CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Bournemouth Business School


BBSI, İngiltere’nin güney sahilindeki güzel tatil beldesi Bournemouth’ta bulunan yüksek akreditasyonlu bir İngilizce dil ve iş okuludur. Okul, iş, akademik veya meslek alanlarında İngilizce eğitimini İngiltere’de almak isteyen uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Uluslararası öğrencilere sertifikadan diploma seviyesine kadar çeşitli İngilizce kursları, iş İngilizcesi kursları ve meslek alanlarında özel kurslar sunmaktadır. BBSI, aynı zamanda esnek üniversiteye hazırlık kursları ve yüksek lisans öncesi kurslar sunmakta ve uluslararası öğrencilere İngiltere’de bulunan üniversitelere kapsamlı yerleştirme hizmeti verip bu sayede öğrenciler İngiltere’deki bir üniversiteye mutlaka kabul edilmektedirler. 

BBSI, sağlam bir akademik altyapı ve rahat bir sosyal atmosfer sunmaktadır. Kurslar bir haftadan başlayarak tam bir akademik yıla kadar değişik sürelerde olmaktadır. Öğrenciler, İngilizce seviyelerini geliştirmekte ve aynı zamanda İngilizce, akademik, iş ve meslek alanlarında nitelikler kazanabilmektedir.

İngilizce Dil Okulu

BBSI, yüksek kalitede eğitim vermekte ve farklı dil seviyelerinde çeşitli İngilizce kursları sunmaktadır. Bu kurslar, ya İngilizce dil gelişiminde tek başına kurs olarak ya da iş kurslarına veya diğer uzman eğitim programlarına katılan uluslararası öğrencilere destek olarak, her zaman akademik yapısının temel dayanak noktası olmuştur. Öğrenciler, aynı zamanda IELTS sınavına ve çeşitli Cambridge Üniversitesi ESOL sınavlarına hazırlanıp girebilmektedir. 3 eğitim seçeneği bulunmaktadır:

İngilizce Dil Kursları; Genel İngilizce, Bilgisayar ve BT Becerileri

 

Genel İngilizce: Bu kurslar genel İngilizce dil gelişimi, iletişim becerileri, İngilizce dilbilgisi ve sözcük dağarcığı oluşturma üzerine odaklanmaktadır.

Akademik İngilizce ve IELTS Sınavına Hazırlık: Genel İngilizce dil gelişimi, akademik iletişim becerileri, İngilizce dilbilgisi ve sözcük dağarcığı oluşturma üzerine odaklanmanın yanı sıra, bu kurslar öğrencileri IELTS sınavına hazırlamaktadır.
Genel İngilizce, Bilgisayar ve BT Becerileri: 
Genel İngilizce dil gelişimi, iletişim becerileri ve İngilizce dilbilgisi üzerine odaklanmanın yanı sıra, bu kurslar öğrencilerin bilgisayar ve BT becerilerini geliştirmelerine ve özel ilgi alanlarında sözcük dağarcığı oluşturmalarına olanak vermektedir.

 

İş Okulu

BBSI, eğitim ve öğretimdeki yüksek standartlarıyla tanınmaktadır. Okul, sertifikadan diploma seviyesine kadar geniş yelpazede iş, özel ve meslek eğitim programları vermekte ve popüler alanlarda üniversiteye hazırlık kursları ve yüksek lisans öncesi kurslar sunmaktadır. Tüm kurslar, İngilizce, akademik, iş ve meslek alanlarında öğrencilerin birçok değerli nitelikler kazanmalarına olanak sağlamaktadır.  

İş İngilizcesi Kursları

İletişim ve İş Becerileri: Bu popüler kurs, genel İngilizce’nin bir üst basamağını temsil etmekte olup öğrencilerin yeterli iş ve meslek iletişim becerileri geliştirmelerine olanak vermekte ve aynı zamanda iş İngilizcesi nitelikleri kazanmalarını sağlamaktadır.

Uluslararası İş İngilizcesi: Bu kurs kısıtlı öğrenim zamanı olan  iş meslek sahipleri için tasarlanmıştır. İngilizce ve iş becerilerinin birleşimi olarak bu kurs aynı zamanda günümüz iş dünyası kavramlarına zemin oluşturmaktadır.

 

Sertifika, Diploma, Üniversiteye Hazırlık ve Yüksek Lisans Öncesi Kurslar

İlgili öğretim hedeflerine bağlı olarak, kursların süre, yapı ve içeriklerinde farklılıklar bulunmaktadır. Katılımcılar, akademik veya meslek programları üzerinden eğitim görebilmekte ve diğer kazanımların yanında değerli mesleki nitelikler elde etmektedirler.

