CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

CELT Dil Okulu Cardiff

1989 yılında kurulan CELT dil okulu , Cardiff’te British Council tarafından akredite edilen tek dil okuludur. CELT Dil Okulu, öğrencilere makul fiyatlarla profesyonel dil eğitimi sağlama ilkesinden yola çıkarak yıl boyunca çeşitli dil kursları sunar.

Akreditasyon/YetkilendirmeBritish Council, English UKSunulan Kurs Sayısı: 3
Toplam Sınıf Sayısı: 18Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 12
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %6Okulun Öğrenci Kapasitesi: 320
En Yakın Havaalanı: Cardiff AirportHavaalanı Uzaklığı (km): 21,0

CELT DİL OKULU OLANAKLARI

•2 adet öğretim merkezi ( her ikisi de şehir merkezinde)
•8 adet donanımlı modern sınıf
•2 adet bilgisayar odası ( ücretsiz internet erişimi)
•Kütüphane
•Dinlenme odası

 
CELT DİL OKULU HAKKINDA GENEL BİLGİLER:1989 yılında kurulan CELT Dil Okulu, Cardiff’teki özel mülke ait British Council tarafında akredite edilen tek dil okuludur. CELT Dil Okulu yıl boyunca çeşitli İngilizce dil kursları sunar. Cardiff önemli bir üniversite şehridir ve çalışmalarınız için ideal bir ortam sağlar. Galler’in başkenti olan şehirde herkes için bir şeyler vardır; tiyatrolar, sinemalar, spor merkezleri, bar ve restoranlar, müzeler ve diğer tarihi binalar.


CELT DİL OKULUNDA SOSYAL AKTİVİTELER: Galler’in başkenti olan şehirde çok sayıda tiyatro, sinema, spor merkezi, bar ve restoranlar, müzeler ve diğer tarihi binalar bulunur. Londra’nın dışındaki en büyük alışveriş merkezlerinden biri Cardiff’te bulunur ve çok sayıda Victoria ve Edward döneminden kalma pasajlar vardır.

CELT DİL OKULUNUN SUNDUĞU PROGRAMLAR


CELT DİL OKULU Genel İngilizce


CELT dil okulu genel İngilizce kurslarının amacı öğrencilerin akıcılık, doğruluk, ve okuma, yazma, konuşma, dinleme üzerine yoğunlaşarak hem konuşma hem de yazı İngilizcesinde kendilerine güvenlerini artırmaktır. Bu dört beceri dışında kursta üzerinde durulan noktalar; dilbilgisi yapısı, kelime ve telaffuzdur. Genel İngilizce kurslarında özellikle kış aylarında sınıflar kalabalık değildir. Bu da her öğrencinin İngilizceyi daha çok pratik yaparak geliştirmesini sağlar.Genel İngilizce kurslarına temel düzeyden ileri seviyeye kadar herkes katılabilmektedir. Sınıflarda ortala 7-8 öğrenci, maksimum 12 öğrenci bulunur. Kursa katılmak için en az 18 yaşında olmanız gerekir. Dersler her Pazartesi başlamaktadır. Kursa en az 2 haftalık kayıt yaptırabilirsiniz. Genel İngilizce kurslarını Sınav Hazırlık kursları ya da Bire bir kurslar ile birleştirebilirsiniz.

CELT DİL OKULU Yoğun İngilizce

CELT Dil Okulunda yoğun İngilizce kurslarının amacı öğrencilerin akıcılık, doğruluk, ve okuma, yazma, konuşma, dinleme üzerine yoğunlaşarak hem konuşma hem de yazı İngilizcesinde kendilerine güvenlerini artırmaktır. Bu dört beceri dışında kursta üzerinde durulan noktalar; dilbilgisi yapısı, kelime ve telaffuzdur. Yoğun İngilizce kurslarında özellikle kış aylarında sınıflar kalabalık değildir. Bu da her öğrencinin İngilizceyi daha çok pratik yaparak geliştirmesini sağlar.Yoğun İngilizce kurslarına temel düzeyden ileri seviyeye kadar herkes katılabilmektedir. Sınıflarda ortala 7-8 öğrenci, maksimum 12 öğrenci bulunur. Kursa katılmak için en az 18 yaşında olmanız gerekir. Dersler her Pazartesi başlamaktadır. Kursa en az 2 haftalık kayıt yaptırabilirsiniz. Yoğun İngilizce kurslarını Sınav Hazırlık kursları ya da Bire bir kurslar ile birleştirebilirsiniz.


CELT DİL OKULU IELTS HAZIRLIK


IELTS Hazırlık kursu öğrencilere sınav tekniklerini vermenin yanında genel İngilizce bilgilerini de geliştirmelerini sağlayan birleştirilmiş bir kurstur.IELTS Sınavı, İngilizce konuşulan ülkelerde üniversite ya da yüksek okula gitmek isteyen öğrencilerin yeterliliklerini test eden bir sınavdır. Kursta hafta içi her gün sabahları 09:15 - 12:45 arasında Genel İngilizce dersleri verilir. Haftada üç gün öğleden sonraları da IELTS Hazırlık dersleri yapılır. Dersler genellikle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri, saat 13:45 - 16:00 arasında yapılır. Kursa katılan öğrencilerin en az orta düzeyde İngilizce biliyor olması gerekmektedir.IELTS Hazırlık kursu öğrencilere sınavın her alanında (okuma, yazma, konuşma, dinleme) pratiklik kazandırır. Kursta haftalık ders saati 22dir. Bunun 16 saatinde Genel İngilizce, 6 saatinde IELTS kursu verilir. Kursa en az 4 hafta katılabilirsiniz. En az 18 yaşında olanlar katılabilirler.

