CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

ELS Chicago Dil Okulu

ELS Dil Okulu Chicago, Ernest Hemingway’in doğum yerinden ve Frank Lloyd Wright’ın stüdyosundan yalnızca birkaç dakika ve ABD’nin en büyük 3. şehri Chicago’dan sadece 20 dakika uzaklıktaki Dominican University kampüsünde yer alır. Okul Genel İngilizce programından, Yöneticiler  İçin İngilizce programına, American Explorer programına kadar her yaştan öğrenci için eğitim imkanı sunmaktadır. ELS Chicago ayrıca yetkili  TOEFL IBT, IELTS ve TOEIC sınav şubesidir.

Akreditasyon/Yetkilendirme:British CouncilSunulan Kurs Sayısı: 8
Toplam Sınıf Sayısı: 12Sınıfta Maks. Öğrenci Sayısı: 20
Türk Öğrenci YoğunluğuOkulun Öğrenci Kapasitesi: 250
En Yakın Havaalanı:Havaalanı Uzaklığı (km):

ELS Chicago, Dominican University kampüsünde yer alan bir merkezdir. Okul son derece nezih bir bölgede yer almaktadır. Dominican University’de ELS öğrencileri dışında, Amerika’nın farklı eyaletlerinden ve dünyanın 25 farklı ülkesinden gelen 3,900 öğrenci eğitim görmektedir. Farklı ülkelerden ve eyaletlerden gelen öğrencilerin çokluğu, hem dil öğrenim sürecini hem de kültürel etkileşimi hızlandırmakta ve artırmaktadır. ELS Chicago, öğrencilerine iki farklı konaklama seçeneği sunmaktadır: İsteyen öğrenciler kampüs içindeki yurtta Dominican University öğrencileri ile birlikte, isteyen öğrenciler ise kampüs dışında lüks bir konaklama seçeneği olan öğrenci apartlarında kalabilirler. ELS öğrencileri Dominican University’nin sunduğu bütün imkanlardan ücretsiz olarak yararlanabilirler.

ELS Chicago’nun en önemli özelliklerinden biri, aktivite takviminin çok yoğun ve planlı olmasıdır. Farklı ilgi alanları olan öğrencilerin taleplerini karşılayabilecek bir aktivite programı ve fiziki ortam sağlamaktadır. Öğrenciler, Lyric Opera, Field Museum, Art Institute of Chicago gibi mekanları gezebilir ve blues, caz, komedi kulüpleri ve spor etkinliklerini takip edebilirler. Chicago’daki Michigan Gölü’nün eşsiz kıyılarına yürüme mesafesindeki ünlü mimariler, seçkin mağazalar ve enfes restoranlar da öğrenciler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir

Genel İngilizce (Yarı Yoğun İngilizce):

 


ELS Chicago’nun sunduğu Genel İngilizce Programı dil öğrenirken bulundukları çevreyi keşfetmek, kültür turlarına katılmak ve arkadaşlıklar kurarak dillerini geliştirmek isteyen katılımcılar için çok uygun bir programdır. Sabahları derse giren öğrencilerin öğleden sonraları, görülmeye değer yerel güzellikleri ziyaret etmek gibi kendi etkinlikleri için serbesttir. Bu program konuşma, dinleme, telaffuz, sözcük hazinesi, okuma ve yazma dahil olmak üzere önemli dil becerilerini birleştirir. Derslerin uygulamalı öğrenim kısmında ise öğrenciler, pratik ve gerçek yaşam İngilizcesini kullanarak karşılıklı konuşma ve diğer konuşma becerileri üzerinde alıştırma yaparlar. Doğru ve etkili bir şekilde yazmayı öğrenir, stratejik dinleme becerilerini ve gramer kullanımlarını geliştirirler. Bu kursa katılabilmek için yaş aralığı 18 – 22’dir.

 

 

 


Kursa başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar olan herkes katılabilir. Genel İngilizce kursunda toplamda 12 seviye vardır. Hangi seviyeye yerleştirileceğiniz, dersler başlamadan önce yapılacak seviye belirleme testi ile belirlenecektir. Sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 15’tir. Genel İngilizce kursunun haftalık ders saati 20 olup, ders süresi 50 dakikadır. Dersler Pazartesi – Cuma arası yapılmaktadır. Dersler her gün sabahtan 4 saat yapılır. Her 50 dakikalık dersin arasında 10 dakikalık ara verilmektedir. Her dil düzeyi 4 haftadır. Kurs süresinin uzunluğunu ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Kurs belirlenen tarihlerde yılda 26 kez başlamaktadır. Bu tarihler içinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

 

 

 


Yoğun İngilizce (Genel İngilizce):

 


