CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

İspanya'da Dil Eğitimi

Dünyada  en çok konuşulan dil  İspanyolcadır.Yaklaşık olarak 58 ülkede konuşulan İspanyolca , dünyada en çok ülkede konuşulan resmi dildir. Bu dili resmi dil olarak kabul eden ülkeler arasında İspanya, Küba, Arjantin, Şili, Ekvador, Kolombiya, Uruguay bulunmaktadır. zellikle İngilizceye alternatif 2. bir dil teorisi söz konusu olduğunda İspanyolca’nın en kuvvetli aday dil olacağı bir gerçektir. Bu yüzden İspanya dil okulları dünyada İngilizce dil eğitimi veren yurtdışı eğitim ülkelerinden sonra 2. Sırada yer almaktadır.

Neden İspanya’da Dil Eğitimi?

İspanyolca öğrenmek isteyen biri için en mantıklı ülke seçimi şüphesiz ki İspanyadır. İspanya bu dilin anavatanı olması yanı sıra en düzgün İspanyol aksanının konuşulduğu yer olmasıyla da öne çıkmaktadır. Ayrıca telaffuz farklılığı olsa da İspanya’da öğrenilen İspanyolca kişiye dünyanın her yerinde konuşulan bu dili anlama, konuşma ve yazabilme yeteneğini kazandırır. İspanya’da dil okullarında alınan dil eğitimi ile diğer İspanyolca dil eğitimi veren yurtdışı eğitim ülkelerinde alınan dil eğitimi aksan açısından farklılık gösterir. Başka ülkelerde aldığınız dil eğitimi aksan farklılığı nedeniyle bazı yerlerde ilk etapta güç anlaşılmanıza neden olabilir kakat İspanya’da dil okulu eğitimi alanlar İspanyolcanın en net ve yalın aksanını öğrendikleri için herhangi bir güçlükle karşılaşmazlar.

Dünyanın en eğlenceli ülkelerinden biri olan İspanya’da ders dışında kalan zamanlarınızıda eğlenceli geçirebilirsiniz.Sıcak Akdeniz iklimine sahip olduğu için giden öğrenciler yabancılık çekmeden adapte olmaktadır. Barselona, Madrid, Valensiya gibi şehirler en ünlü merkezleri olarak bilinmektedir. Bu ülkede gezinirken tarihin her dönemine ait yapılar görmek ve bunların modernizasyonla eşsiz uyumuna şahit olabilmek mümkündür.

2 – 52 hafta arasında değişen sürelerle hizmet veren dil okulları her seviyeden öğrenciye uygun kurs seçeneği sunmaktadır. Standart , yarı yoğun , yoğun kurs seçenekleri yanı sıra İspanyolca seviyenizi gösteren DELE sınavlarına hazırlık kursları da bulunmaktadır. Konaklama konusunda da özel apartman daireleri, öğrenci yurtları ve  aile yanı konaklamaları gibi seçenekler mevcuttur. İspanyada dil okulu eğitimi alan ve bunu günün her anında kullanıp aynı zamanda İspanyol aile yaşamını ve kültürünü daha yakından tanımak isteyenler için  aile yanı konaklama seçeneği en gözde konaklama seçeneğidir.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Şeyhmus K.
Şeyhmus K. Yurtdışında Dil Okulu
Los Angeles’a geldiğimde çok az İngilizce konuşabiliyordum ve konuşulanları anlayamıyordum. Buraya geldiğimden beri kendimi...
Devamı
Onur K.
Onur K. Yurtdışında Dil Okulu
Kings College hayatımın deneyimi oldu. Yeni insanlarla tanışmak, aynı dili konuşmak harika...
Devamı
 
#
Tamam