CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Berlitz Dil Okulu Manchester

 Berlitz Manchester dil okulunun amacı size ihtiyacınıza en uygun İngilizce Eğitim Programlarını vermektir. Berlitz dil okulu eşsiz program seçenekleri, kaliteli dil eğitimi ve kalabalık olmayan sınıflarıyla etkili bir eğitim sunar. Manchester şehrinde kurulu olduğu için tiyatro, restaurant veya sportif alanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Akreditasyon/YetkilendirmeBritish CouncilSunulan Kurs Sayısı: 7
Toplam Sınıf Sayısı: 20Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 15
Türk Öğrenci Yoğunluğu: %5Okulun Öğrenci Kapasitesi: 320
En Yakın Havaalanı: Manchester AirportHavaalanı Uzaklığı (km): 14,5

BERLITZ DİL OKULU OLANAKLARI


•20 adet sınıf
•Bilgisayar ve ücretsiz internet erişimi
•Kablosuz internet bağlantısı
•TV ve VCR
•Kitap, kaset, CD ve DVD’ler, referans kaynaklar, interaktif sözlükler ve ansiklopediler

BERLITZ DİL OKULU HAKKINDA GENEL BİLGİLER: Berlitz Dil Okulu kaliteli dil eğitimi, kalabalık olmayan sınıflar ve eşsiz program seçenekleri sunar. Berlitz Dil Okulu, öğrencilerin verimlerini artırmak için onların İngiliz Kültürüne ve sosyal hayata da adapte olmalarını sağlar.

BERLITZ DİL OKULUNDA SOSYAL AKTİVİTELER
•Manchester Curly Mile ya da China Town gibi yerlere geziler
•Tarihi yerlere geziler
•Old trafford’da yapılan maçlara katılım
•Tiyatro, konser gibi etkinliklere katılma

 
BERLITZ DİL OKULU HAKKINDA YORUMLAR

 
Bana göre Berlitz Manchester’daki en iyi İngilizce kursu. Ortam çok samimi ve öğretmenler de çok yardımcı oluyorlar. Sadece İngilizce öğretmekle kalmayıp, İngiltere’deki hayatımda karşılaştığım zorluklarda da bana yardımcı oldular. Her şey için teşekkür ediyorum. Nihal Aydın

Berlitz iyi bir İngilizce kursu. Çok çabuk gelişme sağladık ve öğretmenler çok samimiler. İngilizcenizi geliştirmek için ihtiyacınız olan her şey mevcut. Sıla Deniz Akyuva

BERLITZ DİL OKULUNUN SUNDUĞU PROGRAMLAR:

BERLITZ DİL OKULU Genel İngilizce

Berlitz Dil okulunda genel İngilizce kursları, İngilizcenizi her açıdan geliştirmek üzerine yoğunlaşmıştır. Kursun amacı,size iletişim becerilerinizi geliştirebileceğiniz yoğun etkileşim içeren, teşvik edici bir ortam yaratmaktır.Kurs bünyesinde kısa sürede ve etkili bir şekilde dilinizi geliştirme imkanı bulacaksınız.Derslerde etkili iletişim yöntemleri kullanılarak dört temel dil becerisi olan okuma,yazma ,konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmek amaçlanır.Buna ek olarak telaffuz,dil bilgisi ve sözcük bilgileri üzerinde durulur.Sıfırdan başlayandan (A1) yeterliliğe (C2) kadar çeşitli seviyeler bulunmaktadır ve siz de doğru seviyenizin tespiti için kursun ilk günü bir seviye tespit ve yerleştirme testine tabi tutulursunuz.

BERLITZ DİL OKULU Berlitz Manchester Dil Okulu İş İngilizcesi

Berlitz Dil okulunda bu program, dil becerilerinizi iş bağlamında geliştirmeniz için dizayn edilmiştir.Resmi rapor,yazı konularından sunum becerileri,satış ve müzakere becerileri gibi pek çok alanı kapsayan iş ingilizcesi becerilerini geliştirir.Bu program güçlü iletişim becerileri geliştirmek için dizayn edilmiştir ve katılımcıların geliştirdikleri iletişim becerilerini uygulama şansı bulacakları rol oynama ,canlandırmalar,örneklendirmeler ve vaka çalışmaları içerir.İş ingilizcesi programı, genel iş dışında pazarlama ingilizcesi,ticaret, yatırım ve finans gibi pek çok özel alanı da kapsayan bir içeriğe sahiptir.

