CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

IH Dil Okulu Newcastle

 IH dil okulu İngiltere’nin en canlı şehirlerinden olan Newcastle’da bulunmaktadır. Şehir sosyal hayat açısından hareketli olduğu gibi doğal ve kültürel güzellikler açısından da zengindir. IH dil okulunda her yıl pek çok gezi ve sosyal ektivite düzenlenmektedir.

Akreditasyon/Yetkilendirme:EQUALS, British Council, IHWO, Accreditation UK, ISO 9001:2008, UKBA HighlySunulan Kurs Sayısı: 5
Toplam Sınıf Sayısı: 17Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 14
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %4Okulun Öğrenci Kapasitesi: 310
En Yakın Havaalanı: Newcastle AirportHavaalanı Uzaklığı (km): 10,4

IH NEW CASTLE DİL OKULU HAKKINDA GENEL BİLGİ:

17 sınıftan oluşan IH dil okulu, aynı zamanda 25 bilgisayarlık bir Bireysel Çalışma Odası’na sahiptir. IH dil okulu içerisinde öğrenciler için pek çok kafe ve restoran bulunmaktadır. IH Dil Okuluna yakın bölgelerde öğrencilerin barınması için Charlotte House öğrenci evleri vardır. Newcastle’da 200’ü aşkın aile yanı konaklama imkanı da mevcuttur. Güler yüzlü ve tecrübeli bir öğretmen kadrosuna sahip olan okul genel İngilizce, akademik İngilizce, iş İngilizcesi, Cambridge sınavları programları, bireysel çalışma programları, English plus stajı ve modern diller olmak üzere 7 adet başlangıç düzeyinden ileri seviyeye kadar İngilizce programı ve CELTA, DELTA, öğretmenlik metodoloji kursları ve online öğretmen kursları olmak üzere öğretmenler için 4 adet programdan oluşmaktadır.

 
IH NEWCASTLE DİL OKULUNDA SOSYAL ETKİNLİKLER: Okul futbol, pub gecesi, oyun gecesi, ev yemeği partisi gibi pek çok sosyal etkinliğin yanısıra kültür gezilerinden oluşan bir sosyal etkinlik programına sahiptir. Northumbria, Hadrian’s Wall, Holy Island, Alnwick Kalesi, Dustanburgh Kalesi, Warkworth Kalesi, Durham Kalesi ve Katedrali, Bamburgh Kalesi, the Angel of North, Cragside gibi yerlere kültür gezileri düzenlenmektedir.


IH NEWCASTLE DİL OKULU HAKKINDA YORUMLAR


Newcastle’da çok güzel zaman geçirdim ve hayata dair çok şey öğrendim. International House’da 6 haftalık bir programa katıldım, daha sonra bir ajansta grafik dizaynı alanında 10 hafta staj yaptım. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle birlikte İngilizce öğrenmek inanınlmazdı. Okul tarafından sunulan sosyal program muhteşemdi, İngilizce ve İngiliz kültürü hakkında çok şey öğrendik.Bahar Aktuna

IH NEW CASTLE DİL OKULU Genel İngilizce


Kurs, grammar, vocabulary, listening, reading, speaking, writing ve pronunciation içermektedir. IH Newcastle, konuşma ve iletişime dayalı metodu kullanmaktadır, bu şekilde öğrencilerin İngilizce iletişim becerilerinin gelişmesi amaçlanmaktadır. Öğrenciler haftada 10 ya da 20 saatlik genel İngilizce programlarından istediklerini seçebilirler ya da 10 saatlik kursun yanında Bireysel Çalışma Programı, Akademik İngilizce, İş İngilzcesi, Cambridge Sınavları Kursları ve English Plus stajı programlarından herhangi birine katılabilirler. Akademik personel, öğrencilere ilk gün yazılı veya sözlü bir test uygulayarak kendilerine uygun seviyeye yerleştirirler. Kurs süresince testler ve ödevler yoluyla tek tek tüm öğrencilerin gelişimlerini takip ederler. Her öğrenci,öğretmenlerinden bir haftalık ders planı, düzenli olarak özel ders ve bir adet çalışma paketi ile bir adet kelime kitabından oluşan ders materyallerini alırlar.


