CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Shane Global Dil Okulu Hastings

Shane Global Hasting Dil Okulu küçük bir yerde dil eğitimi almak isteyen katılımcılar için oldukça uygun bir seçimdir. Hastings doğa harikası bir yerdir ve Londra, Brighton gibi şehirlere oldukça yakındır. Shane Global Hasting Dil Okulu olanakları ve kaliteli eğitim dil öğrenim sürecinizi oldukça başarılı kılacak ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ve Shane Global Hasting Dil Okulu muhteşem konumu eğlenceli anılar kazandıracaktır.

Akreditasyon/Yetkilendirme: British Council, English UKSunulan Kurs Sayısı: 4
Toplam Sınıf Sayısı: 10Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 14
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %2Okulun Öğrenci Kapasitesi: 230
En Yakın Havaalanı: Gatwick AirportHavaalanı Uzaklığı (km): 95,7

 

GENEL BİLGİLER:Shane Global Hastings büyük şehirlerin kalabalığından uzakta, daha küçük bir yerde dil eğitimi almak isteyen katılımcılar için oldukça uygun bir seçimdir. Okul sevimli ve tarihi evlerin bulunduğu deniz kenarında yer alır. Hastings küçük bir yer olması nedeniyle, özellikle Londra ile kıyaslandığında oldukça ekonomik bir yerdir. Shane Global Hastings okul binası Viktorya dönemi evleri tarzında inşa edilmiş büyük ve etkileyici bir binadır. Warrior Meydanı’ndaki bahçeleri gören çok güzel bir terası vardır. Pek çok sınıf sahile bakar. Çalışma odasında öğrencilerin kullanımına açık ve ücretsiz internet bağlantısı olan bilgisayarlar bulunmaktadır. Öğrenciler bilgisayarları dillerini geliştirmek için pratik amaçlı kullanabilecekleri gibi, aile ve arkadaşlarıyla görüşmek için de kullanabilirler. Öğrenciler dinlenme odasını ders aralarında kullanabilirler. Bu odada bilardo masası da bulunmaktadır ve öğrencilerin birbirleriyle tanışmaları ve kültür alışverişinde bulunmalarında kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca öğrenciler bu dinlenme odasında film, video seyredebilir ya da müzik dinleyebilirler. Okulun sosyal aktivite programı ise oldukça çeşitlidir.

SOSYAL AKTİVİTELER
-Pub gecesi,
-East Hill yürüyüşü,
-Spor aktiviteleri,
-Film geceleri,
-Okul partileri,
-Oxford, Eton, Windsor turu,
-Cambridge, Greenwich turu,
-Leeds Kaleri, Canterbury turu,
-Bath, Stonehenge turu

OKUL HAKKINDA YORUMLAR

CampusEdu Yorumu: Bütün kurs ve okul seçimlerinde öğrencilerimize belirttiğimiz gibi, en önemli olan şey kendinize uygun bir okul ve sonrasında kurs seçeneğine karar verebilmenizdir. Küçük ama tarihi güzelliklerle dolu bir şehirde, arkadaş canlısı bir ortamda eğitim görmek isteyen katılımcılarımız için Shane Global Hastings okulu oldukça uygun bir tercih. Okulda sunulan program sayısı çok fazla değil, ancak amacınız genel olarak İngilizce eğitimi almak ise, kendinize uygun bir seçenek bulmanız mümkün. Shane Global Hastings’in en güzel özelliği aktivite programının oldukça yoğun ve eğlenceli olması. Hastings’in güzelliklerini görebilir ve hatta diğer şehirlere düzenlenen turlara katılabilirsiniz. Bu sayede eğlenceli vakit geçirirken, dil öğrenebilirsiniz. Konaklama seçeneklerinin ne kadar güzel olduğunu görebilmek için de, konaklama fotoğraflarını incelemenizi öneririz. 

