CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

İtalya'da Dil Eğitimi

İtalya güney-merkezi Avrupa'da yer alan bir cumhuriyettir. Alpler boyunca Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya ile sınırı bulunmaktadır. Güneye doğru ilerleyen İtalya Yarımadası, Sicilya ve Sardunya (Akdeniz'in en büyük iki adası) ve birçok diğer küçük adadan oluşmaktadır. İtalyanca’nın anavatanı olduğu için bu dili öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Türkiye ve İtalya Akdeniz ülkeleri olduğu için kültürel olarak yapıları birbirine benzemektedir.Bu açıdan düşünecek olursak , oraya gittiğiniz zaman yabancılık çekmezsiniz.

Neden İtalya’da Dil Eğitimi?

Sanatın merkezi olan İtalya , her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. İtalyancayı anavatanında öğrenmek , ders  dışında kalan zamanlarınızda pratik yapma imkanı sunacaktır. Konusunda uzman olan İtalya dil okulları her seviyeden öğrenciye uygun program imkanlarına sahiptir. Yapılan seviye sınavına göre sınıflar belirlenir ve eğitim başlar.2-52 hafta arası değişen kurslarla, eğitim alacağınız kurs süresini siz belirleyebilirsiniz.

Aile yanı konaklama, yurtta konaklama, stüdyo daireler gibi çeşitli konaklama seçenekleri sunan dil okulları,her türlü bütçeye göre ayarlanmıştır.Aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama türüdür. Hem İtalyan kültürünü daha yakından tanıma imkanı bulursunuz, hem de gün boyunca pratik yapma imkanınız olur.Diğer konaklama türlerine göre de ekonomiktir.

İtalyanlar yapı olarak sıcakkanlı olduğu için kurs dışında kalan zamanlarınızı da keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Yıl boyunca çeşitli zamanlarda düzenlenen festivallerle ülke kültürünü yakından gözlemleme imkanı bulacaksınız.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Kazım Bekir Z.
Kazım Bekir Z. Yurtdışında Dil Okulu
Sahil kismi geceleri ve gunduz kalabalik ve gencler icin ideal. Evim okula 7-8 sahile 15-20 dakikalik bisiklet mesafesnde. Key west ve miami ye gitme firsatim oldu inanilmaz yerler.
Devamı
Gokhan G. - Tasarımcı
Gokhan G. - Tasarımcı Yurtdışında Dil Okulu
Gokhan G. - Tasarımcı Yurt dışı dil eğitimi araştırma sürecinde CAMPUSEDU'dan Berat Bey ile tanıştık. Kendisi önce benim şartlarımı ve beklentilerimi değerlendirerek, bana uygun olabilecek ülke alternatiflerini çıkardı...
Devamı
 
#
Tamam