 
CELT DİL OKULU Cambridge ESOL Hazırlık Kursu


Kursun amacı öğrencileri FCE/CAE gibi üniversiteler ve işverenler tarafından dünya çapında kabul edilen sınavlara hazırlamaktır. Cambridge ESOL Hazırlık kurslarında haftada 16 saat sabahları genel İngilizce kursları verilir. Buna ek olarak haftada 3 gün öğleden sonraları FCE/CAE sınav hazırlık kursu verilir. Öğleden sonra verilen sınav hazırlık kursunun amacı, sınavın 5 bölümü olan okuma, yazma, İngilizce kullanımı, dinleme ve konuşma üzerine yoğunlaşarak öğrencileri bu alanlarda geliştirmektir. Yapılan değerlendirmeler ve geri bildirimlerle de öğrencilerin ilerlemesi sürekli kontrol edilir.Kursa katılım için İngilizce seviyenizin en az Orta düzeyde olması gerekmektedir. Sınıf mevcutları ortalama 7-8 öğrenci, en fazla 12’dir. Kursa katılmak için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Kurs orta düzeyin altında olan öğrenciler için uygun değildir. Dersler her Pazartesi başlamaktadır. Minimum katılım süresi 4 haftadır.


CELT DİL OKULU Yöneticiler için İngilizce

 
Yöneticiler için İngilizce programı Genel İngilizce ve İş İngilizce kurslarının birleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Haftalık 16 saatlik Genel İngilizce kursuna ek olarak haftada 6 ya da 10 saatlik bire bir İş İngilizcesi kursu alırsınız. Öğleden sonraları katıldığınız bu bire bir kursların amacı öğrencilerin iş yaşamındaki dil becerilerini geliştirmektir. İş alanında kullanılan terminolojinin yanı sıra akıcılık, doğruluk ve telaffuz becerileri üzerinde de yoğunlaşılır.Kurs öğrencilerin gereksinimleri üzerine kuruludur. Görüşme, telefon kullanma, sunum yapma, toplantılarda konuşma yapma, ürünleri tanıtma, teknik prosedürleri açıklama, finansal meseleleri tartışma gibi konularda eğitim verilir. Kurs süresi minimumda 2 haftadır. Katılmak için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Kursa katılmak için İngilizce seviyenizin Alt Orta (Pre-Intermediate) olması gerekir.

 
CELT DİL OKULU Bire Bir Kurslar


Yıl boyu açık olan bu kurslar öğrencilerin bireysel olarak eğitim almalarını sağlar. Bu kurs seçeneğinin en önemli avantajı öğrencilerin kısa zamanda hızlı ilerleme kaydetmelerine yardımcı olmaktır. Ayrıca kurs uzunluğu ve süresi açısından da çok esnek bir kurstur. Öğrencilerin geliştirmek istedikleri alanlar üzerine yoğunlaşır. Dersler sabah, öğleden sonra ya da akşamları yapılabilir. Yalnız kursa kayıtlar en az 1 ay öncesinde yapılmalıdır. Kursun başlangıcında öğrencinin amaçları, ihtiyaçları analiz edilir. Güçlü ve zayıf oldukları yönler çıkarılır. Bire Bir kurslara en az 1 aylık kayıt yaptırabilirsiniz. Kurs başlangıç tarihi ve kurs süreleri 1 hafta önceden haber vermek şartıyla değiştirilebilir. Kursa katılmak için en az 16 yaşında olmanız gerekmektedir.

 
CELT DİL OKULU Yetişkinler için Yaz Kursu


CELT dil okulunda yetişkinler için yaz kursları yaz aylarında, İngilizce öğrenmeye henüz başlamış ve geliştirmek isteyen kişiler için düzenlenmektedir. Kursun amacı ciddi bir çalışma programını eğlenceli bir tatille birleştirmektir. Öğrencilerin İngilizce eğitimi alırken bir yandan da İngiltere’yi tanımalarını, yeni insanlarla tanışmalarını ve bu yolla da iletişim becerilerini geliştirmek amaçlanır.Kursta sabahları dersler yapılırken, öğleden sonraları ve akşamları da sosyal etkinlikler düzenlenir. Cumartesi günleri tam günlük geziler yapılır. Haftada bir kez sportif etkinliklere yer verilir. Kursta haftada 20 saat ders verilir. Minimum katılım süresi 2 haftadır. Katılmak için en az temel düzeyde İngilizce biliyor olmak gerekmektedir.

 

CELT DİL OKULUNDA KONAKLAMA HAKKINDA


•Ders dışında da İngilizcelerini geliştirebilmek adına konaklama yerlerinde öğrenciler farklı ülkelerden gelenlerle birlikte kalırlar.
•Aile yanı konaklamaları tam pansiyonludur ve hafta içi her gün öğle yemeğiniz de paket olarak yanınız da verilir.
•Yaz aylarında ( temmuz ve ağustos) yetişkin öğrencilerimiz University Halls of Residence’da self catering ( kendi yemeklerini yapabilecekleri) odalar kiralayabilirler.
•Otel ve misafirhane konaklamaları da talep üzerine ayarlanabilir.

 

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Dila D.
Dila D. Yurtdışında Dil Okulu
CampusEdu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yardımları ile şuan Amerika’da Georgia State University IEP (Intensive English Program) öğrencisiyim.
Devamı
Zeynep Y.
Zeynep Y. Yurtdışında Dil Okulu
Sadece 2 haftadır bu okuldayım ama hem okulda hem de yanında kaldığım aileden çok şey öğrendim...
Devamı
 
#
Tamam