CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Amerika'da Dil Eğitimi

Yaklaşık 120.000 öğrenci İngilizce öğrenmek için her yıl bir dil okuluna kayıt olarak ABD’ye gitmektedir. Birçok öğrenci TOEFL gibi sınava hazırlık kurslarına katılırken, bazıları da İngilizce seviyesini ilerletip, Amerikan yaşamını tecrübe etmek için ABD’yi tercih etmektedir.

ABD’ye giderken amacınız ne olursa olsun kendinize en uygun olan okulu ve programı seçmeniz çok önemlidir. İngilizce eğitimi alacağınız Dil Okulunu seçerken dikkat etmeniz ve belirlemeniz gereken bazı kriterler vardır. Bunlar;

1- ABD’ye hangi amaç için gidiyorsunuz? Öğrencileri bir Amerikan Yüksekokul veya üniversitesine hazırlayan ciddi bir akademik program mı? Seyahat ve kültürel deneyim odaklı bir İngilizce dil ve tatil programı mı? TOEFL hazırlığı için mi?
2- Nasıl bir yerde Dil Okuluna gitmek istiyorsunuz? Büyük bir şehir, küçük bir sahil şehrinde mi, kırsal alanda mı veya daha önceden belirlediğiniz, ülkenin belirli bir yerinde mi?
3- Sizin için en uygun olan süre ve programa katılabileceğiniz tarih aralığı nedir?
4- Dil okulu süresince aile yanında mı, yurtta mı, öğrenci evlerinde mi kalmak istiyor musunuz? Konaklama yerinizden okula giderken ulaşım aracı kullanabilir misiniz?

Amerika'da  Konaklama ve Sosyal Yaşam

Amerika'daki okullar, öğrencinin kişisel tercih ve ihtiyaçlarına uygun çeşitli konaklama seçenekleri sunarlar. Birçok ülkede olduğu gibi, Amerika'da da  en ekonomik ve mantıklı konaklama modeli aile yanı konaklamadır.

Aile Yanı

Ana dili İngilizce olan bir aile yanında konaklama, İngilizce eğitimin devamı niteliğini taşırken, öğrencinin sosyal hayatta yabancı dil pratiği yapabilmesine olanak sağlar. Amerikan kültürü ve yaşam tarzını tanıtmaya yardımcı olan aileler, okullar tarafından özenle seçilmekte ve gerekli standartlara uygunluğu periyodik olarak denetlenmektedir. Aile yanında konaklama, öğrencinin tercihine göre tek veya iki kişilik odalarda, tam veya yarım pansiyon şeklinde olabilir. Konaklanan aileyle herhangi bir sorun yaşanması durumunda öğrenci yeni bir ailenin yanına yerleştirilir.Genellikle yarım pansiyon olarak verilen aile yanı konaklama paketlerinde tek ya da 2 kişilik oda tercih edebirsiniz. Büyük şehirler haricinde  aileler çoğu zaman okulunuza yakın yerlerde olacaktır. Kahvaltı ve akşam yemeklerinin aile tarafından hazırlanması size çok önemli bir para tasarrufu sağlar. Ailelerin güvenlik kontrolleri okul tarafından yapılır ve memnuniyetsizlik durumunda aileler değiştirilir. Aile yanı konaklama kültürel değişim, arkadaşlık ortamı ve dil pratiği açısından da en çok tercih edilen konaklama modelidir

Öğrenci Yurdu

Amerika'da  dilerseniz yurt  otel tipi konaklama da tercih edebilirsiniz. Ancak bu seçeneklerin aile yanı konaklamaya göre daha pahalı olabileceğini ve yemekler için ekstra harcama yapmanız gerekebileceğini hatırlatmak isteriz Okulların bazıları, kendi bünyelerinde öğrenci yurtlarına da sahiptir. Yurt konaklaması özellikle arkadaşlık paylaşımları açısından idealdir. Birçok öğrenci yurdu, konforlu odalarının yanısıra, çalışma ve dinlenme odaları, telefon, televizyon, kütüphane, bilgisayar odaları ve spor salonlarına da sahiptir. Öğrenci yurtlarında genellikle yemek verilmez ancak bazı yurtların öğrenci kullanımına açık tam teçhizatlı mutfakları bulunur.

Kiralık Daire

Uzun süre yurtdışında eğitim görecek öğrencilerin tercih edebileceği bir konaklama seçeneğidir. Aynı dairenin birkaç kişi tarafından paylaşılması konaklama maliyetlerini düşürebilir. Daireler mobilyalı ve tüm elektrikli ev aletlerine sahiptir.

Otel

Özellikle kısa süreli eğitim programlarına katılan öğrencilerin tercih edebileceği, konforlu ancak en yüksek maliyetli konaklama seçeneğidir.

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı istekleriniz doğrultusunda sizi en iyi şekilde yönlendirip sizlere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Dila Z.
Dila Z. Yurtdışında Dil Okulu
Dersleri çok seviyorum çünkü dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle birlikte ders alıyorum...
Devamı
Dila D.
Dila D. Yurtdışında Dil Okulu
CampusEdu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yardımları ile şuan Amerika’da Georgia State University IEP (Intensive English Program) öğrencisiyim.
Devamı
 
#
Tamam