ELS Chicago’nun sunduğu Yoğun İngilizce Programı; konuşma, yazma, okuma ve dinleme derslerini özel Beceri Geliştirme Kursları ile birleştirerek her bir öğrenciye benzersiz bir İngilizce öğrenim programı verir. Dört sabah dersi, İngilizce kullanarak etkili bir şekilde iletişim kurmak için gereken dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerine odaklanır. Öğleden sonraları yapılan iki Beceri Geliştirme Dersi, öğrendiğiniz İngilizceyi bireysel ilgi alanınıza uyan konulara değinen iletişimsel ve doğal bir kapsam dahilinde uygulamanıza olanak tanır. Örnek konular arasında deyimler, sinema, güncel olaylar ve kültür sayılabilir. Uygulamalı öğrenim, beceri geliştirme dersleri ve modern dil teknolojisi merkezleri İngilizce öğrenme sürecinizde size farklı bir deneyim sunacaktır.

 

 

 


Kursa başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar olan herkes katılabilir. Yoğun İngilizce kursunda toplamda 12 seviye vardır. Hangi seviyeye yerleştirileceğiniz, dersler başlamadan önce yapılacak seviye belirleme testi ile belirlenecektir. Cümle yapısı, konuşma pratiği ve okuma-yazma derslerinde sınıftaki maksimum öğrenci sayısı 15, beceri geliştirme derslerinde sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 20’dir. Yoğun İngilizce kursunun haftalık ders saati 30 olup, her ders saati 50 dakikadır. Dersler Pazartesi – Cuma arası yapılmaktadır. İlk grup ders sabahtan 08.20 – 12.20 saatleri arasında, ikinci grup ders ise öğleden sonra 13.30 – 15.45 saatleri arasında yapılmaktadır. Her dil düzeyi 4 haftadır. Kurs süresinin uzunluğunu ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Kurs belirlenen tarihlerde yılda 26 kez başlamaktadır. Bu tarihler içinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

 

 

 


Akademik İngilizce:

 


İngilizce dil yeterliliği edinmek isteyen, eğitim dili İngilizce olan üniversite ve kolejlerde eğitim almak isteyen katılımcılar için uygun bir kurstur. Kursta, katılımcıların akademik kariyerlerine güven duygusuyla başlamaları, akademik dil yeterliliği seviyesinde bulunmaları ve aynı zamanda günlük İngilizceyi de sorunsuzca kullanmaları hedeflenir. ELS’nin sunmuş olduğu 12 seviyenin hepsini tamamlayan katılımcılara (düzey 112), 600’den fazla üniversite ve yüksekokulun İngilizce dil şartını yerine getirdiklerini belgeleyen bir sertifika verilir.

 

 

 


Kursa başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar olan herkes katılabilir. Akademik İngilizce kursunda toplamda 12 seviye vardır. Hangi seviyeye yerleştirileceğiniz, dersler başlamadan önce yapılacak seviye belirleme testi ile belirlenecektir. Cümle yapısı, konuşma pratiği ve okuma-yazma derslerinde sınıftaki maksimum öğrenci sayısı 15, beceri geliştirme derslerinde sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 20’dir. Akademik İngilizce kursunun haftalık ders saati 30 olup, her ders saati 50 dakikadır. Dersler Pazartesi – Cuma arasında yapılmaktadır. İlk grup ders sabah 08.30 öğlen 12.20 saatleri arasında, ikinci grup ders 13.30 – 15.45 saatleri arasında yapılmaktadır. Öğlen 12.20 – 13.30 saatleri arasında öğle yemeği arası verilmektedir. Her dil düzeyi 4 hafta sürer. Kurs süresinin uzunluğunu ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Kurs belirlenen tarihlerde yılda 26 kez düzenlenmektedir. Bu tarihler içinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

 

 

 


Genel İngilizce Kursu + Aktivite (American Explorer Programı):

 


Hem dil öğrenmek hem de Amerika’da kısa bir tatil yapmak isteyen katılımcılar için çok uygun bir kurstur. Kültürel açıdan önemli yerleri gezerken, bölgenin insanlarıyla arkadaşlık kurma ve konuşmanızı geliştirme şansınız vardır. Sabahtan derslere girip, öğleden sonraları serbestçe gezinize ayırabilirsiniz.

