CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Şermin Ç.

Şermin Ç.

(ODTÜ, İngilizce Öğretmenliği 3. Sınıf Öğrencisi)
(San Diego Zoo, CALIFORNIA)

"Hayatımda geçirebileceğim en güzel yazlardan birini bana yaşattığı için tüm CampusEdu takım arkadaşlarına teşekkürlerimi sunmak istedim. Hem “Campus” için hem de benim için 2006 yılı yeni bir soluktu. Amerika’ya gitmek her ne kadar –uzak- gibi görünse de sanılanın aksine hiç de öyle değil. Aktarmalarla dolu olan ve 14-15 saat süren uçak yolculuğumu kastetmiyorum. San Diego’yu , ilk görüşümde vurulduğum bu şehri, seçtiğime hiç pişman olmadım. Çalıştığım Wild Animal Park’a gelince dünyanın sayılı hayvanat bahçelerinden olduğunu söyleyebilirim. Gerek işverenler gerekse beraber çalıştığım arkadaşlarım bana her konuda yardımcı olmaya çalıştılar. 3 ay boyunca orada yaşadıklarım bana hayata dair çok şeyi öğretti diyebilirim. Her şeyin kusursuz olduğunu kesinlikle söyleyemem ama isteyince orada karşılaşılan zorlukların altından kalkılamayacağını da zannetmiyorum. 3 ay için Amerika’da kendime yeni bir yaşam kurdum ve Türkiye’ye döndüğümde hatıralarım ile tecrübelerim dışında her şeyi geride bıraktım. Ben giderken ne istedigimi biliyordum ve bunu başarıp dönmüş olmak, anlatamayacağım bir mutluluktur.

Bu yıl yada önümüzdeki yıllarda WAT programı ile Amerika’ya gitmek isteyen arkadaşlara bir tavsiye vermek isterim. Öncellikle neden gitmek istediğinizi kendinize sorun cevabınız ne ise adımınızı ona göre atın. Bizim dönemimizde başarılı bir iş çıkaran “CAMPUS” inanıyorum ki her geçen yıl çıtasını daha da yükseltecektir..."

  Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl
  Danışman Köşesi
  DAMLA ÇAMLIBELDAMLA ÇAMLIBEL
  WORK AND TRAVEL’DAN ÖNCE & WORK AND TRAVEL’DAN SONRA

  ilk kez kendi paramı kazandım, büyük bir sorumluluk aldım, bambaşka bir kültürle tanıştım, birçok yeni arkadaş edindim, alışveriş yaptım ve çok eğlendim.

  Devamı
  Tüm Makaleler

   
  #
  Tamam