin için ideal bir seçimdir.Katılımcılar, haftada 20/30/40/50 bireysel ders alabilmektedirler. Başlangıç ile İleri seviyeler arası katılımcılar için uygundur. 1 ders 45 dakika sürmektedir. Kurslar her pazartesi başlamaktadır.

•LSI Londra Dil Okulu 50 Yaş Üstü İçin Kurslar

LSI, her yaştan, olgun ama kalplerinde genç öğrencileri de katılımcılar arasında görmekten mutluluk duyuyor.
Haftada 20 ders saati olarak düzenlenen kurslarda, ders sonrasında yapılacak olan aktivitelerde programa dahil tutulmuştur. Kurs süresi 2 haftadır. Temel ve Orta düzeydeki katılımcılar için uygundur.

 

LSI LONDRA DİL OKULU KONAKLAMA HAKKINDA

1- Yurt Tipi Konaklama:

International Students’ Hostel (St.Dorothy’s) Yalnızca Bayan Öğrenciler İçin

-İkinci bölgede bulunan yurt, Hampstead Metrosu Kuzey Hattı’na 4 dakikalık, LSI London Hampstead binasına 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.
-Tek kişilik ve çok kişilik odalar mevcuttur.
-Her katta ortak paylaşıma açık banyo bulunmaktadır.
-Pazartesiden cumaya yarım pansiyon, hafta sonları tam pansiyon konaklama imkanı vardır.
-İnternet erişimi bulunan çalışma odası, televizyonlu dinlenme odası, küçük mutfak, bahçe ve çamaşırhane imkanları bulunmaktadır.
-Haftalık kişi başı ücret tek kişilik odalar için 135 GBP, paylaşımlı odalar için 125 GBP’dir. (Ücretlere haftalık temizlik, faturalar ve yemek dahildir.)
-Yurt yıl boyunca açıktır.
-Yurtta kalma yaşı en az 17’dir. Yurt rahibeler tarafından yönetilmektedir.
-Yurda giriş saati Pazartesiden Perşembeye 22.30, Cumadan Pazara 23.30 olaraka uygulanmaktadır. Ancak önceden düzenlenmesi durumunda yurt giriş saatleri öğrenciye göre düzenlenebilir.
-1 yıldan uzun süre konaklayacak öğrenciler için ücrette indirim uygulanmaktadır. Kayıt sırasında daha sonra geri ödenmek üzere iki haftalık depozito ödemek zorunludur. 50 GBP’lik rezervasyon ücreti ise, geri iade edilmemektedir.
-Pazar günü saat 21.00’a kadar yurda giriş yapılabilir.

Bertrams Residence – Yalnızca Bayan Öğrenciler İçin

-İkinci bölgede bulunan yurt, LSI binasına ve Belsize Park Metro İstasyonu Kuzey Hattı’na kısa bir yürüyüş mesafesindedir.
-Dahili lavabo bulunan tek kişilik ve paylaşımlı oda seçeneği mevcuttur.
-Her katta ortak paylaşıma açık banyo bulunmaktadır.
-Yemekler, Pazartesiden Cumaya kahvaltı ve akşam yemeği olarak servis edilmekte, hafta sonu ise öğrenciler kendi yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar.
-Yurtta 2 çalışma odası, televizyon odası, 2 küçük mutfak, bahçe, çamaşırhane, ferah bir yemek odası, WIFI bağlantısı bulunmaktadır.
-Haftalık kişi başı ücret tek kişilik odalar için 175 GBP, paylaşılan odalar için 160 GBP’dir.
-Yurt yıl boyunca açıktır.
-Yurtta kalabilmek için en düşük yaş 18’dir.
-Anahtarlar öğrencilerin kendisine ait olacaktır.
-Ekstra gecelik konaklama isteyen öğrenciler, haftalık konaklama ücretini ödemek zorundadır.
-Yurt, rahibeler tarafından yönetilmektedir, akşam giriş saati uygulanmamaktadır.
-Sadece Pazar günleri saat 20.00’dan önce yurda giriş yapılabilir.

2-Apartman Tipi Konaklama

•London Solutions Flat Share

-1&2.bölgelerde bulunan apartman, metro istasyonuna yürüme mesafesindedir.
-Konaklama, rahat ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde düzenlenmiş, 4-6 kişinin kalabileceği, tek ve çift kişilik odaların bulunduğu dairelerde sağlanmaktadır.
-Yemeklerinizi kendiniz pişirirsiniz (self-catering).
-Her dairede mutfak, banyo ve genellikle bir dinlenme odası bulunmaktadır. Çamaşırhane ortak olarak kullanılmaktadır.
-Haftalık kişi başı ücret tek kişilik odalar için 175 GBP, paylaşılan odalar için 120 GBP’dir.
-Yıl boyunca açıktır.
-Öğrencilere nevresim takımı ve mutfak gereçleri sağlanmaktadır, ancak havlularını kendilerinin getirmeleri istenmektedir.
-Sigara içilmeyen odalar mevcuttur, ısınma merkezi sistem ile sağlanmaktadır.

