CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Bury Language School Dil Okulu Suffolk

 Bury Language School (BLS) dil okulu, St.Edmunds’ın güvenli ve konforlu atmosferinde dil öğrenmek, İngiltere’nin kültürü, tarihi ve gelenekleri ile iç içe geçmiş bir dil öğrenim süreci geçirmek isteyen katılımcılar için çok uygun bir dil okuludur. 1995 yılında kurulan okul, akreditasyonları, eğitim kalitesi ve köklü geçmişiyle İngiltere’nin öne çıkan dil okullarından biridir. Bury Language School dil okulu binası ise, klasik taş İngiliz evleri tarzında inşa edilmiş olup, İngiltere’de görülmesi gereken yerlere çok yakındır. 

Akreditasyon/Yetkilendirme: British Council, English UK, University of Cambridge ESOL Examinations, TOEIC Examination CenterSunulan Kurs Sayısı: 9
Toplam Sınıf Sayısı: 12Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 15
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %3Okulun Öğrenci Kapasitesi: 350
En Yakın Havaalanı: Stansted AirportHavaalanı Uzaklığı (km): 63,5

BURY LANGUAGE SCHOOL OLANAKLARI


•Çalışma odası,
•Bilgisayar odası (öğrencilere özel 12 adet laptop vardır)
•Ücretsiz kablosuz internet erişimi.
•Öğrenci kafeteryası,

BURY LANGUAGE SCHOOL HAKKINDA GENEL BİLGİLER: Bay Language School dil okulu 1995 yılında kurulmuş olup, İngiltere’nin en önemli dil eğitim kurumları tarafından akredite edilmiştir: British Council, English UK, University of Cambrdige ESOL Examinations Department güvencesinde bir eğitim almanız, sonraki dönemlerde işinize çok yarayacaktır. Bury Language School dil okulunun binası geleneksel İngiliz mimarisine uygun olarak inşa edilmiş taş bir binadır ve Suffolk’ın en güzel ve sakin caddelerinden birinde yer alır. Okul binası Cambridge Üniversitesi’ne 30, ünlü Constable Country’ye 15, Ickworth House’a 10, Ipswich Marina’ya 20, Londra’ya ise sadece 90 dakika uzaklıktadır. Bütün bu yerlerin gezilmesi, aktivite programına dahildir. Ayrıca öğrencilere okulda ücretsiz kahvaltı hizmeti verilmektedir. Bu sayede öğrencilerin sosyalleşmeleri sağlanmakta ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunulmaktadır.

BLS Dil okulu, iki muhteşem binası ve 8 sınıfı ile dünyanın dört bir yanından gelen ve İngilizce öğrenmek isteyen öğrencileri ağırlamaktadır. Geçtiğimiz sezon yazında yaklaşık 30 farklı ülkeden gelen katılımcı, farklı sosyal ortamları, farklı kültürleri BLS English’in dil öğretimi güvencesi ile birleştirmiş ve geleneksel İngiltere’nin tadını çıkarmışlardır. BLS dil okulu, öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarının fakındadır ve öğrenciler sınıf ortamında olsa bile, kişisel ihtiyaçları karşılamak için bütün imkanları öğrencilerin kullanımına sunmaktadır. BLS dil okulunda sınıf mevcudu yüksek sezonda maksimum 15, düşük sezonda maksimum 8 kişi ile sınırlandırılmaktadır. Okulda görev alan öğretmenler alanında uzman ve mesleki gelişimleri konusunda eğitim almaya devam eden öğretmenlerdir. Bu da eğitim kalitesini oldukça arttırmaktadır. 7 öğretmen, 3 yönetici, 4 aktivite sorumlusu, 2 konaklama sorumlusu, BLS’deki eğitiminizi eğlenceli ve kaliteli bir şekilde geçirmeniz için yardımlarıyla yanınızdadırlar. Okulda dersler her Pazartesi günü başlamaktadır.

