CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

İngiltere Dil Okulu Başvuru Aşamaları

CAMPUSEDU DİL OKULLARI BAŞVURU AŞAMALARI BİLGİ DOSYASI


1.CAMPUSEDU Danışmanlık Hizmeti ve Karar Verme Aşaması
2.Ön Kayıt ve Belgelerin Teslimi
3.Okul Kabul Mektubunun Gelmesi ve Vize Aşaması
4.Vize Alınması ve Yolculuk Aşaması
5.Oryantasyon
6.Eğitiminiz başladıktan sonra CAMPUSEDU sizin yanınızda

1. AŞAMA CAMPUSEDU DANIŞMANLIK HİZMETİ VE KARAR VERME
 
Sizin istekleriniz, eğitim durumunuz, bütçeniz ve tercih ettiğiniz dil okulu doğrultusunda CAMPUSEDU size uygun okulları belirler, bu okulları ve okulların bulunduğu şehirler hakkında detaylı bilgiler verir. Gideceğiniz şehirde aylık ya da haftalık olarak harcamalarınız da dikkate alınarak sizler için en uygun olan şehir ve dil eğitimi seçenekleri sunulur. Resimler, okul videoları incelendikten sonra karar aşamasına gelinir.

CAMPUSEDU ile;

•Okulun başlangıç tarihlerine ve vize prosedür sürecine bakılarak okula başlayabileceğiniz tarih belirlenir.
•Eğitim sürecindeki masraflarınız çizelgesi çıkartılır ve incelenir.
•Eğitiminiz devam ederken nerede konaklayacağınızın kararı verilir. ( Resimleri incelenir, okula olan mesafesi ve okula ulaşımınızı nasıl sağlayacağınızla ilgili ayrıntılı bilgi verilir.)
•Okula başvuru için gerekli evrakların listesi verilir.
•Vize başvurusu yaparken hazırlamanız gereken belgelerin listeleri verilir.

2. AŞAMA – ÖN KAYIT ve BELGELERİN TESLİMİ

•CAMPUSEDU DİL OKULU başvuru formunun doldurulması ve imzalanması
•CAMPUSEDU DİL OKULU sözleşmesinin tüm sayfalarının imzalanması
•Karar verilen okulun Başvuru formu doldurulur.
•Başvuru formunun doldurulması ve sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte başvuru ön kayıt ücreti olan 300 GBP karşılığı 720 TL ödenmesi. (İngiltere’de bulunan bazı okulları Okul Kabul Mektubunu göndermek için bütün okul ücretinin yatırılması istemektedir. Bu bilgileri okul seçme aşamasında CAMPUSEDU size belirtecektir.)

NOT: Ücretler, T.C. Merkez Bankası'nın bugünkü Dolar-TL kuruna göre hesaplanmıştır. Fiyatlara KDV ve bütün vergiler dahildir.

ÖNEMLİ UYARI !!! Yukarıdaki 3 madde tamamlandıktan sonra ön kaydınız yapılmış olur ve başvuruda belirttiğiniz seçenekler için yeriniz ayrılmış olur.
 
Ön kaydınızdan sonra hiç vakit kaybetmeden elden veya kargo yoluyla aşağıda belirtilen belgeleri CAMPUSEDU Ankara ofisine en geç 10 gün içerisinde ulaştırmanız gerekmektedir. Siz aşağıda sıralanan belgeleri tamamlarken CAMPUS’te kayıt yaptırmış olduğunuz dil okuluyla irtibata geçerek hem kurs rezervasyonunuzu hem de konaklama rezervasyonunuzu yaptırmış olur.