BERLITZ DİL OKULU Genel İngilizce + İş İngilizcesi Kombinasyonu

Kapsamlı bir Genel +İş İngilizcesi Programı oluşturmak için bu program 15 saatlik bir Genel İngilizce Programı ile kombineli hale getirilebilir.üm program müfredatları, öğrencilerin azami gelişini sağlamak amacıyla dikkatli bir biçimde hazırlanmıştır.Bir dizi kurs kitabı kurs süresi boyunca kullanılır.Bunlar, çeşitli yüksek kalite kurs materyalleri içerisinden öğrencilerin yararı için titizlikle seçilmiştir.Ayrıca bazı makaleler ve özel aktivite materyalleri de kullanılmaktadır.Bu programa başlayabilmek için minimum seviye intermediate (orta seviye)(B1)dir.Öğrenciler Cambridge İş İngilizcesi Sertifikası (BEC) kursuna da katılabilirler.

BERLITZ DİL OKULU IELTS Hazırlık

IELTS (Uluslararası İngilizce Dili Test Sistemi) sınavı bir üniversite veya yüksek okula girmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.Not sistemi 1- 9 aralığındadır ve pek çok Britanya üniversitesi için gerekli puan 5-7,5 arasındadır.Berlitz Manchester IELTS Programı sizi IELTS sınavına hazırlarken aynı zamanda çalışma becerilerinizle pratik yapmanızı sağlar.Akademik Modül ve Genel Eğitim Modülü seçiminize sunulmuş olup her iki modül de okuma,yazma, konuşma ve yazma içeren dokümanlar içerir.Kurslar genellikle 12 veya 24 hafta olup dersler pazartesiden cumaya olmak üzere haftada 5 gün olarak verilir.

BERLITZ DİL OKULU Genel İngilizce + IELTS Hazırlık Programı

Kapsamlı bir Genel +IELTS Programı oluşturmak için bu program 15 saatlik bir Genel İngilizce Programı ile kombineli hale getirilebilir.Tüm program müfredatları, öğrencilerin azami gelişini sağlamak amacıyla dikkatli bir biçimde hazırlanmıştır.Bir dizi kurs kitabı kurs süresi boyunca kullanılır.Bunlar, çeşitli yüksek kalite kurs materyalleri içerisinden öğrencilerin yararı için titizlikle seçilmiştir.Ayrıca bazı makaleler ve özel aktivite materyalleri de kullanılmaktadır.Başlangıç seviyesinden (A2) başlayıp üst seviyeler mevcuttur.

BERLITZ DİL OKULU Cambridge Sınavı Hazırlık

Bu kursun amacı, öğrencileri Cambridge sınavına hazırlamaktır.Cambridge sınavları, İngilizce başlangıç testi (PET),İngilizce’de ilk sertifika (FCE),ileri İngilizce sertifikası (CAE) ve İngilizce uzmanlık sertifikası (CPE),çalışmak ve okumak için gerekli olan genel geçerliliğe sahip bir sertifika olması açısından üst seviye öğrencileri için oldukça yararlıdır. Kurslar genellikle 12 veya 24 hafta olup dersler pazartesiden cumaya olmak üzere haftada 5 gün olarak verilir.Güncel seviye kurs kontenjanları için Berlitz Manchester’dan bilgi isteyiniz.

BERLITZ DİL OKULU Genel İngilizce + Cambridge Hazırlık Programı

Kapsamlı bir Genel +IELTS Programı oluşturmak için bu program 15 saatlik bir Genel İngilizce Programı ile kombineli hale getirilebilir.Tüm program müfredatları, öğrencilerin azami gelişini sağlamak amacıyla dikkatli bir biçimde hazırlanmıştır.Bir dizi kurs kitabı kurs süresi boyunca kullanılır.Bunlar, çeşitli yüksek kalite kurs materyalleri içerisinden öğrencilerin yararı için titizlikle seçilmiştir.Ayrıca bazı makaleler ve özel aktivite materyalleri de kullanılmaktadır.Başlangıç seviyesinden (A2) uzmanlık seviyesine (C2) kadar mevcuttur.

BERLITZ DİL OKULU Kurumsal Program

Kurumsal program, prestijli bir ingiliz devlet okulu olan North Cestrian Grammar School bünyesinde bir öğrenci topluluğu oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır.Bu uluslarası kurumsal program, yabancı öğrencileri üniversite eğitimine hazırlayan 1 yıllık bir program olup öğrencilerine akademik üstünlükle beraber etkin bir kültürlerarası beceri gelişimi sunar.Öğrencilerin gelişimleri kişisel danışmanları tarafından desteklenerek düzenli olarak kendilerine ve ebeveynlerine raporlanır.Programın başarı ile tamamlanması halinde öğrenciler Bolton Üniversitesi’ne girmeye hak kazanır ya da North Cestrian Üniversitesi Başvuru Servisi aracılığıyla diğer Britanya üniversitelerine başvuru yapabilirler.Adayların IELTS sınavından minimum 5.0 (TOEFL 500) alması gerekmektedir.İngilizceleri yeterli akıcılığa sahip olmayan adaylara okul bünyesinde program öncesi yoğunlaştırlılmış dil kursları verilmektedir.Ayrıca adayların lise mezunu olup akademik yeterlilik için transkriptlerinin uluslararası denkliğe sahip olması gerekmektedir.