 

 

 


Bütün dil düzeylerinden katılımcılar bu kursu seçebilir. Hani dil düzeyinde olduğunuz ve eğitiminize hangi düzeyden başlayacağınız Geliş Öncesi sınavına göre belirlemektedir. Kursun haftalık ders saati 15 olup, dersler 50 dakikadır. Dersler Pazartesiden Cumaya kadar devam eder ve her gün sabahtan 3 ders yapılır. Öğleden sonraları ise kültürel gezilere ayrılmaktadır. Her ELS düzeyi 4 hafta sürmektedir. 1 düzeyden daha uzun süre kalmayı düşünen katılımcılar kursa devam edebilir. Kurs belirlenen tarihlere göre, yıl içinde 26 kez başlar. Belirlenen tarihler arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

 

 

 


TOEFL Sınav Hazırlık Kursu:

 


Öğrencilere TOEFL IBT sınavında başarılı olmaları için gereken puanı almalarına yardım eden konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini sağlar. Öğrenciler, bu test hazırlık kursunun bir parçası olarak, test alma stratejileri ve ipuçlarının yanı sıra önemli İngilizce dil becerileri öğrenirler. Kursa katılabilmek için ELS Geliş Öncesi Sınavı’na girilmiş olması, ELS Düzey 106’nın bitirilmiş olması ya da TOEFL IBT’den 52 puan; TOEFL PBT’den 473 puan; TOEFL CBT’den 150 puan ya da IELTS Band’den 4.5 puan almak gerekir. Tüm bu testler ELS’e kabul edilmeden önce iki yıl içinde alınmış olmalıdır.

 

 

 


Kursa katılabilmek için dil seviyeniz ileri – en ileri düzeyde olmalıdır. Sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 15’tir. TOEFL Hazırlık kursunun haftalık ders saati 30 olup, her ders saati 50 dakikadır. Dersler Pazartesi – Cuma günleri arasında ve günde 6 ders saati olarak yapılır. Kursun süresi 12 hafta olup, yıl içinde 8 kez düzenlenir. Katılımcılar kursun sonunda kursa katıldıkları ELS merkezinde sınava girerler. Kurs süresinde her 4 haftada bir ETS tarafından anında geri bildirim sağlanıp puanlanan ETS TOEFL Practice Online sınavı yapılır. Böylece katılımcılar TOEFL sınavına gerçek bir sınavla, daha profesyonel bir şekilde hazırlanmış olurlar. Derste kullanılan materyaller son teknoloji olup, katılımcıları ihtiyaçları olabilecek bütün alanlarda eksiksiz bir şekilde desteklemektedirler.

 

 

 


YÖNETİCİLER İÇİN İNGİLİZCE (30 S/HFT):

 


Yöneticiler için İngilizce, genel İngilizce öğrenimlerini kariyerlerine özgü iletişim öğrenimiyle birleştirmek isteyen her dil düzeyindeki profesyoneller için tasarlanmıştır. Yöneticiler için İngilizce Programı haftada 30 saattir. Dersler gün içinde 3 adet 50’şer dakikalık etkileşimli grup dersinden ve 3 adet 50’şer dakikalık kişiselleştirilmiş dersten oluşur. Minimum kurs süresi iki hafta olup, maksimum kurs süresi yoktur. Yöneticiler için İngilizce Programı belirli tarihlerde yıl boyunca 26 kez başlayabilir. Sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 15’tir.

 

 

 


YÖNETİCİLER İÇİN SÜPER YOĞUNLAŞTIRILMIŞ İNGİLİZCE (20,30,45 S/HFT):

 


Yöneticiler İçin Süper Yoğunlaştırılmış İngilizce Programı, katılımcıların İngilizce yeterliliğini ilerletmenin en hızlı yoludur. Bu kurs, son derece yoğun ve bire bir öğretimi, katılımcının gereksinimlerine özel olarak uyarlanmış bir müfredatla birleştirir. Dersler, İngilizce bilgisi, arzu edilen dil kullanımı ve sonuçlar ve çalışma için mevcut sürenin uzunluğuna göre özel olarak tasarlanır. Bu program, herhangi bir Pazartesi günü başlayabilir ve bir ila dört hafta veya daha uzun sürebilir. Süper Yoğun İngilizce Programı, pazartesi – cuma arasında her biri 50 dakikalık, haftada 20, 30 veya 45 özel dersten oluşur.

 

 

 


YÖNETİCİLER İÇİN SÜPER ARTI YOĞUN İNGİLİZCE (70 S/HFT):

 


Bir haftalık bir sürede maksimum sonuçlar için Yöneticiler İçin Süper Artı Yoğun Program meşgul bir yöneticinin ideal seçimidir. Bire bir sınıf içi öğretim ve sınıf dışı kültürel etkinlikleri birleştiren bu son derece yoğun kurs, genellikle pazartesi ile pazar arasında yapılan 50’şer dakikalık 70 dersten oluşur. Süper Artı Yoğun Program, Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli bir iş sunu ya da toplantısına hazırlanmak için idealdir. Programın yoğunluğu nedeniyle, orta düzeyde İngilizce yeterliliği önemle önerilir.