OKULUN SUNDUĞU PROGRAMLAR

•Genel İngilizce (20 s/hft)
•Yarı Yoğun İngilizce (25 s/hft)
•Yoğun İngilizce (30 s/hft)
•IELTS Sınav Hazırlık Kursu (5,10,15 s/hft)
•Yöneticiler İçin İngilizce (30 s/hft)
•Birebir İngilizce

OKULUN SUNDUĞU PROGRAMLAR HAKKINDA BİLGİ

Genel İngilizce (20s/hft)

Shane Global’ın sunduğu Genel İngilizce kursunun haftalık ders sayısı 20’dir. 20 saatin 15 saatinde genel İngilizce eğitimi üzerinde durulurken, kalan 5 saatte isteğinize yönelik bir çalışma alanı belirleyebilirsiniz. Bu çalışma alanları iletişim becerileri, IELTS hazırlığı ya da diğer sınavlara yönelik pratik yapmaya yönelik olabilir. Kursa katılmak için başlangıç üzeri seviyede İngilizce biliyor ve bunu belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer başlangıç üzeri seviyedeyseniz ancak kursa başladığınızda öğretmenleriniz tarafından yeterli bulunmazsanız, sınıf seviyesine gelene kadar özel ders almanız zorunludur. Sınıf mevcudu maksimum 12 kişidir. Bir ders saati 50 dakikadır. Dersler Pazartesi – Perşembe günleri arasında yapılır. Cuma günleri serbest gündür ve sosyal aktivitelere ayrılır.

Yarı Yoğun İngilizce (25 s/hft)

Yarı Yoğun İngilizce kursunun haftalık ders saati 25’tir. Bu 25 dersin 15 dersinde genel İngilizce eğitimi üzerinde durulur. Kalan dersler içinse iki seçeneğiniz vardır. 15+5+5 seçeneğine karar verirseniz iletişim becerileri, IELTS hazırlığı ya da diğer sınavlara yönelik hazırlık derslerini seçebilirsiniz. Bir diğer seçenek olan 15+10 seçeneğinde ise, IELTS, İş İngilizcesi, gramer ve dil becerileri derslerini alabilirsiniz. Kursa katılmak için başlangıç üzeri seviyede İngilizce biliyor ve bunu belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer başlangıç üzeri seviyedeyseniz ancak kursa başladığınızda öğretmenleriniz tarafından yeterli bulunmazsanız, sınıf seviyesine gelene kadar özel ders almanız zorunludur. Sınıf mevcudu maksimum 12 kişidir. Bir ders saati 50 dakikadır. Dersler Pazartesi – Perşembe günleri arasında yapılır. Cuma günleri serbest gündür ve sosyal aktivitelere ayrılır.

Yoğun İngilizce (30 s/hft)

Yoğun İngilizce kursunun haftalık ders saati 30’dur. Bu 30 dersin 15 dersinde genel İngilizce eğitimi üzerinde durulur. Kalan ders saatlerinde ise, iletişim becerileri, IELTS hazırlığı, İş İngilizcesi, gramer ve dil becerileri derslerini alabilirsiniz. Kursa katılmak için başlangıç üzeri seviyede İngilizce biliyor ve bunu belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer başlangıç üzeri seviyedeyseniz ancak kursa başladığınızda öğretmenleriniz tarafından yeterli bulunmazsanız, sınıf seviyesine gelene kadar özel ders almanız zorunludur. Sınıf mevcudu maksimum 12 kişidir. Bir ders saati 50 dakikadır. Dersler Pazartesi – Perşembe günleri arasında yapılır. Cuma günleri serbest gündür ve sosyal aktivitelere ayrılır.

IELTS Sınav Hazırlık Kursu (5-10-15 s/hft)

Shane Global’ın düzenlediği IELTS Hazırlık Kursu, Genel, Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce kurslarının bir parçası olarak verilir. Buna göre katılımcılar haftada 15 saat İngilizce dersi alırlar. Kurslarının saat yoğunluğuna göre ise 5, 10 ya da 15 saat IELTS hazırlığı alırlar. Kurs, katılımcıları IELTS sınavına hazırlar ve en önemli özelliği öğrencilerin düzenli deneme sınavlarıyla desteklenmesidir. Kursa katılabilmek için minimum yaş sınırı 17’dir. Sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 12’dir. Bir ders saati 50 dakikadır. Minimum kurs süresi 1 haftadır. Ancak başlangıç üzeri seviyede bulunan katılımcıların en az 12 hafta kurs alması önerilmektedir. Dersler genelde Pazartesi – Perşembe günleri arasında sabahtan öğlene kadar yapılır. Cuma günleri serbest gündür ve sosyal aktivitelere ayrılır.