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULUNDA SOSYAL AKTİVİTELER:

•Hoşgeldin partisi ve oryantasyon,
•Londra, Cambridge, Constable Country, Ickworth House, Ipswich gezileri,
•Spor etkinliklerine gidiş ve spor müsabakaları (
•Ücretsiz kahvaltı,
•Piknikler,
•Partiler,
•Tiyatro, sinema


BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULU HAKKINDA CAMPUSEDU YORUMU

BLS English Suffolk katılımcılarımıza her yönüyle önerebileceğimiz bir dil okuludur. Öncelikle dil okulunun eğitim programlarının oldukça disiplinli ve iyi hazırlanmış olduğunu belirtmek gerek. Bu nedenle dil eğitimi sürecinizde, kesin başarıyı garantilemiş oluyorsunuz. Ayrıca sunulan programlar sadece tek amaca yönelik değil. Örneğin sınav kurslarına katılanlar yalnızca sınav İngilizcesine değil, pratik İngilizceye de hakim olmaya devam ediyorlar. Okulun çok güzel bir yerde olduğunu da özellikle belirtmek gerek. Küçük bir yerde eğitim görüp, aynı zamanda büyük yerleşim yerlerine de yakın olmak isteyenler için son derece uygun bir seçim. Bury Language School dil okulun sunduğu konaklama seçenekleri de geleneksel İngiliz kültürünü tanımanıza ve İngilizceyi içselleştirmeniz sürecinde önemli katkılarda bulunacaktır. Tatil tadında ama aynı zamanda ciddi bir dil eğitimi almak isteyen katılımcılarımıza önerebileceğimiz bir dil okuludur.

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULUNUN SUNDUĞU PROGRAMLAR:

•Genel İngilizce (23 s/hft)
•Genel İngilizce + IELTS (23 s/hft)
•Cambridge Sınav Hazırlık Kursu (PET)
•Cambridge Sınav Hazırlık Kursu (FCE)
•Cambridge Sınav Hazırlık Kursu (CAE)
•BEC Cambridge (İş İngilizcesi)
•Yöneticiler İçin İngilizce Birebir (23 s/hft)
•Yöneticiler İçin Yarı Yoğun İngilizce Birebir (25 s/hft)
•Yöneticiler İçin Yoğun İngilizce (30 s/hft)

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULUNUN SUNDUĞU PROGRAMLAR HAKKINDA BİLGİ

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULU Genel İngilizce

BLS English’in sunduğu Genel İngilizce kursunun detaylarını paylaşmadan önce çok güzel bir kurs olduğunu belirtmek gerekir. Kurs bütün yıl boyunca düzenlenmektedir. Öğrenciler istedikleri Pazartesi günü kursa katılabilirler. Kurs haftada 23 saattir. Gramer dersleri Pazartesi – Cuma günleri sabahtan 09:30 – 12:30 ve Pazartesi – Perşembe günleri arasında öğleden sonra 13:30 – 15:45 saatleri arasında yapılmaktadır. Her gün 11:00 – 11:15 saatleri arasında kahvaltı molası verilir. Yine her gün 14:30 – 14:45 saatleri arasında konuşma seansları düzenlenir. Cuma günleri 13:30 – 14:45 saatleri arasında ise, gelişim testi uygulanmaktadır. Kursun amacı gramer ve yazılı dil eğitiminin yanı sıra, pratik İngilizce becerilerinin de geliştirilmesine odaklanır. Son derece iyi düzenlenmiş bir programla, ciddi bir şekilde İngilizce öğrenmek isteyen katılımcılar için son derece uygun bir kurstur.

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULU Genel İngilizce + IELTS

BLS English’in düzenlemiş olduğu IELTS kursu Genel İngilizce kursuyla birleştirilmektedir. Kursun içeriği aslında Genel İngilizce kursuyla aynı gibidir. Tek fark şudur: Katılımcılar sabahtan düzenlenen bölümde Genel İngilizce kursuna katılırlar ve genel dil pratiğini geliştirmeye yönelik çalışırlar. Öğleden sonra düzenlenen derslerde ise, IELTS sınavına yönelik olarak çalışılır. IELTS Kursu da BLS English’de yıl boyunca düzenlenmektedir. Kurs yıl boyunca düzenlenir ve kısa sürede IELTS yeterliliği kazanmak isteyen katılımcılar için oldukça uygun bir kurstur. IELTS derslerine giren öğretmenler, alanlarında uzmanlardır. Dersler dışında size yönelik olarak kişisel çalışma programı hazırlanır.

