CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Güney Afrika'da Dil Eğitimi

Konaklama seçeneklerine gelince , tüm dil merkezlerinde olduğu gibi aile yanı konaklama seçenekleri, yurtta konaklama seçenekleri mevcuttur.Yaşam diğer ülkelere nazaran daha uygun olduğu için bütçeniz açısından da uygun olacaktır.Dil eğitimi dışında doğal yaşamla ilgileniyorsanız , Güney Afrika dil okulları bu isteğiniz için en uygun lokasyondur.

Dil okuluna gitmek istediğiniz tarihten yaklaşık olarak 4-8 ay öncesinde başvuru yapmanız gerekmektedir.vize süreci Amerika veya İngiltere başvurusu kadar uzun sürmese de bazen konsolosluk ekstra belgeler isteyebilmektedir.Bunun için  vize başvurunuzu erken yaparsanız vizeniz de erken basılır.

Güney Afirka’da 1-3 ay arası dil eğitimi görmek isteyen öğrenciler  için, öğrenci vizesi gerekmemektedir.Bu süreçte turist vizesiyle eğitim alınabilir.Öğrenci vizesi 3 aydan uzun bir süre eğitim almak isteyen öğrenciler için geçerlidir. Bazı ülkelerde vize başvuruları uzun süre sonra sonuçlanırken Güney Afrika’da dil okulu programlarına katılmak için vize başvurusu yapan öğrencilerin vize basılma süreçleri yaklaşık 1 haftadır. Çok büyük bir engel olmadıkça da başvurular sorunsuz bir şekilde kabul edilir. Bu ülkeyi Türk öğrenciler için avantajlı kılan en önemli sebeplerden biri de 30 güne kadar Türk öğrencilere vize uygulamamasıdır.

Dil öğrenmenin yanı sıra değişik bir deneyim yaşamak isteyenler  için en ideal dil öğrenme merkezi Güney Afrika’dır. Farklı kültürel yapısıyla size renkli bir yaşam imkanı sunan Güney Afrika dil okulları, dünyanın birçok yerinden öğrenci almaktadır. Genellikle yabancı tursitlerin Güney Afrika’da yapmak istedikleri şeyler, doğal yaşamın tadını çıkarmak, rafting, deve yarışları, golf turnuvaları, paraşüte binmek, köpek balıklarıyla yüzmek gibi sıra dışı ve eğlenceli şeylerdir. Ülkenin doğal ortamı bu tarz şeyleri yapmak için çok elverişlidir. Genelde Güney Afrika’da dil okulu eğitimi alan öğrenciler bu tarz aktivitelerde düzenlenen yarışmalara ve turnuvalara katılırlar. Güney Afrika sahilleri ve denizlerini de diğer ülkelerden ayıran bir şey var. Yetkili mercilerce yapılan araştırmalar sonucu Güney Afrika denizleri dünyanın en temiz denizleri seçilmiştir. Ayrıca Güney Afrika’da gezilecek bir çok doğal güzellik bulunmaktadır. Başlıca görülmesi gereken yerler: Cape Town, Ümit Burnu, Roben Adası, Cango Mağaraları, Batı Cape, Garden Routh vb..

Neden Güney Afrika’da Dil Eğitimi?

Güney Afrika Cumhuriyeti (bilinen adıyla Güney Afrika), Afrika'nın en güney ucunda yer alan bir ülkedir. Güneybatısında Atlas Okyanusu, güneydoğusunda Hint Okyanusu vardır. Kuzeyde Namibya, Botsvana ve Zimbabve, kuzeydoğusunda Mozambik ve Swaziland vardır. Küçük bir krallık olan Lesotho ise Güney Afrika Cumhuriyeti toprakları içinde yer alır. Afrika kıtasının güney kesiminin hemen hemen yarısını kaplamaktadır. Güney Afrika'da yürütme başkenti Pretoria, yasama başkenti Cape Town, yargı başkenti Bloemfontein'dir.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Sıla D.
Sıla D. Yurtdışında Dil Okulu
EC New York’ta 3 hafta İngilizce eğitimi aldım. Okulun yeri muhteşem olduğu için...
Devamı
Deniz K.
Deniz K. Yurtdışında Dil Okulu
ALC'de geçirdiğim süre boyunca eğitmenlerin ve yönetimin desteğini sürekli hissettim. Okul haricinde konaklama ve...
Devamı
 
#
Tamam