CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Sertifika ile Master'ın Farkları

  1. Master programları genelde 2 sene sürmektedir. Yurtdışında SERTİFİKA ve DİPLOMA programları ise 2.5 ay’ dan 1 seneye kadar değişmektir.
  2. Master programlarının eğitim maliyetlere çok yüksektir. Yurtdışında SERTİFİKA ve DİPLOMA programlarının ise eğitim maliyetleri Master programlarına oranla çok daha ekonomiktir.
  3. Master programları teorik eğitim ağırlıktır ve de bilimsel çalışmalara ağırlık verirler. Yurtdışında SERTİFİKA ve DİPLOMA programları ise teorikten eğitimden ziyade pratik eğitime ağırlık vermektedir.
  4. Master programlarına kabul edilebilmek için üniversite mezuniyet derecenizin ve TOEFL, GMAT, GRE gibi sınavlardan aldığınız puanlarınızın yüksek olması on koşulların başında gelmektedir. Yurtdışında SERTİFİKA ve DİPLOMA programlarına katılmanın on koşulu ise, genelde 4 senelik bir üniversiteden mezun olmak ve TOEFL'dan en az 550 (213) puan almaktır.
  5. Master programlarından mezun olanlara üniversite, eğitim gördükleri branşlarda staj yapmaları için şirketlerde staj ayarlamaz. Yurtdışında SERTİFİKA ve DİPLOMA programlarında ise, program bitiminden sonra mezunlarına staj imkanları sunmaktadır. Böylece kazanacağınız iş tecrübesi, kariyerinizde hızla yükselebilmeniz için büyük bir avantaj sağlayacaktır.
  6. Amerika'da ve Kanada gibi ülkelerde 2 yıl süren master programlarının tamamlanmasından ardından mezunlar, 1 yıl yasal çalışma hakkini(Optional Practical Training (OPT) ) elde ederler. Yurtdışında en az 9 ay süren SERTİFİKA ve DİPLOMA programlarına katılanlar, OPT YANI 1 yıllık yasal çalışma hakkini master öğrencilerinden çok daha önce yararlanabilirler.

 


 
#
Tamam