CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

English Language Center Dil Okulu Bristol

1969’da kurulan English Language Centre Bristol deneyimli ve kendilerini öğrencilere yardım etmeye adamış yeterli çalışanları ile bir aile okuludur. English Language Centre Bristol Dil OKulu 18-30 yaş arasındaki yetişkinlere hitap eder. Kalabalık grupları, çocukları ya da kısmi zamanlı öğrencileri kabul etmiyoruz.

Akreditasyon/Yetkilendirme: British Council Sunulan Kurs Sayısı: 3
Toplam Sınıf Sayısı: 17Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 14
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %2Okulun Öğrenci Kapasitesi: 238
En Yakın Havaalanı: Bristol AirportHavaalanı Uzaklığı (km): 15,5

 

Okul Olanakları


•Bilardo masaları, içecek makinaları ve geniş ekran TV’nin bulunduğu ortak oda.
•17 adet sınıf
•Ücretsiz internet erişiminin bulunduğu 2 adet bilgisayar odası
•Ücretsiz kablosuz internet erişimi
•Çalışma salonları ve kütüphaneler


GENEL BİLGİLER: 1969 yılında kurulan ELC Bristol bir aile okuludur. Okul, Yoğun Genel İngilizce ve sınavlara hazırlık kursları sunar. Bristol canlı bir üniversite şehri ve Batı İngiltere’nin kültür merkezidir. Okul British Council tarafından onaylanmıştır. Okulun binaları Pembroke House ve Abon House birbirlerine sadece 7 dakika uzaklıktadır.

 
SOSYAL AKTİVİTELER


•Okul partileri
•Sinema, tiyatro gezileri
•Yüzme havuzu
•Şehir dışına yapılan geziler

OKULUN SUNDUĞU PROGRAMLAR


GENEL İNGİLİZCE


English Language Center Genel İngilizce kurslarında günde 2 ya da 3 farklı öğretmen dersinize girer. Sabahları ilk dersinize giren kişi sizin asıl öğretmeninizdir ve tüm kurs programınızı o koordine eder. Kursta her iki haftada bir Cuma sabahları genel tekrar testleri yapılır. Kursun ilk haftasında öğretmeniniz sizinle bir görüşme yapar ve sonrasında konaklamanız, kursunuz ve genel durumunuzla düzenli olarak ilgilenir. Her gün en az 45 dakikalık ev ödevleri verilir. Derste öğrendiklerinizi düzenli olarak tekrarladığınız için daha kalıcı olacaktır.Pazartesi – Perşembe günleri arası saat 3.45 ile 4.45 arasında Çalışma Merkezleri açıktır. Ders bitiminde buraya gelip aklınıza takılanlarla ilgili olarak görevli öğretmenden yardım isteyebilirsiniz. Ev ödevi kontrolü ya da düzenli sınavlarla öğretmenleriniz sizi düzenli olarak değerlendirir. Salı ve Perşembe günleri 3.45 – 4.45 arasında, okula 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan Boo Bar’da konuşma pratiği yapılır. Ücretsiz olan bu etkinlikte, okuldan bir öğretmeniniz ve diğer öğrencilerle sohbet etme fırsatı bulursunuz.

ELC_1CAMBRIDGE HAZIRLIK SINAVLARI (FCE-CAE-CPE)


ELC Bristol’ün Cambridge Sınav Hazırlığında uzun ve başarılı bir geçmişi vardır. Düzenli olarak bu kursu veren nadir okullardan biridir. Kurs başlangıcında öğrencilere Cambridge Sınav Kursu’nun kitabı verilir. Her sınıfta ortalama 12-13 öğrenci bulunur. Bu kursa öğrenciler 11-12 haftadan daha kısa sürelerde de katılabilirler.Sadece geçmiş sınavları uygulayarak pratik yapılmaz. Kursa başladığınızda sınav tekniğine aşina olmanız sağlanır ve Genel İngilizce dersleriyle okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine yoğunlaşılır. Bunu yaparken sınavı geçmeniz için gerekli olan seviyeye ulaşmanız sağlanır. Kurs boyunca sınav pratiği yapılır, sınava yaklaşan haftalarda yapılan sınavlar artar. Sınav, Bristol’deki sınav merkezinde yapılır.

 
IELTS


ELC IELTS kursları IELTS sınavına girmek isteyen ya da İngiltere veya diğer ülkelerde yüksek öğrenime devam etmek isteyen öğrenciler içindir. Kursa katılmak istediğinizde, hangi seviyede olduğunuzu anlamak için size bir seviye testi gönderilir. Bu teste göre gerçek seviyeniz belirlenir ve buna göre bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Kursa en az 4 hafta katılabilirsiniz. Katılımcıların seviyesi en az Üst Orta (Upper-Intermediate) olmalıdır. Haftada 20 ders yapılmaktadır.Kurs içeriği; gramer, üniversite seviyesinde makale yazmak için kelime, planlama, yazma teknikleri, okuma teknikleri, konuşma etkinlikleri, sınav pratikleri ve etkili zaman kullanımından oluşur. Çok sayıda öğrenci İngiltere’de bir üniversiteye girmeden önce ELC Bristol’e gelmektedir. Genellikle üniversiteye girmek için IELTS puanınızın 6.5, Foundation programlarına katılmak için ise IELTS puanınızın 5.5 olması gerekmektedir. Kursa katılırken gerçekçi beklentilerinizin olması gerekir. Böylece amacınıza ne kadar sürede ulaşacağınızı bilebilirsiniz. Her bir seviyeyi bitirmeniz genellikle 12 hafta civarında sürmektedir. Öğrenciler sınava genellikle IH merkezinde girmektedirler. Bu sınav merkezi ELC’ye çok yakında bulunmaktadır.