Ön Kaydınızdan sonra 10 gün içinde CAMPUS’e teslim etmeniz gerekenler:

•2’şer adet Pasaport fotokopiniz.
** Pasaport fotokopiniz olmadan vize başvurusu ve ülkeye giriş için gerekli olan OKUL KABUL MEKTUBU gelmemektedir.
*** CAMPUSEDU dil okulu için kayıt yaptırmış ve hala öğrenim görmekte olan katılımcılara e-mail yoluyla ya da elden ‘Pasaport ve Yurtdışına Çıkış Harcı Muafiyet Başvuru Formu’nu  ve ‘Pasaport Kapak Yazısı’ verecektir. Bu formları okulunuzda gerekli yerlere onaylatıp, okulunuzdan gerekli belgeyi aldıktan sonra okulunuzun sizi yönlendireceği vergi dairesine giderek okuldan almış olduğunuz belgeyi onaylatıp size en yakın olan İl Emniyet Müdürlüğüne giderek Pasaport Başvurusu yapabilirsiniz. 1 yıllık pasaport bedeli olarak toplamda 298 TL verirken, bu belgeyle sadece defter parası olan 135 TL’yi ödersiniz. Pasaport Harç ücreti ödemeden 1 yıllık pasaport sahibi olabilirsiniz. Ellerinde daha önce çıkarttıkları pasaportu olan öğrenciler de yine aynı yolla pasaport tarihini ücretsiz olarak 1 yıl uzatabilirler. Ayrıca bu şekilde öğrenci pasaportu almış olursunuz ve Türkiye’den ayrılırken havaalanında yurtdışı çıkış harcını da ödemek zorunda kalmazsınız. Pasaport sürenizin kurs bitiş tarihinizden en az 1 ay sonrasına olmalıdır.

•Pasaportunuzun 2. sayfasını imzalamayı unutmayınız.Bize pasaportunuzun ilk 5 ve son sayfasının fotokopileri gerekmektedir.
•Pasaport tarihi uzatıldı ise Temditler yazan sayfa ve sayfaların da fotokopileri dahil.
•Daha önceden yurtdışına çıkmış öğrenciler vize fotokopilerini de eklemeliler.
•Pasaport çıkartma ya da uzatma işlemi için İl Emniyet Müdürlüğü sayfasından online olarak da yapıp zaman kazanabilirsiniz.
•Başvurunuzdan sonra pasaportunuz en fazla 3 gün içerisinde çıkar.
•İngilizce bilginizi gösteren bir sertifika ya da transkriptiniz.
•Türkiye’de Dil kursuna katıldıysanız o kurstan alacağınız İngilizce seviyenizi ve kursa ne kadar devam ettiğinizi gösteren bir belge
•Yurtdışında bir dil kursuna katıldıysanız oradan almış olduğunuz Kurs Katılım Sertifikası
•Yukarıda söylemiş olduğumuz bu iki belge de yoksa Öğrenim gördüğünüz ya da mezun olduğunuz okulda almış olduğunuz İngilizce derslerinizi gösterebilmek için transkiptiniz
•Bu belgeleri sağlayamıyorsanız Kayıt yaptırmış olduğunuz okulun online olarak internetten yapacağı ya da CAMPUS’te yapacağınız İngilizce Seviye Tespit Sınavı
•6 ay üzerinde yapılan başvurularda İngiltere’de haftalık 20 saat çalışma izni size yasal olarak verilir. Bu vize türüne sahip olabilmek için İngilizce seviyenizin en az A2  (Temel) düzeyinde olduğunu belgelemeniz gerekir.
•İngiltere Vize Başvurusu yaparken kendi adınıza açtırmış olduğunuz bir Banka hesap bilgisi
 
*** 6 AYDAN KISA VİZE BAŞVURULARI İÇİN;

•Kendi adınıza açtırmış olduğuz bir hesapta İngiltere’de bulunduğunuz süre boyunca yaşam masraflarınızı karşılayacak miktarda para bulunması gerekiyor. Bu miktarı İngiltere Konsolosluğu belirlemiştir.
•Londra için; aylık 800 GBP karşılığı 1700 TL ( Kurs Ücreti + Yaşam Masrafları)
•Londra dışındaki şehirler için aylık 600 GBP karşılığı 1300 TL ( Kurs Ücreti + Yaşam Masrafları)  banka hesabınızda olması gerekir.