•HOC Flat Share

-2 & 3. bölgelerde, Jubilee Line istasyonlarına çok yakın bulunan apartmanlar, Finchley Road istasyonuna 10 dakikalık, sonrasında LSI Hampstead binasına kısa bir yürüyüş mesafesindedir.
-Odalar genellikle iki ve üç kişilik olup, tek kişilik oda sayısı sınırlıdır.
-Odaların içinde bulunan ya da ortak kullanıma açık banyo seçenekleri mevcuttur.
-Yemeklerinizi kendiniz pişirirsiniz (self-catering).
-Tam donanımlı mutfak, mikrodalga fırın, televizyon, ücretsiz kablosuz internet erişimi, haftalık temizlik servisi imkanı bulunan evlerde, her odada masa, sandalye ve lamba bulunmaktadır.
-Haftalık kişi başı ücret, tek kişilik odalar için (dahili banyosu olmayan) 185 GBP’den, iki kişilik odalar için (dahili banyosu olan) 215 GBP’den, üç kişilik odalar için (dahili banyosu olan) 105 GBP’den başlamaktadır.
-Yurt yıl boyunca açıktır.
-Öğrencileri nevresim takımı verilmektedir, ancak havlularını kendilerinin getirmeleri istenmektedir.
-Yurda giriş Pazar günleri 09:00 – 18:00 arasındadır. Başka bir zamanda giriş yapacak öğrencilerden 35 GBP ekstra ücret alınır. Yurttan ayrılabileceğiniz gün ise Cumartesidir.

Oteller:

•Dillon’s Hotel (B&B)

 -Belsize Park Bölgesi’nde bulunan otel, LSI binasına 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Restoranlar, mağazalar ve Hampstead Heath Park da otele yürüme mesafesindedir.
-Televizyonlu 13 odası bulunmaktadır.
-Birçok odada dahili banyo bulunmaktadır.
-Kahvaltı dahildir.
-Gecelik ücret standart tek kişilik odalar için 43 GBP’den, özel banyolu tek kişilik odalar için 58 GBP’den, standart çift kişilik odalar için 63 GBP’den, özel banyolu çift kişilik odalar için 78 GBP’den başlamaktadır.
-Rezervasyonunuzu kesinleştirmek için ve geç iptaller – otele giriş yapmama gibi durumlara karşı bir gecelik ücret depozito olarak alınır.

•Dawson House Hotel **

-LSI binasına yirmi dakikalık mesafede bulunan otel, pek çok toplu taşıma noktasına çok yakındır.
-Tek, çift, üç kişilik ve ailelerin de rahatlıkla konaklayabileceği 15 odası vardır.
-Her odanın özel banyosu vardır.
-İngiliz kahvaltısı dahildir.
-Odalarda televizyon, telefon, kahve / çay makineleri mevcuttur.
-Gecelik ücret tek kişilik odalar için 56 GBP’den, çift kişilik odalar için 86 GBP’den başlamaktadır.

•Quality Hotel **

-Finchley Road’un yanındaki Leafy Street’de bulunan otel, LSI binasına 20 dakika uzaklıktadır.
-Odalarda telefon, ütü, saç kurutma makinesi, televizyon ve radyo bulunmaktadır.
-Her odanın özel banyosu vardır.
-Lobi ve bar mevcuttur.
-Gecelik ücret tek kişilik odalar için 85 GBP, çift kişilik odalar için 98 GBP’den başlamaktadır.
-Ücretsiz çay ve kahve servisi ve oda servisi bulunmaktadır.

4- Otel ve Stüdyo Apartmanlar:

•Langorf Hotel & Apartments:

-Finchley Road Metro İstasyonu’na çok yakın olan daireler, LSI binasına 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.
-Otel odaları tek, çift ve üç kişilik olup, banyolar dahilidir.
-Apartman dairelerinde ise öğrencilere tam donanımlı mutfakların bulunduğu 1+1 ya da 2+1 daire seçenekleri sunulmaktadır.
-Bar ve kahvaltı / açık büfe restoran bulunmaktadır.

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Yılmaz Ü.
Yılmaz Ü. Yurtdışında Dil Okulu
Kings education bournemouth beklediğimden de iyi bir okul çıktı. Öğrencileriyle çok ilgililer....
Devamı
Dila D.
Dila D. Yurtdışında Dil Okulu
CampusEdu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yardımları ile şuan Amerika’da Georgia State University IEP (Intensive English Program) öğrencisiyim.
Devamı
 
#
Tamam