CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

CATS College Dil Okulu Cambridge

CATS College Cambridge Dil Okuluünlü St. John’s, Trinity ve King’s üniversiteleri gibi önemli eğitim merkezlerine yakındır. Dünyaca ünlü bir üniversite şehri olan Cambridge’de yer alması da CATS College Cambridge Dil Okuluna ekstra bir sosyal zenginlik katmaktadır.

Akreditasyon/Yetkilendirme: UK Border Agency, LTM, BAC, ISA, NCFESunulan Kurs Sayısı: 8
Toplam Sınıf Sayısı: 23Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 14
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %2Okulun Öğrenci Kapasitesi: 490
En Yakın Havaalanı: Cambridge AirportHavaalanı Uzaklığı (km): 5,9

 

OKUL HAKKINDA GENEL BİLGİ:Cambridge Eğitim Grubu garantisiyle, deneyimli ve alanında uzaman hocalardan oluşan kadrosuyla, öğrencileri birey olarak görüp istek ve ihtiyaçlarını gözeterek kaliteli eğitim vermekte olan bir kurumdur. Cambridge, Canterbury ve Londrada şubeleri bulunan okulun A Level, üniversiteye hazırlık, Cambridge Pre-U, Pre:Programme, Yüksek lisans öncesi hazırlık, Akademik İngilizce kursları mevcuttur. Ayrıca pek çok spor faaliyeti, gezi ve çeşitli organizasyonlar okul tarafından yürütülmektedir.

KURS DETAYLARI

A Level

A Level uluslararası tanınan ve üniversiteye girişte aranan bir şarttır. Bu programda, sınıflardaki öğrenci sayısının az olması sebebiyle öğretmenler öğrencilerle birebir ilgilenebilme fırsatı bulmaktadırlar. Kurs, 3-5 farklı konuda eğitim alabileceğiniz iki yıl süren bir programdır. Aynı zamanda hızlandırılmış kurs seçeneği de bulunmaktadır. 16 yaş ve üzerine yönelik bir kurstur. 11 yıllık eğitim geçmişi gerekmektedir. IELTS’den 6.0, TOEFL’dan 61 ve üstü alınması şartı vardır. 6 dönemlik kurs Cambridge ya da Canterbury’de alınabilmektedir. 3-5 dönemlik hızlandırılmış kurs ise sadece Cambridge’de mevcuttur. Haftada 25-30 saatlik dersler şeklindedir. Başvuru tarihleri Elyül ya da Ocak’tır.

Cambridge Pre-U

Cambridge Üniversitesi International Examinanitaion tarafından en iyi öğrencileri en iyi üniversitelere hazırlamak için geliştirilmiş bir Birleşik Krallık derecesidir. Bireysel ve bağımsız çalışmayı teşvik eden program, öğrencilerin 2 yılın sonunda bir dizi sınava girmesi ile son bulur. Öğrenciler, matematik, fizik, psikoloji, biyoloji, kimya gibi konulardan en az 3 tanesini seçerler. Ek olarak öğrenci bir bağımsız araştırma raporu ve ‘Evrensel Bakış Açıları’ portfoliosu hazırlamalıdır. 16 yaş ve üzeri kabul edilmektedir. İyi bir ortaokul veya lise derecesi ve iyi bir okul referansı gerekmektedir. IELTS’den 5.0 şartı vardır. Kurs süresi 5,6 dönem olup haftalık ders saati 25-30’dur.

Pre-Programme

A Level, uluslararası mezuniyet derecesi, Cambridge Pre-U ya da University Foundation Programme’de eğitim almaya hazırlanan öğrencilere yönelik bir programdır. Öğrenciler bilim, sanat, matematik ve dil gibi pek çok konuda ders alarak hangi konuda daha iyi olduklarını anlarlar. 1-3 dönemde 7-10 konu işlenir. Öğrencinin gelecek eğitimleri için rehberlik hizmetini de içerir. 15 yaş ve üzeri içindir. 9-10 yıllık iyi bir eğitim derecesi istenmektedir. Haftada 26-30 saat ders görülmektedir.

Mezuniyet Dercesi Diploması

2 yıllık program süresince 6 ders ve ek olarak 3 modül işlenir: Bilgi teorisi, Yaratıcılık Hareketi ve Hizmeti, Geliştirilmiş Makale yazımı. Öğrenciler final sınavlarının yanı sıra, dersteki çalışmalarına, CAS’a, geliştirilmiş makalelerine ve sunumlara göre değerlendirilirler. Dünyadaki en iyi üniversiteler tarafından tanınan bir programdır. 16 yaş ve üzeri içidir. İyi bir dereceyle sonlandırılmış 12 yıllık eğitim ve IELTS’den 5.5, TOEFL’dan 71 ve üzeri alma şartı vardır. 6 dönemlik program, haftada 33 saat şeklindedir.

University Foundation

17 yaş ve üzerindeki, üniversiteye girebilmek için hızlandırılmış bir program isteyen öğrencilere yönelik üniversiteye giriş garantili bir programdır. Programdan mezun olan öğrencilerin %50’si dünyanın en iyi 20 üniversitesinden teklif almışlardır. Bir yıl boyunca İngilizce ve Matematik dahil olmak üzere 3-4 ders işlenmektedir. İyi bir dereceyle sonlandırılmış 12 yıllık eğitim ve IELTS’den en az 4.5 (Canterbury, Londra) ya da 5.0 (Cambridge) alma şartı vardır. 3 dönemlik program haftada 25 saat şeklindedir.