*** 6 AY VE 6 AYDAN UZUN VİZE BAŞVURULARI İÇİN;

•Kendi adınıza açtıracağınız hesabı İngiltere Konsolosluğuna vize görüşmesine gitmeden en az 28 gün önce açtırmanız gerekmektedir.
•İngiltere’de kalacağınız süreye göre banka hesabınızda olması gereken miktarlar
•Londra için; aylık 800 GBP karşılığı 1700 TL ( Kurs Ücreti + Yaşam Masrafları)
•Londra dışındaki şehirler için aylık 600 GBPkarşılığı 1300 TL  ( Kurs Ücreti + Yaşam Masrafları)  banka hesabınızda olması gerekir.

3. AŞAMA OKUL KABUL MEKTUBUNUN GELMESİ VE VİZE AŞAMASI

Ön Kayıt Aşamasında sizden istenen belgeleri eksiksiz yerine getirdikten sonra OKUL KABUL MEKTUBUNUZUN getirtilmesi için CAMPUSEDU bu belgeleri okulunuza gönderecektir. Bu formun hızlı kargoyla ofisimizde olması 4–6 gün, normal kargoyla gelmesi ülkeden ülkeye göre değişiklik gösterdiği için 15–20 gün arasında olmaktadır. ( Hızlı kargo isterseniz ekstra ödeme yapmanız gerekir.)
Size bu noktada önerimiz ise OKUL KABUL MEKTUBU’nun gelmesini beklerken başvuru yapacağınız ülkenin vize için gerekli belgeleri hazırlamaya başlamanız olacaktır. Böylece zaman kazanarak OKUL KABUL MEKTUBU gelir gelmez erken vize başvurusu yapmanın avantajını korumuş olacak ve kurs başlangıç tarihinizi erteletmek zorunda kalmazsınız. Çünkü vize başvurusu için gerekli olan belgelerin hazırlanması 1 ya da 2 hafta sürmektedir. Vize için gerekli evrak listesine ve vize başvuru aşaması hakkında detaylı bilgiye web sitemizden Yurtdışı Dil Eğitimi sayfasında Öğrenci Vize İşlemleri linkinden ulaşabilirsiniz.
Önemli Hatırlatma !!! OKUL KABUL MEKTUBU’nuz gelmeden vize başvurunuzu yapamaz ve gideceğiniz ülkeye giriş yapamazsınız.

*** Yabancı uyruklu öğrenciler vize başvurularını Türkiye’den yapabilirler.

OKUL KABUL MEKTUBU geldiğinde vize aşamasına geçmiş olursunuz. Özetle vize başvuru aşamaları…
•Vize Başvurusu için gerekli evrakların hazırlanması. Vizede gerekli olacak evraklar listesi ve yapılması gerekenler Vize Bilgi Dosyasında Vize Aşamasına Yaklaştığınızda verilecektir
•Vize başvurusu için Konsolosluğa girişinizden itibaren yapmanız gereken işlemlerin hepsi size detaylıca anlatılır.
•CAMPUSEDU vize randevusu aldıktan sonra gün ve saatini size bildirecektir
•CAMPUSEDU tarafından vize başvurusundan önce son bir evrak kontrolü yapılır.
•Vize görüşmesi için ödemeniz gereken ücret:
•6 aydan kısa başvurular için 175TL, 6 aydan fazla başvurular için 380 TL ( Bu ödeme Vize Başvurunuz sırasında nakit olarak yapılacaktır.)
        
Vize başvurum Reddelirse Ne Yapabilirim?