IH NEW CASTLE DİL OKULU Akademik İngilizce


Standart- haftada 15 saat EAP/IELTS


•Haftada 10 saat Akademik İngilizce Hazırlık sınıfları ve
•Haftada 5 saat Bireysel Akademik İngilizce Programı


Yoğunlaştırılmış- haftada 25 saat EAP/IELTS ve Genel İngilizce


•Haftada 10 saat Akademik İngilizce Hazırlık sınıfları
•Haftada 5 saat Bireysel Akademik İngilizce Programı ve
•Haftada 10 saat Genel İngilizce


Ders hocaları IELTS için özel eğitim almış öğretmenlerdir ve kurs süresince IELTS’in tüm içeriği öğrencilere aktarılır. Bireysel programlar öğrencilerin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanmaktadır. Bu program IELTS sınavına girecek olan ya da İngiltere’deki bir üniversitede öğrenim görmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

IH NEW CASTLE DİL OKULU İş İngilizcesi


1.Haftada 25 saat
•Haftada 10 saat İş İngilizcesi + 5 saat Bireysel Çalışma Programı + 10 saat Genel İngilizce

 
2.Haftada 15 saat
•Haftada 10 saat İş İngilizcesi + 5 saat Bireysel Çalışma Programı


Dersler genel olarak toplantılar, sunumlar, telefon konuşmaları, görüşmeler, pazarlama ve finans konularından oluşmaktadır.İş İngilizcesi kursuna kabul edilmek için öğrencinin CEFR’de B2 seviyesinde olması gerekmektedir.

 
IH NEW CASTLE DİL OKULU Cambridge Sınavları Kursları


Seçenek 1- Standart Cambridge Hazırlık Dersleri- Haftada 15 saat
•Haftada 10 saat sınıf ortamında ders ve
•5 saat Bireysel Sınav Programı


Seçenek 2- Yoğunlaştırılmış Cambridge Hazırlık Dersleri- Haftada 25 saat
•Haftada 10 saat sınıf ortamında ders
•5 saat Bireysel Sınav Programı
•10 saat genel İnglizce


Sınav dersleri aşağıdakiler içindir:
•First Certificate in English (FCE)
•Cambridge Advanced Certificate (CAE)
•Certificate in Proficiency of English (CPE)


IH NEW CASTLE DİL OKULU Bireysel Çalışma Programı

 
Belli bir amaç için İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere yönelik, alanında uzaman öğretmenler tarafından verilen, öğrencinin bireysel eksik ve ihtiyaçlarına göre yönlendirilen bire bir derslerden oluşmaktadır. Öğrencilerin hem yazılı hem de online kaynakları kullanabilmeleri için gerekli materyal ve kaynaklar okul tarafından sağlanmaktadır. Genel İngilizce, İş İngilizcesi ya da Akademik İngilizce ile birlikte alınabilir.


IH NEW CASTLE DİL OKULUEnglish Plus Stajı


Stajlar, işletme, halkla ilişkiler, mühendislik, müzeler, satış, yönetim, bilgi teknolojileri, web geliştirme, finans, pazarlama, grafik dizayn, turizm, ithalat/ihracat, perakende satış, organizasyon düzenleme, müzik yapımcılığı, hizmet sektörü ve çeviri alanlarında yapılabilir. Belli bir iş alanında deneyim kazanmak isteyen öğrenciler için uygun bir programdır. Kurs süresi 8 hafta İş İngilizcesi, ardından 4-8 hafta staj dönemini kapsamaktadır. Öğrenciler staj boyunca her hafta bir adet rapor ve son hafta bir sonlandırma raporu (3-5 sayfalık) teslim edeceklerdir. 18 yaşın üzerinde olan, IELTS’den en az 5.5 almış olan, lise mezunu, iş yerinde öğrenme konusunda motive olmuş öğrenciler bu programa başvurabilirler.


IH NEW CASTLE DİL OKULU Modern Diller


İspanyolca, Rusça, Çince ve Arapçadan oluşan program pazartesiden perşembeye her akşam 6-8 arasıdır. Kurs park yeri, toplu ulaşım ve öğrenciler için kafe gibi imkanlara sahiptir. Her dil, o dili anadili olarak konuşan öğretmenler tarafından öğretilmektedir. Dersler %100 hedef dilde verilmektedir. Her grupta en fazla 12 kişi bulunmaktadır.


IH NEW CASTLE DİL OKULU Öğretmenler için Kurslar


IH NEW CASTLE DİL OKULU CELTA


Bu kurs, daha önceden çok az İngilizce öğretimi deneyimi olan ya da hiç olmayan öğretmenlere yönelik bir başlangıç programıdır. Aynı zamanda, öğretmenlik deneyimi olan fakat öğretmenlik eğitimi az olan ya da hiç olmayan öğretmenler için de uygundur. Tüm dünyada geçerliliği olan ve kabul görmüş bir eğitimdir. Kurs öğrencileri genellikle 20 yaşında ve kendi ülkesinde yüksek öğrenime girebilecek düzeyde eğitim almış kişilerden oluşmaktadır. Öğrencilerin CELTA programını tamamlayabilmesi için, 4 haftalık program süresince en az 120 saat derse katılmış olmaları gerekmektedir.Kursa gelen öğrencilerin barınması için, Charlotte House’da okula 2dakika yürüme mesafesinde daireler bulunmaktadır. Bu dairelerde kalan öğrenciler yemek ihtiyaçlarını kendileri karşılamaktadırlar.