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULU Cambridge Sınav Hazırlık Kursu (PET)

Cambridge PET Sınavı’nın açılımı Preliminary English Test’tir. PET Cambridge ESOL Main Suite sınavlarının ikinci seviyesidir. Bu seviyedeki kişilerin, yaşadıkları yerde veya yabancı bir ülkede, İngilizce kullanmalarını gerektiren bir dizi günlük olay içinde ana dili İngilizce olan veya olmayan kişilerle iletişim kurması amaçlanmaktadır. Kurs yıl boyunca düzenlenmektedir. Öğrenciler kursa istedikleri bir Pazartesi günü başlayabilirler. Minimum kurs süresi 2 haftadır. Kursun haftalık ders saati 25’tir ve dersler Pazartesi – Cuma günleri arasında düzenlenir. Günde 5 ders yapılır. Sabahki bölümde 3 saat, öğleden sonraki bölümde 2 ders yapılır. Sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 15’tir. Kursta gramer ve dört temel dil becerisi üzerinde durulur.

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULU Cambridge Sınav Hazırlık Kursu (FCE)

BLS English’in düzenlediği Cambridge sınavlarından FCE’ye yönelik olan FCE sınav hazırlık kursunun haftalık ders saati 23’tür. Kurs yıl boyunca 4 kez düzenlenmektedir. Ancak öğrenciler eğitim dönemi içinde kursa istedikleri bir Pazartesi günü, en az 2 hafta süre kaydıyla olmak üzere başlayabilirler. Dersler Pazartesi – Cuma günleri arasında düzenlenir. Günde 5 ders yapılır. Sabahki bölümde 3 saat, öğleden sonraki bölümde 2 ders yapılır. Kursta gramer ve dört temel dil becerisi üzerinde durulur.

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULU Cambridge Sınav Hazırlık Kursu (CAE)

BLS dil okulunun düzenlediği Cambridge sınavlarından CAE’ye yönelik olan CAE sınav hazırlık kursunun haftalık ders saati 23’tür. Kurs yıl boyunca düzenlenmektedir ve öğrenciler eğitim dönemi içinde kursa istedikleri bir Pazartesi günü, en az 2 hafta süre kaydıyla olmak üzere başlayabilirler. Dersler Pazartesi – Cuma günleri arasında düzenlenir. Günde 5 ders yapılır. Sabahki bölümde 3 saat, öğleden sonraki bölümde 2 ders yapılır. Kursta gramer ve dört temel dil becerisi üzerinde durulur. Sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 15’tir.

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULU BEC Sınav Hazırlık Kursu

Cambridge’in düzenlediği BEC Sınavı’nın açılımı The Business English Certificate’tır ve dünya çapında tanınan bir sınavdır. İş İngilizcesini uluslar arası bir sınavla belgelemek isteyen ve ciddi kariyer planları olan katılımcılar için son derece uygun bir kurstur. Kursa katılmak isteyenlerin İngilizce seviyesi orta üzeri seviyede olmalıdır. 2011 yılında bu kurs sadece kişiye özel olarak düzenlenmiştir. Bu kursa katılmayı düşünen katılımcılar için, okulla özel olarak bağlantıya geçilecektir. Kursun haftalık ders saati 23’tür. Dersler Pazartesi – Cuma günleri arasında düzenlenir. Günde 5 ders yapılır. Sabahki bölümde 3 ders, öğleden sonraki bölümde 2 ders yapılır.

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULU Yöneticiler İçin İngilizce Birebir (23 s/hft)

Yöneticiler İçin İngilizce kursu yıl boyunca düzenlenir ve katılımcılar istedikleri bir Pazartesi günü kursa katılabilirler. Minimum kurs süresi 1 hafta olmakla birlikte, okulun önerisi en az iki hafta süreyle kursa devam etmenizdir. Dersler katılımcıların özel durumlarda, örneğin bir toplantı ya da iş yemeğinde nasıl konuşacakları, sunum yapacakları, kendileri ve işlerini nasıl anlatacaklarına yönelik olarak iletişim becerileri üzerinde durur. Dersler Pazartesi – Cuma günleri arasında yapılır. Haftalık 23 saatten oluşan bir kurstur. Sabahki bölümde 3 ders, öğleden sonraki bölümde 2 ders yapılır. Dersler birebir olarak yapıldığı için tamamen katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlenir.

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULU Yöneticiler İçin Yarı Yoğun İngilizce Birebir (25 s/hft)

Yöneticiler İçin Yarı Yoğun İngilizce kursu yıl boyunca düzenlenir ve katılımcılar istedikleri bir Pazartesi günü kursa katılabilirler. Minimum kurs süresi 1 hafta olmakla birlikte, okulun önerisi en az iki hafta süreyle kursa devam etmenizdir. Dersler katılımcıların özel durumlarda, örneğin bir toplantı ya da iş yemeğinde nasıl konuşacakları, sunum yapacakları, kendileri ve işlerini nasıl anlatacaklarına yönelik olarak iletişim becerileri üzerinde durur. Dersler Pazartesi – Cuma günleri arasında yapılır. Haftalık 23 saatten oluşan bir kurstur. Sabahki bölümde 3 ders, öğleden sonraki bölümde 2 ders yapılır. Dersler birebir olarak yapıldığı için tamamen katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlenir.