Medics Programme

Üstün başarılı öğrenciler için, dünyada önde gelen üniversitelere öğrenci hazırlama amacı olan 2 yıllık bir programdır. Öğrenciler biyoloji, kimya ve fizik ya da matematik derslerini alırlar. 16 yaş ve üzeri içindir. IELTS’den 5.0, TOEFL’dan 61 ve üzeri alma şartı vardır.

Hızlandırılmış Medics Programme

Üstün başarılı öğrenciler için, dünyada önde gelen üniversitelere öğrenci hazırlama amacı olan 3 dönemlik bir programdır. 4 haftalık bir hazırlık sürecini de içermektedir. 17 yaş ve üzeri içindir. IELTS’den 5.5 alma şartı vardır.

Lise Programı

Bir yıl daha İngiltere’de eğitim görüp üniversite düzeyindeki programlar için kredi toplamak isteyen öğrencilere yönelik bir programdır. Öğrenciler çok çeşitli dersler arasından istediklerini seçme özgürlüğüne sahiptirler. Tam zamanlı yoğunlaştırılmış program şeklindedir. 16 yaş ve üzeri içindir. 11 yıllık iyi dereceyle sonlandırılmış bir eğitim geçmişi aranmaktadır. IELTS’den 4.0, TOEFL’dan 45 ve üzeri alma şartı vardır. 1,2 ya 3 dönemlik programın haftalık ders saati 25-30’dur.

Akademik İngilizce

Eğitimine İngiltere’de devam etmek isteyen öğrencilere yönelik, öğrencileri akademik çalışmaya hazırlayan bir İngilizce programıdır. Program öğrencilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır. 15 yaş ve üzeri içindir. IELTS’den 3.5, TOEFL’dan 38 ve üzeri alma şartı vardır. 4 dönemde 1’er hafta şeklinde olan programın haftalık ders saati 26-30 arasıdır.

Oxbridge Hazırlık Programı

İngiltere’nin en iyi okullarından Oxford ve Cambridge’de ve İngiltere’nin diğer iyi üniversitesinden birinde eğitim görmek isteyen 15-17 yaş arası uluslararası öğrencilere yönelik özel bir programdır. IELTS’den 5.0 ve üzeri alma şartı vardır. Sınıflarda ortalama 12-15 kişi bulunmaktadır. 3 haftalık programın ücreti barınma, ulaşım ve yemek dahil £3,300’dur.

Hukuk, Finans ve İşletme Alanında Kariyer Denemesi Programı

15-17 yaş arasında hukuk, finans veya işletme alanında okumak isteyen ve bu alanları daha yakından tanımak isteyen öğrencilere yönelik bir tanıtım programıdır. Öğrenciler program süresince, endüstri uzmanlarıyla tanışıp, iş deneyimi kazanırlar, akademik eğitimin yanı sıra İngilizce eğitimi de alırlar. Program aynı zamanda oldukça geniş bir sosyal programı da içermektedir. IELTS’den 4.0 ve üzeri alma şartı vardır. Sınıflarda ortalama 12-15 kişi bulunmaktadır. 3 haftalık programın ücreti barınma, ulaşım ve yemek dahil £3,300’dur.

İngiltere Eğitimi Deneme Programı

İngiltere’de A level, Uluslararası mezuniyet dercesi ya da university foundation programme’de eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik bir deneme programıdır. 15-17 yaş arası içindir. IELTS’den 4.0 ve üzeri alma şartı vardır. Sınıflarda ortalama 12-15 kişi bulunmaktadır. 3 haftalık programın ücreti barınma, ulaşım ve yemek dahil £3,300’dur.

Art and Design Pre-Foundation

16 yaş ve üzeri için olan program, haftalık 23 saate ek olarak eğer gerekliyse 5 saat İngilizce dersini içermektedir. 11 yıllık eğitim ve portfolio istenmektedir. IELTS’den 1 dönem için 5.0, 2 ya da 3 dönem için 5.5 istenmektedir.

Konaklama

Okul yurtları :Carlyle Lodge, Master’s House, Crossways, Longview Terrace yurt seçenekleri bulunmaktadır.

Aile yanı konaklama : Sadece 18 yaş ve üzeri öğrenciler içindir. Ev sahibi aileler, öğrencilerin rahatı gözetilerek özenle seçilmektedir. Kahvaltı ve akşam yemeğini içermektedir. Öğrencilere kendilerine ait bir yatak odası temin edilmektedir. Internet ve telefon imkanı da vardır.

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Gokhan G. - Tasarımcı
Gokhan G. - Tasarımcı Yurtdışında Dil Okulu
Gokhan G. - Tasarımcı Yurt dışı dil eğitimi araştırma sürecinde CAMPUSEDU'dan Berat Bey ile tanıştık. Kendisi önce benim şartlarımı ve beklentilerimi değerlendirerek, bana uygun olabilecek ülke alternatiflerini çıkardı...
Devamı
Kazım Bekir Z.
Kazım Bekir Z. Yurtdışında Dil Okulu
Sahil kismi geceleri ve gunduz kalabalik ve gencler icin ideal. Evim okula 7-8 sahile 15-20 dakikalik bisiklet mesafesnde. Key west ve miami ye gitme firsatim oldu inanilmaz yerler.
Devamı
 
#
Tamam