CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Fransa'da Dil Eğitimi

Dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olan Fransa; dil okulları için her binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Batı Avrupa’da yer alan Fransa, kuzeyinde Belçika ve Lüksemburg, doğusunda Almanya, İtalya ve İsviçre, güneyinde ise İspanya ie çevrilidir. Zengin çevre ülke seçenekleri ile yurtdışı eğitim alınan ülkeler içinde gözde bir ülkedir. Fransa’da dil okulu programlarına katılan öğrenciler dil kurslarının dışındaki vakitlere çevre ülkelere turistik geziler düzenleyip, birçok Avrupa ülkesini gezip görme fırsatı yakalayarak Fransa’nın coğrafi konumundan da istifade edebilmektedirler. Fransa yarı başkanlık sistemi ile yönetilir. Ülkede demokrasinin etkileri her alanda görülür. Tarihi eserleri ve müzeleri ile de görenleri büyüleyen Fransa’da demiryolu ulaşım ağı çok gelişmiş olduğundan birçok bölgeye tren ile seyahat edebilmek mümkündür.

Neden Fransa’da Dil Eğitimi?

İngilizceden sonra en çok konuşan diller arasında yer alan Fransızca  bir çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir.Zengin kelime hazinesi ile öğrenenlere farklı bir dünya sunan Fransızca dili aynı zamanda çok yönlü düşünmenize de yardımcı olacaktır.Dil öğrenmenin yanı sıra kültürel açıdan da kendiniz geliştirebileceğiniz bu seçenek kişisel gelişiminiz içinde iyi olacaktır.Fransa kültürel açıdan Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biridir.Derslerden arta kalan zamanlarınızda Fransa’da bulunan müzeleri gezebilir, sanat dolu bir dönem yaşayabilirsiniz.

Dil eğitimine başlamak istediğiniz tarihten en az 6 hafta öncesinde başvuru yapmanız lehinize olacaktır. İstediğiniz dil okulu çok tercih edilen bir dil okulu ise işlemlerinizin daha hızlı halledilmesi için su süreyi göz önünde bulundurmalısınız. Vize süreci de özellikle yaz aylarında kış aylarına nazaran daha uzun sürmekte olup, bu yoğunluğun sizin dil okulu programına gidişinizi geciktirmemesi için özellikle bu dönemlerde 10 hafta öncesine kadar başvurunuzu yapmış olmanızı öneririz. Erken başvuruda vizenizi erken alır, erken vize aldığınızda da uçak biletini daha erken ve daha uygun fiyata alırsınız.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Gokhan G. - Tasarımcı
Gokhan G. - Tasarımcı Yurtdışında Dil Okulu
Gokhan G. - Tasarımcı Yurt dışı dil eğitimi araştırma sürecinde CAMPUSEDU'dan Berat Bey ile tanıştık. Kendisi önce benim şartlarımı ve beklentilerimi değerlendirerek, bana uygun olabilecek ülke alternatiflerini çıkardı...
Devamı
Kazım Bekir Z.
Kazım Bekir Z. Yurtdışında Dil Okulu
Sahil kismi geceleri ve gunduz kalabalik ve gencler icin ideal. Evim okula 7-8 sahile 15-20 dakikalik bisiklet mesafesnde. Key west ve miami ye gitme firsatim oldu inanilmaz yerler.
Devamı
 
#
Tamam