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULU Yöneticiler İçin Yoğun İngilizce Birebir (30 s/hft)

Yöneticiler İçin Yoğun İngilizce kursu yıl boyunca düzenlenir ve katılımcılar istedikleri bir Pazartesi günü kursa katılabilirler. Minimum kurs süresi 1 hafta olmakla birlikte, okulun önerisi en az iki hafta süreyle kursa devam etmenizdir. Dersler katılımcıların özel durumlarda, örneğin bir toplantı ya da iş yemeğinde nasıl konuşacakları, sunum yapacakları, kendileri ve işlerini nasıl anlatacaklarına yönelik olarak iletişim becerileri üzerinde durur. Dersler Pazartesi – Cuma günleri arasında yapılır. Haftalık 30 saatten oluşan bir kurstur. Sabahki bölümde 3 ders, öğleden sonraki bölümde 3 ders yapılır. Dersler birebir olarak yapıldığı için tamamen katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlenir.

BURY LANGUAGE SCHOOL DİL OKULUNDA KONAKLAMA HAKKINDA

Aile Yanında Konaklama Tam Pansiyon
•Sürekli İngilizce konuşulan bir ev yaşamını görmek isteyen katılımcılar için uygun bir konaklama seçeneğidir.
•Yaş sınırlaması yoktur.
•İngiliz gelenek ve görenekleri, yaşam biçimi, yemeklerini tanımanız için uygun bir yoldur.
•Aileler Konaklama Ofisi tarafından özenle seçilir ve öğrencilerle kültürel etkileşime geçmeye son derece istekli ailelerdir.
•Ailelerin evleri okula ya yürüme mesafesindedir ya da evler okula uzaksa, ev sahibi aileler öğrencileri okula kadar bırakır.
•Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği olmak üzere, 3 öğün yemek dahildir.
•Öğrenciler tek kişilik odalarda konaklarlar.
•Odalar oldukça konforludur. Her odada yatak, dolap, masa, sandalye bulunur.
•Pek çok odada televizyon ve internet erişimi bulunmaktadır.
•Telefon isteyen öğrenciler için, telefon ayarlaması da yapılabilmektedir.
•Banyolar paylaşımlıdır.

Aile Yanında Konaklama Yarım Pansiyon:
•Sürekli İngilizce konuşulan bir ev yaşamını görmek isteyen katılımcılar için uygun bir konaklama seçeneğidir.
•Yaş sınırlaması yoktur.
•İngiliz gelenek ve görenekleri, yaşam biçimi, yemeklerini tanımanız için uygun bir yoldur.
•Aileler Konaklama Ofisi tarafından özenle seçilir ve öğrencilerle kültürel etkileşime geçmeye son derece istekli ailelerdir.
•Ailelerin evleri okula ya yürüme mesafesindedir ya da evler okula uzaksa, ev sahibi aileler öğrencileri okula kadar bırakır.
•Kahvaltı ve akşam yemeği olmak üzere, 2 öğün yemek dahildir.
•Öğrenciler tek kişilik odalarda konaklarlar.
•Odalar oldukça konforludur. Her odada yatak, dolap, masa, sandalye bulunur.
•Pek çok odada televizyon ve internet erişimi bulunmaktadır.
•Telefon isteyen öğrenciler için, telefon ayarlaması da yapılabilmektedir.
•Banyolar paylaşımlıdır.

Aile Yanında Konaklama Self Catering (Yemeksiz Konaklama)
•Sürekli İngilizce konuşulan bir ev yaşamını görmek isteyen katılımcılar için uygun bir konaklama seçeneğidir.
•Yaş sınırlaması yoktur.
•İngiliz gelenek ve görenekleri, yaşam biçimi, yemeklerini tanımanız için uygun bir yoldur.
•Aileler Konaklama Ofisi tarafından özenle seçilir ve öğrencilerle kültürel etkileşime geçmeye son derece istekli ailelerdir.
•Ailelerin evleri okula ya yürüme mesafesindedir ya da evler okula uzaksa, ev sahibi aileler öğrencileri okula kadar bırakır.
•Kendi yemeklerinizi kendiniz pişirirsiniz. Özgürlüğüne daha düşkün katılımcılar için daha uygun bir seçenektir çünkü dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ve kendi yemeklerinizi istediğiniz saatte yapabilirsiniz.
•Yemeksiz konaklama seçeneğindeki pek çok ev, şehir merkezine yürüme mesafesindedir.
•Öğrenciler tek kişilik odalarda konaklarlar.
•Odalar oldukça konforludur. Her odada yatak, dolap, masa, sandalye bulunur.
•Pek çok odada televizyon ve internet erişimi bulunmaktadır.
•Telefon isteyen öğrenciler için, telefon ayarlaması da yapılabilmektedir.
•Banyolar paylaşımlıdır.

