CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Kabuğunu Kırmak ve Sınırlarını Zorlamak

Şimdi size daha 19 yaşımda iken katıldığım Work and Travel maceramı kısaca özetleyeceğim. Ben açıkçası biraz kırılgan yetiştirilmiş ailemden daha önce hiç uzak kalmamış biriydim, fakat artık kendi bütçemi yönetmeyi ve kendi ayaklarımın üstünde nasıl duracağımı öğrenmek için bir adım atmam gerekiyordu ve bu programa katıldım.

Programa katılırken en şanslı olduğum konu tabii ki çocukluk arkadaşımın da bana eşlik etmesi idi. Böylece birbirimize destek olduk. Biz Michigan eyaletinde Boyne Higland Resort’te çalışmıştık. Ben houseekeper ve arkadaşım kitchen crew olarak çalıştı. Fakat ikimiz de çok sosyal olduğumuz ve diğer çalışma arkadaşlarımız ile uyum sağladığımız için farklı görevler de yapma imkânımız oldu ve zamanla farklı arkadaş gruplarına dahil olup hem İngilizcemizi geliştirdik hem de dünyanın çeşitli yerlerinden hala iletişimde olduğumuz arkadaşlıklar edindik.

Kurduğumuz sosyal çevre ve çalışma arkadaşlarımızla iyi iletişimimiz sayesinde ikinci işimi hemen buldum, bu durum arkadaşım ile çalışma saatlerimiz dolayısı ile görüşmemizi neredeyse imkânsız hale getirmiş olsa da tek başıma başka bir ülkede market alışverişimi, odamın temizliğini yapmayı, kazandığım parayı nasıl biriktirmem ve harcamam gerektiğini öğrendim. En önemlisi bir yere gitmek istediğimde ya da bir soru sormam gerektiğinde tek başıma insanlarla iletişim kurabilme özgüvenini sağladı. Programın ortasına doğru otelde beni tanıyan insanlardan İngilizcemin ne kadar ilerlediği konusunda iltifatlar bile almaya başlamıştım.

Kısacası bu program bana özgüven kazandırdı, çalıştığım pozisyonlar kırılgan kabuğumdan çıkmamı sağladı ve hayata karşı beni hazırladı. Ve evet programa katılırken tek başınıza gitmek istemeyebilirsiniz arkadaşınız ile katılıp birinize destek olabilirsiniz fakat gittiğinizde birbirinize bağlı kalmamanız ve kendi sosyal çevrelerinizi de oluşturmanız İngilizcenizin gelişimi ve kazanacağınız özgüven açısından daha önemli.

  Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl

   
  #
  Tamam