CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

İtalya'da Dil Eğitimi

İtalya güney-merkezi Avrupa'da yer alan bir cumhuriyettir. Alpler boyunca Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya ile sınırı bulunmaktadır. Güneye doğru ilerleyen İtalya Yarımadası, Sicilya ve Sardunya (Akdeniz'in en büyük iki adası) ve birçok diğer küçük adadan oluşmaktadır. İtalyanca’nın anavatanı olduğu için bu dili öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Türkiye ve İtalya Akdeniz ülkeleri olduğu için kültürel olarak yapıları birbirine benzemektedir.Bu açıdan düşünecek olursak , oraya gittiğiniz zaman yabancılık çekmezsiniz.

Neden İtalya’da Dil Eğitimi?

Sanatın merkezi olan İtalya , her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. İtalyancayı anavatanında öğrenmek , ders  dışında kalan zamanlarınızda pratik yapma imkanı sunacaktır. Konusunda uzman olan İtalya dil okulları her seviyeden öğrenciye uygun program imkanlarına sahiptir. Yapılan seviye sınavına göre sınıflar belirlenir ve eğitim başlar.2-52 hafta arası değişen kurslarla, eğitim alacağınız kurs süresini siz belirleyebilirsiniz.

Aile yanı konaklama, yurtta konaklama, stüdyo daireler gibi çeşitli konaklama seçenekleri sunan dil okulları,her türlü bütçeye göre ayarlanmıştır.Aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama türüdür. Hem İtalyan kültürünü daha yakından tanıma imkanı bulursunuz, hem de gün boyunca pratik yapma imkanınız olur.Diğer konaklama türlerine göre de ekonomiktir.

İtalyanlar yapı olarak sıcakkanlı olduğu için kurs dışında kalan zamanlarınızı da keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Yıl boyunca çeşitli zamanlarda düzenlenen festivallerle ülke kültürünü yakından gözlemleme imkanı bulacaksınız.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Şeyhmus K.
Şeyhmus K. Yurtdışında Dil Okulu
Los Angeles’a geldiğimde çok az İngilizce konuşabiliyordum ve konuşulanları anlayamıyordum. Buraya geldiğimden beri kendimi...
Devamı
Gokhan G. - Tasarımcı
Gokhan G. - Tasarımcı Yurtdışında Dil Okulu
Gokhan G. - Tasarımcı Yurt dışı dil eğitimi araştırma sürecinde CAMPUSEDU'dan Berat Bey ile tanıştık. Kendisi önce benim şartlarımı ve beklentilerimi değerlendirerek, bana uygun olabilecek ülke alternatiflerini çıkardı...
Devamı
 
#
Tamam