CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Amerika'da Turizm Stajı

Amerika’da Turizm Stajı / Hospitality and Tourism Internship in USA

Amerika’da Turizm Staj programıyla CampusEdu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, üniversitede okuyan gençlere yada mezun olmuş ve Turizm Otelcilik alanında deneyimli kişilere, Amerika’nın ve Dünya’nın önde gelen zincir marka otellerinde Turizm stajı yapma fırsatı sunuyoruz. Bu markalara örnek olarak; Hilton, Marriott, Ritz Carlton, Hyatt, Sheraton, Four Points, Harrahs, Best Western, Embassy Suites, Holiday Inns, Westin, Intercontinental, Ocean Edge, Mission Point Resort, Crown Plaza ve 4-5 yıldızlı birçok Resort & Golf Club’lar ile Amerika’nın birçok eyaletinden Miami, New York, Boston, San Francisco, San Diego, Chicago, Los Angeles gibi şehirlerinde bulunan 4-5 yıldızlı birçok Resort & Golf Club’lar verilebilir.
Turizm staj pozisyonları genelde Food & Beverage, Front Office, Guest Services/Guest Relations, Restaurant Operations, Housekeeping, Culinary gibi departmanlardan gelmektedir.
Turizm stajı sayesinde mezun olduğunuz alanla ilgili Amerika’da maaşlı staj programı çerçevesinde iş deneyimi elde edip, İngilizce’nizi işinizle ilgi alanlar için çok daha iyi bir seviyeye getirebilme şansınız olur.

Amerika’da Turizm Stajı Kimler Katılabilir?
Programa özellikle Turizm Otelcilik ve benzeri bölümden mezun kişilerle, turizm alanında deneyim sahibi kişilere hitap etmektedir. Bunu biraz daha detaylandıracak olursak:
*Turizm ve Otelcilik veya dengi bir bölümden mezun olmuş ancak mezuniyetinin üzerinden henüz 1 yıl geçmemiş en az orta seviyede İngilizce konuşabilen ve anlayabilen 18-35 yaş arası kişiler

Veya

*Turizm Otelcilik’ten mezun olalı 1 yıldan fazla olmuş ve bu alanda en az 1 yıl iş deneyimine sahip olup en az orta seviyede İngilizce konuşabilen ve anlayabilen 18-35 yaş arası kişiler
Veya
*Turim ve Otelcilikle ilgili eğitim almamasına rağmen, bu alanda en az 5 senelik iş deneyimine sahip olan üniversite veya lise mezunu, en az orta seviyede İngilizce konuşabilen ve anlayabilen 18-35 yaş arası kişiler
… Amerika’da Turizm Staj Programına katılabilirler!
Amerika’da Maaşlı Turizm Stajı Program Süresi ve Kazançlar
Programın yaz dönemini kapsayan turizm stajları maaşsız olup, uzun dönem stajlar ise maaşlıdır. Saat ücreti 10-15 USD arası değişmektedir. Haftalık 32-40 saat civarı çalışılır. Aylık ortalama olarak 1500-2000 USD gelir elde edebilmeniz mümkündür. Bu kazanç program süresince bütün ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetmektedir.
Turizm stajı programına en az 3 ay en fazla 12 ay süreyle katılabilirsiniz. Ancak Turizm stajını maaşlı yapmak isterseniz, 12 aylık staj türünü tercih etmeniz gerekebilir. Çünkü Amerikalı işverenlerin çok büyük bir kısmı maaşlı staj pozisyonları için uzun dönem stajyer aramaktadırlar.
Turizm Stajı / Hospitality Internship Programı Güncel Staj Seçenekleri İçin TIKLAYIN


 
#
Tamam