BERLITZ DİL OKULU Çalışma + Dil Kursu Programı

Çalışma + Dil Kursu programı,katılımcıların bir yandan dil kursunda İngilizce öğrenirken diğer yandan çalışarak İngiliz iş hayatına ve yaşam anlayışına kolaylıkla entegre olarak giderlerini karşılamalarını sağlamalarına imkan tanıyan üstün bir programdır. Katılımcılar kurs süresinde işe yerleştirilebilecekleri gibi kurs akabinde de bu fırsattan yararlanabilirler.İş imkanları genellikle konaklama endüstrisi bünyesinde oteller,restoranlar,fast-food restoranları ve cafelerde sağlanmakta olup çalışma saatleri işveren gereksinimlerine göre değişmektedir.

BERLITZ DİL OKULU Stajyerlik Programı

Günümüz rekabetçi iş hayatında özellikle uluslararası bir kariyer hedefleyen bireyler için İngilizce konuşulan bir iş ortamında yapılan stajların kariyer açısından önemi oldukça büyüktür.Bu program, bu yönde hedefleri olan üniversite mezunları ve 18 yaşını aşmış genç çalışanlar için dizayn edilmiştir.Uluslararası bir iş ortamında değerli tecrübeler kazanma ve İngiliz iş kültürünü yakından tanıma olanağı sunan bu program katılımcılara kendi alanlarıyla ilgili tecrübe kazanma imkanı verirken CV’lerinin de güçlenmesine yardımcı olur.Genelde stajlar maaşsız olup bazı işverenler yemek ve yol masraflarını karşılamaktadır.Çalışma referansları ve çalışma sertifikaları verilmektedir.

BERLITZ DİL OKULU  Öğretmenlik Eğitimleri

Bu programın amacı öğretmenlerin bilgi ve becerilerini tazeleyip geliştirmelerinin yanında yeni öğretim teknikleri hakkında da bilgiler edinmelerini sağlamaktır.Program, katılımcıların İngilizce sözcük bilgisi,dilbilgisi,fonksiyonel bilgi, telaffuz bilgi ve kullanımını geliştirme amaçlı bir dil zenginleştirme içeriğine sahiptir.Katılımcıların minimum üst-orta seviye(CEF B2) İngilizce bilgisine sahip olmaları.Program boyunca kullanacağınız kitap seti mevcuttur.Bütün katılımcılara program bitiminde durum raporları ve diplomaları verilecektir.

BERLITZ DİL OKULU Demi-Pair Programı

Bu program, bir yandan bir İngiliz aile ile beraber yaşayıp onlarda çeşitli konularda yardım etmenize olanak verirken diğer yandan İngilizce dil eğitimi görmenizi sağlayan bir programdır.Dil ve iletişim becerilerini edinmeyi sağlarken İngiliz aile hayatı tecrübesi ve dil akıcılığını kazandıran ve aynı zamanda İngiltere’de kaldığınız süre içinde ekonomik bir yaşam sürme imkanı veren bir programdır. Berlitz Manchester, Demi-Pair Programı katılımcılarını dikkatle seçtiği ve bizzat ziyaret ettiği Manchester bölgesi ailelerinin evlerine yerleştirir. Bu bölgede kalmak,Demi-Pair katılımcılarına gündüzleri dil kursuna giderken öğleden sonraları ve akşamları ise bir aile evinde tek kişilik odada tam pansiyon kalabilmeleri için gereken haftada 15 saat aileye yardımcı olma ve haftada 2 gece çocuk bakıcılığı yapma görevleri için yeterli zamanı bulmalarına olanak tanır.

BERLITZ DİL OKULU Havacılık İngilizcesi

JAA (Birleşik Havacılık Otoriteleri) pilotların ve hava trafik kontrolörlerine ICAO 4 İngilizce seviyesini şart koşmaktadır.Berlitz Manchester,pilotlar ve hava trafik kontrolörleri için İngiltere’de esnek yapıda bir havacılık ingilizcesi programı sunar.Kurslar ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu) İngilizcesi normlarına uygun ve ICAO prensipleri doğrultusunda hazırlanmış olup ilgili gereklilikleri tamamen karşılamaktadır.Kurs bünyesindeki eğitimciler ve test görevlileri JAA’nın onayladığı yetkili görevliler olarak ICAO İngilizce yeterlilik ve sertifikalarını almak için gerekli havacılık ingilizcesi eğitimini etkili bir biçimde sunmaktadır.

