CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada Dil Okulları

Sosyoekonomik yönden en gelişmiş ülkelerin başında Kanada gelmektedir. Bu durumda ülke içinde refah seviyesinin,ekonomisinin,toplum güvenliğin,eğitim seviyesinin yüksek olduğu anlamına gelmektedir. Birleşmiş Milletlerin yapmış olduğu ve yaklaşık 200 kritere baktığı bir araştırmada Kanada dünyada yaşanabilecek en iyi seçilmiştir. Bu yüzden yurtdışında dil eğitimi almak istiyorsanız Kanada’yı tercih edebilirsiniz.

Kanada’da Bulunan İngilizce Kursları

*Genel İngilizce :  Günde 4 saatten haftada 20 ders saati olarak uygulanır. Kurslar pazartesiden cumaya kadardır. Bu programın amacı dilbilgisi,konuşma,dinleme ve yazma becerilerini geliştirmektir.

*Yoğun İngilizce: Günde 6 saatten haftada 30 ders saati olarak uygulanır.  Kurslar Pazartesiden cumaya kadardır. Bu programın amacı dilbilgisi,konuşma,dinleme ve yazma becerilerini geliştirmektir.

*Sınavlara Hazırlık İngilizcesi: Haftada 30 saat uygulanan bu kurs ,TOEFL, IELTS, FCE, TOEIC başta olmak üzere üniversiteler ve kurumlar tarafından istenen resmi sınavlara hazırlık kurslarıdır.
 
*İş İngilizcesi: En az orta derece üzeri ingilizce seviyesine sahip ve günlük iş hayatı ortamında sunum, yazışma, mülakat ve iletişim yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen kişilere yöneliktir.  İş İngilizcesi programları çoğu okulda haftada 28 derslik yoğun programın içerisinde 20 ders genel ingilizce ve 10 ders İş İngilizcesi şeklinde de alınabilir.

*Lise Geçiş Programı : Kanada da lise bitirmeyi hedefleyen öğrencilerin başvurduğu lise programları ileri seviyede ingilizce bilgisine sahip öğrencilere geçmiş not dökümleri incelendikten sonra direk kabul vermekle birlikte, ingilizce seviyesi yetersiz öğrencilere ise dil okulunun ardından başlayabilmeleri iÇin şartlı kabul vermektedir.

*Üniversite Geçiş Programı: Kanada da kolej, ya da üniversitelerinde  lisans ya da yüksek lisans programlarına katılmak isteyen öğrenciler dil kurslarının akademik programlarına katılarak üniversitelere rahat geçiş yapabilmektedirler. Bu programlara tüm sene boyunca başvuru yapılabilir. Çoğu dil okulunun Kanada Üniversiteleri ile direk anlaşması olduğundan öğrencilere bu okullarda akademik yardım verilmektedir.

*Diploma ve Sertifika Programları: Anada dil okulları, yüksek öğrenim programları ve yaz okullarının yanı sıra çeşitli diploma programları ile de birçok öğrenci çekmektedir. Sertifika ve diploma programları üniversite programlarına kıyasla çok daha ekonomik ve kısa sürelidir. Sertifika ve diploma programları 3 ay ile 24 ay arası sure alabilmektedir. İki yıl süren diploma programlarının ardından Kanada da tam zamanlı çalışma ve oturma izni alınabilmektedir. Diploma programlarının bir diğer avantajı ise kredilerini üniversitelerde saydırabilme hakkının olmasıdır.

*Yaz Kampları: Kanada Yaz Kampları 18 yaş altı öğrencilere dil kursu yanı sıra çeşitli gezi ve aktivite programları sunan ve sadece haziran – eylül ayları açılan programlardır.

*Kış Kampları: Kanada doğası ve doğa sporları ile öne çıktığı için dil okulları kış sezonunda Toronto ve Vancouver şehirlerinde özellikle Şubat ayı döneminde özel programlar açmaktadır. Genel olarak 14-17 yaş arasını hedefleyen bu özel kamplar tüm dünyadan gençlerin ilgisini çekmektedir.

Toronto Kanada Dil Okulları


KANADA'DA KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Yurt Konaklaması
 *Aile Yanı Konaklamaları: Kanadalı aileler yanında tek kişi ya da çift kişi konaklama imkanı sunulur. Anadili İngilizce olana Kanadalı ailelerin yanında,ders sonrasında da pratik yapma imkanı bulabilirsiniz.

 *Residence Konaklamalar: Aile yanında konaklamaya alternatif olarak sunulan bu opsiyonda sıkça tercih edilmektedir. Okula yürüme mesafesinde olabildiği gibi toplu taşıma imkanı da bulunmaktadır. Ortak alanlar genelde mutfak, lounge ve banyo olabileceği gibi özel banyolu odalarda mevcuttur.

 *Hosteller: Kısa dönemli ve ekonomik konaklama imkanı isteyen   öğrenciler için uygundur. Hostellerde özel odaların yanı sıra 4 – 8 kişi arası paylaşımlı oda opsiyonları sunar, ve paylaşımlı odalarda banyo da paylaşımlıdır.


Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Cihad S.
Cihad S. Yurtdışında Dil Okulu
Binaya adımımı attığım ilk andan itibaren burayı evim gibi hissettim. Tüm çalışanlar çok sıcakkanlı...
Devamı
Dila D.
Dila D. Yurtdışında Dil Okulu
CampusEdu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yardımları ile şuan Amerika’da Georgia State University IEP (Intensive English Program) öğrencisiyim.
Devamı
 
#
Tamam