CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Fransa'da Dil Eğitimi

Dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olan Fransa; dil okulları için her binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Batı Avrupa’da yer alan Fransa, kuzeyinde Belçika ve Lüksemburg, doğusunda Almanya, İtalya ve İsviçre, güneyinde ise İspanya ie çevrilidir. Zengin çevre ülke seçenekleri ile yurtdışı eğitim alınan ülkeler içinde gözde bir ülkedir. Fransa’da dil okulu programlarına katılan öğrenciler dil kurslarının dışındaki vakitlere çevre ülkelere turistik geziler düzenleyip, birçok Avrupa ülkesini gezip görme fırsatı yakalayarak Fransa’nın coğrafi konumundan da istifade edebilmektedirler. Fransa yarı başkanlık sistemi ile yönetilir. Ülkede demokrasinin etkileri her alanda görülür. Tarihi eserleri ve müzeleri ile de görenleri büyüleyen Fransa’da demiryolu ulaşım ağı çok gelişmiş olduğundan birçok bölgeye tren ile seyahat edebilmek mümkündür.

Neden Fransa’da Dil Eğitimi?

İngilizceden sonra en çok konuşan diller arasında yer alan Fransızca  bir çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir.Zengin kelime hazinesi ile öğrenenlere farklı bir dünya sunan Fransızca dili aynı zamanda çok yönlü düşünmenize de yardımcı olacaktır.Dil öğrenmenin yanı sıra kültürel açıdan da kendiniz geliştirebileceğiniz bu seçenek kişisel gelişiminiz içinde iyi olacaktır.Fransa kültürel açıdan Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biridir.Derslerden arta kalan zamanlarınızda Fransa’da bulunan müzeleri gezebilir, sanat dolu bir dönem yaşayabilirsiniz.

Dil eğitimine başlamak istediğiniz tarihten en az 6 hafta öncesinde başvuru yapmanız lehinize olacaktır. İstediğiniz dil okulu çok tercih edilen bir dil okulu ise işlemlerinizin daha hızlı halledilmesi için su süreyi göz önünde bulundurmalısınız. Vize süreci de özellikle yaz aylarında kış aylarına nazaran daha uzun sürmekte olup, bu yoğunluğun sizin dil okulu programına gidişinizi geciktirmemesi için özellikle bu dönemlerde 10 hafta öncesine kadar başvurunuzu yapmış olmanızı öneririz. Erken başvuruda vizenizi erken alır, erken vize aldığınızda da uçak biletini daha erken ve daha uygun fiyata alırsınız.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Mehmet Tuna A.
Mehmet Tuna A. Yurtdışında Dil Okulu
Malta’daki Sprachcaffe’yi evim olarak görüyorum! İki kez bulunduğum süre içerisinde büyülü anlarla dolu tecrübelerim oldu...
Devamı
Zeynep Y.
Zeynep Y. Yurtdışında Dil Okulu
Sadece 2 haftadır bu okuldayım ama hem okulda hem de yanında kaldığım aileden çok şey öğrendim...
Devamı
 
#
Tamam