Yöneticiler İçin İngilizce (30 s/hft)

Shane Global’ın düzenlediği Yöneticiler İçin İngilizce kursu, zamanı kısıtlı olan ancak kısa sürede en etkili şekilde İngilizce öğrenmek isteyen yöneticiler için son derece uygun bir kurstur. Dersler birebir ders şeklinde alanında uzman öğretmenler tarafından verilir. Kurs süresince en az 3 farklı öğretmen ders verir. Bu da katılımcıların öğrenim sürecine farklılıklar katmaya yardımcı olur. Günlük ders sayısı 6’dır. Sabah bölümündeki derslerden sonra, öğle yemeğine öğretmeninizle birlikte katılırsınız. Yemek sonrasında dersler devam eder. Haftada iki kez öğretmeninizle akşam yemeğiniz vardır. Kursa istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Minimum kurs süresi bir hafta olup, bu süre katılımcının ihtiyaçlarına göre uzatılır. Dersler 50 dakikadır. Kursa katılabilmek için minimum yaş sınırı 18’dir. Kursa başlamadan önce Shane Global’ın size vereceği İngilizce analizini tamamlamanız gerekir. Seviyenize öğretmenler tarafından karar verildikten sonra, kursun içeriği düzenlenir.

Bire Bir İngilizce

Bire Bir dersler tamamen öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlenir. Dersler ayrıca grup dersleri ile de birleştirilebilir. Yani Genel İngilizce kursuna ek olarak, birebir derslere katılabilirsiniz. Özellikle İş İngilizcesi alanındaki katılımcılar için oldukça uygun bir kurs seçeneğidir. Kurs süresini ve başlama tarihini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ders saatleri 50 dakikadır. Bütün dil seviyelerinden katılımcılar için uygundur. Kursa katılabilmek için minimum yaş sınırı 17’dir.

KONAKLAMA HAKKINDA

AİLE YANINDA KONAKLAMA

Aile yanında konaklama öğrencilerin isteklerine yönelik ayarlanır. Ailelerin evleri, okul binasına ortalama 20 dakikalık uzaklıktadır. Öğrenciler yemek seçeneklerinden yarım pansiyon (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği), sadece sabah kahvaltısı seçeneklerini tercih edebileceği gibi; yemek seçeneğini almayabilirler de. Ailelerin pek çoğunun evinde kablosuz internet erişimi mevcuttur. Ancak yine de konaklayacağınız yerde internet olması çok önemliyse, kayıt sırasında bunu mutlaka belirtmeniz istenmektedir.

ÖĞRENCİ EVLERİ

•Konaklama adresi öğrenciler tercihlerini yaptıktan sonra belli olacaktır. Ancak genel olarak Hastings’deki öğrenci evleri okula 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
•Tek kişilik ve paylaşımlı oda seçenekleri mevcuttur.
•Kendi yemeklerinizi kendiniz pişirirsiniz. Bunun için evlerde tam donanımlı mutfaklar bulunur.
•Bazı banyolar ortak paylaşıma açıktır. Bazı odaların ise özel banyosu vardır. Kayıt sırasında seçiminizi belirtebilirsiniz.
•Nevresim takımları öğrenci evleri tarafından karşılanmaktadır.
•Öğrenci evlerinde haftalık olarak ortak alan temizliği yapılmaktadır. Ancak öğrenciler kendi odalarının ve varsa özel banyolarının temizliğini yapmakla yükümlüdürler.

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Onur K.
Onur K. Yurtdışında Dil Okulu
Kings College hayatımın deneyimi oldu. Yeni insanlarla tanışmak, aynı dili konuşmak harika...
Devamı
Safa O.
Safa O. Yurtdışında Dil Okulu
Muhteşem bir deneyimdi, İngilizceyi gerçekten öğrendim. Üstelik diğer kültürleri tanımam için...
Devamı
 
#
Tamam