CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Kimler Katılabilir?

Internship ve Training Programını birbirinden ayıran temel özellikleri nelerdir?
Aşağıdaki sunmuş olduğumuz karşılaştırmalı tablodan Training programının mı yoksa Internship programının mı size uygun olduğunu net bir şekilde görebilirsiniz.
Internship Programı Training Programı (PCT)
Kimler Katılabilir?
Üniversite öğrencileri ve mezuniyetinin üzerinden 1 sene geçmemiş kişiler. Katılımcıların mezun oldukları veya halen devam ettikleri üniversite Amerika dışında bir ülkede olmalıdır. Staj yapılması istenilen alan ile bölümünüzün aynı veya paralel ilgili alanlar olması gerekmektedir.

Örneğin Makine Mühendisliği okuyan/mezun olmuş birisi Turizm ve Otelcilik’le ilgili bir alanda staj yapamaz.

1) Üniversite mezunları için:

***Üniversite mezuniyeti üzerinden en az 1 yıl geçmiş olan katılımcılar içindir. İş deneyimi bu staj alanında iş bulmayı kolaylaştırır. Staj yapmak istenilen alan mezun olduğunuz bölümle aynı veya ilgili bir alansa, en az 1 yıllık da iş deneyimi göstermelisiniz.

***Eğer staj yapılmak istenilen alan mezun olduğunuz alandan farklı ise, staj yapmak istediğiniz alanla ilgili olarak en az 5 yıllık iş deneyiminizin olması gereklidir.

2) Üniversite mezunu değilseniz, staj yapmak istediğiniz alanla ilgili en az 5 yıllık iş deneyiminizin olması gerekmektedir.Yaş
18-30 20-35


İstenilen Dil Seviyesi

En az Intermediate seviyede İngilizce konuşabiliyor ve anlayabiliyor olmalısınız. Staj pozisyonu için skype veya telefonla işveren tarafından mülakat yapılmaktadır. En az Upper-Intermediate seviyede İngilizce konuşabiliyor ve anlayabiliyor olmalısınız. Staj pozisyonu için skype veya telefonla işveren tarafından mülakat yapılmaktadır.


Süre

Minimum 3 ay – Maksimum 12 ay Minimum 3 ay – Maksimum 18 ay
***Hospitality (Turizm Otelcilik ve Hizmet Sektörü) staj alanları için en fazla 12 ay

Hangi programa uygun bir aday olduğunuzu CAMPUSEDU danışmanlarına sorabilir, programla ilgili sizi yönlendirmelerini ve daha da detaylı bilgi verilmesini isteyebilirsiniz. Bunun için bir dakikanızı ayırıp aşağıdaki linkten formu doldurmanız yeterli olacaktır, deneyimli danışmanlarımız size özel çözümlerle 24 saat içerisinde dönüş yapmış olacaklar.
BİLGİ İSTEK FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.


 
#
Tamam