BERLITZ DİL OKULU Askeri İngilizce

NATO ve UN bünyesindeki askeri operasyonlarda ve barış operasyonlarında,polisler,askerler, güvenlik görevlileri ve diğer güvenlik güçlerine gerekli olan kullanım dili İngilizce olup Berlitz Manchester bu sektörde gerekli olan iletişim becerileri yeterliliğini katılımcılara kazandıran etkili bir program sunmaktadır.Değerlendirme ve sertifikasyon Berlitz Manchester tarafından Savunma Bakanlığı Dil Yeterliliği Değerlendirme Komitesi (MODLEB) ile koordineli bir şekilde yürütülmektedir.Değerlendirme testleri NATO STANAG 6001 Askeri Dil Yönetmeliği’ne göre hazırlanmaktadır.

 Berlitz Machester Dil Okulu-Petrol ve Doğalgaz Sektörü Çalışanları için İngilizces Programı

Petrol ve Doğalgaz sektörü, gitgide uluslararası bir ortama taşınan ve ister yönetici ister mühendis ister personel ya da işletmeci olsun çalışanlar için İngilizce yeterliliğinin son derece gerekli olduğu bir sektör haline gelmiştir.Sektör çalışanlarının çeşitli konularda rahatlıkla iletişim kuruyor olabilmesi ya da belirli konular üzerinde sunumlar yapıyor olabilmesi beklenmektedir. Program bu sektörde çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla düzenlenmiştir. Dersler, petrol ve doğalgaz alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Bu yüzden, deneyimli eğiticiler tarafından verilen özel olarak hazırlanmış bu dersler, sektör çalışanları için en iyi hazırlığı sunmaktadır.

BERLITZ DİL OKULUNDA KONAKLAMA HAKKINDA

Aile Yanında Konaklama

•Tüm aileler Greater Manchester bölgesinde bulunur ve okula otobüsle en fazla 30 dakika uzaklıktadır. Bazı aileler daha yakın bazıları da daha uzak mesafededir.
•Odalarda yatak, gardrop, çekmece, masa bulunur.
•Çarşaf, havlu gibi ihtiyaçlar aile tarafından karşılanır.
•Çamaşır makinesini kullanabilirler.
•Öğrenciler banyoyu aile ile ortak kullanırlar.
•İnternet erişimi vardır.

Berlitz Manchester KonaklamaÖzel Ev

•Bu konaklama şeklinde öğrenciler ailenin ayrı kaldığı bir evde kalırlar.
•Bu konaklama şeklinde 2 seçenek vardır. Öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yaparlar ya da aileler belirli zamanlarda gelip onların yemeklerini hazırlarlar.
•Standart odalar vardır.
•Tam donanımlı bir mutfak vardır.
•Farklı ülkelerden öğrencilerle kalırsınız.
•Bazı odaların içinde banyoları vardır, fakat bazılarında banyoyu diğer öğrencilerle paylaşırsınız.

Öğrenci yurtları

Victoria Hall

•Şehir merkezinde kurulu olduğu için okula giderken otobüse ihtiyaç duymazsınız.
•Manchester havaalanına yakındır. Ortalama 20 dakika sürer.
•Çarşaf, yastık kılıfı gibi ihtiyaçlarınızı gelmeden önce satın almanız gerekir.
•Her dairede 4 oda, bir mutfak ve bir de dinlenme odası bulunur.
•Çamaşırhane bulunur.

Kiralık konaklama seçeneği

•Giriş – çıkış saatlerinde özgür olabileceğiniz, ev rahatlığını yaşayabileceğiniz bir seçenektir.
•Sıcak ve özenli ortamları göz önünde bulundurularak seçilmiş, British Council, EAQUALS ve ILAC standartlarındadır.

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

ANLAŞMALI OKULLARIMIZ
Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
Yılda 200 BİN Öğrenci Malta'ya Gidiyor...

İngilizce öğrenmenin en önemli ülkelerinden biri haline gelen Malta’ya yılda 200 bin öğrencinin gittiğini biliyor muydunuz?

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Sıla D.
Sıla D. Yurtdışında Dil Okulu
EC New York’ta 3 hafta İngilizce eğitimi aldım. Okulun yeri muhteşem olduğu için...
Devamı
Dila D.
Dila D. Yurtdışında Dil Okulu
CampusEdu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yardımları ile şuan Amerika’da Georgia State University IEP (Intensive English Program) öğrencisiyim.
Devamı
 
#
Tamam