Vize Başvurunuz Reddedilirse iki seçeneğiniz vardır

1) Tekrar vize başvurusu yapabilirsiniz;

Vize başvurunuz reddedilirse, vize memuru size neden vize vermediğini belirtir. Eğer vize vermeme nedeni telafi mümkün bir sebepse, tekrar vize başvurusu yaptığınız zaman bu sefer size vize verebilir. Örneğin eksik evrak nedeniyle vize görevlisi vizenizi vermedi diyelim. Bir sonraki vize başvurunuzda bu eksiği tamamlamış olursanız vize alma ihtimaliniz yükselir. Her vize başvurusu için yeniden vize ücreti ödemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

2) Eğer bir kez daha başvuru yapmazsanız ön kayıt ücretiniz 300 GBP kesilecektir. Okul ücretinin tamamını ödediyseniz 300 GBP kesilecek ve kalanı iade edilecektir.

4. AŞAMA VİZE ALINMASI VE OKUL-ÜLKE BİLGİLERİ HAKKINDA ORYANTASYON

Vize başvurunuzu yaptıktan sonra pasaport takibiniz CAMPUSEDU tarafından yapılır. Gelen pasaportunuza basılmış olan vizeniz kontrol edildikten sonra;

•Pasaportunuz Konsolosluktan geldiğinde vizeniz kontrol edilir.
•Daha önceden CAMPUSEDU tarafından rezervasyonu yapılmış olan uçak biletinizi alırsınız.
*** Uçak biletini katılımcı kendisi de herhangi bir uçak firmasından alabilir veya CAMPUSEDU danışmanlığını kullanır. CAMPUSEDU uçak bileti satmaz ancak bir seyahat acentesine bilgilerinizi vererek rezervasyonunuza ve seyahat planı yapmanıza yardımcı olabilir. Ödemenize doğrudan acenteye elden veya acentenin vereceği banka hesabına havale ederek yapabilirsiniz.
• Konaklama yerinizle ilgili ve havaalanından karşılama istediyseniz karşılamayla ilgili bütün detaylar verilir.
• Kurs ücretinin kalanı ödenir. ( Bazı okullar OKUL KABUL MEKTUBUNU göndermek için tüm okul ücretinin yatırılmasını istemektedir, bu detayı CAMPUSEDU size söyleyecektir.

5. AŞAMA YOLCULUK

•Gideceğiniz okuldan havaalanı karşılaması istediyseniz bu karşılamanın detayları ve acil durumlarda okula ulaşmanız gereken telefon numaraları verilir.
•Uçakta yanınıza alabileceğiniz eşyalarla ve kaç kilo bagajla gidebileceğinizle ilgili detaylı bilgilendirilirsiniz.
•Gideceğiniz ülkeye varmak için aktarma yapıyorsanız aktarmalarla ilgili bilgilendirilirsiniz.
•Uçak biletinizde yazılı olan tarihte yolculuğa çıkarsınız.

6.AŞAMA EĞİTİMİNİZ BAŞLADIKTAN SONRA CAMPUSEDU SİZİN YANINIZDA

•Eğitiminiz sürecinde size ve ailenize danışmanlık etmeye devam eder.
•Eğitiminiz başladığında herhangi bir nedenden dolayı problem yaşarsanız bizimle rahatlıkla irtibata geçebilirsiniz.
•Yurtdışındayken vize sürenizi uzatmak ya da başka bir programa kayıt olmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Kazım Bekir Z.
Kazım Bekir Z. Yurtdışında Dil Okulu
Sahil kismi geceleri ve gunduz kalabalik ve gencler icin ideal. Evim okula 7-8 sahile 15-20 dakikalik bisiklet mesafesnde. Key west ve miami ye gitme firsatim oldu inanilmaz yerler.
Devamı
Gokhan G. - Tasarımcı
Gokhan G. - Tasarımcı Yurtdışında Dil Okulu
Gokhan G. - Tasarımcı Yurt dışı dil eğitimi araştırma sürecinde CAMPUSEDU'dan Berat Bey ile tanıştık. Kendisi önce benim şartlarımı ve beklentilerimi değerlendirerek, bana uygun olabilecek ülke alternatiflerini çıkardı...
Devamı
 
#
Tamam