1-Yurt Tipi Konaklama:

 

 

 

(Dominican University ve Concordia Kampüsleri Sigara İçilmeyen Kampüslerdir!)

 

 

 

 

 

•CONCORDIA UNIVERSITY – ADDISON HALL  (Kampüs İçi Konaklama)
-Yurdun adresi: 7400 August River Forest, IL
-Odalar iki kişiliktir.
-Konaklamanın bulunduğu alan etrafı güvenlikle çevrili özel bir sitedir.
-Site içinde çamaşırhane, fitness merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzu, ücretsiz internet imkanıyla birlikte bilgisayar erişimi mevcuttur.
-Odalar iki kişiliktir.
-Addison Hall Yurdu, ELS binasının hemen karşısında aynı cadde üzerinde yer almaktadır.
-Banyolar katlarda bulunup, en az 4 öğrenci tarafından ortak olarak kullanılacaktır.
-Yemek kartı alabilir, daha sonra karta ekstra bakiye yükleyebilirsiniz.
-Odalarda klima, kablolu televizyon, telefon ve kablosuz internet erişimi mevcuttur.
-Yurtta çamaşırhane bulunmaktadır.
-Nevresm takımları yurt tarafından verilmektedir.
- Yurtta ortak olarak kullanabileceğiniz dinlenme odası mevcuttur.
-Koridorlarda otomatik kahve ve yiyecek makinesi bulunmaktadır.
-Yurtta kalabilmek için yaş sınırı 18’dir.
-Başvurular ELS aracılığıyla yapılacak olup, depozito ödemek zorunludur.

 

 

 

 

 

konaklama•ELS RIVER FOREST APARTMENTS  (Kampüs Dışı Konaklama / Apart)

 

 

 

-ELS River Forest Apartments sessiz, güvenli ve son derece seçkin bir bölgede yer almaktadır.
-Konaklama apartman daireleri şeklindedir.
-ELS River Forest Apartments’da barbekü ızgarası, bisiklet parkı, masa ve sandalyelerin bulunduğu bir avlu vardır.
-Ayrıca apart, şehrin en güzel parklarının ve dinlenme alanlarının, halka açık bir futbol sahasının ve teniz kortlarının çok yakınında yer almaktadır.
-Tren istasyonu aparta sadece 200 metre uzaklıktadır ve öğrenciler trenle Chicago merkezine yaklaşık 13 dakikada varabilirler.
-Süpermarket, eczane, restoranlar, butikler, sağlık kuruluşları ise sadece dört blok uzaklıktadır.
-Odalar tek ya da çift kişiliktir.
-Banyolar odaların içindedir ve iki öğrenci tarafından ortak kullanılmaktadır.
-Kendi yemeklerinizi kendiniz yaparsınız.
-Ortak kullanılan mutfak tam donanımlıdır, mikrodalga fırın ve buzdolabı vardır.
-Her dairede klima, kablolu televizyon, internet bağlantısı ve telefon bulunmaktadır.
-Nevresimler apart tarafından karşılanmaktadır.
-Yurtta ücret karşılığı kullanacağınız bir çamaşırhane mevcuttur.
-Evli çiftler önceden bildirmeleri durumunda, yurdun uygunluk durumuna göre, aynı odada kalabilirler.
-Yurtta kalabilmek için yaş sınırı 18’dir.
-Depozito ödemek gerekmektedir. (Herhangi bir zarar olmaması durumunda, yurttan ayrıldıktan bir hafta sonra geri ödeme yapılacaktır.)

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçin! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan indirimli okul-kurs fiyatları ve detaylarıyla geri dönüş yapsın!


TEKLİF İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYIN

 Kampanyadaki okullarımızı Facebook sayfalarımızdan da güncel olarak duyurmaktayız! Facebook sayfalarımızı beğenerek indirimde olan okullarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/campusyurtdisiegitimdanismanlik

http://www.facebook.com/yurtdisidilokullari

 

CAMPUSEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Yurtdışı Dil Okulları Departmanı

0312 460 0030

İLETİŞİM

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları bu makalede bulabilirsiniz.

Devamı
GÖKAY ERİÇGÖKAY ERİÇ
ABD Vize Başvurusu Hakkında

ABD vize başvurusu hakkında bilmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar...

Devamı
Tüm Makaleler
Ayın Okulu
InlinguaInlinguaDetay

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Büşra K.
Büşra K. Yurtdışında Dil Okulu
Beyaz binasını ve kafesini gerçekten çok sevdim. Merkezi bir yerde olması da muhteşemdi....
Devamı
Safa O.
Safa O. Yurtdışında Dil Okulu
Muhteşem bir deneyimdi, İngilizceyi gerçekten öğrendim. Üstelik diğer kültürleri tanımam için...
Devamı
 
#
Tamam