Aile Yanında Konaklama Ekstra
•Sürekli İngilizce konuşulan bir ev yaşamını görmek isteyen katılımcılar için uygun bir konaklama seçeneğidir.
•Yaş sınırlaması yoktur.
•İngiliz gelenek ve görenekleri, yaşam biçimi, yemeklerini tanımanız için uygun bir yoldur.
•Aileler Konaklama Ofisi tarafından özenle seçilir ve öğrencilerle kültürel etkileşime geçmeye son derece istekli ailelerdir.
•Ailelerin evleri okula ya yürüme mesafesindedir ya da evler okula uzaksa, ev sahibi aileler öğrencileri okula kadar bırakır.
•Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği verilmektedir.
•Öğrenciler tek kişilik odalarda konaklarlar.
•Odalar oldukça konforludur. Her odada yatak, dolap, masa, sandalye bulunur.
•Banyolar öğrenciye özeldir.

ÖĞRENCİ EVLERİ
•Springfield House & Spring Lane Cottage Öğrenci evleri okula 10 dakikalık yürüme mesafesindedir ve şehir merkezinde yer alır.
•Üç yıldızlı misafir evleridir ve BLS English’de eğitim gören ve yemeksiz konaklama seçeneğini tercih eden öğrencilere yüksek standartta bir konaklama sunar.
•Konaklama seçeneği aynı yerde yer alır ancak iki farklı evden oluştuğu için farklı isimlerle anılırlar.

SPRING LANE COTTAGE:
•Spring Lane Cottage’ın tam döşeli 6 odası bulunmaktadır.
•2 odada banyo odaya özeldir. 4 oda için banyolar ortak paylaşıma açıktır.
•Spring Lane Cottage’da bütün mutfak malzemelerinin bulunduğu ortak bir mutfak bulunmaktadır ve dinlenme/oturma odası Springfield House’un bahçesini görmektedir.

SPRINGFIELD HOUSE ÖĞRENCİ EVİ
•Springfield House’da 12 tam döşeli oda bulunmaktadır.
•Banyolar odaya özeldir.
•Her odada çalar saat, kahve ve çay makinesi bulunur.
•Binada kablosuz internet erişimi bulunmaktadır ve öğrenciler laptoplarını binanın her yerinde kullanabilirler.
•Mutfak ortak kullanıma açıktır. Buzdolabı, derin dondurucu, fırın, mikrodalga fırın, tost makinesi, elektrikli su ısıtıcı ve bütün mutfak eşyaları bulunmaktadır.
•Ortak paylaşıma açık bir çamaşır kurutma alanı bulunmaktadır. Burada çamaşır makinesi, çamaşır kurutma makinesi, ütü, ütü masası bulunmaktadır.
•Oturma/yemek odasında televizyon, DVD oynatıcı, film arşivi, kütüphane ve eğlenceli oyunlar vardır.
•Springfield House’a 5 dakikalık mesafede ise, kapalı yüzme havuzu, banka, ATM, spor salonu ve fitness merkezi, alışveriş merkezi, sinema, publar, restoranlar, kütüphane, otobüs ve tren istasyonları, sanat galerisi; kısaca ihtiyacınız olabilecek bütün mekanlar bulunmaktadır.

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Şeyhmus K.
Şeyhmus K. Yurtdışında Dil Okulu
Los Angeles’a geldiğimde çok az İngilizce konuşabiliyordum ve konuşulanları anlayamıyordum. Buraya geldiğimden beri kendimi...
Devamı
Deniz K.
Deniz K. Yurtdışında Dil Okulu
ALC'de geçirdiğim süre boyunca eğitmenlerin ve yönetimin desteğini sürekli hissettim. Okul haricinde konaklama ve...
Devamı
 
#
Tamam