CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

ELS San Francisco Dil Okulu

 ELS San Francisco Dil Okulu, dünyaca ünlü San Francisco’nun merkezindeki Golden Gate University (GGU)’nin şehir kampüsünde yer alır. İnsanlarının sıcakkanlılığı ve bireysellik ruhuyla tanınan “Körfez Şehri”, uluslararası havasıyla bir kültür ve finans merkezidir. Popüler yerler ve etkinlikler arasında: Alcatraz, Golden Gate Köprüsü, spor olayları, Muir Ormanlarına günlük turlar, Stinson Plajı, Monterey Körfezi, ünlü Napa ve Sonoma Vadisi şarap kasabası, Yosemite, Las Vegas ve Grand Canyon’a yapılan hafta sonu gezileri gibi yerler ve etkinlikler bulunur. ELS Dil Okulunun bulunduğu San Francisco, Condé Nast Traveler dergisinin okuyucuları tarafından iki kez “Dünya’nın En Güzel Şehri” seçilmiştir.

Akreditasyon/Yetkilendirme: British Council Sunulan Kurs Sayısı: 8
Toplam Sınıf Sayısı: 12Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 20
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %8Okulun Öğrenci Kapasitesi: 220
En Yakın Havaalanı: San Francisco International AirportHavaalanı Uzaklığı (km): 24,0

ELS SAN FRANCISCO HAKKINDA GENEL BİLGİLER:
San Francisco, bir milyon civarındaki nüfusu ile, Kaliforniya eyaletinin dördüncü, Amerika Birleşik Devletleri’nin ise on ikinci büyük şehridir. Şehir San Francisco Yarımadası’nın kuzeyine kurulmuştur. Şehrin batısında Büyük Okyanus, kuzey ve doğusunda ise San Francisco Körfezi bulunur. Günümüzde San Francisco bir finans, ulaşım ve kültür merkezidir. Şehir ayrıca yaz sisleri, dik kayaları, ilginç tramvay sistemi, Çin mahalleleri ve içlerinde Golden Gate Köprüsünü de bulunduran modern ve Viktorya mimarisi ile popüler bir turizm merkezidir.


San Francisco güneyi dışında üç yanı denizle çevrili yaklaşık kare planlı bir yarımada üzerine kuruludur. Bu yarımadanın kuzeydoğu köşesi "downtown" denilen şehir merkezidir. Downtown'dan yaklaşık 45 derece açıyla güneybatıya doğru şehri ikiye ayıran Market Street uzanır. Market caddesinin güneyi Soma semtidir ve burada genellikle endüstriyel binalar ve son on yılda yapılmış olan loft tarzı meskenler bulunur. Market Caddesi’nin kuzeyinde Union Square, Çin Mahallesi ve İtalyan Mahallesi olan North Beach bulunur. Çin Mahallesi’nin batısında Nob Tepesi ve onun da ilerisinde Pasifik tepeleri gözde semtlerdendir. Bu bölgeyle Market Street’in arasında belediye binası bulunur. Buranın batısı Japon Mahallesi’dir. Market Caddesi’nden yarımadanın ortasına ilerleyince kuzeyde 60'lı yılların hippi kültürünün odak noktası olan Haight-Ashbury semtine gelinir. Castro'nun doğusunda Latin Mahallesi, Mission ve daha da doğuda Potrero tepesi yer alır. Castro'nun güneyi Noe Vadisi’dir. Şehrin en batısında ise Golden Gate Parkı'nın birbirinden ayırdığı Sunset ve Richmond semtleri yer alır. San Francisco yaklaşık 11km uzunluğunda ve 11km genişliğinde oldukça düzenli bir şehirdir.

ELS SAN FRANCISCO DİL OKULUNDA SOSYAL AKTİVİTELER:
ELS San Francisco dil okulundaki yaz sezonu aktiviteleri şu şekildedir: Tanışma, China Town Fal Kurabiyesi Fabrikası ve 56 Ross Alley’e ücretsiz gezi, dinlenme odasında temsilcilerle toplantı, ücretsiz piknik ve spor günleri (Golden Gate’de barbekü ve futbol karşılaşmaları), 25 USD karşılığında Bay Area gezisi (Muir Woods, Sausalito, Treasure Island, Palace of Fine Arts, Twin Peaks), 20 USD karşılığında baseball maçı biletleri, ücretsiz şehir gezileri, 15 USD karşılığında Fisherman’s Wharf ve Alcatraz gezisi, 30 USD karşılığında Santa Cruz Plajı gezisi, Union Street Fuarı (festivaller düzenlenmektedir), her ayın ilk Salı günü ücretsiz SFMOMA, Legion of Honor Museum, Çiçek Seraları Gezisi, her ayın ilk Çarşamba günü ücretsiz Exploritorium San Francisco Hayvanat Bahçesi gezisi, 10 USD karşılığında bowling, Berkley’de öğle yemeği, alışveriş ve UC kampüs gezisi, 300 USD karşılığında üç günlük Los Angeles gezisi (Santa Barbara, Hollywood, Beverly Hills, Disneyland, Universal Studios), Haight Ashbury Street Fuarı, ücretsiz kahve günü, veda yemeği, mezuniyet töreni.

Genel İngilizce (Yarı Yoğun İngilizce)

Genel İngilizce (Yoğun İngilizce)

Akademik İngilizce

Genel İngilizce Kursu + Aktivite (American Explorer Programı)

TİCARİ İNGİLİZCE

YÖNETİCİLER İÇİN İNGİLİZCE (30 S/HFT)

YÖNETİCİLER İÇİN SÜPER YOĞUNLAŞTIRILMIŞ İNGİLİZCE (20,30,45 S/HFT)

YÖNETİCİLER İÇİN SÜPER ARTI YOĞUN İNGİLİZCE (70 S/HFT)

1- Yurt Tipi Konaklama:

 
•HERBERT/SPAULDING HOTEL (Kampüs Dışında)

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Yılmaz Ü.
Yılmaz Ü. Yurtdışında Dil Okulu
Kings education bournemouth beklediğimden de iyi bir okul çıktı. Öğrencileriyle çok ilgililer....
Devamı
Deniz K.
Deniz K. Yurtdışında Dil Okulu
ALC'de geçirdiğim süre boyunca eğitmenlerin ve yönetimin desteğini sürekli hissettim. Okul haricinde konaklama ve...
Devamı
 
#
Tamam