 
ELC_2BULATS HAZIRLIK KURSU (İŞ İNGİLİZCESİ SINAVI)


ELC Bristol öğrencinin seviyesi ne olursa olsun BULATS sınavına hazırlık kursu sunmaktadır. BULATS çok geniş bir çevrede kabul görmüş, özellikle şirketler tarafından hızlı, güvenilir ve etkili bir değerlendirme yöntemi olduğu için sıklıkla tercih edilen online bir sınavdır.Bilgisayar tabanlı olan sınav, iş yaşamında gerekli olan iletişim becerilerini değerlendirir. ELC Bristol BULATS Hazırlık Kursuna katılabilmek için en az Üst Orta (Upper-Intermediate) seviyede olmak gerekmektedir.

 
BİRLEŞTİRİLMİŞ KURSLAR


Birleştirilmiş kurslar katıldığınız herhangi bir grup kursu ile birebir dersleri bir araya getirdiğiniz kurs seçeneğidir. Normalde gruplarla birlikte aldığınız kurslarda 21 saat derse girersiniz. Birleştirilmiş kurs ile buna ek olarak haftada 6 saat de özel ders alırsınız. Bu özel dersler genellikle okuldan sona saat 15:45’ten 17:15’e kadar yapılmaktadır. (Pazartesi - Perşembe) Birleştirilmiş kurslar Temmuz ve Ağustos aylarında mevcut değildir.


YAZ KURSLARIELC_3


ELC Bristol yaz kursları 17 yaş üstü gençler içindir. Kursta ortalama öğrenci yaşı 22’dir. Çocuklar ve gruplar bu kursa alınmamaktadır. Kurs dâhilinde 28 ders (21 saat) alırsınız ve çeşitli sosyal etkinliklere katılırsınız. Kursa farklı ülkelerden çok sayıda öğrenci katılmaktadır. Yaz kursunda Coulson Centre ve çok güzel olanakları bulunan Clifton College binası kullanılmaktadır. Öğrenciler IELTS ya da Cambridge Sınavları için yaz kursuna katılabilirler. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, öğrenci evi ve öğrenci yurdu bulunmaktadır.

 

KONAKLAMA HAKKINDA


Aile Yanında Konaklama


•Tüm evler okula yürüme mesafesindedir.
•Kendinize ait bir odaya sahip olursunuz.

ELC_4Öğrenci Evleri ve Daireler (Self-Catering)


•Okula en fazla 20 dakikalık yürüme mesafesindedir.
•Yıl boyunca mevcuttur. (En az 18 yaşında olmak gerekir.)
•Wellington Park ve Granby Hill en önemli 2 evdir.
•Ortalama 50 adet yatak odası 15ten fazla farklı öğrenci evi ve dairesi bulunmaktadır.
•Öğrenci evlerinden bazılarında daha fazla öğrenci kalır (maksimum 9). Burası daha sosyal ve komünal bir ortamdır.
•Diğer self-catering seçeneklerinde sadece 2 veya 3 kişi kalır.
•Bazı evlerde özel duşlar vardır ya da her odanın banyosu içindedir.
•Bazı evlerde her odada internet ve TV vardır.
•Bazı evlerin oturma odaları da vardır.
•Fiyatlar, evlerin sunduğu olanaklara göre değişmektedir.


GOLDNEY HALL ÖĞRENCİ YURDU


•Okula 10-15 dakika uzaklıktadır.
•9 adet daire vardır. Her bir dairede 8 adet tek kişilik oda, donanımlı bir mutfak, TV, 2 duş odası, 1 banyo, 2 tuvalet vardır.
•Her bir odanın tek kişilik yatağı, lavabosu, masa, sandalye, giysi dolabı ve telefonu bulunmaktadır.
•Çamaşırhane, çalışma odası, müzik odası, ücretsiz internete girebileceğiniz bilgisayar odası ve tenis kortları bulunan güzel bir bahçesi vardır.
•Odanızda kendi bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.


Şartlar;
•En az 18 yaşında olmak
•Gece saat 11den sonra ses yapmamak
•Yaşadığınız alanı temiz tutmak
•Gece 11den sonra ziyaretçi kabul edilmez.
•Çarşaflar verilir fakat havlularınızı getirmeniz gerekir.
•Kursunuz bittikten sonra Cumartesi sabah 10.00da odayı boşaltmanız gerekir.

 
Kurs başlamadan önce geldiyseniz veya kalacak yere ihtiyacınız varsa
• Avon Gorge Hotel – Okula 10 dakika uzaklıkta
• Hotel Ibis Bristol Centre – Okula 25 dakika uzaklıkta, uygun fiyat
• Washington Hotel – Okula 5 dakika uzaklıkta 2 yıldızlı otel.
• Fullers B&B – 10 dakika uzaklıkta B&B
• Downs Edge - Superior B&B, Okula 30 dakika uzaklıkta
• YHA – Okula 25 dakika uzaklıkta

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

ANLAŞMALI OKULLARIMIZ
Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Onur K.
Onur K. Yurtdışında Dil Okulu
Kings College hayatımın deneyimi oldu. Yeni insanlarla tanışmak, aynı dili konuşmak harika...
Devamı
Dila Z.
Dila Z. Yurtdışında Dil Okulu
Dersleri çok seviyorum çünkü dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle birlikte ders alıyorum...
Devamı
 
#
Tamam