CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

İrlanda'da Dil Eğitimi

1921 yılında bağımsızlığını kazanan, 1949 yılından beri Cumhuriyet ile yönetilen, 1973’ten bu yana da AB üyesi olan oldukça gelişmiş ve modern bir ülkedir.İrlanda Cumhuriyeti’nin başkenti Dublin’dir. Atlantik okyanusu ile çevrili ülke muhteşem bir doğaya sahiptir. İrlanda Cumhuriyeti 70.280 km2 yüzölçümüne ve 4.5 milyonluk bir nüfusa sahiptir.İrlanda’nın en önemli şehirleri başkent Dublin Cork , Limerick  ve Galway‘dir. İrlanda’da dil okulu ve diğer yurtdışı eğitim programlarına katılan öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği şehirler bunlardır.

1.Türk Öğrenci Sayısının Az Olması : Eski dönem  vize uygulamaları sebebiyle İrlanda’da dil eğitim veren İrlanda dil okulları dünyada en az Türk öğrenciye sahip eğitim kurumlarıdır. Böylelikle İrlanda’da dil eğitimi tercih ettiğiniz zaman , sizinle aynı dili konuşan arkadaşlarınız olmayacağı için dil öğrenme süreceniz hızlanacaktır.

2. Multinational Çevre: İrlanda dil eğitimi konusunda hizmet veren birçok kaliteli üniversite ve dil okuluna sahiptir. Türkiye için henüz tanınmış bir dil merkezi olmasa da, diğer ülkeler tarafından tanınmakta ve tercih edilmektedir. Böylelikle İrlanda’ya gittiğiniz zaman, çeşitli milletlerden arkadaş edinme imkanınız olacaktır.

3.Promosyonlar:
İrlanda Türk öğrenciler tarafından yeni yeni tercih edilmeye başladığı için , dil okulları tarafından türk öğrencilere yapılan promosyonlardan yararlanıp, dil eğitiminizi bütçenize uygun hale getirebilirsiniz.

4. Zengin konaklama alternatifleri: İnşaat sektörünün fazlaca gelişmiş olması nedeniyle , İrlanda’da birçok kaliteli ve uygun fiyatlı konaklama seçeneği bulmak mümkündür.

5. Coğrafi Yakınlık ve Ulaşım Kolaylığı: Lokasyon olarak İrlanda’nın Türkiye’ye yakın olması bir avantajdır.Hem yolculuk süresinin kısa olması hem de uçak biletlerinin diğer ülke biletlerine göre  ucuz olması İrlandayı tercih etmeniz için bir etken olabilir.

6. Vize Kolaylığı: İrlanda 2011 yılında Türk Üniversite Öğrencileri için uygulamaya koyduğu MEI vize pilot uygulaması ile vize alma sürecini 3 güne indirmiştir. Böylelikle  kısa süreli dil eğitiminde alınabilecek en kolay ve hızlı vize şu anda İrlanda vizesidir.

7. Düşük Vize Maliyeti: Yurtdışında dil eğitimi almak istediğiniz zaman ,vize görüşmeleri için çoğu zaman Ankara veya İstanbul’dan başvuru yapmak zorunda kalırsınız.Bu şehirler dışında yaşayan kişiler için ekstra masraf demektir.Ancak İrlanda vizesi  60 euro olup şahsi başvuru yapmanız gerekmemektedir.

8. Sosyal Yaşam: The Economist dergisinin yapmış olduğu “ dünyanın en yaşanmaya değer devleti” anketinde birinciliği alan  devlet İrlanda olmuştur. Yaşam kalitesi olarak tüm ülkeleri geride bırakan İrlanda sizlere kaliteli ve renkli bir yaşam imkanı sunmaktadır.Dil okulundan geri kalan zamanlarınızda hoşça vakit geçirme imkanınız olacaktır. Ayrıca Galway, Limerick ve Cork şehirleri doğal güzellikleri, sahilleri ve yemyeşil golf alanları ile Avrupa’nın en güzel bölgeleridir.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Deniz K.
Deniz K. Yurtdışında Dil Okulu
ALC'de geçirdiğim süre boyunca eğitmenlerin ve yönetimin desteğini sürekli hissettim. Okul haricinde konaklama ve...
Devamı
Onur K.
Onur K. Yurtdışında Dil Okulu
Kings College hayatımın deneyimi oldu. Yeni insanlarla tanışmak, aynı dili konuşmak harika...
Devamı
 
#
Tamam