CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Embassy English Dil Okulu Cambridge

Cambridge, İngiltere’deki en ünlü şehirlerden biridir. Tarihi ve mimari açıdan görkemli okulları, yüzyıllardır süregelen akademik mükemmelliğin göstergesidir. Embassy Cambridge şubesinde eğitim görmeyi seçerek, siz de bu mükemmel eğitimin bir parçası olabilirsiniz. Yoğun öğrenci nüfusu sayesinde Cambridge, ziyaretçilerine alışverişten gece hayatına, müzeler ve kütüphanelerden konserlere kadar değişmekte olan geniş bir etkinlik yelpazesi sunar. Şehrin coğrafik özellikleri çok uygun olduğu için, ulaşımınızı bisikletle çok rahat sağlayabilirsiniz. Ayrıca Londra trenle sadece bir saat uzağınızda! Embassy English Cambridge Dİl Okulu tam size göre !

 Modernize edilmiş Edward döneminden kalan okul binamız, şehrin en güzel bölgelerinden birinde bulunmaktadır. Nehre çok yakın olup, şehir merkezine 20 dakikalık yürüyüş ya da çok kısa bir bisiklet yolculuğu mesafesindedir.

Akreditasyon/Yetkilendirme: British CouncilSunulan Kurs Sayısı: 7
Toplam Sınıf Sayısı: 11Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 15
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %6Okulun Öğrenci Kapasitesi: 340
En Yakın Havaalanı: Cambridge AirportHavaalanı Uzaklığı (km): 8,1

 

GENEL BİLGİLER: Londra’nın kuzey doğusunda bulunan ve 80 kilometrelik bir alana yayılan Cambridge, İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biri olup, özellikle okullarıyla ünlüdür. Cambridge Üniversitesi şehrin en önemli ve en iyi bilinen kurumlarından biridir. Cambridge şehri, Birleşik Krallık’ta Cambridge vilayetinin en eski İngiliz Üniversite kasabası ve idari merkezidir.

SOSYAL AKTİVİTELER: Embassy CES’de aktiviteler, şehri keşfetme ve uzun süreli dostluklar kurma üzerine kuruludur. Eğitim boyunca akşam programları ve hafta sonu gezileri düzenlenecektir. Bu aktivitelerin bir kısmı ücretsiz olup, bir kısım aktivitelere cüzi bir ücret karşılığında katılmak mümkündür. Akşam programları şu aktiviteleri içermektedir: Şiir - kitap kulübü, masa tenisi, badminton, yoga sınıfı, gitar dersleri, futbol kulübü. Hafta sonu gezilerinin düzenlendiği yerler ise şu şekildedir: Brighton ve Hove turistik merkezleri, Brighton Müzesi ve Sanat Galerisi, Cambridge, Canterbury, Hampton Court, Leeds Kalesi, Londra, Madame Tussauds, Oxford, Stratford Upon Avon, Bath Roma Banyoları, Windsor Kalesi.

 OKUL HAKKINDA YORUMLAR


Benim işim İngilizce öğretmek! Ancak İngilizce öğrenirken yapmanız gereken şeyler olacak. Kelime öğrenirken ciddi ve disiplinli olun. Tekrar edin, tekrar edin, tekrar edin. Sonra yeni kelimeler öğrenmeye devam edin. Eğer Embassy CES Cambridge’e geliyorsanız, Grantchester’a beş çayına ve Orchard’a dinlenmeye gidebilirsiniz. Ve buraya geldiğinizde dünyanın her yerinden yüzlerce öğrenci sizinle olacak. Cambridge gibi bir yerde doğmuş olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Yıllarca Fransa, Türkiye ve Lübnan’da yaşadım. Sanat tarihi, edebiyat, popüler kültür, coğrafya gibi alanlarla ilgiliyim. Tipik bir İngiliz olarak, bahçe işleriyle uğraşmayı çok seviyorum ancak yemek pişirmek de ilgi alanlarım arasındadır.

Tina Alexande / Embassy CES Cambridge Öğretmeni

 Disiplin ve sabır İngilizce öğrenmek için gerekli olan temel şeylerdir. Cambridge İngilizce öğrenmek için mükemmel bir şehir. Buraya geldiğinizde her türlü aktiviteyi denemenizi öneririm; sinemaya gitmek, okulları ve mükemmel bahçeleri görmek, balık ve patates kızartması yemek gibi. 18 yaşımdan küçük olduğum için, burada çok zorluk yaşayacağımı düşünmüştüm. Ancak geldiğimde melek gibi insanlarla karşılaştım. En iyi arkadaşlarımdan biri, geldiğimden beri her konuda yardımcı olan öğretmenim oldu, sınıf arkadaşlarım da çok iyiydiler. Herkesi çok özleyeceğim!

 Diana Isabel Triana Rodriguez / Kolombiya

OKULUN SUNDUĞU PROGRAMLAR:


•Embassy Smart Express
•İngilizce Sertifika Programı
•Uluslararası Okul Yılı
•Cambridge Sınav Kursu
•IELTS Sınav Kursu
•Bire Bir İngilizce

KONAKLAMA HAKKINDA


1- Yurt Tipi Konaklama:

 •TRIPOS COURT: Bağımsız bir şekilde yaşamak isteyen ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle birlikte kalmak isteyen öğrenciler seçebilirler. Cambridge’de bulunan yurdumuz, şehir merkezine yakın olup okula bisikletle 15-20 dakika uzaklıktadır.


B ve E Bloklar


-Yurdun tek kişilik, özel banyolu 51 odası bulunmaktadır.
-Öğrenciler odalarından, kişisel bilgisayarlarıyla internet imkanından faydalanabilirler.
-Yarım pansiyon konaklayan öğrenciler, kahvaltı ve akşam yemeklerini okul kafeteryasında yiyecekler.
-Yurt içinde jetonla çalışan çamaşır makineleri bulunmaktadır.

2- Aile Yanı Konaklama:


-İngilizce konuşulan bir evin parçası olmak istiyorsanız, bu konaklama türünü seçebilirsiniz. Aile yanında konaklarken kendinize ait bir odanız olur (eğer çift kişilik odada konaklamayı seçerseniz, odanızı başka bir öğrenciyle paylaşırsınız.) ve sabah kahvaltısı-akşam yemeklerinizi ev sahiplerinizle birlikte yersiniz.
-Konaklayacağınız evlerin büyük bir kısmı okula yürüme mesafesindedir ancak okula en uzak olan evler de toplu taşıma araçlarıyla 45 dakika uzaklıktadır.
-Çamaşırlarınız konaklayacağınız aile tarafından haftada iki kez yıkanır. Ancak daha fazla yıkama yapabilmek için yanında kaldığınız aileye en yakın çamaşırhanenin yerini sorabilirsiniz.

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Zeynep Y.
Zeynep Y. Yurtdışında Dil Okulu
Sadece 2 haftadır bu okuldayım ama hem okulda hem de yanında kaldığım aileden çok şey öğrendim...
Devamı
Yılmaz Ü.
Yılmaz Ü. Yurtdışında Dil Okulu
Kings education bournemouth beklediğimden de iyi bir okul çıktı. Öğrencileriyle çok ilgililer....
Devamı
 
#
Tamam