IH NEW CASTLE DİL OKULU DELTA

Bu program, daha önceden farklı milletlerden insanlara İngilizce eğitimi vermiş olan ve bu alandaki kariyerini geliştirmek isteyen öğrenciler içindir. Bu eğitim, öğrencilerin yetişkinlere İngilizce öğretimekle ilgili prensipler ve ilkeler hakkında daha derin bir anayışa sahip olmalarını amaçlamaktadır. Program hem teorik hem de pratik derslerden oluşmaktadır. Bir öğrenci bu program için ortalama 300 saatini vermektedir. Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde en az 2 yıl yetişkinlere İngilizce öğretimi konusunda tecrübeye sahip olan, farklı durumlarda ve farklı seviyelerde öğrencilere İngilizce öğretimi konusunda deneyim sahibi olan, mezun ya da çalışmaya başlamış olan, farklı seviyelerde öğrencilere eğitim verebilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip olan adaylar bu programa başvurabilirler.Bu program süresince, IH öğrencilere barınma konusunda rehberlik etmektedir.


IH NEW CASTLE DİL OKULU Metodology Dersleri

 
5 veya daha fazla kişiden oluşan gruplarla sürdürülen program bir yıl içerisinde 2,3 ya da 4 haftalık bir süreci kapsamaktadır. Her sabah 2 saat dilsel farkındalık dersleri, her öğlen 2 saat metodoloji seminer ve workshop, her gün 1 saat Bireysel Çalışma Programı, CLIL ve İngilizce öğretim tekniklerini kapsamaktadır. Bire bir kurslar ise, her hafta 10 saat İngilizce dersi, 3 saat döngüsel girdi farkındalığı eğitimi, 2 saat gözlem, 5 saat Bireysel Çalışma Programı, 5 saatlik proje ve ödev çalışmasından oluşmaktadır.

 
IH NEW CASTLE DİL OKULU Online Dersler


Evde veya işte uzaktan eğitim imkanı sunan programdır. Teori ve pratik kısımlarından oluşmaktadır. Gözlemleyeceği öğretmeni, stajyer kendisi bulacaktır. Öğretmenlik deneyimi olmayan ya da çok az olan ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen, geniş çaplı kabul görmüş bir programda eğitim almak isteyen ya da dil becerilerini geliştirmek isteyen deneyimli dil eğitmenleri için hazırlanmış bir programdır. Program boyunca IH’nin deneyimli eğitmenleri programdan en yüksek verimi alabilmeniz için sizinle ilgileneceklerdir. En az 18-20 yaşında olan, akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilen, programı başarılı bir şekilde sonlandırabilmek için gerekli olan İngilizce alt yapıya sahip, yeterli düzeyde bilgi teknolojileri bilgisi olan, sitedeki materyallere ulaşabilmek için kaydedici kameraya sahip olan kişiler bu programa başvurabilirler.

IH NEWCASTLE DİL KONAKLAMA


Charlotte House Daireleri


Yemekler öğrencinin kendisine aittir. Her dairede 3,5 ya da 6 adet özel yatak odası mevcuttur. Yurtdışından gelen diğer öğrencilerle paylaşabileceğiniz sıcak bir yaşam ortamıdır. Binada kablosuz internet mevcuttur. Banyo, tuvaletler, mutfak ve yemek/oturma odası paylaşımlıdır. Çamaşırhane, TV odası ve bir adet kafe bulunmaktadır. ID kartlı geçiş sistemi ve 24 saat güvenlik bulunmaktadır. Şehir merkezinde okula 3 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bütün elektrik ve su masrafları aylık ücrete dahildir.


Quay Point Öğrenci evleri


Metro istasyonuna ve şehir merkezine yakındır. Çamaşırhanesi vardır. 610 oda kapasitesi mevcuttur. Odalarda, banyo, tuvalet, lavabo, yatak dolap, komidin, çalışma masası, yüksek hızda internet bağlantısı, TV vardır. Bunların yanı sıra, mobilyalı mutfak ve oturma odası da mevcuttur.


Victoria Hall Öğrenci evleri

Tek kişilik suit oda olanakları vardır. Odalar full mobilyalı, mutfak paylaşımlıdır.

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Yılmaz Ü.
Yılmaz Ü. Yurtdışında Dil Okulu
Kings education bournemouth beklediğimden de iyi bir okul çıktı. Öğrencileriyle çok ilgililer....
Devamı
Dila Z.
Dila Z. Yurtdışında Dil Okulu
Dersleri çok seviyorum çünkü dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle birlikte ders alıyorum...
Devamı
 
#
Tamam