 

Yönetim ve İş İdaresi
Pazarlama, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
Finans ve Mali Hizmetler
Bilim, Teknoloji, Bilgisayarlar ve BT
Hukuki Araştırmalar, Uluslararası ve Ticari Hukuk
Turizm, otel işletmeciliği


İngiltere’deki Üniversitelere Yerleştirme Hizmeti

BBSI, İngiltere’de bulunan en iyi üniversitelere girmeye çalışan  lisans ve doktora alanlarındaki uluslararası öğrencilere kapsamlı üniversite yerleştirme hizmeti vermektedir. BBSI’a gelince, üniversite başvuru işleminde yardımcı olması ve yol göstermesi için her bir öğrenciye özel eğitmen tahsis edilmektedir. Bunun amacı, BBSI eğitim programını tamamlamadan önce tüm hazırlık ve yüksek lisans öncesi öğrencilerin mümkün olan en iyi üniversiteye yerleştirilmelerini sağlamaktır.


Yaz Okulu

İngiltere’de Haziran-Eylül arasındaki yaz aylarında, BBSI farklı konularda geniş yelpazede öğrenim seçeneklerine sahip kısa süreli İngilizce yaz kursları sunmaktadır. Seçilen kursa bağlı olarak süre bir hafta ile 12 hafta arası olabilmekte ve öğrenciler IELTS sınavı veya farklı Cambridge Üniversitesi ESOL sınavları dahil olmak üzere çeşitli ek yeterliliklere hazırlanabilmektedir. Öğrenciler, boş zamanlarda yoğun sosyal ve etkinlik programlarına katılabilir veya Bournemouth’da hem gündüz hem de akşamları sunulan birçok dinlence ve spor faaliyetleriyle meşgul olabilirler.

Yaz Kursları

Genel İngilizce
Akademik İngilizce ve IELTS Sınavına Hazırlık
Genel İngilizce, Bilgisayar ve BT Beceriler
İletişim ve İş Becerileri
Uluslararası İş İngilizcesi
Yönetim ve İş Becerileri
Pazarlama ve İş Becerileri
Finans ve İş Becerileri
Ağırlama, Turizm ve İş Becerileri
Uluslararası Hukuk ve İş Becerileri

 

Özel ve Meslek Eğitimi

BBSI, meslek alanlarında büyük deneyimleri olan özel eğitmenler sağlayarak meslek sahiplerine geniş yelpazede eğitim verebilmektedir. Bu eğitim kursları kurumsal ve kamu sektörü müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda, doğru eğitim hedeflerini karşılamak için tasarlanmakta ve özel öğrenme gereksinimlerine göre düzenlenebilmektedir. BBSI, aynı zamanda uluslararası gereksinimleri karşılamak için profesyonel karar kurulları tarafından yapılan değerlendirme ve akreditasyon faaliyetlerini organize etmektedir. 

Havacılık İngilizcesi:ICAO İngilizce dili yeterlilik kriterleriyle uyumlu olarak pilotlar ve hava trafik kontrol personeline yönelik Havacılık İngilizcesi iletişim becerileri eğitimini ve sınavını kapsamaktadır. Sınavlar, CAA tarafından onaylanmış gözetmenler tarafından yürütülmekte ve  yerinde veya BBSI’da yapılabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Askeri İngilizceAskeri personele ve BM barış gücünde görev yapanlara yönelik Askeri İngilizce iletişim becerileri eğitimini kapsamaktadır. Sınavlar, NATO STANAG İngilizce dil yeterlilik kriterleriyle uyumlu olarak Savunma Bakanlığı Dil Bilgisi İnceleme Kurulu (MODLEB, Ministry of Defence Language Examining Board) tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

 

Yönetim EğitimiBBSI, Londra’daki Beratlı Yönetim Enstitüsü (CMI, Chartered Management Institute) tarafından onaylanmış bir eğitim merkezidir. Meslek yönetim yeterliliği olan CMI Yönetim Sertifikası için mesleki yönetim eğitimi verilmektedir.

 

Satın Alma, Tedarik ve Lojistik: BBSI, Beratlı Satın Alma ve Tedarik Enstitüsü tarafından onaylanmış bir eğitim merkezidir. Katılımcılar, Mesleki Sertifika yeterliliği alabilmektedir.

 


İngiltere’de Meslek Alanında Stajyerlik

 

Stajyerlik, hem meslek hem de kültürel bağlamda iş eğitimi ve iş hazırlığının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. BBSI, uluslararası kursiyerleri kabul eden hem yerli hem de ulusal iş yerleriyle geniş bir ağa sahip olup İngiltere’de çoğunlukla zor olan çalışma deneyimlerinden eğitime katılanların mutlaka tam olarak yararlanmaları için işverenlerle yakın olarak çalışmaktadır. Kurs sonunda, endüstri, ticaret, perakende satış ve diğer alanlarda meslek yerleşimi yapılan eğitim kursları verilmektedir. Buradaki amaç, hem kursiyerlerin mesleki çalışma ortamında deneyimlerini arttırmak, hem de mesleki bilgi ve deneyimlerini geliştirme ışığında İngilizce dil becerilerini güçlendirmektir.

 

 

 


 
#
Tamam